Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 14:41   #1
WiFi antena za Laptop

Pozdrav.
Ovako, prije svega potpuni sam kompjuterski laik pa bih molio za razumijevanje.

Kupio bih WiFi antenu da mogu hvatat internet u krugu cca. 1km. Živim u Splitu, 12. kat (ako je to bitno) i trebao bi mi internet za osnovne stvari - mail, surfanje...dakle, ništa zahtjevno. Pretraživao sam dosta i po ovom forumu i po bug.hr-u,ali nisam baš našao neki konkretniji odgovor... Ako ima neka slična tema ili sam postavio upit na krivom podforumu, ispravite me.

Budžet, negdje do 500 kn.

Hvala
Lencar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:24   #2
Pa očito ti treba onda wifi antena od 100m da mozes toliki krug loviti šalu na stranu, ali sto ti trazis je ovo : https://www.protis.hr/products/detai...adapter/100931

ali normalno, nece to loviti cijelu okolicu, ne znam tocno koliki mu je domet.. Uostalom moras imati i srece i ako kojim slucajem nadjes WIFI signal nekog uredaja jer ako ima zaštitu moš ga šišat..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:40   #3
1 KM !!! Nema sanse, znas li ti koliko je prepreka u krugu od 1KM izmedju Hotspota i tebe . A ovo sto ti je Osmi preporucio je da uhvatis dobar signal kat ispod ili iznad.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:49   #4
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Pa očito ti treba onda wifi antena od 100m da mozes toliki krug loviti šalu na stranu, ali sto ti trazis je ovo : https://www.protis.hr/products/detai...adapter/100931

ali normalno, nece to loviti cijelu okolicu, ne znam tocno koliki mu je domet.. Uostalom moras imati i srece i ako kojim slucajem nadjes WIFI signal nekog uredaja jer ako ima zaštitu moš ga šišat..
Pa ok, jel ima onda neki uredjaj kojim mogu hvatat wifi signal npr od kafica u prizemlju, dakle 35 m recimo zracne udaljenosti... Susjedi imaju lozinke, ne da mi ih se upoznavat samo zbog interneta
Lencar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:53   #5
Quote:
Lencar kaže: Pogledaj post
Pa ok, jel ima onda neki uredjaj kojim mogu hvatat wifi signal npr od kafica u prizemlju, dakle 35 m recimo zracne udaljenosti... Susjedi imaju lozinke, ne da mi ih se upoznavat samo zbog interneta
Hm, pa mislim ovaj sto sam ti linkao da bi taj trebao toliko lovit (35m), ali nemoj me drzati za riječ..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:45   #6
Bas me zanima da li je sta ulovio
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.