Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 12:00   #1041
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
jel ko mozda zna svako koliko izlazi casopis satovi
Ako misliš na časopis Satovi i nakit, izlazi dvaput godišnje.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:40   #1042
Drago mi je da smo dobili jos jednog filozofa
Ali npr. po mnogima ronda 5030D je bolja i izdrzljivija od ETA g10 koji spada u isti rang i ugraduje se u taga, certinu, tissot...
Sto se tice Volge ona ce uvijek ostati Volga, iako moze ugraditi i motor od space shatla (ili vec kako se pise ) tako i Seiko nikad nece biti Omega , Lange&shone, V.Const. , P. Phillipe , Cartier itd. Ne zbog razvikanosti svicaraca.
Ne umanjujem vrijednost ili kvalitetu Seika ili Citizena (Miyota) , dapace, ali ipak ... dajmo dite materi
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 09:22   #1043
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Omega , Lange&shone, V.Const. , P. Phillipe , Cartier
Ček, ček....

Jel ovo neki zadatak iz kviskoteke? Ono, izbacite uljeza?


Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Drago mi je da smo dobili jos jednog filozofa
Ali npr. po mnogima ronda 5030D je bolja i izdrzljivija od ETA g10 koji spada u isti rang i ugraduje se u taga, certinu, tissot...
Ovdje moram reagirati. Moja krivica. Zaboravih da je i ETA počela s nekim slabijim modulima i ti se mogu mjeriti s Rondom. Ali, ako idemo na tu razinu, bolje Miyota ili Seiko, jer tu razinu shvaćam kao izgovor za natpis SWISS koji sve više ima marketing nego pravo značenje kvalitete (kod jeftinijih brandova, čak i novijih Heuera ). Možda je trenutno Sinn najbolji???

Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Sto se tice Volge ona ce uvijek ostati Volga, iako moze ugraditi i motor od space shatla (ili vec kako se pise ):

Naravno. Ako je riječ o vulgaris Volgi. Ali onaj prototip je bio High-End Volga, koji je treb'o bit exkluziva. Sprem te Volge je E klasica neuobičajena i nešto za vidit kolko i Renault Clio.... Iako ja volim Mečku. Ali nemojmo E klasi davat osobine nečeg posebnog.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:24   #1044
Uljeza nema. Da je bio neki "kosooki" onda bi bila kviskoteka
Ne racunam ETA-ine automatice nego quartzne mehanizme. prema tome... ma da skratimo... Vidim da preferiras kosooke, vjerojatno ga i vozis
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:25   #1045
Nego uhren guru FIDO nam je neutralan ...
JAAAVIII SEEE ! ! ! JAAAVIII SEEE ! ! !
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:10   #1046
kaj ima, jel seiko izbacio tourbillon kakav zadnjih dana?
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:52   #1047
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
kaj ima, jel seiko izbacio tourbillon kakav zadnjih dana?
Uguro bi u Grand Seiko i Tourbillon i Minute Repeater i jedan plastični gumb sa strane na kojem bi pisalo Light tako da možeš i u mrklom mraku vidjet svu tu ljepotu
:-)
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 13:37   #1048
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Jel ovo neki zadatak iz kviskoteke? Ono, izbacite uljeza?




Ovdje moram reagirati. Moja krivica. Zaboravih da je i ETA počela s nekim slabijim modulima i ti se mogu mjeriti s Rondom. Ali, ako idemo na tu razinu, bolje Miyota ili Seiko, jer tu razinu shvaćam kao izgovor za natpis SWISS koji sve više ima marketing nego pravo značenje kvalitete (kod jeftinijih brandova, čak i novijih Heuera ). Možda je trenutno Sinn najbolji???




Naravno. Ako je riječ o vulgaris Volgi. Ali onaj prototip je bio High-End Volga, koji je treb'o bit exkluziva. Sprem te Volge je E klasica neuobičajena i nešto za vidit kolko i Renault Clio.... Iako ja volim Mečku. Ali nemojmo E klasi davat osobine nečeg posebnog.
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Uljeza nema. Da je bio neki "kosooki" onda bi bila kviskoteka
Ne racunam ETA-ine automatice nego quartzne mehanizme. prema tome... ma da skratimo... Vidim da preferiras kosooke, vjerojatno ga i vozis
Ti si neki provocatoris vulgaris ili šta?

A ko da si stavio niz Fortis, Oris, Tutima, Swatch

Ne znam kojim detaljem sam ti možda dao naslutiti išta u tom smjeru... ali glede jeftinih satova Japan rulez. Iznad određene granice ETA. (egzotiku ostavimo po strani...)

A već sam reko da volim "Mečku". Samo se ne zanosim da je to nešto posebno ili najbolje na svijetu. Pa nije to 500 SLC C107... ili ona avet G500...

Zadnje uređivanje HHmischko : 13.03.2009. at 13:42. Reason: dodatak
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:15   #1049
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
kaj ima, jel seiko izbacio tourbillon kakav zadnjih dana?
HA HA HA Pametnima dosta !
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:19   #1050
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ti si neki provocatoris vulgaris ili šta?
Ma neee... Provocatoris da, ali sve na kulturnoj razini, vulgaris ne. Ovo sto sam napisao tebi nije bilo provokativno, vec izlaganje svog misljenja
Dapace (yes little duck ) drago mi je da u nasim redovima imamo i nekog tko brani japansko-kineske interese, jer mi je dosadilo da se stalno slazemo u misljenjima
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 19:12   #1051
Kupio bi si neki sat i za oko mi je zapeo ovaj Jaguar j619/3




Sta mislite o tome satu? Prodavacica je rekla da je unutra ETA-in quarcni mehanizam
__________________
...pocetnik...
"Stuntman" Mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:29   #1052
Quote:
"Stuntman" Mike kaže: Pogledaj post
Kupio bi si neki sat i za oko mi je zapeo ovaj Jaguar j619/3

Sta mislite o tome satu? Prodavacica je rekla da je unutra ETA-in quarcni mehanizam
Izgleda čist OK. Čini mi se da je Jaguar Festinin.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:45   #1053
Quote:
r2d2111333 kaže: Pogledaj post
A novac koji potrošim za promjenu baterije i gume je 50 Kn kod ovlaštenog servisera, svakih 1,5 god - mislim da ne može biti jeftinije.
Evo naših ovlaštenih servisera na djelu. Nakon 2 mjeseca što sam promijenio dihtung i bateriju koja je bila OK, baterija je sada prazna. Za poludit. Ne kužim, platiš nekom uslugu za nešto i ovi to ne naprave, još k tome svi skupa gubimo vrijeme. Zapravo kužim, živimo na Balkanu i to će tako trajati još jedno 100-injak godina dok se stvari ne promijene ...
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 00:09   #1054
jaguar spada u festina grupu . svicarac je koristi takode i ISA mehanizme ali i ETA-ine tako da treba pronjuskat po netu sta je u tom satu.
r2d2 batarija ti je najvjerojatnije prazna iz tog razloga sto je urar stavio staru-novu bateriju jer se baterija kao i svaki akumulator prazni iako se ne koristi odnosno stoji.
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 08:19   #1055
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
r2d2 batarija ti je najvjerojatnije prazna iz tog razloga sto je urar stavio staru-novu bateriju jer se baterija kao i svaki akumulator prazni iako se ne koristi odnosno stoji.
Koliko se sjećam baterija se prazni 5-10 % godišnje ako se ne koristi. Čini mi se da uopće nisu promijenili bateriju ili su stavili neku prastaru, ali mi se to čini manje vjerojatno. Trebali bi provjeriti i napon baterije prije stavljanja ...
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 09:48   #1056
Quote:
r2d2111333 kaže: Pogledaj post
Evo naših ovlaštenih servisera na djelu. Nakon 2 mjeseca što sam promijenio dihtung i bateriju koja je bila OK, baterija je sada prazna. Za poludit. Ne kužim, platiš nekom uslugu za nešto i ovi to ne naprave, još k tome svi skupa gubimo vrijeme. Zapravo kužim, živimo na Balkanu i to će tako trajati još jedno 100-injak godina dok se stvari ne promijene ...
di si mijenjao bat., koji sat, zašto si mijenjao bat. ak je bila ispravna???
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 09:50   #1057
meni su ovi jaguar satovi onak bezveze, mislim ok su ak furaš taj auto pa onda imaš kompletić al ovak solo jok...e da ovi isa mehanizmi nisu baš cvijeće neko, prenauljeni su pa zaštekaju nakon godinu dvije...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 17:46   #1058
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
di si mijenjao bat., koji sat, zašto si mijenjao bat. ak je bila ispravna???
Festina 6694-1, mijenjao sam jer mi je prošlo 1,5 godina, zajedno s dihtungom, pa da za koji mjesec ne idem opet mijenjat bateriju.
Neću pisati gdje sam mijenjao, probat ću s njima riješiti.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:17   #1059
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
meni su ovi jaguar satovi onak bezveze, mislim ok su ak furaš taj auto pa onda imaš kompletić al ovak solo jok..
Hm, čini mi se da su ovi satovi preslabi za auto, prije bi išao neki Rolex, Breitling ili IWC.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 18:23   #1060
Satovi po rukama

Koje satove svakodnevno viđate na ljudima ?

Po sastancima znam viđati Omega Seamastere, Breitling-e, Panerai Luminor. Uglavnom su to sve redom niži, eventualno srednji menađeri. I povremeno vidim koji Rolex, ali ne na poslu.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.