Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2013., 15:27   #1021
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Ma to rade zato što misle da žene s oblinama manje troše na krpice. Što vjerojatno i jest istina. Ima više razloga za to: nadamo se da ćemo smršaviti pa ne želimo puniti ormar tonom odjeće koja će nam ubrzo biti velika. Ali mislim da je veći problem u tome što mi jače nemamo naviku sporadično, slučajno, usput, kad naletimo... kupiti nešto. Jer nikad ne naletimo zato jer je traženje odjeće u koju ćemo stati... tortura. A uopće krenuti tražiti nešto po dućanima zahtjeva žešću psihičku pripremu Nismo odgojene za tu vrstu impulsivnog šopinga jer tu opciju nismo nikad ni imale.
Plus, odjeća za nas je u pravilu skuplja, a izbor je uvijek limitiran.
E vidis nisi u pravu ja volim obilaziti ducane, samo ne u RH. Cesto sam u Oslu i tamo manicno gazim po ducanima i uzivam u shopingu jer je zemlja ciji ducani imaju ponudu za cure koje nose 44 i vise svjesni da nisu samo manekenke po ulicama

Dok u RH mi se ne da jer znam da za mene tu odjece nema osim ovih bab style varijacija iz C&A.... Ja sam svjesna svog izgleda i ne mislim nositi jedne hlace i dvije majce ocekujuci da cu smrsaviti.. kad smrsavim kupiti cu drugu odjecu
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 16:19   #1022
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
E vidis nisi u pravu ja volim obilaziti ducane, samo ne u RH. Cesto sam u Oslu i tamo manicno gazim po ducanima i uzivam u shopingu jer je zemlja ciji ducani imaju ponudu za cure koje nose 44 i vise svjesni da nisu samo manekenke po ulicama

Dok u RH mi se ne da jer znam da za mene tu odjece nema osim ovih bab style varijacija iz C&A.... Ja sam svjesna svog izgleda i ne mislim nositi jedne hlace i dvije majce ocekujuci da cu smrsaviti.. kad smrsavim kupiti cu drugu odjecu
Pa ključ je u tome da je kod nas trauma tražiti robu i zato žene ne kupuju (ergo nisu razvile naviku, ergo nisu zanimljivi potrošači).

Zato peglam karticu po internetu ko da nema sutra. Što se vidi i na upisima na ovom podforumu, non-stop nešto prijavljujem iako će mi većina toga biti nenosiva sljedeće godine (metabolizam mi se stabilizira zbog terapije).

A ovo o čekanju da smršave je, nažalost, istina. Vidim po curama oko mene. Ali nisam to zato napisala nego jer sam čitala neka istraživanja tržišta jer me zanimala ta priča oko plus sizea (ne mogu sad brzinski naći link, ako naletim na to, stavit ću). Ja nemam s tim problema, imam kufere u podrumu složene po veličinama. Ovi s većim brojevima su skromni jer je ponuda skromna, a ne zato što ja ne bih bila kupovala.

Ma i sada bi mi ormar bio skroman da nismo ušli u EU jer bih vagala što mi je toliko potrebno i lijepo da plaćam danak na to (carinu i ostale dadžbine). Ne smiješ zaboraviti kontekst i prostor na kojemu mi obitavamo. Prije bih u Londonu poharala dućane, a kod nas me trebalo puškom tjerati da u neki uniđem.

Dakle, frustracija je u mom slučaju vidljiva. Ne zato jer ja ne bih kupovala (kako kupujem čim pređem granicu?) ili zato što čekam kad ću smršaviti (kad zakoračiš u 30-te više ništa ne čekaš ). Kad uđem u naš tipičan dućan osjećam se ko balon koji samo smeta "normalnima" i zauzima kabinu pokušavajući preko bokova navući još jednu premalu stvar u nizu (a najveću u dućanu... ne mora mi biti čak ni lijepa). E, to frustrira i zato ne idem po dućanima. Ako im sad nisam zanimljiva (a u dobnoj sam skupini koja najviše troši), kad ću im onda biti?
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 21:53   #1023
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
(Btw, čini mi se da regularni 18 i Curve 18 kod Asosa nisu isti brojevi... za ovaj Curve 18 sam pročitala da je i do dva konfekcijska broja veći od očekivanoga, ali nisam ništa naručivala pa ne mogu iz osobnog iskustva ništa napisati).
Točno, meni su Asos Curve hlače bile toliko velike da sam ih trebala držati objema rukama da mi ne padnu Sigurnih 3 broja veće od H&M-ovog 46.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 22:16   #1024
Je li netko naručivao iz La Redoutea?

Imam njihovih prastarih stvari (uključujući jednu jaknu i jedan prekrasan dugi kaput koji su ko novi , vrijedili svake lipe), ali su se brojevi na etiketama izbrisali od starosti i sad nemam pojma kako ono kod njih idu brojevi. Znam da je veće nego kod naših i DE brojeva, ali ne sjećam se koliko.

Našla sam (skoro) neutralnu jaknicu po pristojnoj cijeni (voljela bih da je malo više strukirana, ali mislim da će biti dobra). Ne vjerujem ovim tablicama jer kad ih slušam mi uvijek stignu šatori pa bih ja matematički... H&M + 1 konf. broj ili 2 konf. broja? Ne sjećam se više.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 00:55   #1025
ja sam prošle godine naručivala iz laredoute

uzela sam traperice,suknju i bademantil. sve isti broj.

traperice nisam mogla ni do guze navuć iako imaju elastina. stoje u ormaru,niti jednom ih nisam obukla

suknja je meni preduga,vuče mi se po podu i iako je gore na gumu,nije nešto prilagodljiva i jako jako stisne. nosila sam ju jednom i to kao haljinu jer mi nije neki gušt čistit cestu dok hodam

badementil mi je toliko velik da komotno mogu udvostručit svoju težinu,stat u njega i primit podstnare

još jednom napominjem,sve sam naručila isti broj


poslije više nisam ništa uzimala iako stalno gledam njihovu stranicu jer ne znam koji broj bi trebala
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 01:26   #1026
Sori što se smijem, ali . Takva je bila i moja prva narudžba kod njih prije nekih... hm, više od 10 (?!) godina. S tim da je meni sve stiglo preveliko.

A onda sam uhvatila mot i skužila kako naručivat (jedno vrijeme sam baš dosta od njih kupovala), sestra i ja bismo sjele uz kavicu i komentirale stranicu po stranicu onog predebelog kataloga. Ah, baš smo bile curice. *nostalgija*

Uglavnom, ja imam te njihove robe baš jako stare i sve je ko novo, prezadovoljna sam kvalitetom. Ali nisam baš dugo naručivala, možda od 2005., 2006.... ne znam više. I sad sam zaboravila kako im ono idu brojevi , a sve su etikete davno izblijedile.

Mislim da su mi ovi kaputi broj 48 njihov i da je to naš 46. Sjećam se da su mi bili lijepo komotni kad sam ih uzela, a sad su onako knapić oko sisa, ali sasvim nosivi. Ali fakat nisam sigurna, previše je vremena prošlo.

Btw, 2003. sam uzela kod njih neki grudnjak (tj. tadašnji dečko mi ga kupio jer sam nepresano slinila na toj stranici, a grudnjak je bio prebolesno skup) i još je živ! A nosim ga najčešće od svih koje imam. Drugi odlaze u kantu, ali taj, bome, opstaje.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 01:43   #1027
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Sori što se smijem, ali . Takva je bila i moja prva narudžba kod njih prije nekih... hm, više od 10 (?!) godina. S tim da je meni sve stiglo preveliko.

A onda sam uhvatila mot i skužila kako naručivat (jedno vrijeme sam baš dosta od njih kupovala), sestra i ja bismo sjele uz kavicu i komentirale stranicu po stranicu onog predebelog kataloga. Ah, baš smo bile curice. *nostalgija*

Uglavnom, ja imam te njihove robe baš jako stare i sve je ko novo, prezadovoljna sam kvalitetom. Ali nisam baš dugo naručivala, možda od 2005., 2006.... ne znam više. I sad sam zaboravila kako im ono idu brojevi , a sve su etikete davno izblijedile.

Mislim da su mi ovi kaputi broj 48 njihov i da je to naš 46. Sjećam se da su mi bili lijepo komotni kad sam ih uzela, a sad su onako knapić oko sisa, ali sasvim nosivi. Ali fakat nisam sigurna, previše je vremena prošlo.

Btw, 2003. sam uzela kod njih neki grudnjak (tj. tadašnji dečko mi ga kupio jer sam nepresano slinila na toj stranici, a grudnjak je bio prebolesno skup) i još je živ! A nosim ga najčešće od svih koje imam. Drugi odlaze u kantu, ali taj, bome, opstaje.
ma smiješno i je
kad sam dobila paket i raspakirala ga faca mi je bila

pogledala sam sad,hlače su 46
sad kad gledam stvari računam da mi treba 50

ali zapravo me najviše zasmetalo dugo čekanje dostave,mislim da je bilo oko 3 tjedna ili čak mjesec dana


htjela sam te pitat...kak su asos normalni brojevi? jel baš točno odgovaraju mjerama u tablici ili su malo komotniji?
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 02:29   #1028
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post

htjela sam te pitat...kak su asos normalni brojevi? jel baš točno odgovaraju mjerama u tablici ili su malo komotniji?
Komotniji. Pogledaj moje mjere i tablicu za 16 kod njih. Ja sam veća od toga što piše. A u mnoge stvari bih ušla i u broj manje jer su mi baš ono... udobne, ne stežu, malo i klapaju.

Majice su mi čak i malo preudobne (bacaju na baggy stranu na meni) za moj gušt. Možda se okuražim pa naručim neku majicu u 14. I ovu suknju ću sljedeću isto probat u 14 pa ćemo vidjet koliko će me zaklat u struku (16 je malo slobodna, imam je u bordo verziji ).
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 17:46   #1029
Cure možete li mi usporediti veličine H&M i Dorothy Perkins hlača? Mislim na klasične, crne hlače ravnog kroja. H&M 46 mi je dobar, maaalčice uzak ali ne mogu zakopčati. Sad me brine koji broj DP hlača da naručim? Imaju dosta hlača na akciji i na sve to još 25%.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 20:23   #1030
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Cure možete li mi usporediti veličine H&M i Dorothy Perkins hlača? Mislim na klasične, crne hlače ravnog kroja. H&M 46 mi je dobar, maaalčice uzak ali ne mogu zakopčati. Sad me brine koji broj DP hlača da naručim? Imaju dosta hlača na akciji i na sve to još 25%.
Ja imam jedne njihove hlače, ali kroj je dosta uzak i spušten im je struk. U H&M-u hlače spuštenog struka isto uzimam u 46 (bokovi 112 cm). Ali ove DP su jedine s užim nogavicama koje imam u ormaru pa mi je teško to uspoređivati - ko kruške i jabuke.

Nogavice su im kraće nego H&M-u (pa su ovo zadnje njihove koje sam kupila).

Ostala DP odjeća koju imam mi se čini malo komotnija od H&M-a u 46, ali rukavi su isto kraći.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 21:31   #1031
Kako volim Špancir i krizu i sve skupa..... U Alpini ugrabila šuze koje su prije bile 500kn, sad upola cijene - sve je bilo na 50%, a u Lantei Lisca grudnjak, 2 potkošulje Galeb i košulju neku Walter, navodno nekaj "boljega" - sve 40% sniženo jer zatvaraju - i platila sve 4 stvari ni 250kn.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 22:02   #1032
Cure koje ste bile u Next-u... jel je imalo ponuda ko na webu?
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 12:18   #1033
Vidim da je netko napisao mjere u nadi da će saznat svoju veličinu pa i mene zanima koja sam UK veličina na ASOS-u, mjere su mi 105-82-112
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 12:46   #1034
Quote:
StelaSD5 kaže: Pogledaj post
Vidim da je netko napisao mjere u nadi da će saznat svoju veličinu pa i mene zanima koja sam UK veličina na ASOS-u, mjere su mi 105-82-112
Mozda ti ovaj link pomogne: http://sizes.darkgreener.com/
Lucy013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 13:00   #1035
Quote:
Lucy013 kaže: Pogledaj post
Mozda ti ovaj link pomogne: http://sizes.darkgreener.com/
16 uglavnom ispada, hvala
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 14:34   #1036
Quote:
StelaSD5 kaže: Pogledaj post
Vidim da je netko napisao mjere u nadi da će saznat svoju veličinu pa i mene zanima koja sam UK veličina na ASOS-u, mjere su mi 105-82-112
Dolje si između 14 i 16 na Asosu (bliže 16, ja imam slične mjere, suknje koje su široke oko bokova i u kojima je samo struk bitna mjera, možeš uzeti i 14, tipa ove suknje), gore si vjerojatno 14, ovako odokativno (budi malo opreznija sa stvarima koje se ne rastežu, ne znam kako to ide za 14-icu ).
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 15:31   #1037
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Ja imam jedne njihove hlače, ali kroj je dosta uzak i spušten im je struk. U H&M-u hlače spuštenog struka isto uzimam u 46 (bokovi 112 cm). Ali ove DP su jedine s užim nogavicama koje imam u ormaru pa mi je teško to uspoređivati - ko kruške i jabuke.

Nogavice su im kraće nego H&M-u (pa su ovo zadnje njihove koje sam kupila).

Ostala DP odjeća koju imam mi se čini malo komotnija od H&M-a u 46, ali rukavi su isto kraći.
Hvala ti u svakom slučaju.

Pratite li možda plus size blogerice? Domaćih pretpostavljam nema, barem ja nisam naišla na njih.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:43   #1038
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Hvala ti u svakom slučaju.

Pratite li možda plus size blogerice? Domaćih pretpostavljam nema, barem ja nisam naišla na njih.
Ja uguglam ponekad plus size bloggers pa listam što izbaci. Zanimljivije mi jesu od običnih blogerica (najčešće zato jer preko tih blogova i otkrijem dućane koje ovdje onda postam ), ali... nisam našla niti jednu koja je građena ko ja (pa da je stalkam što nosi i gdje kupuje) pa me to malo demotivira da ih uredno čitam.

Inspirativne jesu zato što dosta njih baš lijepo nosi svoju odjeću (a i sebe) i taj dio mi je super. Ali bih voljela naći jednu koja je pravi pješčani sat pa da malo naučim što bi i meni stajalo i gdje se te stvari mogu nabaviti.

Ovako sam... manja od te kategorije, a veća od normalne kategorije. Nešto ko i u dućanima, na gornjoj granici u "normalnima", a na donjoj u "velikima". Ničija zemlja. E, ja bih rado pratila te koje su ničije isto.
Kioko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:45   #1039
Razumijem u potpunosti, ja sam ničija kruška
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 18:17   #1040
Quote:
Kioko kaže: Pogledaj post
Dolje si između 14 i 16 na Asosu (bliže 16, ja imam slične mjere, suknje koje su široke oko bokova i u kojima je samo struk bitna mjera, možeš uzeti i 14, tipa ove suknje), gore si vjerojatno 14, ovako odokativno (budi malo opreznija sa stvarima koje se ne rastežu, ne znam kako to ide za 14-icu ).
tako i ja mislim, gore neki 14-16, a dole bi ja svejedno uzela 18 haha
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.