Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 13:47   #2661
Quote:
U2dva kaže: Pogledaj post
Pokušao sam biti sarkastičan kad sam rekao da je to teško izvodivo, pa sam ubacio Čak Norisa kao neku referencu.. Naravno da je izvodivo, odvozio sam i ja više puta distance od 150-200 km.
Ali ovo što on planira voziti nije brevet, maraton, već put na more sa light pripremom od 20-40km. Zašto bi silovao svoj organizam, i došao u jednom danu do mora, a onda tri dana bio u nokautu zbog oporavka?
Vjerovatno će imati barem ruksak na sebi ili biciklu, što je dodatno opterečenje i otežava vožnju, pa stvarno ne vidim smisla u tolikoj žurbi.

Dajte mu prijedlog, kad ste već vozili takve rute, da li bi vi na takav put išli u jednom danu ili bi investirali 100 kuna u prenoćište na pola puta i pri tom uživali u vožnji i odmorni došli na more?

Nimalo ne podcjenjujem dečka, naprotiv, podržavam takve ljude, samo govorim iz svog iskustva, jer na takvim dugačkim rutama gubitak koncentracije dolazi sa gubitkom snage i kondicije, a što se dešava i najboljima, pa to može završiti i tragično.

@Rupert, da se ne bi previše zamarao, probaj sutra sjesti na bicikl i odvezi u jednom danu 100 km, pa ćeš vidjeti koje su razlike između 40 i 100 km vožnje..
.
istina, osobno sam dan i pol kasnije s nogama bio na "vi", do plaže inače imam 5min pjehe, tih dva dana poslije vožnje, šetao sam ko dedonja neki 20min do plaže, tak da fizički se kasnije osjeti napor.

ako ti se žuri, izvedivo je ali prihvati da ćeš biti u knockoutu barem dva dana, zavisno o tempu i pripremi.

U2dva, ja sam također slabije pripreme radio.
dva ili tri puta sam išao na Podgarić, radio elevacije 100/200m x10 ponavljanja, da bi se popeo na Velebit za 2min i bez kapi znoja.

također sam radio na ravnom više manje u 30 dana, 5x 50km, 5x 100km i 2x 140km, to je bilo sasvim dovoljno, za onakav umor kad sam stigao na odredište.

ne trebaš prenoćiti baš, iako je to lijep prijedlog, ali svakako nemoj forsati i pripremi si rutu kojom ćeš ići jako dobro, zbog tekućine i vrućine koja će ti debelo umanjiti efikasnost pedaliranja i disanja.

ne preporučam duža stajanja od 10-15min jer je pogubno.

u dobroj pripremi je sve.
ako pripremiš rute koje planiraš ispoštovati, maksimalno se opremiti vodom i nečim za grickati putem od sjemenki i banana zbog kalija, mogao bi za jedan dan bez neke veće upale mišića odvesti.

no slažem se, 20-40km nije dovoljno, jer moj dobar prijatelj je dao odličan savjet prije nego sam krenuo:

"Ako ti guzicu nisi navikao na više od 50km sjedenja na sicu, pucat ćeš po šavovima"

Tako da psihički dolazi do onog što je U2dva rekao - halucinacije i živci svoje odrade, najmanje ti bude uživancija vozikanje.
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:04   #2662
Uglavnom, odradio sam prije cca 2 tjedna jednu vožnju od 80 km - 75% makadamom. Guzica je lagano otpala, ruke nisam osjećao (krivo guvernal i sic bili porihtani), no odvozio sam. Zeznuo sam se što nisam ponio nikakve hrane, pa sam lagano crko na kraju - mišići ostali bez šećera.

Ovo do mora mi je totalno poznata trasa, više od 10x sam išao autom, pa znam o čemu se radi.
No to je više od duplo od 80 km, pa i ja sumnjam da ću odvoziti sve u jednom danu.
S tim da ne želim propustiti kupanje u Trošmariji, pifkana u Ogulinu i slične delicije putem.
Samo bez forsiranja...

Tnx svima na savjetima.

Nego, glede guma - imam neke koje su totalno glatke po sredini, kao od specke, a ripne samo sa strane, pa love samo u zavojima. Ima otpora zbog ripni, ali ne toliko. S tim da su mi gume sad na 3.5, a guma kaže da može do 4.5, pa ću još malo nabiti. Neki jeftinjak u Savskoj, ali u vožnji cesta/makadam su odlične.
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 22:07   #2663
Info za povoljni smještaj:
Povoljno se može prespavati u Domu crvenog križa u Rijeci na Pećinama, za oko 60ak kn. Sobe su uredne i čiste.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 19:11   #2664
Pozdrav, nakon razmišljanja i promišljanja odlučio sam se za sljedeću rutu i plan puta. Ja i još jedan suputnik bismo na put iz Zagreba za Murter gdje će nas čekati sve stvari koje nam nisu potrebne na putu i apartman na 9 dana.

U Tisnom bi trebali biti 20.7. pa je plan sljedeći.

17.7.-18.7. Zagreb-Josipdol-Brinje-Gospić. Plan je ovaj dio odraditi u dva komada. To je otprilike 200km, svaki dan po otprilike 100. Gledao sam gdje i kako bi bilo najbolje odmoriti i odspavati i nekako mi se Josipdol sviđa jer jer na pola puta, ali ne znam isplati li mi se tražiti neko prenoćište i udobnost koju bi platio ili mozemo u vreći za spavanje negdje taj odmor i spavanje odraditi. Što biste vi predložili?

U Gospiću će to već biti lakše, imamo i rodbinu tamo, a i to je već grad pa se ne bojim da će se tamo biti problem snaći

18.7.-19.7. Gospić-Gračac-Benkovac-Biograd na Moru cca 110km
Plan je naći prenoćište negdje uz more, plaža, mislim da tu neće biti problema.

I za kraj 19.7.-20.7. Biograd na Moru-Tisno cca 30 km
Laganini penzionerski uz mnoštvo odmora i više ruta, uz more, dio puta koji će poslužiti kao oporavak.

Što mislite. Ni ja ni moj suputnik nismo neki biciklisti, pod to mislim da idemo na neke veće rute, no obojica se bavimo sportom, vježbamo, idemo u teretanu. Vjerujem da će biti teško i iscrpno, ali mislim ruta uopće nije teška. Bez pretjerivanja i na silu, od 16-20-7. preći cca 350 km
kraljforuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 09:01   #2665
Quote:
kraljforuma kaže: Pogledaj post
Laganini penzionerski uz mnoštvo odmora i više ruta, uz more, dio puta koji će poslužiti kao oporavak.....Bez pretjerivanja i na silu...
Bingo hashtag pun pogodak mantra.
Svejedno, da li je cilj Murter ili Murmansk.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:25   #2666
Evo ukratko update - odradio vožnju do mora.

1. dan: 115 km
ZG - kanal Kupa-Kupa (makadam) - Mahično - Gornje Pokupje - Jarče Polje
E sad, tu sam se zeznuo, jer nisam htio voziti po magistrali, pa sam skrenuo na Beč i Bosiljevo, pa nekim makadamom na Osojnik. To je sve cesta gore dole, ovaj makadam izrovan strojevima, blato. Uglavnom, riknuo i tražio smještaj.
Presjekao na Severin, no tamo nije bilo mjesta, pa produžio u Vrbovsko i tamo prespavao.

2. dan: 80 km
Paklen uspon iz Vrbovskog na Ravnu Goru, pa onda - Delnice - Lokve - Fužine (opet me htjelo poslati nekim usponom od 13% iz Lokava u Vrata, magistralom u Fužine je okolo, ali ravnije). U Fužinama odmor uz jezero, pa nastavak za Novi Vinodolski. Prekrasnih 25 km spusta, cesta dosta loša, malo me bilo strah za bajk (vrućina, rupe, gume ipak izdržale).
Spavanje u Novom, koncert Crvene jabuke na Trgu. :P

3. dan: 46 km
Laganini do Rijeke "gornjim" putem po zaleđu - Tribalj - Križišće - Kukuljanovo i spust do Rijeke.

Evo, to je to.
U bisagama cca 15-20 kg tereta, nosio dodatnih 3 litre vode (bilo me strah tih 40 km makadama na početku, kasnije bacio litru i pol).
Strašno teško voziti s tim teretom, čak i ravne dionice. S tim da sam na kraju bezveze nosio vreću za spavanje i dosta dodatne odjeće, hrane (koju sam mogao i lokalno kupovati) i slično. Mogao sam uredno bez još bar 5 kg voziti.

Nakon 20 km vožnje se vidi da mi noge nemaju kondiciju za isfurati veće uspone, pa gubim brzinu i često stajem, na kraju teško vozim i lakše uspone. Više vježbanja u Zagrebu bi dobro došlo.

Pozz
Rupert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:14   #2667
Samo nek je tebi glava na ramenu

PS: Magistrala skoro pa prazna, jelda?
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:11   #2668
Ja sam danas na Dugom otoku roknuo jedno 50km,bez ozbiljnog treninga prije puta u Zagrebu....znaci masakr,neki usponi tu su mamojebacki....i sve to sam udaro po najvecim vrucinama na mtb...tu je bed kaj kad se spustis sa glavne ceste u bilo koje mjesto na obali,vratit se nazad na glavnu je izbijanje iz cipela....al sve to je kamilica naspram ovih ruta Zg-more....
HaklDebakl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 20:57   #2669
Mislim da je postojala negdje tema za primanje biciklista na noc koji putuju ali ne mogu pronaci Planiram za vikend krenut prema moru, zelja mi je obici Istru, putovao bih 3-4 dana sveukupno pa ako netko ima kojim slucajem slobodan smjestaj, samo za prespavati noc, super bi mi doslo. Krecem iz Zagreba. Hvala
nowhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 21:27   #2670
Quote:
nowhere kaže: Pogledaj post
Mislim da je postojala negdje tema za primanje biciklista na noc koji putuju ali ne mogu pronaci...
Izvoli
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 22:02   #2671
Hvala, dobro si ga iskopao Ali da se ne ponavljam sad sa istim postom, neka ostane ovaj ovdje.
nowhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:24   #2672
Pozdrav.

Tražim društvo za odlazak biciklom na more. Imam vremena od 5.8. do 15.9. Spavanje u šatoru i vreći za spavanje. Imam svoju opremu za kampiranje.

Najradije bih htio ići od Zagreba do Dubrovnika. Mogu se kombinirati otoci ili npr. prolazak kroz Knin. Može i Istra, iako je baš ne volim.

Imam dosta iskustva s takvim putovanjima. Imam 28 godina.

Pratiti tuđi tempo mi nije problem. Prilagodim se sporijima. Znao sam u potpunosti sam vući ekipu 130 km u tempu 30 km/h.

Tko god treba društvo ili ga još nema ili bi želio ići, a nema s kime, neka se javi pa da se nešto dogovorimo.
ime2235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:57   #2673
Da li je tko išao od Virovitice i Barča prema Balatonu. Koja je cesta najbolja za bicikl ( manje prometa i stresa od vozila).
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:40   #2674
Ide tko na Biciklistički maraton za Kornatske vatrogasce ili se nalazi negdje u Dalmaciji od 27.8.?
Kad već budem u tom kraju, plan mi je 28 ili 29.8. odvoziti iz Makarske uspon na Sv. Juru.
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 08:23   #2675
Ja sam u Vodicama baš onda, a nekako mi u planu vratiti se u Zg, pa otpeljati taj maraton i onda još tjedan dana odmora...samo mi se još sa tim mora složiti žena i klinci....
ZgGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 10:04   #2676
pozdrav

jeste culi za Fuzine 2 sea ? krajem kolovoza. nisam nasao temu a cini mi se jako interesantno. provozao sam taj dio Crikva - Grizane - Lic (do Fuzina ipak ne iako je blizu bilo) jer se trebalo vratit u Crikvu do 5. ruta mi je bila totalno otkrice, najljepsi dio naravno pogled Krk i Vinodol sa 800 mnv. i hladna suma nakon uspona na 40C
prema Licu mnostvo hupsera i izrovani asfalt na kojemu sam odbio bubrege.

ustvari me zanima da li tko ima iskustva sa voznjom Fuzine - Visevica, Mrkopalj, Velika Kapela ? taj kraj ? do Bijelih/Samarskih stijena.
poznatk mi je i Lukovo, Bater, N Vinodolski spust, samo vidim da u sumi, prije Breza recimo ima hrpa nekakvih ... manje obiljezenih puteljaka... ne znam da li je neki nornalni makadam ili neobradjena stijena. imam mtb, pak treger, tak da nemam voda/hrana ogranicenja
eto, sve bih htio nesto, otkuda poceti ?
naravno, uz smjestaj u Fuzinama kao pit stop
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:16   #2677
Quote:
ZgGost kaže: Pogledaj post
Ja sam u Vodicama baš onda, a nekako mi u planu vratiti se u Zg, pa otpeljati taj maraton i onda još tjedan dana odmora...samo mi se još sa tim mora složiti žena i klinci....
Kaj si na cestovnjaku ili?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 16:22   #2678
fitnes, al ja bi rekao prije cestovni sa flat barom,ovo:
http://abload.de/image.php?img=img_2...53121awoq9.jpg
ZgGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 00:59   #2679
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
pozdrav

jeste culi za Fuzine 2 sea ? krajem kolovoza. nisam nasao temu a cini mi se jako interesantno. provozao sam taj dio Crikva - Grizane - Lic (do Fuzina ipak ne iako je blizu bilo) jer se trebalo vratit u Crikvu do 5. ruta mi je bila totalno otkrice, najljepsi dio naravno pogled Krk i Vinodol sa 800 mnv. i hladna suma nakon uspona na 40C
prema Licu mnostvo hupsera i izrovani asfalt na kojemu sam odbio bubrege.

ustvari me zanima da li tko ima iskustva sa voznjom Fuzine - Visevica, Mrkopalj, Velika Kapela ? taj kraj ? do Bijelih/Samarskih stijena.
poznatk mi je i Lukovo, Bater, N Vinodolski spust, samo vidim da u sumi, prije Breza recimo ima hrpa nekakvih ... manje obiljezenih puteljaka... ne znam da li je neki nornalni makadam ili neobradjena stijena. imam mtb, pak treger, tak da nemam voda/hrana ogranicenja
eto, sve bih htio nesto, otkuda poceti ?
naravno, uz smjestaj u Fuzinama kao pit stop
Fužine2sea je natjecateljski maraton, bio prošle godine. Organizacija je odlična(u odnosu na ostale zabave sličnog tipa u nas). Vozi se do vrha Viševice, pa spust u Lič i onda još malo po nekim šumarcima gore-dole(srednja staza, 50-ak km), a duži maraton, uz sve ovo navedeno, ide jošpreko onog brda iznad Crikvenice, spušta se do mora i nazad u Fužine. Ta etapa je oko 80 km.
Staza odlično pripremljena i priroda fantastična.

Ovo što pitaš za touring vožnje po tim krajevima, obišao sam dijelove iznad Crikvenice, N.Vinodolskog pa sve do Senja i krajnja točka mi je bio Zavižan. Uglavnom sam vozio sa zapadne(morske) strane jer je puno toplije i naseljenije, a samim tim i ima više prometnica. Naravno, tu je i prekrasan pogled na more i otoke.
Prema Brezama nisam išao, tako da ti to ne znam ništa reći, al imaš ovaj link, možda ti pomogne u planiranju ruta.
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:41   #2680
Quote:
U2dva kaže: Pogledaj post
Fužine2sea je natjecateljski maraton, bio prošle godine. Organizacija je odlična(u odnosu na ostale zabave sličnog tipa u nas). Vozi se do vrha Viševice, pa spust u Lič i onda još malo po nekim šumarcima gore-dole(srednja staza, 50-ak km), a duži maraton, uz sve ovo navedeno, ide jošpreko onog brda iznad Crikvenice, spušta se do mora i nazad u Fužine. Ta etapa je oko 80 km.
Staza odlično pripremljena i priroda fantastična.

Ovo što pitaš za touring vožnje po tim krajevima, obišao sam dijelove iznad Crikvenice, N.Vinodolskog pa sve do Senja i krajnja točka mi je bio Zavižan. Uglavnom sam vozio sa zapadne(morske) strane jer je puno toplije i naseljenije, a samim tim i ima više prometnica. Naravno, tu je i prekrasan pogled na more i otoke.
Prema Brezama nisam išao, tako da ti to ne znam ništa reći, al imaš ovaj link, možda ti pomogne u planiranju ruta.
šta se može do samog vrha Viševice biciklom ?:klap: jel makadam ili kozji put ?
za susjedni vrh Bitoraj se može do nekih 1100 biciklom/autom, ali je dalje prestrmo i zaraslo da bi se išlo uzbrdo.
link sam već čekirao, jedino si moram instalirati neki čitač GPSa da bude preciznije.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.