Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 12:56   #81
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo riješena je tvoja misterija: imaš Minor Grand Trine: Jupiter/Pluton u trigonu, a oba su u sekstilu s Neptunom u jarcu.
fish, i ostali, šta mislite,
da li se za ovu konfiguraciju može reći da je to
ono o čemu Dupor piše u svojoj NVP, a odnosi se na Onazisov Horoskop...
kad govori o "lotos konstelaciji"...za koju kaže na početku knjige...
"Lotos konstelacija= dobri planeti u trokutu na 120 stepeni plus jedan izmedju na 60 stepeni.Najsretniji slučaj."..ima u tom horoskopu i još koječega, ali ovo ponavlja i u tom primjeru, iako je to ustvari i dio zmaja, koji Onazis ima...po ovom vremenu rodjenja...ali da je ovaj "lotos" najzaslužniji za onoliko bogatstvo...nikada nisam naišla ni kod jednog drugog autora na taj izraz...a da nema njegove definicije na početku, bilo bi teško se snaći i kasnije...
Terezina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:24   #82
Quote:
Terezina kaže: Pogledaj post
fish, i ostali, šta mislite,
da li se za ovu konfiguraciju može reći da je to
ono o čemu Dupor piše u svojoj NVP, a odnosi se na Onazisov Horoskop...
kad govori o "lotos konstelaciji"...za koju kaže na početku knjige...
"Lotos konstelacija= dobri planeti u trokutu na 120 stepeni plus jedan izmedju na 60 stepeni.Najsretniji slučaj."..ima u tom horoskopu i još koječega, ali ovo ponavlja i u tom primjeru, iako je to ustvari i dio zmaja, koji Onazis ima...po ovom vremenu rodjenja...ali da je ovaj "lotos" najzaslužniji za onoliko bogatstvo...nikada nisam naišla ni kod jednog drugog autora na taj izraz...a da nema njegove definicije na početku, bilo bi teško se snaći i kasnije...
Vidjela sam jednom na nekom forumu raspravu o tome. U biti Lotos kombinacija je veliki trigon koji uključuje benefike, a ako ima još jednu planetu na 60 stupnjeva onda ta planeta mora raditi opoziciju na jednu iz trigona što je zmaj. Zmaj jest veliki trigon plus minor grand trine (onaj "mali trokutić" od zmaja).

P.S. Nisam ni ja naišla na taj izraz nigdje osim kod Dupora tako da ne znam...mislim da je to njegov izraz.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 06:37   #83
Quote:
Terezina kaže: Pogledaj post
fish, i ostali, šta mislite,
da li se za ovu konfiguraciju može reći da je to
ono o čemu Dupor piše u svojoj NVP, a odnosi se na Onazisov Horoskop...
kad govori o "lotos konstelaciji"...za koju kaže na početku knjige...
"Lotos konstelacija= dobri planeti u trokutu na 120 stepeni plus jedan izmedju na 60 stepeni.Najsretniji slučaj."
Lotus konfiguracija (ili Lotus konstelacija) je Veliki Trigon koji ukljucuje samo benefike.

Ne sjecam se sada tocno gdje sam naisla na taj izraz prvi puta, ali definitivno nije kod Dupora. Uglavnom, u sklopu tumacenja neke natalne karte i odnosio se na taj Veliki Trigon.

A isto tako imas par rijeci o toj konfiguraciji i u Astroloskom rjecniku Zdenke Andrijic (ovo sto sam ti napisala).

Ono sto je Dupor opisao pod Lotus konfiguracijom je zapravo nesto drugo. Tocnije, to je Zmaj konfiguracija (Kite), kada je uz Veliki Trigon jos jedan planet na 60° od dvojice i na 180° od treceg clana Velikog Trigona.

Dakle, Lotus je samo Veliki Trigon - benefika.

Dok je Minor Grand Trine, samo dio Zmaja (onoga sto Dupor opisuje).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:51   #84
Šta je to stelium??
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:56   #85
Quote:
ŠLUS kaže: Pogledaj post
Šta je to stelium??
3 ili više planeta u istom znaku
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:01   #86
i cini mi se da ne smiju biti udaljeni jedan od drugog vise od 12 stupnjeva
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:14   #87
Quote:
bauble neu kaže: Pogledaj post
i cini mi se da ne smiju biti udaljeni jedan od drugog vise od 12 stupnjeva
To nema veze- čim su 3 planeta u istom znaku, to je stelij, međusobne konjukcije ga još pojačavaju
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 18:01   #88
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
To nema veze- čim su 3 planeta u istom znaku, to je stelij, međusobne konjukcije ga još pojačavaju
ok
ima svaceg sto ljudi pisu po netu pa mi ostalo u glavi
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:49   #89
Quote:
bauble neu kaže: Pogledaj post
ok
ima svaceg sto ljudi pisu po netu pa mi ostalo u glavi
To se Zvijezda malo zeza, vi'š smajl na kraju. Stelij predstavlja trostruku (ili više) konjunkciju planeta (za orbise konjunkcije virni ovdi).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 17:47   #90
Stelij može biti i vezan uz dva znaka. No u ovome što je Zvijezda napisao s smajlićem ima jako puno istine jer stelij jako ističe značaj znaka i polja u kojima se nalazi (konjunkcija fokusira energiju planeta na jednu mjesto). Zato se za stelij kaže da pokazuje samoorijentaciju osobe, tj. osoba ima vrlo izražene osobine znaka u kojoj se stelij nalazi (to postaje odlika njegova osnovnog karaktera).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 17.01.2009. at 18:03.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 18:44   #91
Poprima li samo osobine znaka u kojem se nalazi ili i osobine znaka koji prirodno vlada kućom u kojoj se stelij nalazi?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:17   #92
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Poprima li samo osobine znaka u kojem se nalazi ili i osobine znaka koji prirodno vlada kućom u kojoj se stelij nalazi?
Polje u kojem se nalazi stelij postaje ključno polje iskustva osobe jer stelij zbog višestrukih konjunkcija (fokusom na određeno područje života) jednostavno osobu okupira na to polje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:28   #93
A ako je stelij formiran tako da su u nizu Ma, So, Ve, Me udaljeni jedno od drugog po primjerice 2 st, mogu li npr Ma i Ve biti u konjukciji kada je između njih So? Je li i to konjukcija ili ... ?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:30   #94
jel planete moraju da budu u medjusobnim konjukcijama za stelijum?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:30   #95
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
A ako je stelij formiran tako da su u nizu Ma, So, Ve, Me udaljeni jedno od drugog po primjerice 2 st, mogu li npr Ma i Ve biti u konjukciji kada je između njih So? Je li i to konjukcija ili ... ?
Naravno. Konjunkcije gledaš po orbisima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:37   #96
Ako su u steliju 3 planete i sve tri u konjukciji s Chironom, kako on djeluje na spoj njihovih energija odnosno na stelij kako cjelinu?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:45   #97
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
jel planete moraju da budu u medjusobnim konjukcijama za stelijum?
ne, ne mora nuzno. dakle, samo kao primjer, imas cetiri planeta u istom znaku i to je vec stelij. konjukcije bi ga pojacale dodatno.

sad malo skrecem, ali stelij je jednostavnija stvar za zapamtit i objasnit, problem je sto sve ide rascjepkano. da se u vidi par karti sa razlicitim stelijima odmah bi ga znao kasnije prepoznat. ovako, kad vidis da su tri ili vise planeta na hrpici u istom znaku ili kuci to racunaj kao stelij
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:48   #98
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To se Zvijezda malo zeza, vi'š smajl na kraju. Stelij predstavlja trostruku (ili više) konjunkciju planeta (za orbise konjunkcije virni ovdi).
ok, hvala. saljiva sam i ja, skuzili smo se
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:51   #99
Quote:
bauble neu kaže: Pogledaj post
ne, ne mora nuzno. dakle, samo kao primjer, imas cetiri planeta u istom znaku i to je vec stelij. konjukcije bi ga pojacale dodatno.
Ne, koliko znam obrnuto je. Planete u steliju moraju biti u konjunkciji.


Kada su planete u istom znaku obojane su istim tipom energije pa na taj način i djeluju (isti znak na neki način "ima obilježje konjunkcije" u odnosu na cijelinu karte).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:58   #100
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Ako su u steliju 3 planete i sve tri u konjukciji s Chironom, kako on djeluje na spoj njihovih energija odnosno na stelij kako cjelinu?
Ovo ti je vrlo kompleksno pitanje. Zato jer same planete u stelijumu treba najprije pažljivo promotriti (na osnovi njihove esencijalne prirode, položaja i vladarstva obzirom na polje i znak).

Evo jedan link na tu temu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.