Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2011., 11:19   #81
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Koji dokazi?
Linkić na cijene bez popusta koji su gotovo svakodnevni?



Odmah na vrhu prve stranice "linkića""linkića", tvojim riječima:

Quote:
"INTERSPORT

MAREC 2011

Ponudba velja od 10. do 30. marca 2011, oziroma do prodaje zalog
"

U "linkiću" su i sada važeće akcijske cijene, ali ni jedna se ne odnosi na model 2160 za kojeg si lažno tvrdio da je jeftiniji od 980 kn.

Zadnje uređivanje nvnk : 22.03.2011. at 11:28.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:20   #82
ljudovi, nije da doljevam ulje na vatru, ali zanima me jel' netko od vas kupovao mizunke u sloveniji?
konkretno zanima me vejv rajder, 11 nadalje
također, mogu li se naći stariji modeli? zaljubila sam se u kombinacije boja na wr 11, a u hr ih više nema, bar ne tamo gdje sam tražila
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:40   #83
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
ljudovi, nije da doljevam ulje na vatru, ali zanima me jel' netko od vas kupovao mizunke u sloveniji?
konkretno zanima me vejv rajder, 11 nadalje
također, mogu li se naći stariji modeli? zaljubila sam se u kombinacije boja na wr 11, a u hr ih više nema, bar ne tamo gdje sam tražila
Gledaj, činjenica je da su cijene skoro svih novih modela jednake u HR i SLO, ma kako se Smotani2 durio.

Činjenica je također da se stariji modeli daju naći na akcijama, ali jednako u SLO i u HR. Jedino što tu nema "pravila". Jednom ćeš jedan stariji model naći na fenomenalnoj rasprodaji u SLO, još pri tome dići povračilo davka i proći nevjerojatno jeftino, a drugi puta će neki drugi stariji model biti u SLO rasprodan, ali ćeš ga u HR naći na popustu. A da ne kažemo kako ostataka starijih modela u nekim dućanima ima, a u nekim drugim nema.

Ako ti baš nije gušt vozikat se od Hervisa do Hervisa i od Intersporta do Intersporta, predlažem da se prvo dobro pripremiš (koji stariji model ti paše te koji po prilici broj) te jednostavno počneš nazivati sve dućane u jkojima misliš da bi toga moglo biti.

Ako si iz Zagreba, tada si s neta skini brojeve telefona spomenutih dućana (Hervis i Intersport) u ZG okolici, ali i u bližim slovenskim mjestima (Krško, Novo Mesto, ...). Povećani račun za telefon mogao bi ti se isplatiti uštedom na tenisicama.

Samo jedna napomena: Rekao sam da glede popusta nema pravila, ali ima jedna izuzetak: West Gate je uistinu jedan žalostan primjer loše planiranog shopping-centra, ali baš zbog toga se tamo jako teško prodaju stare zalihe i većine modela tamo ima dulje nego drugdje, u više brojeva nego drugdje i s "kasnijim" cijenama (tj. zalihe "prežive" više "valova" pojeftinjenja nego drugdje).

PS
Ovo za WG mi se čini da se više odnosi na Hervis nego za Intersport, ali se odnosi i na mnoge druge dućane, tehničke, konfekcijske itd.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 15:06   #84
Bok

Planiram si uzet nove tenisice za trcanje i gym pa sam bacio oko na Asics GT seriju ili Mizuno Wave Rider.
Oboje kod nas kostaju oko 1000kn sto mi je previse, pa sam razmisljao uzet mozda preko ebaya starije serije gt 2150 ili Wave Rider 13 koje kostaju oko 100$ s postarinom, bez ukljucenog PDV-a i poreza

Sada dali mi se to isplati uzimat, s obzirom na PDV,carinu, mogucnost da mi broj ne pase, da mi seller krive posalje itd. Kakva su iskustva kupovine tenisica s ebaya

Ili cekat kao silonja kad ce stavit popuste na tenisice

Unaprijed hvala
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:20   #85
Ne bi preporučio ebay i tenisice u istoj kombinaciji. Ovi naši će te dobrano oderati.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 07:35   #86
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post



Odmah na vrhu prve stranice "linkića""linkića", tvojim riječima:




U "linkiću" su i sada važeće akcijske cijene, ali ni jedna se ne odnosi na model 2160 za kojeg si lažno tvrdio da je jeftiniji od 980 kn.
Tvrdiš da lažem?
Koliko je 129 Eura -20% ddv? - bez popusta?
To nije jeftinije od 980 kuna?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 08:00   #87
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tvrdiš da lažem?
Koliko je 129 Eura -20% ddv? - bez popusta?
To nije jeftinije od 980 kuna?
Oho, hvatamo se za slamku koja se zove povrat poreza?

Riječ je bila o cijeni i ti to znaš. A povrat poreza je svačija privatna stvar (neki imaju pravo na njega, neki nemaju, nekima se za tih cca 165 kuna isplati dva puta ići u Sloveniju po cijeli DDV, nekima ne), a ne cijena koja vrijedi jednako za sve.

Ne znam stvarno čemu ovako jadno izvlačenje i gluma: Zahebo si stvar, ispričaj se i stvar gotova.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 00:50   #88
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
rekao mi pametni analizator da mi najbolje pašu upravo one koje mi se vizualno najviše sviđaju pa ti reci da izgled tena nema veze ni sa čim
ja sam imala i obrnuti pristup kad su jedne mizuno bile u igri, osmislila sam si novi hobi da bi mi trebale.

Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
konkretno zanima me vejv rajder, 11 nadalje
također, mogu li se naći stariji modeli? zaljubila sam se u kombinacije boja na wr 11, a u hr ih više nema, bar ne tamo gdje sam tražila
netko ti je rekao ebay, netko ti je rekao ne, ja bih ti rekla isto ebay. u konačnici je meni uvijek bilo jeftinije, a sad navodno do 1000kn ne moraš plaćati porez. sad ne znam ako su tenisice s poštarinom do 100dolara jel mogu još nešto ekstra naplatiti naši?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 06:10   #89
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post


a sad navodno do 1000kn ne moraš plaćati porez. sad ne znam ako su tenisice s poštarinom do 100dolara jel mogu još nešto ekstra naplatiti naši?
to je ako prelaziš granicu autom, za pošiljke je 160kn granica do koje se ne naplacuje
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 10:13   #90
^ Istina.

Iako, meni su znali opaliti carinu na robu granicne vrijednosti (tipa 150 kn) a totalno su izignorirali neke stvari od 400- ne znam o cemu to ovisi, valjda o smjeni.

Tenisice se smatraju 'luksuznom robom' i automatski carine, mislim da ona fora da se gore napise 'gift' vise i ne prolazi bas.

Najbolja opcija jest da imas nekoga vani pa oni tamo kupe na ebayu ili amazonu (ti naravno isti model isprobas u Hr i nadjes ispravan broj) i donesu kad dolaze.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 01:05   #91
meni su isto tako carinili kao tormi, uglavnom nikad ništa i onda me jednom oderali i od tad sam na oprezu. znači 160kn? a po kojem sistemu onda idu naknade iznad toga. mene su zadnje ispale oko 600kn, sad tog modela nije niti bilo kod nas, ali kako su uglavnom modeli koje sam gledala kod nas 1000kn to je i dalje super.

ne znam tko je pouzdan izvor informacija oko ove onlajn upnje, ovo da sam mirna do 1000kn mi je rekoa špediter, ako on ne zna pa tko zna?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 09:20   #92
Carina može tražiti potvrdu o izvornosti proizvoda (da nije lažnjak), a to onda tek to može biti tlaka.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 15:51   #93
a nis, onda pocekat neko snizenje ili otic preko grane
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 01:52   #94
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Carina može tražiti potvrdu o izvornosti proizvoda (da nije lažnjak), a to onda tek to može biti tlaka.
to mi je već kafka scenarij.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:34   #95
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Ne bi preporučio ebay i tenisice u istoj kombinaciji. Ovi naši će te dobrano oderati.
Ja baš bi i nisam jednom....tenisice i cipele i jakne....i još svašta nešto
Samo dogovori sa sellerom da ti pošalje kao poklon ili kao osobne stvari i da na paket napiše da je ukupna vrijednost maximum 50$
Na poklone ide naplata carine i svega kaj ide k tome tek iznad 300kn
Provjereno već X puta nemaj straha....samo moraš imat dobru komunikaciju sa sellerom, a to preko eBaya stvarno nije nikakav problem
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:50   #96
Ne, 'gift' spika ne prolazi svaki put- naglasila sam u ranijem postu. Moze ti seller napisati sto god hoce na deklaraciju, ali naidje li na malo promicurnijeg i nadrkanijeg carinika nece dobro proci..Cak ni uz suficit namigivanja.

Stovise, ako se dodjes pravdati i bahatiti postoji mogucnost da ti nece opaliti carinu na ebay cijenu vec ce iskopati najvisu mogucu Retail Price opciju.

Provjereno.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 22:18   #97
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Na poklone ide naplata carine i svega kaj ide k tome tek iznad 300kn
300kn je bilo prije, sada je 160 za pošiljke ..

a to da napišeš gift i da ti prođe svaki put bez da ti se opali carina i porez nije bas tocno, jer velikom vecinom puta ne prođe, posebno ako ti seller stavi racun unutar paketa. Ako on ne stavi a vidi se da je nešto skuplje onda te pozovu i moraš im donijeti ispis racuna s paypala..

naravno da nekad prođu i veće cifre, ali sve je to više sreće nego pameti.. kada se narucuje nesto skuplje treba racunati na carinu i porez, a ako slucajno prođeš lišo onda si sretan


Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Stovise, ako se dodjes pravdati i bahatiti postoji mogucnost da ti nece opaliti carinu na ebay cijenu vec ce iskopati najvisu mogucu Retail Price opciju.
da, to zna bit zafrkano kada ti okinu prema njihovim tablicama
nvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 01:42   #98
Ža mi je što sam upitom onakvu pomutnju izazva. Da sam zna šta će bit ne bi ni pita ..uglavnom, vidim da za Asics GT2160 pišu da se preporučuju za trkače do 80 kg. Jel to znači da bi ih ja mazgov satra, da nisu za teže trkače?
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:03   #99
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
..uglavnom, vidim da za Asics GT2160 pišu da se preporučuju za trkače do 80 kg. Jel to znači da bi ih ja mazgov satra, da nisu za teže trkače?
Ja sam i težak i imam spuštena stopala i po preporukama proizvođača mi "obične" stability tenisice ne bi smjele biti dovoljne, trebao bih uzimati motion control. No, kako takovih praktički nema za kupit bliže od Ljubljane (ili ima jako rijetko), kupujem "samo" stability i za sada ne primjećujem neko ultra-raubanje.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 13:46   #100
Jesam težak, al ove 2120 su mi bile odlične i nevjerojatno udobne pa kontam da ne minjam konja...

U Splitu nema GT-2160. Uskoro se otvara preuređeni intersport pa će valjda tamo sve uvalit novoga..a nadamo se i popustima prigodnim
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.