Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 22:55   #201
Ovako-ja više ne spadam na ovaj forum jer sam trudnoću "odradila" i sad imam bebu od 3 i pol mjeseca.Neki dan smo bili kod neuropedijatrice jer je imala neke čudne pokrete pa da napravimo uzv mozga.Od rođenja ima strabizam koji se do sad dosta popravio al ne do kraja...E sad, doktorica sve pogledala i više-manje ok (treba neke vježbice) al nam je rekla da zbog strabizma napravimo Torch test-rekla je da su oni malo preoprezni i da drugi to ne rade al me ipak sad strah...Ja nisam imala nikakvu infekciju za koju znam tako da ne vjerujem da mi beba to ima a i malo mi je glupo da nas je tak splašila zbog strabizma , no dobro...
Uglavnom , rekla je da se torch radi samo na Fran Mihaljević pa me zanima sve o tome-gdje točno, koje dane, do koliko sati ...?
Ili još bolje , jel zna netko da li se taj torch može igdje u Zagrebu napravit privatno jer mi ju se stvarno ne da vući po zaraznoj bolnici bezveze (već smo bili na Rebru kod oftalmologa i to je koma...)...Koliko se čeka?Kad su gotovi nalazi??
Pomoć!!!.....
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 07:48   #202
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Uglavnom , rekla je da se torch radi samo na Fran Mihaljević pa me zanima sve o tome-gdje točno, koje dane, do koliko sati ...?
Ili još bolje , jel zna netko da li se taj torch može igdje u Zagrebu napravit privatno jer mi ju se stvarno ne da vući po zaraznoj bolnici bezveze (već smo bili na Rebru kod oftalmologa i to je koma...)...Koliko se čeka?Kad su gotovi nalazi??
Pomoć!!!.....

Nepotpunu informaciju ti je rekla.. doktorica

TORCH se radi u Fran Mihaljević ali se isto tako i radi na Zavodu za javno zdravstvo grada Zagreba u Mirogojskoj 16.
Zavod radi od 8-15 sati i treba ti samo uputnica. Duplo manje se nalazi čekaju nego u zaraznoj (u zaraznoj 14 dana u Zavodu 5 dana).
Ja bih ti sugerirala da ju tamo odvedeš, ne vuci dijete po zaraznoj bolnici jer će nešto i pokupiti još.
A privatno radi se u Virogeni i košta oko 750 kuna.

A kakvu si to imala infekciju u trudnoći?

Sretno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 07:51   #203
Nadalje Fida, ja čisto sumnjam da strabizam je povezan sa TORCH-em... (Toxoplazmozom), za nju vežu totalno drugačije simptome u novorođenčadi (hidracefalus i sljepilo) ali nisam doktor.
Ako budeš htjela doktor infektolog koji se bavi toxoplazmozom kod beba u Fran Milhaljeviću se zove Goran Tešović.. pa posjeti njega

Privatno infektologa nemaš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 08:06   #204
Možeš odvesti bebu dati krv i u Polikliniku Profozić, Bosutska 19
10000 Zagreb, 01 / 6112501; 01 / 6115657. Košta 550kn. Tamo sam ja vadila krv za moj test. I sretno!
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 08:17   #205
i kakav ti je nalaz Usagi??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 11:06   #206
Negativan. A ja se nadal da bu bio pozitivan, ali u tom smislu da imam antitijela. No, negativan je, a mačić je još kod nas i ostat će kod nas jer nam se zavukao pod kožu malo prejako. Kaže mi dr. Zmijanac da se ne uzrujavam i da si mazim to malo mače, jer su veće šanse razboliti se od neopranog voća i povrća, nego od tako malog mačića koji u biti niti nije hodao po cesti (nađen slijep kak je mali bio). Tako da se ne brinem radi njega, već više ne jedem salatu van kuće. I da, usput me zamolila da ugasim internet dok ne rodim...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 11:46   #207
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Nepotpunu informaciju ti je rekla.. doktorica

TORCH se radi u Fran Mihaljević ali se isto tako i radi na Zavodu za javno zdravstvo grada Zagreba u Mirogojskoj 16.
Zavod radi od 8-15 sati i treba ti samo uputnica. Duplo manje se nalazi čekaju nego u zaraznoj (u zaraznoj 14 dana u Zavodu 5 dana).
Ja bih ti sugerirala da ju tamo odvedeš, ne vuci dijete po zaraznoj bolnici jer će nešto i pokupiti još.
A privatno radi se u Virogeni i košta oko 750 kuna.

A kakvu si to imala infekciju u trudnoći?

Sretno
Ma ama baš nikakvu infekciju nisam imala.Ma i meni to sve blesavo-znam da mi beba vidi mada dr sumnja da slabije (al to vjerojatno jer jadna ne fiksira zbog strabizma), al veli da mi to daje jer su oni preoprezni pa da isključe i tu mogučnost.Ma dala je da napravim Torch iDNK na citomegalo mada ni jedno ni drugo nisam imala.
Hvala ti Lara za ovo za javno zdravstvo.Onda definitivno idem tamo...A reci mi dal možemo doći u bilo koje vrijeme do 3 il treba ujutro?
Možda mi je ona rekla za Fran Mihaljević samo zbog ovog DNK na CMV?...
Možda najbolje da prije nazovem zavod...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 11:48   #208
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
Možeš odvesti bebu dati krv i u Polikliniku Profozić, Bosutska 19
10000 Zagreb, 01 / 6112501; 01 / 6115657. Košta 550kn. Tamo sam ja vadila krv za moj test. I sretno!
Hvala Usagi probat ću nazvat i njih-samo da rade i za citomegalo...
Ma užas, jadna moja beba, cijela gnjavaža s vađenjem krvi za ništa..
Al dobro, opreza nikad dosta...
Moram to napravit jer mi rekla da bez toga neidem oftalmologu...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 12:09   #209
u Zavodu rade TORCH (klasičan) .. trebaš pitati da li to rade PCR DNK metodom iako sumnjam (u Fran Mihaljeviću rade metodom Elisa, a u Zavodu za javno zdravstvo nekom drugom ali nije PCR DNK).

Vadiš krv od 8 ujutro do 1¸5 sati svaki dan u prizemlju nakon ulaza desno... pitaj na porti

I nema bolesnih ljudi...nema tamo nikada nikog...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 12:15   #210
Ajoj bilo bišteta da ne rade-onda ipak moram u fran Mihaljević što mi se nikako ne da.Nazvat ću zavod i ove privatne pa ću vidjet...
Jel si sigurna da oni ne rade PCR DNK?Jesi i ti to radila?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 12:18   #211
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Ajoj bilo bišteta da ne rade-onda ipak moram u fran Mihaljević što mi se nikako ne da.Nazvat ću zavod i ove privatne pa ću vidjet...
Jel si sigurna da oni ne rade PCR DNK?Jesi i ti to radila?
naravno da jesam.. u prvoj trudnoći 4-6 puta u ovoj 2 puta

Cijeli TORCH

Mihaljević radi ELISA metodom, a zavod za javno zdravstvo radi ELFA metodom

ja koliko znam to ide ovako.... PCR DNK se radi samo ako bilo koji parametar (pogotovo IGM bude pozitivan) jer titar ne dozvoljava (ako je IGM negativan) daljnju pretragu..

Ali ti svejedno pitaj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:50   #212
Evo sad sam pogledala točno-piše samo da traži torch i pcr na DNK CMV.Ne piše kojom metodom.Što znači ako to rade i ELFA metodom mogu tamo...To bi bilo super.
Al još ću sve pitat.Mene do sad nitko nije slao da radim taj torch...
Hvala Lara
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 01:07   #213
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma znaaam....al nekak mi je bolje živjeti u neznanju. neda mi se suočiti s istinom
i? jesi li na kraju obavila to???
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:33   #214
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
u Zavodu rade TORCH (klasičan) .. trebaš pitati da li to rade PCR DNK metodom iako sumnjam (u Fran Mihaljeviću rade metodom Elisa, a u Zavodu za javno zdravstvo nekom drugom ali nije PCR DNK).

Vadiš krv od 8 ujutro do 1¸5 sati svaki dan u prizemlju nakon ulaza desno... pitaj na porti

I nema bolesnih ljudi...nema tamo nikada nikog...
Uspjela sam dobiti uputnicu za TORCH od dr opće prakse jer sam imala spontani pred 10ak dana. Poslala me u Fran Mihaljević.
Budući da nisam iz Zga,ali radim u metropoli, htjela sam samo provjeriti od kada se vadi krv? Od 8 h? Htjela bih čim prije to obaviti pa da stignem na posao.
Mogla bi usput pobrati i gripu pa da i to odradim
lajki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:50   #215
mislim da većina trudnica uopće ne radi taj test. ja nisam ni znala da postoji. zamisli da si jedna od onih koje su rizične za bebu kao i ti, a to nikad ne saznaju i beba je u redu.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:10   #216
Ja sam ga radila, a da nisam ni znala. Dobila brdo nečitkih uputnica, izvadili mi litru krvi, a skužila sam da mi je to doktorica dala kad sam vidjela da su došli nalazi.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 08:16   #217
ja sam vadila krv samo za toxoplazmozu jer moji starci imaju 2 mačke doma, pa me poslala to obaviti!!!

na ZJZ na mirogojskoj sm to obavila, nigdje žive duše...odmah na redu...telefonski provjeriš da li su gotovi nalazi...milina!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:05   #218
što se tiče mačaka; moji jako dobri prijatelji su dopeljali malu macu s ceste doma. sad ima oko 4 mjeseca, nije ni cijepljena ni ništa, ali u stanu je. ja za sad izbjegavam ići kod njih, ali ni sama ne znam. koliko je zaista opasno da ja budem u tom istom prostoru ako macu ne diram? može mišljenje?

nisam se nikad testirala na toksoplasmozu jer nisam nikad ni imala mačke, niti pretjerano bila u doticaju.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 12:22   #219
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
što se tiče mačaka; moji jako dobri prijatelji su dopeljali malu macu s ceste doma. sad ima oko 4 mjeseca, nije ni cijepljena ni ništa, ali u stanu je. ja za sad izbjegavam ići kod njih, ali ni sama ne znam. koliko je zaista opasno da ja budem u tom istom prostoru ako macu ne diram? može mišljenje?

nisam se nikad testirala na toksoplasmozu jer nisam nikad ni imala mačke, niti pretjerano bila u doticaju.
ja sam paničar.
reći ću ti svoje iskustvo.

otišla sam kod muževe rodbine neke...tamo u njegovom rodnom gradu.
trudna sam bila..hm..mislim da je bilo taman pred kraj drugog tromjesječja.

i ti njegovi rođaci imali su mačku.

ja sam inače alergična na mačju dlaku.

počela sam kihati.

pomislila sam u sebi , isuse sigurno mi je dlaka ušla u nos , a na dlaci je 100% bio parazit i sad mi je to ušlo u krvotok... gotovo je... imam toksoplazmozu.

i rekoh otići ću napraviti torch...
plakanje i naricanje svaki dan. svako jutro. vrištanje i prenemaganje.
katastrofa.

na kraju nisam napravila test uopće jer ne bih to psihički izdržala. pukla bi na živce.

rodila sam zdravo i normalno dijete.

sad mi je to sve smiješno...

kad ću idući put biti trudna...opet će biti ista priča...

šanse su nikakve da se zaraziš ako macu ne diraš... ali sad dok si trudna bit ćeš podležna dodatnom stresu i vjerojatno će te to "svrbiti"..tipa "nisam ju dirala" ali što ako....
radije se izoliraj što je više moguće.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 12:27   #220
U trudnoći sam mačke zaobilaza u širokom luku...baš me bila strah...ineče ih ne volim ali trudnoći

A dok smo bili na moru nisi mogao živjeti od mačaka a meni živci na Marsu dana sna to gledam drugačije
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.