Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 13:26   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Obrazac lokomotive promatraš kao "jedno tijelo" a motor je prva planeta u nizu kao što napisah u smjeru kazaljki na satu - no obrazac lokomotive ne smije sadržavati prazan prostor više od 65º pa ovo kod tebe nije lokomotiva.
Bathomet mi je jednom rekao da je lokomotiva, ali ako nije to što je?

U biti ja sam to najviše pitala za kartu mog oca koji ima taj obrazak lokomotive, iako baš ni u to nisam sigurna

Nemogu zaljepiti kartu, jer imam nekih problema sa servisom za slike

njegovi podaci su 22.08.1958 12_30h Rijeka
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 13:51   #62
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Bathomet mi je jednom rekao da je lokomotiva, ali ako nije to što je?
Valjda čoek nije uzeo u obzir da fali vagončić.

Nisu sve karte obrazovane u ove obrasce tako da te to ne mora ništa zbunjivati.
Quote:
U biti ja sam to najviše pitala za kartu mog oca koji ima taj obrazak lokomotive, iako baš ni u to nisam sigurna

Nemogu zaljepiti kartu, jer imam nekih problema sa servisom za slike

njegovi podaci su 22.08.1958 12_30h Rijeka
Niti nemoj, jer se tuđe karte ne kače (piše u pravilima). Također, mislim da su na ovom topicu dovoljno jasno i detaljno razrađeni svi obrasci, stavljene su i slike svih tipova tako da ne vidim zašto sama ne bi mogla zaključiti kojem obrascu karta tvog oca pripada.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 14:43   #63
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Valjda čoek nije uzeo u obzir da fali vagončić.

Nisu sve karte obrazovane u ove obrasce tako da te to ne mora ništa zbunjivati.

Pa koji je onda moj obrazac, pobogu.....

Quote:
Niti nemoj, jer se tuđe karte ne kače (piše u pravilima). Također, mislim da su na ovom topicu dovoljno jasno i detaljno razrađeni svi obrasci, stavljene su i slike svih tipova tako da ne vidim zašto sama ne bi mogla zaključiti kojem obrascu karta tvog oca pripada.
Sad vidjeh nekako mu je najsličniji obrazac lepeze iako nisam sigurna u to, možeš li ti pogledati pa me ispraviti ako sam fulala, treba mi da mogu ispravno protumačiti njegovu kartu, ne moraš je lijepiti na forum, samo napiši dal' sam u pravu i ako nisam koji je to točno obrazac
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 14:54   #64
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa koji je onda moj obrazac, pobogu.....
Niti jedan.
Quote:
Sad vidjeh nekako mu je najsličniji obrazac lepeze iako nisam sigurna u to, možeš li ti pogledati pa me ispraviti ako sam fulala, treba mi da mogu ispravno protumačiti njegovu kartu, ne moraš je lijepiti na forum, samo napiši dal' sam u pravu i ako nisam koji je to točno obrazac
Joj Vego, sve ti lijepo piše, nemoj nam spamati temu.

Ne može obrazac biti najsličniji, ili jest ili nije. Lijepo piše što sačinjava obrazac lepeze, pogledaj da li njegov tomu odgovara:


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
8. obrazac lepeze




Ovaj obrazac je oblikom sličan obrazcu vjedra s razlikom što se kod njega planete nalaze unutar trigona tj. 120º a sa suprotne strane se nalazi jedna planeta koja predstavlja dršku lepeze.

Drška mora biti udaljena najmanje 60º od ove grupe od devet planeta, te u opoziciji s barem jednom planetom iz grupe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:09   #65
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
2. obrazac klupko (snop) - bundle



Ovaj obrazac je sličan obrazcu zdjele s razlikom da planete zauzimaju 1/3 kruga, tj. sva tijela su smještena unutar jednog trigona - 120º. Na taj način je fokus postavljen na još uže područje, pa govori o tome da je energija cijele karte zgusnuta, o osobnosti koja se specijalizirala na usko područje. Takav raspored ukazuje na orginalnost, uže bliske interese i usmjerene aktivnosti.

Kako je sva energija ciljana na usko područje, ostala područja nemaju težinu te se mogu smatrati nedovoljno poticajnim ili trivijalnim.

Energija ovakve kombinacije se može pravilno iskoristiti ako se krene s malenim ulozima i postepeno oslobađa prema većim i zahtjevnijim životnim ciljevima. To je način na koji se može iz ovakvog rasporeda izvući maksimum. Ako se pravilno ne hendla energija ovakve karte, može dovesti do skučenih stavova, sputanosti i ograničenosti zbog nedostatka urođene potrebe da se uspostavi odnos s svijetom izvan sebe.

Ovakvoj kombinaciji nedostaje opozicija, što ukazuje na jednostrane stavove. Zbog nedostatka opozicije osoba nema potrebu sučiti se s vlastitim nedostacima (a ima ih naravski). To je kao npr. vlada. Ako je godinama ista ekipa na vlasti i nema s druge strane rivala i opozita, najprije se polako ufurava u svoj film, a što vrijeme više prolazi, to više brije po svome.

Nedostatak opozicije ukazuje na manjak svijesti o potrebama odnosa. Jer u biti, ako se pogleda malo bliže….opozicija tj. suočenje s suprotnim može dovesti do osjećaja gubika kontrole nad sudbinom i vlastitom osobnošću. A ako takva motivacija ne postoji u karti, osoba nema niti potrebu odupirati se sebi, niti je izbačena iz svog narcisoidnog svijeta (ako se gleda kroz prizmu ega). Nema potrebu povezati svoju pojedinačnu svrhu s društvenim potrebama, pa se događa da cijeli život provede bez dubljeg zarona, tj. istinskog preobražaja.

Ovisno o tome da li unutar ovakvog obrasca postoje sekstili ili kvadrati može se procjeniti da li karta ima tendenciju djelovanja kako bi integrirala energije u želji da situaciju pokrene (kvadrat). Ili prevladava stav "samo da se ne talasa" (sekstil). Ukoliko stoji stelij, to može pokazivati izuzetnu kreativnost, talentiranost i osjećaj za svrhu.
Fish, da li i moja karta ima klupko?
Znam da imam onaj minor grand trine
ali da li imam i ovo?
POsto mi nisu ovako poslozene
poslozene su unutar 9-2 kuce
1-2-2-2-2-1
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 03:00   #66
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Fish, da li i moja karta ima klupko?
Znam da imam onaj minor grand trine
ali da li imam i ovo?
POsto mi nisu ovako poslozene
poslozene su unutar 9-2 kuce
1-2-2-2-2-1
Karta

Uopće nema veze unutar kojih kuća su posložene. I nemoj brkati fokusne determinatore (obrasce horoskopa) s konfiguracijama. To su dvije posve različite stvari.

Obrasce sačinjavaju sve planete, obrazac natalne karte je generalna slika koju obrazuju sva tijela i on je obilježje natalne karte u cjelini. Obrazac oslikava život i čovjeka na način da ih usmjerava na određeni način (karakterističan za dotični obrazac). Postoje naravno natalne karte koje ne pripadaju niti jednom obrascu i na taj način one nemaju taj jedan "zajednički motiv" i jednu opću motivaciju koja je zajednička cijeloj natalnoj karti.

Dok je konfiguracija specifična geometrijska tvorevina koju čine tri ili više planeta povezanih na određeni način.


Obrazac klupka čini niz u kojem su sve planete smještene u prostor koji ne prelazi 120º. Kod tebe je upravo to slučaj – sva tijela su smještena u prostoru koji zauzima 118º dakle imaš sasvim regularan obrazac klupka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:55   #67
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Karta

Uopće nema veze unutar kojih kuća su posložene. I nemoj brkati fokusne determinatore (obrasce horoskopa) s konfiguracijama. To su dvije posve različite stvari.

Obrasce sačinjavaju sve planete, obrazac natalne karte je generalna slika koju obrazuju sva tijela i on je obilježje natalne karte u cjelini. Obrazac oslikava život i čovjeka na način da ih usmjerava na određeni način (karakterističan za dotični obrazac). Postoje naravno natalne karte koje ne pripadaju niti jednom obrascu i na taj način one nemaju taj jedan "zajednički motiv" i jednu opću motivaciju koja je zajednička cijeloj natalnoj karti.

Dok je konfiguracija specifična geometrijska tvorevina koju čine tri ili više planeta povezanih na određeni način.


Obrazac klupka čini niz u kojem su sve planete smještene u prostor koji ne prelazi 120º. Kod tebe je upravo to slučaj – sva tijela su smještena u prostoru koji zauzima 118º dakle imaš sasvim regularan obrazac klupka.
pa strava nisam znala ovo

sad mi u zivotu samo treba neko sa planetama na sred blizanaca da mi napravi zmaja sa mojim planetama
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 16:16   #68
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
5. obrazac vjedro
Obrazac vjedro je sličan obrascu zdjele, izgleda kao zdjela s drškom. Sadrži 9. planeta na jednoj strani natalne karte unutar 180º, dok je deseta planeta potpuno nasuprot, te čini neku vrstu drške tom vjedru. Ona mora biti najmanje 60º odvojena od posljednjeg planeta koji se nalazi u grupi unutar 180º.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
4. obrazac lokomotiva

Obrazac lokomotiva sadrži svih deset tijela unutar 240º, tj. sva tijela zauzimaju 2/3 karte, dok je 1/3 prazna. Naziva se lokomotivom, jer je autora podsjetila na lokomotivu koja vuče svoje vagončiće.
Jel mogu kartu opisivati dva obrasca? Jer, moja karta odgovara i jednom i drugom opisu.
Lilli_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 16:51   #69
Quote:
Lilli_007 kaže: Pogledaj post
Jel mogu kartu opisivati dva obrasca? Jer, moja karta odgovara i jednom i drugom opisu.
Ne mogu.

Kod lokomotive su sve planete unutar 240º a kao što napisah niže ne smije unutar njega biti prazan prostor više od 65º. Što se vjedra tiče on je vrlo graničan i s vrlo nakošenom drškom.

P.S. Zapravo tvoj slučaj je vrlo graničan općenito i ne bih ga uzimala kao niti jedan klasični obrazac.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 30.07.2012. at 16:57.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 00:35   #70
pročitah sve postove, da li sam obrazac:

a) lepeza ili
b) klupko

puno hvala..

http://i50.tinypic.com/sc5250.gif
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 01:30   #71
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
pročitah sve postove, da li sam obrazac:

a) lepeza ili
b) klupko

puno hvala..

http://i50.tinypic.com/sc5250.gif
Obrazac klupka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 15:08   #72
http://img821.imageshack.us/img821/5...rfunhp5970.gif

Moze mi netko protumaciti zbijenost i znacenje natalne karte?

Kako to utjece na mene.

Pitao bih preciznije da znam.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 15:44   #73
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
http://img821.imageshack.us/img821/5...rfunhp5970.gif

Moze mi netko protumaciti zbijenost i znacenje natalne karte?

Kako to utjece na mene.

Pitao bih preciznije da znam.
Ta zbijenost je opisana ovim obrascem natalne karte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 20:36   #74
Može mala pomoć??
Meni se čini da ja imam obrazac lepeze, ali nisam sigurna.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 11:20   #75
Quote:
Raven93 kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć??
Meni se čini da ja imam obrazac lepeze, ali nisam sigurna.
Kako si uspjela ovdje vidjeti lepezu?

Ovdje su sve planete smještene polukružno i nema ništa nasuprot. Lijepo piše lepeza sadrži planete unutar trigona od120º a sa suprotne strane se nalazi jedna planeta koja predstavlja dršku lepeze. Drška mora biti udaljena najmanje 60º od ove grupe od devet planeta, te u opoziciji s barem jednom planetom iz grupe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 01:43   #76
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako si uspjela ovdje vidjeti lepezu?

Ovdje su sve planete smještene polukružno i nema ništa nasuprot. Lijepo piše lepeza sadrži planete unutar trigona od120º a sa suprotne strane se nalazi jedna planeta koja predstavlja dršku lepeze. Drška mora biti udaljena najmanje 60º od ove grupe od devet planeta, te u opoziciji s barem jednom planetom iz grupe.
Ma zato što imam samo jednu opoziciju, u ostalima nema uopće opozicija.

Nisam ni u jednoj pronašla svoj obrazac, pa mi je ovo nekako bilo najsličnije, ne znam.


P.S. je li onda moj obrazac zdjela? Iako mi se čini raspored planeta malo drukčiji...
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."

Zadnje uređivanje Raven 99 : 10.09.2012. at 01:49.
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 13:04   #77
Quote:
Raven93 kaže: Pogledaj post
Ma zato što imam samo jednu opoziciju, u ostalima nema uopće opozicija.

Nisam ni u jednoj pronašla svoj obrazac, pa mi je ovo nekako bilo najsličnije, ne znam.


P.S. je li onda moj obrazac zdjela? Iako mi se čini raspored planeta malo drukčiji...
Nemaju sve natalne karte obrazac. Tvoj je najpribližniji zdjeli ali ju premašuje tj. sve planete su smještene u prostoru koji nadmašuje polovinu kruga, dakle nije zdjela.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 14:38   #78
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nemaju sve natalne karte obrazac. Tvoj je najpribližniji zdjeli ali ju premašuje tj. sve planete su smještene u prostoru koji nadmašuje polovinu kruga, dakle nije zdjela.
Ma da, odmah sam to skužila jer nijedan ne liči na moju natalnu.
Zato sam i bubnula onu glupost - da je lepeza.

Eto na, nemam obrazac.

Hvala, Fish.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 18:30   #79
ako nisam nešto krivo povezala, moja natalna ima obrazac lepeze. koja bi bila os moje drške?


http://tinypic.com/r/j98sci/6
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:54   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
8. obrazac lepeze




Kako smještaj od devet planeta na sektoru od svega 120º pokazuje fokusirnost na jedno područje i nedostatak integracije s većim brojem praznih kuća, stvara jednu vrstu egocentrizma i usredotočenosti. A kako je općenito za pokretanje energije trigona i sekstila potreban pokretač u obliku opozicije ili kvadrata ovdje drška predstavlja tu vrstu pokretača.
kod lepeze osoba os drške koristi za ostvarenje svojih ciljeva i potreba. Drška u obrascu lepeze ima ulogu davanja egzaktnog smjera svih ostalih planeta, ona je focus ili posljedica njihove aktivnosti. Ona je nešto poput kormila koje drži manevar i pokazuje na kojem će se točno otoku osoba iskrcati.
Sta je onda fokus aktivnosti? Kuce u kojoj su drske ili planete koje je cine? npr ako su Jupiter (vrh drske)(III) i Venera(IX) krajevi drske kako to utice na karakter i aktivnosti?
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.