Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2006., 11:02   #61
ma prožvakat ću ja JDS, ali Nautilus ne mogu smislit. Katastrofa.
Pola diska znači doslovno pola diska: nešto manje od 20 Gb.
Za instalirani build, nisam siguran...
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 11:05   #62
Instalirao sam bez problema sa novim HD, ali trenutno nemam kod sebe sva 4 CD-a nego samo prvi sto je bilo dovoljno samo za osnovnu instalaciju.
Nego, mreza ne radi
Nije mi prepoznao karticu. Ne postoji uredjaj u /dev za nju. Kako se uopste zove eth0 u solarisu? pcn0 ili elxl0 ?
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 13:48   #63
Quote:
Shoki kaže:
ma prožvakat ću ja JDS, ali Nautilus ne mogu smislit. Katastrofa.
Pola diska znači doslovno pola diska: nešto manje od 20 Gb.
Za instalirani build, nisam siguran...
kde na dodatnom cd-u ti je neki prastari (3.1 ili nesto) radije skini sa blastware-a...
ja sam na kraju nastavija koristit jds i u njemu bi pokrenija k-programe
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 13:53   #64
Quote:
Tyler kaže:
Nego, mreza ne radi
Nije mi prepoznao karticu. Ne postoji uredjaj u /dev za nju. Kako se uopste zove eth0 u solarisu? pcn0 ili elxl0 ?
trebas skuzit koji ti je chipset, meni je za d-linkovu karticu bilo rh0 (valjda), ako imas nforce2 chipset sretno, zbog toga sam i kupija dodatnu karticu
__________________
Through frozen rice fields,
moving slowly on horseback,
my shadow creeps by
1rice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 15:59   #65
zar se ne mogu sa blastwave-a skinut paketi pa zapržit na CD i odfurat doma i instalirati? Ja ne nalazim te opcije...
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 16:02   #66
Quote:
1rice kaže:
trebas skuzit koji ti je chipset, meni je za d-linkovu karticu bilo rh0 (valjda), ako imas nforce2 chipset sretno, zbog toga sam i kupija dodatnu karticu
nforce ChipSet je podrzan s Masayuki Murayaminim driverima (/dev/nfo), a od Solarisa 10 1/06 nalazi se po defaultu kao /dev/nge clonable device, odn. nge0 za prvi mrezni uredjaj.
Quote:
4. nfo driver for nVIDIA nForce chipset built-in ethernet controller
Tested OS version: Solaris10 3/05 x86
Tested chips (main board product):
nVIDIA nForce4 Ultra CH8-04 GbE mac (Biostar NF4UL-A9)
nVIDIA nForce2 MCP-T fast ethernet mac (Thank to Tatu)
nVIDIA nForce3 fast ethernet mac (Thank to Kosugi)
Source file with x86/amd64 binaries: nfo-0.8.1.tar.gz (alpha test version)

__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 16:05   #67
Quote:
Shoki kaže:
zar se ne mogu sa blastwave-a skinut paketi pa zapržit na CD i odfurat doma i instalirati? Ja ne nalazim te opcije...
man pkg-get?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 22:13   #68
Quote:
Annatar kaže:
man pkg-get?
čuj, ni meni se nije dalo bakčat sa nvidjinom integriranom karticom, pa ja ugradio 3COMicu i složio za minutu..
__________________
#shutdown -i0 -g0 -y
raskovicm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 06:44   #69
Quote:
raskovicm kaže:
čuj, ni meni se nije dalo bakčat sa nvidjinom integriranom karticom, pa ja ugradio 3COMicu i složio za minutu..
Pa tko vam je kriv? Kao da je tak tesko malo progooglat'.

Zapravo bi svaki Solaris korisnik trebal znati za free NIC drivers for Solaris, te ITU update floppy sa Solaris paketima istih.

Murayama-san i Juergen Keil rule!

I sad kaj je najljepse, nForce ChipSet NIC je high performance EtherNet adapter. U prijevodu, trcal bi krugove oko 3COM-a, pogotovo sa novim GLD V3 "Nemo" driverima odn. Fire Engine TCP/IP stackom unutar Solarisa.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:46   #70
kako je solaris nastao??
koliko je slican Linuxu??
koliko je jednostavniji/kompliciraniji od Linuxa??
koliko je bolji/losiji od linuxa??
kako se solaris ponasa sa USB modemima??

ima koja dobra dusa da mi senda DVD s OpenSolarisom - procitao sam ovdje na forumu da je 4GB a to mi je previse za download jer imam Start paket
speedy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 13:52   #71
Quote:
speedy3 kaže:
kako je solaris nastao??
Iz Bell Labs-a, odn. AT & T izvornog koda. Solaris je AT & T (American Telephone & Telegraph) System V Release 4 UNIX.

Star je preko 20 godina, i u njegovom se izvornom kodu jos i dan danas nalaze direktne reference te AT & T-eve (C)opyright notice.

Tokom tih dvadeset godina, znatan dio Solarisa je bil preuzet od Berkeley sveucilista, odn. BSD-a. To se jos i dan danas vidi u nekim stvarima, napr. to da svaki mrezni adapter ima svoje ime -- le0, hme0, rtls0, nge0, zatim disk naming konvencijama poput ove:
Kod:
/dev/dsk/c0t1d0s0 -> ../../devices/pci@0,0/pci-ide@4,1/ide@0/sd@1,0:a
0:a je ocigledno BSD konvencija imenovanja particija (a,b,c,d, itd.) Gdje je /dev/dsk/c#t#d#s# Sys V, OpenBoot PROM jos uvijek radi device mappinge po starim BSD konvencijama.
A tu je jos i /usr/ucb/ direktorij, koji sadrzi BSD binary-e iz dana kada je SunOS 4.x.x bil vise BSD nego bilo kaj drugo -- Sunu je izuzetno vazno da ne strga backward / forward kompatibilnost.
Quote:
koliko je slican Linuxu??
Bolje je pitanje, koliko je Linux slican Solarisu, zato jer Linux pokusava jednoga dana biti kao Solaris -- pokusava biti SVR4 i POSIX kao i Solaris. Samo buduci da skvadra koja dela na tome nema dovoljno iskustva, svaki puta kada se pokusaju pribliziti s Linuxoim SVR4 nekaj strgaju, u 50% slucajeva i namjerno.

Uglavnom, vrlo razlicit od Linuxa. Ali zbog toga kaj je SVR4 / POSIX, vrlo je slican HP-UX-u i SGI IRIX-u, njegova dva preostala SVR4 brata (isto bazirana na AT & T-evom kodu).
Quote:
koliko je jednostavniji/kompliciraniji od Linuxa??
Puno jednostavniji odn. strukturiraniji od Linuxa, ali ne i ako MISLIS CLICKATI PO GUI-ima. Na Solarisu se vecinom sva administracija radi na komandnoj liniji, osim naravno desktopa / grafickih aplikacija poput napr. Mozille ili XMMS-a ili Evolution-a.
Quote:
Koliko je bolji/losiji od linuxa??
Pa o cemu smo mi zadnje dvije godine ovdje diskutirali kroz mnogobrojne primjere!?!?!?
Quote:
kako se solaris ponasa sa USB modemima??
Nikako. Solaris dolazi iz enterprise okruzenja na nase desktope, a tamo bogme ne vrte USB modeme. Ako hoces USB modem bilo bi ti lakse napisati driver na Solarisu nego na Linuxu, postavimo to tako.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 15:21   #72
Quote:
Annatar kaže:
Pa tko vam je kriv? Kao da je tak tesko malo progooglat'.

Zapravo bi svaki Solaris korisnik trebal znati za free NIC drivers for Solaris, te ITU update floppy sa Solaris paketima istih.

Murayama-san i Juergen Keil rule!

I sad kaj je najljepse, nForce ChipSet NIC je high performance EtherNet adapter. U prijevodu, trcal bi krugove oko 3COM-a, pogotovo sa novim GLD V3 "Nemo" driverima odn. Fire Engine TCP/IP stackom unutar Solarisa.
Ma kaj bi mi bio ko kriv?
Nemam ja vremena za zezanciju, ni googlanje.... 3COMica radi full ok, nvidiji nis ne vjerujem....
__________________
#shutdown -i0 -g0 -y
raskovicm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 15:25   #73
Quote:
Annatar kaže:
Iz Bell Labs-a, odn. AT & T izvornog koda. Solaris je AT & T (American Telephone & Telegraph) System V Release 4 UNIX.

Star je preko 20 godina, i u njegovom se izvornom kodu jos i dan danas nalaze direktne reference te AT & T-eve (C)opyright notice.

Tokom tih dvadeset godina, znatan dio Solarisa je bil preuzet od Berkeley sveucilista, odn. BSD-a. To se jos i dan danas vidi u nekim stvarima, napr. to da svaki mrezni adapter ima svoje ime -- le0, hme0, rtls0, nge0, zatim disk naming konvencijama poput ove:
Kod:
/dev/dsk/c0t1d0s0 -> ../../devices/pci@0,0/pci-ide@4,1/ide@0/sd@1,0:a
0:a je ocigledno BSD konvencija imenovanja particija (a,b,c,d, itd.) Gdje je /dev/dsk/c#t#d#s# Sys V, OpenBoot PROM jos uvijek radi device mappinge po starim BSD konvencijama.
A tu je jos i /usr/ucb/ direktorij, koji sadrzi BSD binary-e iz dana kada je SunOS 4.x.x bil vise BSD nego bilo kaj drugo -- Sunu je izuzetno vazno da ne strga backward / forward kompatibilnost.
Bolje je pitanje, koliko je Linux slican Solarisu, zato jer Linux pokusava jednoga dana biti kao Solaris -- pokusava biti SVR4 i POSIX kao i Solaris. Samo buduci da skvadra koja dela na tome nema dovoljno iskustva, svaki puta kada se pokusaju pribliziti s Linuxoim SVR4 nekaj strgaju, u 50% slucajeva i namjerno.

Uglavnom, vrlo razlicit od Linuxa. Ali zbog toga kaj je SVR4 / POSIX, vrlo je slican HP-UX-u i SGI IRIX-u, njegova dva preostala SVR4 brata (isto bazirana na AT & T-evom kodu).
Puno jednostavniji odn. strukturiraniji od Linuxa, ali ne i ako MISLIS CLICKATI PO GUI-ima. Na Solarisu se vecinom sva administracija radi na komandnoj liniji, osim naravno desktopa / grafickih aplikacija poput napr. Mozille ili XMMS-a ili Evolution-a.
Pa o cemu smo mi zadnje dvije godine ovdje diskutirali kroz mnogobrojne primjere!?!?!?
Nikako. Solaris dolazi iz enterprise okruzenja na nase desktope, a tamo bogme ne vrte USB modeme. Ako hoces USB modem bilo bi ti lakse napisati driver na Solarisu nego na Linuxu, postavimo to tako.
Boze, kaj si ti pametan

Sve kaj si reko je istina... inace osobno ne vidim ni jedan dobar razlog da solaris ima podrsku za ext usb modeme, pa nije solaris za igranje za podoma ili natjecanje ko ima bolji, ljepsi desktop....

Ja si vrtim doma solaris na 3 masine (sol8 na staroj ergopro masini, sol 9 na sun sparc station5, i sol10 na pc-u).... i sve mi super radi... ostale masine necu palit jer bi potrosnja bila preko 4 Kw
__________________
#shutdown -i0 -g0 -y
raskovicm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 17:19   #74
Quote:
Annatar kaže:
I
Pa o cemu smo mi zadnje dvije godine ovdje diskutirali kroz mnogobrojne primjere!?!?!?

ovdje sam tek nekoliko dana neznam sa se desavalo zadnje dvije godine
speedy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 17:33   #75
Quote:
speedy3 kaže:
ovdje sam tek nekoliko dana neznam sa se desavalo zadnje dvije godine
Prorostaj po starijim postovima.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 22:09   #76
Quote:
Annatar kaže:
Prorostaj po starijim postovima.
Vidiš dobre ideje, pošto sam i ja noviji.....
__________________
#shutdown -i0 -g0 -y
raskovicm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 23:02   #77
Quote:
raskovicm kaže:
Vidiš dobre ideje, pošto sam i ja noviji.....
ovaj forum posjeduje veliku kolekciju besmislenih flejmova i to u raznim okusima: linux vs windows, linux vs solaris, *.* vs math_baby...

Nemoj slucajno zaobici mathine postove dok je jos imala pristup ovdje
lilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 23:22   #78
Zaboravl si dodat' da, osim kaj posjeduje dotičnu kolekciju, posjeduje još i sasvim nezavidnu količinu ljudske gluposti, a bogme i neznanja.

No nema veze, napredujemo.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 23:31   #79
Quote:
Annatar kaže:
Zaboravl si dodat' da, osim kaj posjeduje dotičnu kolekciju, posjeduje još i sasvim nezavidnu količinu ljudske gluposti, a bogme i neznanja.

No nema veze, napredujemo.
math_baby je nekakva babuskara kolko sam pohvatal....
__________________
#shutdown -i0 -g0 -y
raskovicm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 10:22   #80
Samo da se pohvalim, danas sam na jednu novu masinu bez problema instalirao ovu express verziju. Prepoznat je citav hardware bez ikakvih problema i instalacija je prosla glatko da gladje ne moze.

Jedino mi se cini da je moglo na manje od 4 CD-a da stane ono sto dobilo.
__________________
Moj dan je okončan; napuštam Evropu. Morski vazduh sažeći će mi pluća, preplanuće me izgubljena podneblja. Plivati, gnječiti travu, loviti, nadasve pušiti; piti pića žestoka poput kipuće kovine - kao što činiše oni dragi preci oko vatri. Vratiću se gvozdenih udova, tamne puti, oka besomučnog: po mojoj obrazini, ceniće da sam soja jaka. Imaću zlata: biću dokon i surov.
Tyler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.