Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2006., 10:30   #81
Ne znam... jednom smo nasem prvom macku odrezali (ne iscupali, nego odrezali) pandzice i bilo ga je pre tuzno za gledati. Jadan se jedva na fotelju penjao, a kamoli na police i sl. Uglavnom, to je bio prvi i zadnji put da smo tako nesto napravili, a nakon toga je ponovno harao po visinama nasih ormara, polica i kredenaca

Ne vidim razlog zasto bi se nokti vadili, treba samo biti dovoljno uporan i naucit ih dok su jos mali na grebalicu. Ja sada imam dvije zenke i obje grebu grebalicu i jednu staru stolicu, novi kaucevi im ne padaju na pamet.
Wipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 10:38   #82
pa ako ti ogrebeš; izvadi i sebi.
rezanje noktiju je jedno; vadjene sasvim drugo.
a da ima puno prednosti; to se zna.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 13:30   #83
veterinar je mom u najmahnitijoj fazi osiso alih je ovaj izostrio za dva dana pa nista od toga
panta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 13:32   #84
kako?
i ja šišnem; i treba vremena da mu narastu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:48   #85
Quote:
Dijana38 kaže:
Dr. Drazen Maticic - klanjam mu se jer je izvrstan, izmedju ostalog je spasio zivot mojoj Niki.
broj telefona 2390-390 Veterinarski fakultet u Zagrebu, Heinzelova 55

pa izvolite, puno toga imate za nauciti od doticnog....
poznam ga i privatno
odličan je,stvarno.
mojoj maci je pomogao kad ju je pas napao,sad je ko nova
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 22:51   #86
Quote:
tilla kaže:
kako?
i ja šišnem; i treba vremena da mu narastu.
ne znam, mali voli ostrit ih. osisali su mu par puta samo onaj vrh taj dio koji se vec smi ki i nama, jel i ondak on namjerno vise grebe i ostri i za par dana ki da nista nije bilo. budala
panta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 23:31   #87
pa malo dalje od vrha: ne bi trebao biti brz toliko.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 14:55   #88
Quote:
Noemi kaže:
Mi smo nabavili prvo jednu micu, pa nije htjela jesti ni piskiti kada je bila sama i sva je bila pa smo nabavili jos jednu.


SAd im je super. I nema ni stete jer se igraju skupa
da, ovo je ziva istina! mi smo odahnuli kad smo uzeli drugog miceka! nema vise stete i ovaj prvi je bio presretan. svakom ko uzima macku bi preporucila da uzme odmah dvije
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:33   #89
Uzdrzavanje macke u stanu

Mislite li da je moguce uzdrzavati macku u stanu? po mojem misljenju macka bi trebala biti vani... posto zivim u stanu, a zelim imati macku...pa...me zanima..
kakva su vasa iskustva? jeste li da se macka drzi u stanu ili ne? da li je stan za macku zatvor?
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:43   #90
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
Mislite li da je moguce uzdrzavati macku u stanu? po mojem misljenju macka bi trebala biti vani... posto zivim u stanu, a zelim imati macku...pa...me zanima..
kakva su vasa iskustva? jeste li da se macka drzi u stanu ili ne? da li je stan za macku zatvor?


mačku se može držati u stanu. to je sigurno. ja nemam baš iskustva s mačkama ali frendica ima imala ih je šest. prije ih je držala u vrtu ali sada u kući. šest mačaka nisu baš bile u stanu ali jesu tri.
po mom mišljenju definitivno stan za mačku nije zatvor.
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:44   #91
Prvo, maca je prilagodljiva životinja. I društvena. I najviše voli biti uz vlasnike, na toplom, na sigurnom. Maca je onakva kako je navikneš. Ako je u stanu uvijek, uvijek će tamo i biti. Neće joj faliti vanjski svijet, neke se čak boje i ne žele izaći kad za to imaju priliku.

Ako baš voliš mačke, uzmi si neku hendikepiranu, slijepu, gluhu ili sl. One ionako ne smiju vani, jer bi tako nastradale i takve mice su isključivo za stan. Pa ti je savjest čista!

A najbolje ih je imati dvije, pa se međusobno igraju i zabavljaju i onda im ništa ne fali. Naravno, mora ih se kastrirati, jer inače žele nešto (imati ili raditi mačiće) što im vlasnik ne želi pružiti i, po meni, je takvo zatvaranje jedino mučenje za životinju. Kastriranu micu u stan i, po mogućnosti, još u paru-i ništa im ne fali.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:54   #92
znaci pozeljno je da su u paru... a u vezi kastriranja..sta ako su dve zenjke..hoce li onda imati potrebu? ...zivim u potkrovlju...ljeti je krovni prozor non-stop otvoren..tako da bi mogla izaci na krov.. da li je to kakva opasnost za macku (da ne padne dolje na ulicu)?
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:59   #93
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
znaci pozeljno je da su u paru... a u vezi kastriranja..sta ako su dve zenjke..hoce li onda imati potrebu? ...zivim u potkrovlju...ljeti je krovni prozor non-stop otvoren..tako da bi mogla izaci na krov.. da li je to kakva opasnost za macku (da ne padne dolje na ulicu)?


to je opasnost skoro za svaku životinju. za mačke koje se vole igrat i skakat pogotovo. ali to ništa ne mora biti tako, ako ih ti dobro naučiš da tu ne smije ići neće biti nikakve velike opasnosti.
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:04   #94
Ako su dvije žemske, onda imaš 2x "potreba", 2X cjelodnevnog mjaukanja u vrijeme tjeranja, 2x eventualnih pokušaja bijega da se spare... Kastraciju savjetujem u svakom slučaju!

A o izlascima na krov je bio tu negdje topik, pa potraži.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:39   #95
u vezi cijepljenja macica..da li je obavezno? sta ako se ne cijepe?
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 22:21   #96
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
u vezi cijepljenja macica..da li je obavezno? sta ako se ne cijepe?
Ovako, da se nadovezem na tvoju temu, ja ti imam velikog macka u stanu vec 4 godine ,nasla sam ga na cesti i udomila, a on sada uziva kod mene i uveseljava me sa svojim glupostima kaj izvodi, nije ti problem imati macku u kuci one ti obozavaju toplinu doma i puuuno mazenja i vjeruj mi u stanu im nece biti nimalo lose..dapace... No, sto se tice cijepljenja,moj macak je kastriran i iskljucivo kucni, no ja ga svake godine cijepim protv panleukopenije i virusa macje leukemije, to su ti zarazne, dosta opasne bolest, no cijepljenje te godisnje ispadne izmedu 80-100kn, ovisno o ambulanti, sto stvarno nije velika investicija za zivotinju koju volis, no ako ti macka izlazi van onda bi ju trebalo cijepiti protiv bjesnoce koja nije rijetka u macaka, moja preporuka ti je da cijepis macku..onda ces biti bez brige...ma one su ti slatke zivotinjice...znas sto kazu za macke..."Cats are dogs with college education"...
__________________
Ja ću jedne velike ćevape sa puno luka i veliku točenu!Hvala!
anjazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 22:26   #97
Quote:
anjazg kaže: Pogledaj post
"Cats are dogs with college education"...
haha istina

dajte mi recite da li da uzmen jednu ili dve macke? ..iako mislim da bi bilo zanimljivije kad bi ih bilo dvoje..no ipak..treba to nahraniti vaše misljenje?
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 22:44   #98
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
haha istina

dajte mi recite da li da uzmen jednu ili dve macke? ..iako mislim da bi bilo zanimljivije kad bi ih bilo dvoje..no ipak..treba to nahraniti vaše misljenje?
Hmmm..pa moja preporuka ti je uzmi dvije, ako imas mogucnosti, jer tu ti je i kupnja hrane, pijeska i cijepljenja, no opet nisu to velike investicije, ali ...ja si razmisljam za jos jednu macku no ovaj moj je veeliki i dosta divlji i razmazeni , pa ne znam kak bi reagirao....no ako mozes uzdrzavati i dati puno ljubavi i dvijema mackama...zasto ne..dapace..samo naprijed...
__________________
Ja ću jedne velike ćevape sa puno luka i veliku točenu!Hvala!
anjazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:54   #99
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
haha istina

dajte mi recite da li da uzmen jednu ili dve macke? ..iako mislim da bi bilo zanimljivije kad bi ih bilo dvoje..no ipak..treba to nahraniti vaše misljenje?
Obavezno dvije, samo pažljivo odaberi da se slažu, jer ako ne... Ja imam dvije mace, mužjaka Šapu i ženskicu Kimi, vršnjaci su, sterilizirane, i slažu se kao krpa i zakrpa, kud jedan tud i druga. Dok me nema, igraju se po kući i ne nikad njima ne fali društvo.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 17:19   #100
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.