Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 00:39   #21
Oceli bit sta od tog?
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 19:19   #22
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
-Analize pokazuju da 80% wireless netwrk-a je apsolutno nezaštićeno.
-Ukoliko Vam treba pomoć, slobodno se javite.
heya, mozda mi skratis muke. imam gigaset se 555 wlan dsl i sa njim nemam problema. uz njega i stolno racunalo imam i jos par note-bookova koje nosim po stanu i radim.
u pocetku nisam imao enkripciju ali kada su susjedi poceli dobro da cicaju Mb-ove preko mene ubacio sam wpa2-psk, uspio sam kontrolirati vanjske hijene ali ne mogu se spojiti na note-book. jednostavno n-book ne vidi rooter. da li obavezno moram unijeti ssid moga rootera da bi ga note-book vidio? on bi ga trebao viditi bez podesavanja ali se nece moci spojiti tj note-book bi trebao viditi sve wlan uredjaje u susjedstvu. jucer sam ubacio vistu na potpuno novi komp pa jos kopam po njemu. any advice? thks
__________________
Captain James Cook Senior osobno, without prejudice
Captain James Cook is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 22:40   #23
Molim Vas hitno pomoc, brat mi u rodnom gradu namjesta starcima bezicni pristup mrezi al negdje zapelo a nema puno vremena.

Imamo t-com gigaset se 555 i buraz je napravio zastitu, wep mislim, kad se ide spojiti s laptopom, trazi ga password, prihvati password i pokaze da je spojen al ne moze na net. Kad je otkljucan wlan, normalno ide na net.

Ne kuzim.
Maj.Tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:31   #24
Moze li mi itko objasniti onaj dio kada treba uskladiti te wpa zaštite sa usb adapterom...radi se o T-com Siemens Gigaset SE555 ruteru i USB Adapter Gigaset 108
Dominik3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:00   #25
jel se može taj Network Key kasnije promijeniti?
i kako?
__________________
Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali.
A nije trebalo. Trebalo je živjeti.
blackpirate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 19:49   #26
Prvo svaka čast na topicu i trudu.....samo tako dalje
a drugo ja takoder imam zyxel 660 ali nemam vremene niti volje to slagati jer sam lijen,tak i tak zivim na selu pa nas nema puno net a i da imaju nisu tako zlobni da bi "krali net" a i nebi znali nadam se....heh....
neznam zasto bih onda to stavljao ali jos jednom cestitam na trudu
luka_2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 01:03   #27
Super post, naime imam net preko B.net-a i imam njihov modem WebSTAR EPR2320 za koj ne mogu naci kako postaviti WPA2 zastitu pa ako netko zna postavke....
__________________
Hladan kao led, bistar kao voda.
FIREBOY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:14   #28
Question zaštita za bežični internet

imam bežični internet i moram postaviti zaštitu, pa sam googlala sve moguće, i mislim da sam više-manje shvatila, sad me samo još zanimaju neki detalji
imam d-link dsl g684t
znači, kolko sam ja shvatila, najbolje mi je da stavim wpa psk (nemam ponuđeno wpa2), ali imam psk hex i psk string, koja je razlika i koji je bolji?
i onda kad odaberem, što točno trebam upisati? to mi je u biti najnejasniji dio, je tu ide onaj encryption key, i ako ide, kako se on točno napravi? samo napisem neki nasumični niz slova i brojki, ili mora biti neki određeni...
molim pomoć!! =(
Tinchy500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 16:08   #29
Quote:
Tinchy500 kaže: Pogledaj post
imam bežični internet i moram postaviti zaštitu, pa sam googlala sve moguće, i mislim da sam više-manje shvatila, sad me samo još zanimaju neki detalji
imam d-link dsl g684t
znači, kolko sam ja shvatila, najbolje mi je da stavim wpa psk (nemam ponuđeno wpa2), ali imam psk hex i psk string, koja je razlika i koji je bolji?
i onda kad odaberem, što točno trebam upisati? to mi je u biti najnejasniji dio, je tu ide onaj encryption key, i ako ide, kako se on točno napravi? samo napisem neki nasumični niz slova i brojki, ili mora biti neki određeni...
molim pomoć!! =(
Gle upisi neki key (bilo kaj) i onda to reci meni da ti ja provjerim jer to dobro...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 16:12   #30
Odaberi string i upiši neki nasumični niz znakova duljine 63 znaka. Znači, ovako nešto:
Kod:
cndIYCNX1ZREduQpq5YChjvLZEPvqUfClnSJfSKjzAVqLlg3UwBvKiNCyRhGITn
Nemoj sad baš taj identičan, ali tako nešto.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:10   #31
Internet upomoć

Evo kako stvari stoje,mislim da mi je prijatelj probio wep ključ na mom routeru,ali mi se nikad nije ulogirao u moju mrežu iako zna moj wep ključ.Šta da učinim,bih li ga mogao prijaviti iako se nikad nije ulogirao u moju mreže,a ima moj wep ključ
xfxgamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:22   #32
Quote:
xfxgamer kaže: Pogledaj post
Evo kako stvari stoje,mislim da mi je prijatelj probio wep ključ na mom routeru,ali mi se nikad nije ulogirao u moju mrežu iako zna moj wep ključ.Šta da učinim,bih li ga mogao prijaviti iako se nikad nije ulogirao u moju mreže,a ima moj wep ključ
dobar ti je prijatelj

promjeni kjuc i stavi WPA2 https://www.forum.hr/showthread.php?t=319148
rog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:49   #33
Super,hvala.Ionako ga nisam ni mislio prijaviti,a da li se to uopće može jer on se nikad nije ulogirao u moju mrežu,a probio mi je wep ključ
xfxgamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 12:04   #34
neam pojma, al cisto sumnjam
rog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:09   #35
Quote:
xfxgamer kaže: Pogledaj post
Evo kako stvari stoje,mislim da mi je prijatelj probio wep ključ na mom routeru,ali mi se nikad nije ulogirao u moju mrežu iako zna moj wep ključ.Šta da učinim,bih li ga mogao prijaviti iako se nikad nije ulogirao u moju mreže,a ima moj wep ključ
Kome bi ga prijavio? Upravi vodovoda? Ak skužiš da ti se neko spaja, promijeniš pass i mirna bosna.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:50   #36
Uključiš u ruteru zaštitu po MAC adresi dodaš MAC adrese svojih uređaja preko kojih se spajaš na net bežično pa i ako netko probije WEP key svejedno neće biti prometa
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 17:35   #37
možda ću sad ispast blesava ko top, al who cares...

dakle....moj wlan je zaštićen, al ja pojma nemam koji mi je pass
sa svog laptopa se spajam automatski, čim se upali priključen je na net i ne traži mi pass, al se s bilo kojim drugim laptopom ne mogu spojit bez da utipkam pass. di da ja nađem taj password??
jel mi može neko to objasnit?
ili da zovem službu za korisnike?
pliz
__________________
listening so hard that it hurts ♪♥♪
.lee. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 18:10   #38
Password je upisan u ruteru u postavkama pod opcijom Wireless. Pogledaj tamo, ako se ne vidi jer su nekakve zvjezdice ili točkice, onda obriši i postavi novi password
Ako ti još nešto nije jasno slobodno pitaj
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 16:20   #39
imam scientific atlanta 2320..od b neta..

i evo cilo popodne se mučim s ovom zaštitom.
nemogu ući u konfigurator modema. kada ukucam ip adresu (192.168.0.1), javlja mi adress not found..

od guglanja san već pop...valjda da triba resetirat modem..kako, di, šta?


edit:
evo sad san uspija uć..neznan kako..

uglavnom, kada odem na wireless-security pod network autentification mi nudi ove opcije:
- 802.1x
- WPA
- WPA PSK

koji od tih da odaberem?

kada stavim na wpa psk jedina polja u koja mogu nešto upisivati su:
-WPA Pre-Shared Key
-WPA Group Rekey Interval

šta tu upisivam? jeli ovo prvo password?

ajd pomozite..

Zadnje uređivanje yeast : 21.11.2009. at 16:55.
yeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 15:34   #40
Ja sam napravi WPA zastito od 13 znamenki i meni to ne treba kad se spajam jer me automatski spoji...no zanimljivo je ako ugasim modem i idem se spojit on trazi sifru tj ponudi mi vec napisanu ali ta napisana nema 13 tockica nego manje...i spoji mi kad kliknem da spoji...zasto mi nije 13 tockica kao sto mi je sifra sa 13 znamenki????? Al ako obrisem te tockice i idem ja upisati jedino prihvati stvarno pravu lozinku koju sam smislio sa 13 znamenki dakle nece nista drugo pa me to zbunjuje... uz to vidio sam jucer da mi usporio net i ja ugasim laptom i vidim na ruteru bez obzira sto nisam spojen meni promet ide tj trepce ta lampica za promet a do sada nije treptala...ocito mi neko krade???Kako sad da se zastitim???promjenio sam lozinku no ne znam jel vrijedi ocito neko mi probije...
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.