Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2017., 19:56   #161
kein Licht

nisu luđaci poustajali pjevajući u zboru
i krišom oklopljeni mrtvozornici
na igli svijeta
od kojeg nismo htjeli
pokupiti
izdašna groblja u rukohvaTIMA LJEPLJIVE LAŽI
UTAMNIČENI U KRISTALIMA
MRZOVOLJNI PSI
U BIJELIM KUTAMA
gutala sam knedlu
bio je ljetnikovac razvratnog sina
na okupljalištu izvan stijega
i ratoborni rog

mrvilište
obrasci za neuhvatljive snove

odsutni i nepostojeći
bez krila bez ideja
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 20:26   #162
Our love will carry on, rekao si, šutnuvši malog crnog mačića o zid, prije toga ga držeći za glavu, dok se bespomoćno klatario.

I veče je već tu.

Bilo mi je zlo od tvojeg dječjeg lica i prozirnih plavih očiju, kao anđeo, koji mi daje ružu - a to je grijeh; i vina, a to je smrt!

I sada, nakon toliko vremena???
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 01:53   #163
Nije rominjala romantična kišica, po izgladnijelim licima ispod sivih obzora novogradnji, tiskajući se nelagodno od zime. Rano je za utaju dugova. Poskidali su veo za velom i ništa mi nije bilo jasno. Prljavim su prstima prebirali po jabukama i velikom istaknutom ipsilonu. Bilo mi je sila na zahod, a knjižnica je bila zatvorena. Mislila sam na majku, kako proždire uvečer ispred televizora patuljke i bilo mi je žao. Ako nisi uranio, vino je bilo gorko.

Mezimac nije bio heroj, a ja sam bila prozirna i trebala mi je tečnost. Jedva jedno jutro, od bezbroj...

Čekala sam osudu i smatrala se uzaludnom.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 21:24   #164
Prevrnula su smetlišta naše okrutne ruke i utaja poreza od dvjesto kuna i izlaznica za u parkić. Škotski štof i laguna. Mjesečarili smo naopako posloženi i pod utjecajem ranjenog vina. Nismo bili svi svoji. Noći su nas proždirale, kao i otimače svjesti. Vodnjikavo zeleno. Nikad stigli, nikad probuđeni. "Predajte se!", povikali su.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:58   #165
Rasadnici igala i derivata čežnji. Za one izgubljene. Sunovratili smo se u suncokrete, neobojeni i bijeli. Rukavci bogova i lija, a mi, treperavi i ishodištima nepoželjnog grizodušja. Nismo samo snivali. Ubijali su nas jednog za drugim - sva moja ja. Plačite! Ne odmarajte se!
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:59   #166
maramica
s inicijalima
uštirkana
ušminkana
ušmrkana
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:07   #167
Razaznavalo se truplo u higijenskoj bočici formalnog formalina, to mi je kao bilo utjehom, unaprijed utvrđeno. Slomila sam rebro. Pojeo ga pas za večeru.

O promijenama boja ništa, kao ono, ladanjski. Zato sam i strepila.

Razgovor je prošao crno-bijelo i ja sam posustala. Naravno, vrlo važno, bio je građanski rat. Nisam bila na nišanu, no osvjetljena lupom. Dražili su me, da bolje poludim.

Nije mi bilo stalo. I to je neko objašnjenje. Stigoše krvnici s bijelim rukavicama. Mjesečeve mijene bile su učestale.

Razgovaralo se samo o ljetnim pljuskovima i pod utjecajem istih.

Ružmarin je izgorio na tuđim nadanjima. Kraj balade!
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 11:16   #168
Morska rosa.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:43   #169
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Morska rosa.
mala sirena?
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 21:33   #170
Reiner Maria Rilke

dok susedi tamburaju po trošnom tavanskom tapisonu, u srazmjeri naspram slonovače

ionako sam na gostovanju

po prirodi stvari čegrtuša je uzdahnula.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 22:29   #171
UVZŽ

ćemo ćete ću

navigare necesse est - vivere NON
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 19:39   #172
Kamenovane nevjeste pALE SU NIZ LJESTVE I PUKOM OMAŠKOM OSTALE SITA TRBUHA. pODNO vENECIJE TRAŽILI SU GROBARE ZA UPUTNICU ZA uKLETOG hOLANDEZA, JER SU IM SE IZLIZALE KOPAČKE, MORALI SU PITI I POD LOJTRICE SE SKRITI. važno: U dUNAVU.

vUK JE POJEO 7 KOZLIĆA I NEDUGO ZATIM...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:29   #173
U dolini suznoj, koprcala se fontana i mladi Pjer vadio je pijesak iz lisičina. Maca na uzici i zauzdan konj. Kolko kume košta siva. Razbojnici su na proputovanju kroz ashrame i tekila song se pjevuši u rezervoaru. Skidam gaće manijače i dlakava sorto odbjeglih njuhom i okusom. Unaprijed izvedeni koncert i sačuvano blago. Tri zrna goruščice i pala je već noć...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 19:04   #174
Kroz tri mornarske godine upliva u mutno, hrabrila sam kostur od kletvi nad bačvom baruta i nedočekanom Novom godinom. Vrijeme je hijena i morala sam otploviti; dok je vjetar raznosio pijesak. A podsmijeh hijena ječao mi u ušima. Poželjela sam si ječmenu kašu, jer se približavao blagdan. Sirotinja sam pusta, udijelite mi vreću brašna!

Din-Don!!!
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:21   #175
Obalni kristali na lutkinoj kući.
Zima.
Kobila je bila mrtva.
A između sapi razgoličeno nevjestino nebo.
Zakovana sam za zemlju.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:06   #176
Quote:
contra rationem kaže: Pogledaj post
mala sirena?
Ružmarin, kažu da raste samo tamo gdje se čuje šum mora. Morska rosa. Lijepo miriši kad gori.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 20:23   #177
Neki dan su mi ukrali truplo, na pomućenim zebnjama, kao izliti iz rezervoara na rezervnim pašnjacima. Zamrznula mi se slika i ispitivali su me bezdušno, bez imalo grizodušja. Po novom, psihijatri nisu smjeli nositi bijele kapuljače, dok bi na moje uzdisaje grabili lopaticama vruću zemlju i utrpavali mi ju u usta. Pijanci su zaboravili svoje šešire pod prozorom moje spavaće sobe. Drevni izgredi bolećivih nastanaka i nestanaka psihotičnih elemenata, koji su se trijeznili na rubu kreveta. Samoća je izdvajala novčić po novčić za hljebac na očenaš verziji treblinskih gušenja. Povoljne hlačice za mornare, koji su krstarirli po podnici, nevjericom osuto lice dobivalo je boju mjeda, a ničim potaknuta izdašna olinjalost mog lica strepila je pred glavnim ogledalom, brbljivim sustanarom, koji je prizivao povijesnu policijsku ophodnju iz sata u sat, kako bi netragom nestao uz zvuke sambe, negdje daleko u prašumi. Ucjenjivali su me i radije bih i ja bila nestala u prolazu između dva refrena, ali nije bilo zaštite vukova grobara, kao ni utjehe istih. "Odlazim... Odlazim...", ponavljala sam iz noći u noć, ponovivši sve iste rešetke na prozorima, redajući nasumce žalopojke ovovjekom, a onostrano je odvuklo moju sjenu, nemarno me prepuštajući beskrajnoj tuposti...

Palila sam cigaretu za cigaretom, ne gaseći ih ipak na ruci. Nije mi bilo svejedno. Ali zašto???
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:20   #178
Nisu nosili svoje kotače oni bezdušni. Bez htijenja i sa zebnjom prionula sam uz sunovračene suncokrete na izmaku dana. Grobari su uvijek isto ponavljali svojoj djeci. Bilo mi je zima uvijek u isto vrijeme. Lupinke neozbiljenih trokutića na pladnju neprohodnih grozdova, otkinutih mi s kapaka. Bilo je to davno.

Ti si otišao i vožnja opustjelom obalom proticala je tegobno.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:26   #179
Nisu lica bila pjegava kao nekad. A odlomci u kojima su se spominjale ptice, bivali su sve rijeđi. Moji obrazi rumenili su se ljutnjom na svaki spomen tebe. Vlakovi više nisu prolazili ovdje i zalazi sunca odnosili su zadnji dim ispušene cigarete, dok su sjećanja na nebeske ovčice titrala u krivudavim odlascima pijanaca.

rođen
da ostaneš
maglom pokriven
zebnja
zimski kaputi
štrkljasti dimnjaci napuštenih tvornica

Šetnja pozlaćenim prolazima nije se isplatila. Kao ni duge kišne noći na kolodvorima.

"Fini su bili medenjaci. Medenjaci s medom. Sve sam ih pojeo", rekao je moj sin. Moja kuća više nije bila moja kuća, iako se ono jedno napuknuto okno sve jednako smiješilo.

Trublje su se već čule iz utrobe vremena i prolazili su me žmarci. Sa starog ormara popadale su sve jabuke.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:22   #180

Kako došla je jesen, noseći vjetrove u kružnicama sna. Povoljna prilika za kupnju novih cipela. Tristo koraka do obnove. Vozila su prolazila pod mojim prozorom i znala sam da ti nećeš proći.

reci koliko je prošlosti
ucviljenih marioneta
na razboju prokazanog
lažni patuljci
udovice
moje mrtvo dijete
i na tanjuru polovica pojedene torte zaostale od jučer

Govorila sam s duhovima i čula tvoj glas.

Molite za nove iluzije!
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.