Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2006., 18:26   #1
Upala očiju kod pasa

Upala očiju kod pasa


Sorry, ljudi, opet ja, nešto moju pesonjicu jadnu krenulo sa bolestima , ima upalu oka i onaj tzv. "treći kapak" joj je prekrio malo više od pola upaljenog oka pa da vas pitam imate li iskustva s tim, za koliko su vaši psi ozdravili i tako

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.11.2015. at 09:10. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
no_scrubs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 01:50   #2
ja sam svojoj kujici stavila moje kapi za oči (naravno uz preporuku veta) i sve je bilo ok....
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 01:27   #3
Skuhaj kamilicu i onda kad se ohladi, namoci vatu i pređi po ocima. Mozda ne pomogne, ali to je dobro napraviti, kada vidis da mu se i mala upalica pojavila. Kada mu je oko ociju mokro.
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 10:39   #4
upravo googlam za savjetima za upalu oka i vidio sam i ovaj post od tamice.
želim reći da sam maloprije naletio na savjete veterinara koji kaže da se kamilicom nesmije ispirat oko evo vam link
http://www.pet-centar.hr/content/view/2094/70/
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 15:58   #5
Dexamethason kapi pomažu. Ipak treba se prvo konzultirati s vetom. I ja sam čula dosta oprečnih mišljenja kako kamilica baš i nije najzdravija. Za prvu pomoć možeš ispirati s fiziološkom otopinom natopljenom sterilnom gazom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:41   #6
Nikako ispirati kamilicom! Kamilica smiruje, istina, al je isto tako podobna podloga za razvoj bakterija, pa koristeci ju dobijete privremeno smirenje i onda jos gore.

Slazem se za fiziolosku i gazu, no kod tih problema treba otici veterinaru, treba dobiti terapiju i ako se problem ponavlja (odnosno treci kapak ako je problem ili nesto sl - kod mog psa je bio urasao folikul) onda mozda i operacija. Al to je 5 minuta, nije prava a rijesi problem za stalno
__________________
Bettas in the air...
Gwyneeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 22:42   #7
Moj westie je nedavno prebolio konjuktivitis. Dobivao je neke kapi za oči za ljude na recept koji nam je napisala vetica i ozrdravio jako brzo!

A zapanjilo me kako mu je pregledavala trći kapak pod lokalnim anestetikom nakapanim u oko. Ijuuuu... Ali bio je jako dobar i discipliniran; najviše me se dojmilo kako sam mu to kapala 4x dnevno po 3 kapi u oko i svaki put bi mu rekla da dođe jer da moramo kapat bubano okico, i on je bio tako miran i dobar, kao da razumije da je to za njegovo dobro.

Sve će bit ok!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 17:55   #8
Mom pesu, od kad je došla k meni, "cure" oči ( imala je 6 tjedana).
Vet. mi je rekla da joj ispirem sa Bornom vodom ili fiziološkom otopinom.
Staviš na vaticu i par puta dnevno mu ispireš, i hvala Bogu, popravilo se.
Imaš za kupit u apoteci ( fiz. otopina oko 10 kuna, borna voda oko 17 kn).
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 19:02   #9
mom bivšem psu se dogodilo , kako se kuća radila , pa majstori svugdje vare , i par puta su varili baš ispred psa , a on je to gledo i obolio

susjed koji mi je veterinar je rekao uzmi obične kapi za oči za ljude , i za dan je bio ko nov
igor266 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 19:34   #10
Evo, ko naruceno se i mom psu upalilo oko prije par dana Usla mu je latica od tratincice ili nesto slicno u oko Uglavnom, valjda je nadrazilo pa je sljedeci dan to izgledalo nateknuto. Jedno ispiranje fizioloskom i danas je oko ko novo
__________________
Bettas in the air...
Gwyneeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 00:00   #11
Tobrex kapi, kod infekcije su zakon
rasheed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:50   #12
ja imam cavaliera i stalno ima neke upalice...najcesce mu stavljam visine ili viziol kapi,a ako ima gnoj ona tobrex kapi i mast navecer stavljamo tijekom 7-10 dana dok se ne smiri..bitno je kad uzima antibiotske kapi da se redovito stavljaju 10 dana kako bi se istrijebila bakterija
majathecavalier is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:40   #13
Ciao svima!Moj petomjesecni rot ima upalu ociju pa me zanima koje kapi za oci da kupim
max19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 21:27   #14
Upale očiju mogu biti i virusne ne samo bakterijske. Kod virusne ne idu antibiotske kapi, a virusna upala je strašno zarazna na druge koji su u kontaktu sa oboljelim.
Možda je najbolje da se ode veterinaru. Sa očima i ušma se ne igra.

Evo pogledaj što vdje piše. Infekcija može biti virusna, bakterijska, gljivična, parazitarna, u pitanju može biti i alergijska reakcija....

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nas...arke-1387.html
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 12:48   #15
Bigl - problem sa očima

Poštovanje i pozdrav svima, molim pomoć ako se je tko susreo sa sličnim, imamo maloga bigla staroga 4 mjeseca, desilo se je danas da me je zvala supruga naime pas preokrene sa očima da mu se vidi bjelanjak, otišla je veterinaru te je dobio neku injekciju..

Zabrinut sam jer je sa psom bilo sve super zasada, veterinar je pitao dal je imao kakav napad ali nismo primjetili, znači preokrene sa očima i onda mu se normalno vrate, oči su mu onak dosta suzne..

Imal sam dosta pasa i nisam ni kod jednog vidio nešto slično, nadam se da je neš prolazno, inače uredno cijepljen i sve..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 10:31   #16
Očito je imal neki napad, nakon injekcije se je smirio, budemo nadalje pratili stanje, nekak sumnjam na epilepsiju, ali bolje ne prizivat vraga..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 11:13   #17
Nisam stvarno imala sličnih iskustava niti čula za nešto slično.

Glavno da je sad dobro. Nadam se da neće biti nešto kronično.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:54   #18
Ma mislim da ga je mali (klinac ) kresnul u glavu, i to su on i žena zatajili očito meni, za sad je cucak ok, ne ponovilo se..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:00   #19
Kako ste svom psu kapali kapi u oko? Moj je zaradio nekakvu upalu i dobio je Tobrex kapi, ali je toliko nemiran i trza se kao svinja pred klanje da mu uopće ne uspijem ukapat u oko.

Ima li netko savjet ili nekakve trikove da ga 'prevarim'?

Probala sam ga varat tako da mu držim keksić ispred očiju i čekam trenutak da se smiri pa da mu kapnem, ali je problem što mu je oko zatvoreno i škilji na njega, a treba kapnut baš u oko. Meni kapne i na nos i na laminat... jer je već skužio tu bočicu i automatski se izmakne kad trebam kapnut.
Bježi od toga i ne da mi blizu oka.
A prvo smo pokušali sa držanjem. Da mu držimo glavu i trup, ali dvije osobe zajedno ga nisu uspjele savladat jer se trza kao svinja. Previše nemiran da bih mogla u oko kapnut.
Baš sam se izbedirala i nasekirala. Ne znam šta da radim više.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:01   #20
Jesi probala čekati da zaspe, baš duboko, i onda lagano i oprezno mu oko otvoriti i kapnuti?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.