Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 12:27   #61
Bilo bi fer da staviš link sajta odakle si ovo prepisala.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:38   #62
sam standard pise na mnogim sajtovima, evo, npr. http://www.kps.hr/

... a ostatak teksta sam slozila jos davno od tekstova sa razlicitih sajtova i imam ga u kompjuteru, tako da nemam linkove. nesto su prijevodi, nesto dodaci.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 14:14   #63
što se tiče gore navedenog opisa...kao da sam čitala o svom smradcu
od kopanja po dekici da si namjesti mjesto za spavanje do grickanja.
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 11:43   #64
Quote:
*zvonce* kaže: Pogledaj post
što se tiče gore navedenog opisa...kao da sam čitala o svom smradcu
od kopanja po dekici da si namjesti mjesto za spavanje do grickanja.
hehe,tak i moj...ajd se javi na pm zvonce
stric75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 09:27   #65
Tema pročišćena - svi postovi sa viškom smajlića i slikica a manjkom sadržaja premješteni na Fotoalbum, u ovu temu. Molio bih da ubuduće ova tema ostane čista od chata, slikica kojima je smisao samo da se pokažete i sličnog. Ova tema bi trebala biti za konkretne rasprave, savjete i probleme u životu sa vašim šnaucerima. Sve ostale slikice, blogerske postove i chat možete pisati ovdje.

Hvala.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 10:23   #66
Quote:
T-zone kaže: Pogledaj post
Nama je veterinar otkrio kako je svoju kujicu dresirao kada nešto ne smije.
Kaže zvao ju je na određeno mjesto kamo ne smije i sa novinama ju je tresnuo kad mu je prišla. I tako u nedogled sve dok ona više nije htjela prići tom mjestu, e tada ju je nagradio kolačićem i sl..
Koje metode !?
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 11:23   #67
Quote:
T-zone kaže:
Nama je veterinar otkrio kako je svoju kujicu dresirao kada nešto ne smije.
Kaže zvao ju je na određeno mjesto kamo ne smije i sa novinama ju je tresnuo kad mu je prišla. I tako u nedogled sve dok ona više nije htjela prići tom mjestu, e tada ju je nagradio kolačićem i sl..
ovo nije ni najmanje smijesno, a doticni veterinar je ocigledno osoba koja nema strpljenja za zivotinju, kao ni sposobnost razumijevanja normalnog odgoja. molim vas, nemojte se tako ponasati sa svojim psima


.................................................. .................

meni najinteresantniji dio predstavljanja svake pasmine je povijest pasmina. pisala sam o tome, ali ima i zanimljivih slika koje cu sad postaviti.
izvor opet ne mogu navesti, jer sam ranije skidala slikice sa nekih americkih sajtova, a adrese nisam pamtila.

snauceri su nastali od ostrodlakih pinceva, koji su ovako izgledali:


snaucer pocetkom 20-og stoljeca


nekada je snaucer bio i u braon (tan) varijetetu



zanimljivo je koliko je u novije vrijeme odlakanost ovih pasa pojacana, iz estetskih razloga. ukusi su razliciti, ali po meni-njihovom karakteru bolje pristaje kraca dlaka, laksa za odrzavanje. u danasnje vrijeme mnogi snauceri su izgubili ostru dlaku, posto duga dlaka ne moze biti ostra




i crtez ekipe pincera i snaucera koje i danas imamo
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta

Zadnje uređivanje Wiliana : 25.02.2010. at 12:08. Reason: dodate slike
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:42   #68
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
mene npr cudi da takvih pasa ima malo jer mi se cine super. imaju fini temperament, ne linjaju se, maleni su...prakticni,
Evo, dižem temu iz mrtvih... He i mene je to čudilo, i buduci da mi je pas uginuo nakon 11 godina lagano razmišljam kojeg bi uzeo, i naravno zapnem za patuljastkog šnaucera... ali naravno hladan tuš, nemoguće je kupiti ga čistokrvnog bez papira, a sa papirima je cijena od 4000-7500kn ovih 4 soma je ako imas sreće i s time da ih moras rezervirati dok su jos u trbuhu ono haldan tuš
Ali nisam jos odustao... Uglavnom zato ih ni nema bas u hrvatskoj.. ono npr. pekeinezera mozes kupiti čistokrvnog vec od 400kn
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...

Zadnje uređivanje Lex Luthor : 13.05.2010. at 13:55.
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:03   #69
da razjasnimo jednu stvar
ne postoji cistokrvan pas bez papira
papiri (rodovnica) su jedini dokaz cistokrvnosti.
ma koliko pas izgledao kao pripadnik odredjene pasmine, bez dokaza o precima ne mozemo znati je li se tu umjesao jos netko.

da ne krene drvlje i kamenje sada po meni
ako hocete rasnog psa sa svim osobinama te pasmine propisanim standardom, onda uzmite cistokrvnog.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:17   #70
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
da razjasnimo jednu stvar
ne postoji cistokrvan pas bez papira
papiri (rodovnica) su jedini dokaz cistokrvnosti.
ma koliko pas izgledao kao pripadnik odredjene pasmine, bez dokaza o precima ne mozemo znati je li se tu umjesao jos netko.
Hehe ma ne ok je to sve stoji jebiga dokaz je dokaz, al ono ja bi ga za ljubimca a ne da recimo uzgajam i vjerojatno ako uzmem ženku s rodovnicom nevjerujem da cu se s time baviti, pa je moguce da ce njezini potomci biti mješanci a ako i nebudu opet nejverjujem da cu dilati s rodovnicma.... Morat cu pitati el ide na diners na 24 rate pao sam u nesvjest kad mi je lik rekao soma eura
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:21   #71
da sad ne spamam, ali poenta papira je da znas odakle je, ciji je, koje su moguce naslijedne bolesti i sl. izlozbe sa tim nemaju veze. nije svaki pas sa papirima buduci sampion.
sto se tice cijene, ne znam gdje si pitao, ali ima i jeftinijih sa papirima. poslat cu ti pp sada, pa vidi.
ako paris psa koji nema uzgojnu dozvolu (papire+pregled zdravstvenog stanja, karaktera i estetike), radis nesto sto je protuzakonito hks zakonima, tj. pravis nove mjesance kojih su i ovako puni azili, pa bolje neka ljudi udomljuju te napustene pse, nego i ti da doprinosis tom broju.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:55   #72
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
da sad ne spamam, ali poenta papira je da znas odakle je, ciji je, koje su moguce naslijedne bolesti i sl. izlozbe sa tim nemaju veze. nije svaki pas sa papirima buduci sampion.
sto se tice cijene, ne znam gdje si pitao, ali ima i jeftinijih sa papirima. poslat cu ti pp sada, pa vidi.
ako paris psa koji nema uzgojnu dozvolu (papire+pregled zdravstvenog stanja, karaktera i estetike), radis nesto sto je protuzakonito hks zakonima, tj. pravis nove mjesance kojih su i ovako puni azili, pa bolje neka ljudi udomljuju te napustene pse, nego i ti da doprinosis tom broju.
Ma ok da, nisam ja sad mislio da ce to biti seoski đukac na kojega će svako skakati... 11 god sam imao "čistokrvnu" pekinezerku bez papira koju sam pario sa čistokrvnim pekićem s papirima i svi su štenci bili kraljevski udomljeni... Hvala na PP.
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:52   #73
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Evo, dižem temu iz mrtvih... He i mene je to čudilo, i buduci da mi je pas uginuo nakon 11 godina lagano razmišljam kojeg bi uzeo, i naravno zapnem za patuljastkog šnaucera... ali naravno hladan tuš, nemoguće je kupiti ga čistokrvnog bez papira, a sa papirima je cijena od 4000-7500kn ovih 4 soma je ako imas sreće i s time da ih moras rezervirati dok su jos u trbuhu ono haldan tuš
Ali nisam jos odustao... Uglavnom zato ih ni nema bas u hrvatskoj.. ono npr. pekeinezera mozes kupiti čistokrvnog vec od 400kn
vidila sam ja oglase i za 10.000 kn

mislim da je neka standardna cijena 700-800 Eura ovo 7.500 kn mi se čini malo pretjerano

btw, imam čistokrvnog (sa papirima ) bijelog patuljastog šnaucera
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 01:00   #74
Ima li u Splitu koja kvalitetna uzgajivačnica ?
luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:09   #75
samo patuljastih.
pogledaj na sajtu kluba pincera i snaucera za adrese uzgajivacnica
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 17:01   #76
hvala Ambientart za info o kopanju i držanju dekice!!!
budući da imam i mačke mi smo mislili da je to slinjenje dekice naučio od njih, pa smo ga čak prozvali i mačkopas
a suncu mome malom patuljastom je to u krvi
zvončica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:37   #77
Je li stvarno tako velika razlika između patuljastih i velikih šnaucera što se tiče potrebe za fizičkom aktivnošću?
S malim imam iskustva i stvarno, kako sam negdje pročitala, prilagođava se "svom kućnom ljudskom ljubimcu". Ako ste zauzeti ili vam se jednostavno izležava, on se zadovolji s kratkim izlascima da obavi nuždu. Ako ste npr. u prirodi pridružit' će se svakome ( poznatom ) u šetnji i igri.
Razmišljam o tome da nabavim velikog šnaucera, ali me pomalo brine što će se dogoditi ako npr. par dana jednostavno ne mogu odvojiti puno vremena za šetnje?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 21:10   #78
od sve tri vrste ja nikad ne bih nabavila velikog
kažu da je to pas za dobre znalce i da ga niej lako hendlati
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:56   #79
Ja sam baš čula suprotno i to da su srednji šnauceri najtvrdoglaviji i "najopasniji" a da su veliki prave maze.
Koliko sam se osobno uvjerila, veliki šnauceri su bili divni za društvo i prema drugim psima, samo što malo zastrašujuće izgledaju.
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:02   #80
Koliko znam, netočno
Moj vet je izuzetni ljubitelj šnautzera, posebno srednjih..
Kaže da je to vrlo uravnotežen pas a slijedi ga i patuljasti a veliki šnautzer je puno "tvrđi" u puno toga, tvrdoglaviji i žešći.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.