Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2007., 17:14   #41
Obično ti se to kod stolara izrađuje po naruđbi ili od nekoga ko to prodaje ali i ugrađuje jer sigurno neće imati baš sve dimenzije. Cijene su štokova od 500 kn naviše a vrata od 300 kn naviše (ovo je škart kategorija većinom pevec i sl.) pa do više tisuća kuna. I + okov i kvake koje su isto od 30 kn pa do tzv. skrivenih panti koji mogu koštati i do 700 kn (2 kom jedna vrata)
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 17:29   #42
ispada da bih za recimo 1500-2000kn mogao imati relativno pristojna vrata i štok
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 12:06   #43
Vrata 75 cm komplet 620 kn + štok 250 kn
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 12:08   #44
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
jeli tko od vas u zadnje vrijeme kupovao, gledao unutarnja vrata
naime mijenjao bih postojeća pa me malo zanimaju okvirno cijene...
vrata bi trebala biti potpuno ravna bez ikakvih dekora i sl, i štok također bez ikakvih crta, resa i sl.... samo da je zaobljen
gledala ja u bauhausu.
cca 1500-2000 kn
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 14:11   #45
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Vrata 75 cm komplet 620 kn + štok 250 kn
Ovo ne preporučujem, ja svakom klijentu koji hoće kupiti takva sranja objasnim da će u kući živjeti ili stanu barem 20 godina a to je 240 mjeseci a trošak skuplih i kvalitetnijih vrata na taj period je manji od 10kn na mjesec ili jedne kave.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 18:33   #46
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
jeli tko od vas u zadnje vrijeme kupovao, gledao unutarnja vrata
naime mijenjao bih postojeća pa me malo zanimaju okvirno cijene...
vrata bi trebala biti potpuno ravna bez ikakvih dekora i sl, i štok također bez ikakvih crta, resa i sl.... samo da je zaobljen
cuj,ako hoces ljepa vrata to ces i platiti..sva ova za 1000-2000 kuna bas i nisu nesto (barem meni)...a kamoli ovo za ispod 1000kn..to mi je vise za šupu...ako hoces prava moderna vrata, bez onog falca, znaci cisti kvadar, sa skrivenim pantima, ljepim ukrasnim lajsnama itd. onda je to 3000+..ja sam svoja tolko platio..to je inace od medijapana i to je zadnji put da uzimam to presano smece..al da su ljepa ljepa su..onako americki stil...ne bi ih sad reklamirao jer se vec 8mj natezem s njima jer jos uvjek nije gotovo...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 21:33   #47
Znam mjesta di su ugrađena vrata i od 20 000 kn po komadu od punog drva ne medijapani i ne razne ploče ljepljene na okvir. Jelova vrata od izoinda su po 5000 kn, tako da je svaka rasprava suvišna sve ovisi o novcu, ali kako moj jedan radnik veli je...š vrata koja ja sam zdignem .
Ali oko 2000 - 3000 kn se može dobiti zadovoljavajuča kvaliteta.
Ima čak u Pevecu vrata sobna za 2000 kn, pa trgovac veli je kaj bi vi to su vam kvalitetna vrata a pokraj njih su za 500 sa štokom.
Uglavnom građenje kuće je (valjda) investicija koja uz minimalno održavanje i sa srednjom kvalitetom materijala može trajati i preko 100 god tj. ostavljate svojim potomcima nešto za samo manju razliku u cijeni. A ko ne vjeruje u to nek pogleda po gradu staru stolariju na starim zgradama koja je održavana da bolje i ljepše izgleda nego svi ovi novi PVC prozori..... A kad vam se u tim jeftinim vratima rasuše panti i vrata (nakon cca 5 god) više ih nikad nećete moći normalno zatvoriti.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 20:37   #48
vrata će definitivno biti medijapan jer ih želim u pastelnoj boji, zatim zbilja nevidim što imate protiv toga materijala
prešan je i ljepljen kvalitetnim ljepilom i tvrdim da je 1000% krući od bilo kojega drva u komadu
pritom ne mislim na laminirano drvo ljepljeno epoxidom.... to je već nešto interesantno....
ali ljudi moji o kakvim vratima za 100god vi pričate.... pa tko će imati ista vrata 100god..... moja trenutno imaju 10-15god i dosadila su mi a ne da imaju preko 100god
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:02   #49
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
vrata će definitivno biti medijapan jer ih želim u pastelnoj boji, zatim zbilja nevidim što imate protiv toga materijala
prešan je i ljepljen kvalitetnim ljepilom i tvrdim da je 1000% krući od bilo kojega drva u komadu
pritom ne mislim na laminirano drvo ljepljeno epoxidom.... to je već nešto interesantno....
ali ljudi moji o kakvim vratima za 100god vi pričate.... pa tko će imati ista vrata 100god..... moja trenutno imaju 10-15god i dosadila su mi a ne da imaju preko 100god
i ja sam pobornik da ne treba kod takovih stvari traziti 100 ljetnu trajnost...dosadit ce ti..

al medijapan vise ne bih hvala..nisam ni znao da je to presani papir..osjetljivo na vlagu ko mačak...osjetljiva na habanje do nebesa..zapni s necim malo ostrijim i vidit ces kako je to osjetljivo
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 13:39   #50
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
i ja sam pobornik da ne treba kod takovih stvari traziti 100 ljetnu trajnost...dosadit ce ti..

al medijapan vise ne bih hvala..nisam ni znao da je to presani papir..osjetljivo na vlagu ko mačak...osjetljiva na habanje do nebesa..zapni s necim malo ostrijim i vidit ces kako je to osjetljivo
meni se čini da to što si ti imao definitivno nije bio medijapan (MDF)
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 14:43   #51
http://www.lakerko.hr/
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 15:09   #52
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
meni se čini da to što si ti imao definitivno nije bio medijapan (MDF)
je i jos uvjek ga imam..vrata nemaju ni godinu dana..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 15:25   #53
Evo ja konačno uselila u novi stan. I ja sam u početku muku mučila s vratima jer sve što sam gledala bilo je katastrofa, a vidjela sam u talijanskim časopisima kakva vrata danas trebaju biti. Onda sam na forumu saznala za Iglass vrata i otišla vidjeti. Oduševila sam se ponudom, daleko više od svih očekivanja, ali kako izabrati u takvoj fantastičnoj ponudi. Ali nakon mjesec dana sam se ipak odlučila, naručila sam od njih vrata Impronta, ludnica, pogledajte na http://www.impronta.info . Neka vrata su mi i klizna koja se otvaraju u zid, da još dodatno dobijem na prostoru, a uzela sam i neka staklena Henry glass. Sad svi koji vide stan ostaju fascinirani vratima, daleko najbolja investicija u cijelom stanu. Budem vam još nešto napisala, a možete nešto vidjeti i na http://www.iglassvrata.hr
Inače sva su im vrata talijanska, a to je jedino kaj vrijedi.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 21:31   #54
Quote:
stanka kaže: Pogledaj post
Evo ja konačno uselila u novi stan. I ja sam u početku muku mučila s vratima jer sve što sam gledala bilo je katastrofa, a vidjela sam u talijanskim časopisima kakva vrata danas trebaju biti. Onda sam na forumu saznala za Iglass vrata i otišla vidjeti. Oduševila sam se ponudom, daleko više od svih očekivanja, ali kako izabrati u takvoj fantastičnoj ponudi. Ali nakon mjesec dana sam se ipak odlučila, naručila sam od njih vrata Impronta, ludnica, pogledajte na http://www.impronta.info . Neka vrata su mi i klizna koja se otvaraju u zid, da još dodatno dobijem na prostoru, a uzela sam i neka staklena Henry glass. Sad svi koji vide stan ostaju fascinirani vratima, daleko najbolja investicija u cijelom stanu. Budem vam još nešto napisala, a možete nešto vidjeti i na http://www.iglassvrata.hr
Inače sva su im vrata talijanska, a to je jedino kaj vrijedi.
Cijene?
zjerneic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 16:49   #55
Cijene?
Pa kako koja vrata. Ova kaj sam ja uzela Impronta su od 10-15.000 kuna, ali ta su stvarno vrhunska. A inače za design vrata, kao ona što se mogu vidjeti po talijanskim časopisima, treba računati sa barem 7-10.000 kuna. Iako ima već od mislim 2.500 kn jednostavnih, ali ipak kvalitetnih vrata. Ali sve su dobre i poznate marke, tako da se može biti potpuno sigurno u kvalitetu. Najveći mi je problem bila tako velika ponuda jer mi se toliko toga jako sviđalo pa se je teško odlučiti.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 23:14   #56
Zapravo što se tiče cijena najbolje je usporediti odnos koliko se je spremno uložiti i što bi se htjelo dobiti. Ako ti se nešto svidi i da ti je cijena prihvatljiva onda je to to. A ako to nisi u stanju platiti onda ti je najbolje odrediti plafon pa za tu sumu odabrati što ti najviše odgovara. Ja sam na vrata potrošila daleko više od onoga što sam u startu planirala jer u biti nisam ni znala kakvih sve vrata danas ima. Ali su mi se vrata pokazala kao najbolja investicija jer su mi najbitnija stvar u interijeru. Na kraju mi je bilo žao da sam dosta potrošila na recimo podove koji su mi dali jako malo naspram vrata. Preporučujem svakome da još u startu uređenja stana ili kuće isplanira sve troškove kako mu kasnije ne bi falilo za neke stvari koje se pokažu puno važnijim.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 15:20   #57
Slažem se, vrata su definitivno jedna od najbitnijih stvari u prostoru. To je prvi namještaj koji se unosi u prostor, a ostaje u njemu najduže. Hvala bogu da danas postoji dovoljno široka ponuda pa si svatko može pronaći vrata po svom ukusu.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 15:37   #58
mi smo uzimali u biokalniku vrata i štok oko 800 kn možeš birati boju mi smo uzeli hrast,štok ti je puno drvo.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 15:38   #59
ali uzmeš u njihovom dućanu ako više vrata uzmeš i na 5 vrata jedna dobiš besplatno u odnosu na dućane.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 15:59   #60
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
mi smo uzimali u biokalniku vrata i štok oko 800 kn možeš birati boju mi smo uzeli hrast,štok ti je puno drvo.
Takva vrata više ne prolaze, tko bi još to kupio pored svega onoga što se danas nudi. Pa i da ti ih besplatno daju i da ih onda moraš gledati svaki dan u svojoj kući? Hvala, ali ne.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.