Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 18:19   #21
Al kad opis tvog Mjeseca u osmoj i načina potencijalne smrti u tančinu odgovara tvojoj obiteljskoj povijesti s bolestima i smrtima u najužoj porodici... Naježila sam se.

Gledala sam smrt u natalnoj karti. Veli osma kuća u Raku: umrijet ćete na sličan način kao i član vaše obitelji, kod kuće, morate obratiti pažnju na bolesti dojke. A unutra mi Mjesec.

Isuse, ja se moram ić pregledat.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:45   #22
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post

Gledala sam smrt u natalnoj karti. Veli osma kuća u Raku: umrijet ćete na sličan način kao i član vaše obitelji, kod kuće, morate obratiti pažnju na bolesti dojke. A unutra mi Mjesec.

.

Gdje si to našla?
Ja imam 8.u Vagi, Mars u 8., vladara 8. u 12. i kvadrat vladara 8. i 12.

Što da ja onda kažem?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 12:35   #23
Obzirom da je osma kuća između ostalog vezana i za smrt, pitat ću ovdje

Dakle, neku večer sam učila i naravno da moja koncentracija nije mogla odoljeti svakakvim mislima pa sam išla guglati svašta

Long story short, zanima me kako se astrološki može objasniti potreba da osoba nakon smrti nekog bliskog ima potrebu zadržati dio te osobe. Evo kaj sam probašla i oduševila se

Quote:
Nakon što se obitelj ili prijatelji odluče za kremiranje posmrtnih ostataka ponudit će im se i mogućnost da im se manji dio pepela odvoji kako bi ga mogli čuvati u svom domu ili ga pohraniti na njima važnom mjestu. U tu svrhu potrebno je izabrati spomen urnu koja će se najbolje uklopiti u vaš prostor i životni stil.

Ove diskretno dizajnirane posude zahvaljujući kojima će djelić voljene osobe uvijek biti uz vas možete pronaći u našoj ponudi spomen urni.
Mislim, meni to nije nimalo suludo
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 11:17   #24
Meni ni samo kremiranjej nije jasno...Cemu to kada dusa ostaje vecno da traje, sta nas briga za telo.

Meni je 8.kuca puna, u znaku strelca, i kad to pomenu...cesto sam na groblju...ali otkako mi je umro deda kog volim mnogo. Malo-malo, a ja se spremim i tamo sam...cistim, kadim grob, palim svece, ostavljam hranu...Ako pogledam generalno, nema ko vise na groblje ide od mene. Osecam se duznom odrzavati grob osobe koja me je mnogo pomogla, iako ja znam da je moj deda ziv i bice uvek, ali hajde i grob da ozdrzavam.

Tu su mi i Ur, Ju, Me, Ne. Sta ocekivati kada tranzitni Ju dodje u 8. ?
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 20:03   #25
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Obzirom da je osma kuća između ostalog vezana i za smrt, pitat ću ovdje

Dakle, neku večer sam učila i naravno da moja koncentracija nije mogla odoljeti svakakvim mislima pa sam išla guglati svašta

Long story short, zanima me kako se astrološki može objasniti potreba da osoba nakon smrti nekog bliskog ima potrebu zadržati dio te osobe. Evo kaj sam probašla i oduševila se



Mislim, meni to nije nimalo suludo
Nije ni meni sulodo ako ce to osobi koja tuguje smanjiti boli.

Astroloski gledajuci ne mogu naci potvrdu za to, jer 8. kuca nije materijalna, a urna je materijalna.
8. kucom vlada emotivni (vodeni znak) skorpion, vlada smrcu i emotivnim gubicima odnosno emotivnim bolima. Emotivne planete Venera i Mjesec su losem dostojanstvu, pa mi se cini da tu nema druge nego jedan dio emocija potisnuti (Pluton u sjeditu), a sve zato kako bi mogli zivjeti (Mars suvladar) i okrenuti se buducnosti (egzaltiran Uran).
To je vrlo tesko, ali to je simbolika skorpiona i, nazalost, sastavni dio nasih zivota.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 21:20   #26
Zvezdano nebo, cijela ta stvar s kremacijom mi se čini mnogo čišćom nego li onaj prirodan proces raspadanja tijela. (Pardon, ne znam kako biti manje gadna s ovim opisom ) I jeftinijom Razumijem te; volim i ja groblja, ali nemam potrebu biti često tamo. Iako mi zna proći glavom misao da sam jedino na tom mjestu fizički bliže tati i dedi i lijep je osjećaj! Nekada prođe i pola godine da ne odem. Ne zato što ona izazivaju tugu je razlog sličan onome što si rekla, a to je upravo ta percepcija, ili štogod da, su naši bliski tu s nama. A groblje je, hajmo reći, neka forma. Mi se obično šalimo kada dođemo na groblje, nema onog muka ili klasičnog moljenja.

Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Nije ni meni sulodo ako ce to osobi koja tuguje smanjiti boli.

Astroloski gledajuci ne mogu naci potvrdu za to, jer 8. kuca nije materijalna, a urna je materijalna.
8. kucom vlada emotivni (vodeni znak) skorpion, vlada smrcu i emotivnim gubicima odnosno emotivnim bolima. Emotivne planete Venera i Mjesec su losem dostojanstvu, pa mi se cini da tu nema druge nego jedan dio emocija potisnuti (Pluton u sjeditu), a sve zato kako bi mogli zivjeti (Mars suvladar) i okrenuti se buducnosti (egzaltiran Uran).
To je vrlo tesko, ali to je simbolika skorpiona i, nazalost, sastavni dio nasih zivota.


Vidiš, možda to potiskivanje emocija.. (ako sam dobro shvatila što želiš reći). Ne znam, ali mislim da svoje dosta zgodno procesuiram, no otkako je prije par godina umro tata mislim da sam periodično počela imati panične napade (ne znam jesu li, ali google kažu da simptomi odgovaraju ). Svi smo mi u obitelji vrlo otvoreni o smrti, nije tabu, možeš reći da si tužan, gotovo u 99% slučajeva plakanje završi smijehom i strašno sam zahvalna na tome, bla bla.. ali ne stignem svaki puta od življenja svakdonevnog I onda se dogodi moment, tipa rođendan od sestričninog klinca, gdje vidim sve te malene sa svojim tatama i tada ja sa svojih 25 godina počnem biti tužna. I ja bih zagrlila svog tatu i sve to.

(Znam da je pomalo djetinjasto, ali uvijek sam bila solidan pekmez )

Pa se dogodi da smo mama i ja u autu i usred vožnje krene gušenje suzama, dlanovi se užasno znoje, osjećaj kao da imam rupu u predjelu trbuha jer u tom trenutku kao da isplačem sve emocije koje na možda nesvjesni način potiskujem upravo kako bih mogla funkcionirati. Htjela bih reći kako bazično nisam tužna i depresivna i ne potiskujem emocije jer se ne želim suočiti s njime. A poanta ove novele () jest ta da se nakon takvih situacija u kojima me uhvati takva lavina emocija osjećam zaista preporođeno i kao da sam otpustila to što sam nesvjesno potiskivala. ČAK se znam uhvatiti kako želim takvu situaciju jer je to takvo olakšanje.Ne doživljavam takve trenutke nimalo negativno! Dosta puta si nakon toga mislim nije li možda to nekakav smisao mjeseca u osmom polju; na taj način otpustiti emocije. Nisam sigurna, ali mi ima smisla.

A što se materijalnih stvari tiče, imam majicu koju je tata nosio kada mu je pozlilo i u kojoj je umro, usrećuje me. i daje neki mir. Spavam u njoj često, nosim je kad učim za neki ispit kojeg me strah itd. Jer kao da je u tim trenucima nekakav opipljiv dio njega sa mnom. Ovo s urnama je totalni upgrade hahah Eto! Mislim i psa kremirat i imati urnu doma.


Tek sam počela s popisom Hvala ti na odgovoru ;grli:
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 10:15   #27
Quote:
zvezdano nebo kaže: Pogledaj post
Meni ni samo kremiranjej nije jasno...Cemu to kada dusa ostaje vecno da traje, sta nas briga za telo.
grob ,odnosno urna, gleda se kroz četvrtu kuću završetka.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 10:23   #28
Meni to bas deluje suludo, kao da se spaljuje ziv covek, ali dobro, svi smo razliciti. Sto se tice groblja, idem cesto, od pocetka godine sam bila jedno 4 puta...Posle Bozica, pa sa rodjakom, pa na rodjendan dedin, onda na Zadusnice, pa cu u julu opet, i tamo opet na jesen za zadusnice...Kada dodje neki bitniji datum, tipa dedi rodjendan, zadusnice, ili veci praznik, ja se setim da bi bilo greh da ne odem na grob osobi koja mi je mnogo znacila i znaci, i hajd na groblje..pa ponesi sve sto on voli da jede, pa cisti grob...iako znam, ubedjena 100% da smrt ne postoji, ali hajde i prema tom fizickom obliku pokojnika da se odnosim sa postovanjem.

Meni je 8.u strelcu...Okrenuta sam veri i eto...a ona prica o vecim parama za jakom 8...ne znam...kod mene to ne funkcionise, zasad.


Da i...imam prorocke snove.
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 21:22   #29
Mene je smrt uvijek zanimala, ali ne kao fizička stvar, groblja i kosturi, nego kao prijelaz u drugi život.
Ne idem po grobljima, nema mi to smisla.
Ja bih to sve kremirala i prosula u more ili gdje već u prirodu.

vl. 8. Mars u 12. u Djevici
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 19:00   #30


~•~



~Naša podsvjesna potreba za daljim fizičkim "uobličavanjem" duševno bliskih bića koja su nas u takvom obliku napustila~
(Mjesec,Rak i osa 2/8)

Rak je ona parstara,pradavna razina duhovne (vodene) sfere koja je u takvom iskonskom obliku i najbliža ovom našem zemaljskom fizičkom postanku...jer ga je upravo takvog (energetski-sunčevski) oživljenog u stanju da iznosi,utjelovljuje (izvor).

Stoga je mjesec (vladalac raka) nebesko tijelo najbliže Zemlji...dakle egzaltira u najfiksnijoj (najpostojanijoj) točki žive materije (Biku),te mu je takvom nesamostalnom i svrha da bude kanal onog nevidljivog što nam ovdje u ovim individualnim odvojenim tijelima na Zemlji može da daje izvanmaterijalni osjećaj bliskosti i osjećaj naše unutarnje neodvojivosti.

Za razliky od te rakove izvorne nevidljive sfere koja nas u našem vremenski ograničenom postanju primarno održava trajno (individualno) duhovno uobličenima i medjuintgriranima u neživoj,materijaliziranoj dimenziji(jarcu) skorpija je ona za naše primarno stanje duha najiščašenija,integriranom medjuobličju najnesrodnija,najudaljenija forma tē nevidljive sfere postanja (vode) koja krajnjim unutarnjim spajanjima naših primarnih individualnih obličja postanja u stvarnoj dimenziji i njihovom zajedničkom transformacijom dostiže onu nevidljivu snagu ,moć koja je našu neživu materiju (neživi oblik) je ovdje u stanju metabolički aktivirati tj. osposobiti ili onesposobiti za stvaranje organski,dinamički živih,aktivnih uobličenih materijalnih formi našeg individualnog postanka na Zemlji...
Taj kosmički trasformativni princip skorpije omogućava materiji da oplodnjom (dakle ponovnim sjedinjavanjem odvojenog praduha u materiji) ona iznova radja,živi i opstaje kroz postanje ,sto naprimjer mi mozemo danas donekle razumijeti kada znamo da iz oplodjene jajne stanice,dakle sjedinjene muške i ženske stanice ili tzv. zigota kasnije nastaje jedan novi živi ponovno individualni organizam-jedinka.


Serija 8 ima za svrhu da krajnji individualni potencijal našeg bazičnog iskonskog praduha, unutar njegove vremenski ograničene,uobličene sfere, iščaši iz okvira vremena, oslobodi njegovu energetsku potentnost,vitalnost i vrati u nekom energetski obnovljenom stanju u vremenu.Serija 8 to postiže tako što naša duhovna postanja u individualnom materijalnom (veremeniski uokvirenom) obličju, "iscrpi",rastavi (smrt,seks) i ponovno iznova ujedini u novo, vremenski ukvireno nevidljivo razvojno postanje- dušu.. bilo u materijalom postanju kroz zigot od kojeg nastaje cijeli jedan novi organizam ,bilo u nekom dalekom nama nepoznatom ( izvanmaterijalnom apsolutno sjedinjenom) obliku od onog koji je ovdje sa fizičkom barijerom odvojen individualan oblik našeg nevidljivog izvornog postanja. Da bi razvili potencijal tog obnovljenog,oslobodjenog ili pak ponovno rodjenog stanja duše (mjesec u raku) mi moramo učiti kako da ju ponovno uboličenu,ukalupljenu,mi pažljivim medjuzbližavanjem tj. prihvatanjem onog što je za njen kvalitet ovdje vrijedno,svakako u njenom vremenski ograničenom ciklusu nakuljamo i očuvavamo tu na Zemlji sve dok smo živi (rak je deveti znak od škorpije- tj. njen razvojni potencijal).

Mi tu skorpijinu svijest apsolutnog jedinstva (Pl) u ma kakvom obliku,stanju bliskosti,dimenziji,energetskoj razlici,prostornoj razdaljini,vremenskom periodu..itd svi mi bili ,moramo ovdje u fizičkom,zemaljskom obliku i obitavanju iskonskog,najčistijeg praduha-tj. duše ,emotivno osvjestiti kao iskustveno najteži i nama ovakvima najneprirodniji,sviješću najnekontroliraniji duhovni zadatak.

Ova materijalna sfera koja nase neodvojeno izvamaterijalno zajedničko postanje odvaja,razdjeljuje,ogradjuje (Saturn,jarac) i nesvjesno nas "uči" (navodi) da u ovoj sferi opstajemo tako sto cemo ju
u odnosu na naseg zajednickog bazičnog unutarnjeg povezivanja
duha (Rak) s vana doživljavati i ogledati,materijalizovati u odnosu na stvarno,opipljivo,konkretno materijom odijeljeno ograniceno i duho zarboljeno izazovno,zadano postanje(Jarac) .
.Zbog te jedne urodjene granice logičkog uma ,nama je vrlo teško pojmiti da mi izvan ovog našeg materijalnog stanja do kojeg dopire domen naše logike i individualne svijesti, možemo da postojimo u nekom objendinjenom obliku...tj. obitavamo kao jedno "tijelo"...i kako je moguće da su naši umrli preci koji su svi bili zasebne individue sada mogu obitavati u nekom sjedinjenom,transformiranom i ponovno ubličenom postanju...čiji se proces i u materiji djelom svakodnevno dogadja ,kada razumijemo da su potomci naš genetski sjedinjeni,kombiniran oblik.




Stoga je nama teško potpuno nematerijalno (odvojeno) doživljavati ljude s kojima smo bili sjedinjeni,bliski u onoj nama materiji najbližoj duhovnoj sferi (rak)...zbog koje ,njihov fizički odlazak mi duhovno lako ne možemo odvojiti,otrgnuti od nama duboko proživljene materijalne sfere(bik)...u čijem se obilku mi njih i sjećamo.
Stoga ljudi imaju potrebu i nakon nečije smrti njegovu beživotnu i u takvom fizičkom obliku nepostojanu dušu(duhovnu sferu u kojoj se ogleda stvarnost) nastaviti utjelovljeljivati u toj istoj materiji(bik)...i tako fizički održavati medjusobnu bliskost sa našim umrlima.
Tako su i nastali mnogi pogrebni obredi,običaji i pomeni umrlima kao što su polaganje cvijeca,hrane,pića,paljenje svijeća,čak i oraganizirani ručkovi unutar pogrebnih kapela,onda kupanje umrlog prije sahranjivanje, oblačenje nove odjeće smrtniku,spremanje poklona u tabut,podizanje spomenika (obilježenog mjesta u kome je umrli sahranjen) i njegovo održavanje...kao i ta npr. potreba da se pepeo umrlih ne prosipa nego čuva u urnama...koje su opet opipljiv trag i uspomena na njegovo postojanje.

Tako ovo oblacenje i nosenje očeve majice je zapravo podsjecanje,cuvanje uspomene ,sjecanja (rak) na onu bliskost,unutarnje neodvojivosti koju si ti imala u ovom fizickom svijetu sa nekom osobom koja je svoje takvo fizičko postojanje ovdje završila (smrt-serija 8) budći da mi i dalje tu duhovnu neodvojivost i fizički imamo potrebu podsvjesno očuvavati jer mi koji smo jos uvijek živi ostajemo onom obliku koga jedino poznajemo...Ova naša bazična potreba za bliskošću, pak nije ništa mnogo drukčija od onog očuvavanja materijaliziranog stanja naše duševne,unutarnje neodvojivosti (mjesec u biku) koju imamo onda kada smo prostorno udaljeni od neke emotivno vezane osobe koja je još uvijek živa.Pa tako imamo slike sa likovima tih prostorno udaljenih osoba u novčanicima..vidljivim mjestima u kući,pored kreveta,nošenja i spominjanja onog što su nam oni poklonili ili pak nošenja njihove odjece,spavanja na njihovom jastuku,pijenja iz njihove šolje i sve te neke fine i tople mjesečeve momente...koje nas u tom fizičkom obliku,koga jedinog poznajemo, sjećaju da su naši bližnji uvijek tu sa nama,blizu našeg srca.


Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 21:09   #31
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post


~•~



~Naša podsvjesna potreba za daljim fizičkim "uobličavanjem" duševno bliskih bića koja su nas u takvom obliku napustila~
(Mjesec,Rak i osa 2/8)

Senade, ja bih voljela biti tvoja učenica toliko si lijepo, u srž opisao 8. kuću,Pronasla sam se u tvom opisu,Sunce mi je u 8. kući,Asc uRaku ,Mjesec0'Pluton Djevica,to je taj moj obrazac u tvom opisu.Transformacije,promjena odnosno nadogradnja misaonog procesa, genetski kod,novi život,sve je to tako.Lijepo te čitati.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 21:22   #32
Ace, i mene to zanima i 100% sam sigurna u zivot posle jer sam u okolini imala takve situacije da se dusa javlja nakon fizicke smrti...a zagroblje - to vise obicaja radi i neke duznosti da grobna mesta odrzavam...

Kada smo kod 8.kuce...jmc mi je tu u strelcu...egzaktno na Merkuru...Me je suvladar 1., vladar 2.i 6.kuce...Plasi me taj jmc u 8.
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 23:50   #33
Meni je u 8. kući Neptun u Škorpionu. Skoro sam umrla pri rođenju jer sam se nagutala plodne vode, ali je srećom dežurna doktorica bila dovoljno prisebna, pa mi cjevčicom isisala tu vodu.
A i do dana današnjega se bojim smrti utapanjem. Kad sam išla na tečaj padobranstva, najviše me bilo strah da se ne spustim na neku vodenu površinu.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 12:49   #34
Vaga, Sunce i Pluton u 8. kući...

Moje iskustvo do sada u najsuženijim pojmovima: smrt mi je iskrena i čista pojava, a spolnost lažna i prljava, s tim da su mi obje nužni procesi. Ovom dualnošću sam nenamjerno, mnoge i privukao i onda opako izmaltretirano.

No, sada radim na tome da bih pomirio ta dva principa.
SlatkiM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 10:33   #35
Imam jedno pitanje! Baš me zanima što se može reći o tome

Dakle, relativno nedavno sam imala takvo jedno iskustvo koje me zaista prodrmalo onako 1/1 Uvijek sam vjerovala u crnu magiju i činjenicu da postoje zločesti ljudi, no takve stvari se, je li, događaju nekom drugom, a ne nama Uglavnom, da ne pričam sada cijelu štoriju (), kako se iz natalne može vidjeti je li osoba podložna crnoj magiji? Upravo čitam ovo:

Quote:
najpodlozniji magiji su osobe koje imaju Mesec u konjukciji sa Saturnom u 1. ili 8. polju. Nista manje opasni nisu ni kvadrati ili opozicije izmedju Meseca i Saturna. Podloznost crnoj magiji daje i Mesec u kvadratu ili opoziciji sa Plutonom, a najopasniji je polozaj Meseca u strelcu kao i Mesec polozen u 8. ili 12. polju.

Hvala!! (Puno se spominje 8. kuća i Mo u njoj pa sam ovdje stavila )

Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 20:49   #36
da li u 8. kuću spada i bolnice, pa vjerovatno i jeste čim tu spadaju operacije, po svem sudeći to bi mogla biti i psihijatrija, pošto je tu vladar pluton i mars ... a pluton simbolizira psihička stanja, ovog plutona teško podnosim kad tranzitira kroz jarca...znam da je 12 kuća bolnica
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 23:25   #37
Naiđoh na jedan site gdje se navodi:

“Saturn in the 8th house: Let's face it, you're a control freak, but you already know this. You like to have everything in its place and you always choose logic over emotion. You probably wouldn't even be reading an article about astrology.”

Kao osoba koja ima taj položaj niječem skoro sve napisano pogotovo ovo za astrologiju.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 12:43   #38
Zdravo! KAKo se odredjuje inace vladar kuce?

meni u osmoj kuci: sunce (inace u skorpiji), pluton (isto u skorpiji), mjesec (u skorpiji) i merkur (u skorpiji).

moe neko objasnjenje? hvala
__________________
" ovo si ti, po nečemu znam... "
saketis25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 13:02   #39
Ovisi u kojem znaku ti počinje kuća. Koliko sam shvatila to je škorpion, a tim znakom vladaju mars i pluton. Znači vladar 8. kuće ti je u 8. kući , ne znam di ti je pobjegao mars.
BinaNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 14:04   #40
Quote:
BinaNine kaže: Pogledaj post
Ovisi u kojem znaku ti počinje kuća. Koliko sam shvatila to je škorpion, a tim znakom vladaju mars i pluton. Znači vladar 8. kuće ti je u 8. kući , ne znam di ti je pobjegao mars.
Hvala ti. Gledam sad natalnu, mars u prvoj kuci. Sta znaci to?
__________________
" ovo si ti, po nečemu znam... "
saketis25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.