Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 23:07   #81
molim te pitaj dečka jeli iz anima candida...ja mislim da je,jer je isti moj willy...
_mentor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 08:33   #82
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Da se malo hvalim-mi sa 3 mjeseca gotovo svu nuždu obavljamo vani a upisale smo se na kliker trening od 9.mj!
Svaka čast!
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:10   #83
ej daj ak vam nije problem još mi odgovoriti na neka pitanja...

* ovak - imam ga tek 2 dana, spava u mojoj sobi, nemiran je dosta, "zaspe" na 15 minuta i onda se digne, prohoda i opet legne, i tak cijelu noć....neće spavat na dekama, samo na laminatu, parketu i pločicama....jel to normalno, treba mu vremena da se navikne ili?
jel spavaju cijelu noć kad se naviknu?

* rekli su mi da ga hranim 4 puta dnevno, suhom hranom, a kad će imati 3 mjeseca -3 puta, pa po 2 puta dnevno i onda kasnije samo jednom dnevno.....
i koju hranu mi preporučaš?

* jel smijem ga voditi van, htjela bi ga svima pokazat... ili da pričekam da se navikne, i kolko to treba?
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:23   #84
Imaš samojeda - polarnu pasminu, što misliš na 35 stupnjeva da želi spavati na dekama...vruće mu je.

Gledaj na svakoj hrani ti piše za koliku kilažu se psu daje kolika količina. To što se hrani 4-5 ili 3 puta dnevno sasvim je svejedno, bitno je da pojede tu propisanu količinu. Štencima se daje više puta dnevno jer ne mogu sve u jednom obroku. Ja svome koji ima cca 2 godine dajem 3 puta dnevno jest, jer neće sve u jednom obroku, ali pojede mi propisanu količinu.

Hrana - i mi s tim imamo problema, ja ću sad svome probat Canidae...odlična hrana, odlični sastojci, nema otrovnih i štetnih supstanci.

Nakon 2 cijepljenja tj.,tjedan dana nakon 2 cijepljenja vodi ga vani, jer još nema razvijen imunitet.

Čišćenje od crijevnih nametnika svaga 4 mj. Kad ga jednom očistiš opet sve to ponavljaš za 15 dana, ako ne ponoviš, ništa nisi napravila.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:39   #85
Najbolje je super premium hranu davat, a ima ih raznih: Hills, Rojal Canin, Eukanuba, Purina Pro Plan itd... Raspitaj se u pet shopu i vidi koja njemu najbolje odgovara i koju najviše voli papat. Mi smo s Hillsa prešli na Rojal, a sad smo na Purini i tu ćemo i ostati.

NIKAKO nemoj davati one Pedigree, Chapy, Darling i šta ti ja znam koje sve konzerve

Što se tiče toga koliko puta na dan, evo mi smo već s njenih nešto više od 5 mjeseci prešli na dva puta na dan jer mala svaki dan, već 10-ak dana, neće da jede "ručak" pa smo joj ga ukinuli. Tako da joj dajemo propisanu količinu, ali u dva puta. Eventualno joj za ručak damo malo jogurta da se osladi. To obožava.

Makni ga s deke. Ako baš hoćeš da ti spava na nečemu, stavi mu neku pamučnu tkaninu ili jastučić od "hladnog" materijala. Iako možeš očekivati da će mu u ljetnim mjesecima biti najdraže pločice i parketi.

I ne vodi ga van ni pod razno. Nemoj se igrat jer ti može kasnije biti žao. Pričekaj kako je GD rekla. Imat ćeš vremena cijeli njegov život da ga šetkaš i pokazuješ
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:48   #86
hvala.....a što se tiče spavanja po noći?
budi se tijekom noći, pa se malo igra, uglavnom nemiran je....jel spavaju cijelu noć kad se naviknu?
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:54   #87
Takav je zato što cijeli dan pomalo spava i budi se, tako i po noći.
I moj sad svako jutro u 4 ujutro mi došetka do kreveta i budi me sa svojim igračkama da se igramo. Sve je to normalno.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:10   #88
ajoj....pa kaj će tak stalno biti?...jer sam ovih dana neispavana, na svaki njegov trzaj ja se budim.....
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:14   #89
Čuj, s vremeno će on sve više spavat, a sve manje se budit, ali nikad neće u komadu cijelu noć odspavat.
Jednom ćeš ga pronaći u njegovom ležaju, jednom kraj svog kreveta, pa onda u kuhinji, u WC-u...oni šetaju tokom noći, obilaze obitelj, piju vode, malo se sami poigraju i spavaju.

Naviknut ćeš se s vremenom, evo mene moj više ni ne može probuditi, a nabije mi svoju igračku u glavu.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:20   #90
....hvala puno....
javim se ako budem imala još kakvih pitanja...a imat ću sigurno....
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:24   #91
Bome ova moja opali po 7 sati bez da se makne s mjesta. Znam jer je navečer oko ponoć On stavi na kauč da spava, a ja je ujutro kad idem na posao oko 7 tamo i nađem. A znam da nije silazila s kauča jer se ne može sama popet na njega

Ali sjećam se kad je bila manja, s nekih dva, tri mjeseca, pa i poslije toga da je haračila po cijelu noć jer bih pronašla svašta ujutro kad bih se ustala.
Ej, GD, znaš šta sam primijetila. Da mala puno bolje spava otkad radimo s klikerom i otkad se ja ne deračim na nju i ne kažnjavam je. Zapravo je mirnija, pa mirnije i spava. Siroče moje…
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 12:32   #92
Heheh dobro si primjetila ZZ...
Takva je naime, zato što svi psi koji rade na principu Clikera koriste svoj mozak, ne funkcioniraju po šabloni, već moraju uključit mozak, a to naime troši energiju.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:08   #93
Quote:
samojed kaže: Pogledaj post
ajoj....pa kaj će tak stalno biti?...jer sam ovih dana neispavana, na svaki njegov trzaj ja se budim.....
To ti je štih proba da vidiš kak je s bebama ...iako si vjerojatno još jako mlada.
Pusa bebi smojedu!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:09   #94
Moja spava ko klada cijelu noć,digne se samo popit vode,pa opet u horizontalu.A i po danu većinu vremena spava.Valjda je lijena na mamu chow.A što se hrane tiče,mi koristimo Royal dehidrat i prezadovoljni smo,apetit je pokupila na tatu samojeda .
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:14   #95
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Da mala puno bolje spava otkad radimo s klikerom i otkad se ja ne deračim na nju i ne kažnjavam je. Zapravo je mirnija, pa mirnije i spava. Siroče moje…
Jedva čekam kliker....:klap: Ima i sad ljetna škola u Zg do kraja 7.mj.traje,ali sad idemo na more.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:22   #96
evo još jedna slikica s njegovim zdjelicama...napije se malo vode i onda sa šapicama hoće proliti tu vodu, i stalno laje na njih...beba mala...

samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 13:32   #97
presladak je..
_mentor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 10:48   #98
Quote:
darja1 kaže: Pogledaj post
Moja spava ko klada cijelu noć,digne se samo popit vode,pa opet u horizontalu.
.

I moja krmi cijelu noć. Ponekad se digne debelo poslije mene. Tako je od početka. Samo smo prvih desetak dana imali problem i to ne samo po noći. Uzeli smo je od prvih susjeda(vrata do vrata). Dovodili smo je kod nas i prije uzimanja da se navikne, ali ipak je u početku svako malo išla grebuckati na vrata i htjela je mami(i noću i danju, pa smo je stalno morali zabavljati da zaboravi). Srce mi je bilo k'o kuća kad su je desetak dana poslije susjedi uzeli malo kod sebe jer su došli njeni nesuđeni vlasnici (htjeli smo je i mi i oni) da je vide. Nakon desetak min. grebala im je na vrata da hoće kući .
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:11   #99
jel zna netko kolko dođe čipiranje?
samojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:39   #100
ak me pamćenje dobro služi 60 kunića.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.