Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 12:51   #41
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
ma da, svi smo osjetljivi na svoj izgled, a još kad su promjene tako izražene

hvala ti, ali moja je bolest takva da ću jednog dana, vrlo vjerojatno opet morati na to zlo. ali za sada se trudim da zadržim remisiju što je duže moguće.
ah, i kod mene slični bulšit, autoimuna bolest , da. a sam se drži savjeta doktora, papaj puno povrća, voća i vitamina ( sad zvučim ko neka baba, jel ) i valjda bude bolje. i najvažnije, čuvaj se da se ne prehladiš, znam po sebi. recimo evo, nakon 4 faking mjeseca bolnice i kuće, ono izolacije potpune, krenula u školu, otišla na jedan dan i eto me, na osmoj kutiji antibiotika + još milijun ljekova od prije. i naravno opet doma.

od sad, vitamini, minerali, i duboke gače s debelim potkušuljama
__________________
ja sam supermen ! ;))
Emily_klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:06   #42
Quote:
Emily_klc kaže: Pogledaj post
ah, i kod mene slični bulšit, autoimuna bolest , da. a sam se drži savjeta doktora, papaj puno povrća, voća i vitamina ( sad zvučim ko neka baba, jel ) i valjda bude bolje. i najvažnije, čuvaj se da se ne prehladiš, znam po sebi. recimo evo, nakon 4 faking mjeseca bolnice i kuće, ono izolacije potpune, krenula u školu, otišla na jedan dan i eto me, na osmoj kutiji antibiotika + još milijun ljekova od prije. i naravno opet doma.

od sad, vitamini, minerali, i duboke gače s debelim potkušuljama
bulšit...

joj, ma ja sam naglavačke okrenula svoj način prehrane, vejruj mi. ja, koja svojih 30 godina nisam jela povrće (nikakvo, u bilo kojem obliku), sad se ubijam sa kupusom, graškom, mrkvom...
i da, moram se čuvati prehlada, bakterija, i bolesti općenito jer svaka od njih može opet pokrenuti boleštinu...

hahaha, a ja sam odavno na dubokim pamučnim gaćama i potkošuljama
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:16   #43
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
bulšit...

joj, ma ja sam naglavačke okrenula svoj način prehrane, vejruj mi. ja, koja svojih 30 godina nisam jela povrće (nikakvo, u bilo kojem obliku), sad se ubijam sa kupusom, graškom, mrkvom...
i da, moram se čuvati prehlada, bakterija, i bolesti općenito jer svaka od njih može opet pokrenuti boleštinu...

hahaha, a ja sam odavno na dubokim pamučnim gaćama i potkošuljama
a ja sam povrće jela onak, na nagovor mame, one spike to je zdravo.. a sad se stvarno šopam tim, valjda će pomoć, jel.

a ja se na potkošulje nemogu naviknut
__________________
ja sam supermen ! ;))
Emily_klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 01:24   #44
pitanje =(

meni su prepisali medrol od 8 mg 3 mjeseca uzastopno s tim da jos moram uzimat i sulfalasalazin i nolpaza ... imam pitanje dali je neko ikad imao priliku doc u kontakt s tim ljekovina i dali zna kako oni utjecu na cjeli oragnizam jer mene je iskreno strah uzimat ih... a pogotovo kad nisu nista nasli proteklih 3 mjeseca od svih pregleda do sad ....
hvala jos jednom =(
n.heli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 17:03   #45
n.heli

prvo da te pitam, a kakve simptome imaš da su ti prepisali medrol?
malo mi je čudno da su se odlučili na to prije nego što ti je utvrđena dijagnoza.
inače medrol je glukokortikosteroid, odnosno hormon kojeg izlučuje nadbubrežna žlijezda (kortizon), a koristi se kao imunosupresiv kod suzbijanja imunološke upale, odnosno kad imunitet uslijed velikog stresa (upale, infekcije i sl.) podivlja i okrene se protiv tvog vlastitog organizma (organizam napada sam sebe) što se manifestira u obliku raznoraznih dermatitisa, autoimunih bolesti (kojih ima mali milijun) i sl. dakle, njegova je primjena jaaaako široka. i inače kortikosteroidi općenito imaju široku primjenu i stvarno su izvrsni u liječenju svega i svačega, ali nuspojave mogu biti , ali i to, naravno, ovisi o tome da li se uzima u obliku kreme, masti ili kapi gdje su količine (doze) male, ili tableta ili čak intravenozno gdje doze mogu biti strahovite.
ali pročitaj malo i one prethodne postove, mislim da ćeš tamo naći dovoljno odgovora.

a za ona druga dva lijeka nisam nikad čula pa ti tu ne mogu baš puno pomoći.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 03:15   #46
i ja imam autoimunu bolest ,pijem hrpu lijekova ,između ostalog i medrol već tri mjeseca 16 mg.izgledam kao balon.imam hrpu nuspojava od znojenja,drhtanja ruku,prištića(a nikad ih nisam imala),do depresije....uzimam i imuosupresive pa se mram čuvati prehlada i ostalih boleština.ne smijem ni na sunce.se mi se okrenulo naglavačke,ne znam koliko ću još dugo zimati sve te lijekove ali nadam se da ću se vratiti u normalu uskoro što i svima vama želim!!!!
don vitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 10:34   #47
Red face

I ja imam autoimunu bolest, ne uzimam nikakve ljiekove (uz pristanak liječnika, jer krvna slika mi ako ne računamo antitela, savršena), ali mi nutricionist složio poseban program prehrane, i vježbam najmanje 2 sata na dan - sat teretane i sat yoge. Zanimljiv je komentar mog liječnika (koji nije nikakav alternativac, zapravo, jako me podsjeća na doktora Housea ) - vi imate ta antitela jer sebe ne volite i tu vam lijekove neće pomoći.

Sad, da se ne volim, ne bi se složila, ali za lijekove - da bi reč rekla
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 15:46   #48
Quote:
don vitto kaže: Pogledaj post
i ja imam autoimunu bolest ,pijem hrpu lijekova ,između ostalog i medrol već tri mjeseca 16 mg.izgledam kao balon.imam hrpu nuspojava od znojenja,drhtanja ruku,prištića(a nikad ih nisam imala),do depresije....uzimam i imuosupresive pa se mram čuvati prehlada i ostalih boleština.ne smijem ni na sunce.se mi se okrenulo naglavačke,ne znam koliko ću još dugo zimati sve te lijekove ali nadam se da ću se vratiti u normalu uskoro što i svima vama želim!!!!
Ja također pijem medrol i imam iste nus pojave i nesanicu.Medrol pijem 4 tjedna.Zanima me da li se nus pojave pojačavaju iili smanjuju nakon dužeg uzimanja lijeka.
sanny12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 13:01   #49
Unhappy

meni su se pojačali a svako malo iskrsne nešto novo,ne znam da li je to samo od medrola jer uzimam još svašta nešto sa sličnim ili istim nus pojavama.
don vitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:29   #50
Prije 2 godine sam dobio Sarkoidozu (+Loeffgrenov sindrom); drugi dan bolničkog liječenja (nakon rigidne bronhoskopije i UZV) počeo sam dobivati 48mg medrola; sve se rapidno poboljšalo i u međuvremenu sam smanjio Medrol na 32mg, pa sve manje i manje, nakon 10mjeseci sam pio 4mg svaki drugi dan...
Drugi dan terapije u bolnici sam se osjećao kao novi, peti dan terapije sam krenuo na posao 100% angažman (stres, vožnja, teren, prekovremeni, vikendi...) jer se od bolovanja ne može platit kredit...
Najgore od sve boleštine su mi bile nuspojave (osim bronhoskopije):
1.Moonface - katastrofa, ljudi me nisu pozdravljali na cesti;
2.Debljanje - u 2mj. sa 92kg na 106kg;
3.Nesanica;
4.Razdražljivost i opća nad.kanost;
5.Akne po trupu i rukama;
6.Nakon 2 - 3 mj.terapije pritisak u prsima, slabost, fali mi zraka...
I cveba za kraj (pre)opširnog posta - naravno da doma gledamo svaku epizodu Dr.House i naravno da im je tamo poštapalica "sarcoidosis" i naravno da su jednom drobili o tome što je kod pacijenta bio "okidač" koji je pokrenuo bolest (neki vatrogasac, dim, crnogorica...)... ja sam 3tjedna prije bolnice spontano prestao pušiti (1,5kutiju dnevno)...
Kasnije sam, naravno, opet počeo...smartass.
Nadam se da se neće vratiti, iako se mom starom 3put vraćala...
JuricaBI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 01:17   #51
Medrol - 32mg, 16mg

Pozdrav, eto da malo osvježimo temu....ukoliko pišem na krivo mjesto, slobodno premjestite.
Zanima me da li je itko ima neke ozbiljnije nuspojave od 32mg Medrola 2 dana, i po 16mg 3 dana...? Toliko su mi rekli u Vinogradskoj da moram popit. Doktorica mi je dala one po 16mg tako da ovu prvu dozu moram po 2 tablete. Kad sam pročitala nuspojave na netu, pao mi mrak na oči, no koliko vidim svi ste imali otprilike iste i uglavnom su se dale izdržat, pa se nadam da će tako biti i samnom...tim više što ih uzimam samo 5 dana.
Naime pred 4 dana iz čista mira me počeo svrbit vrat...do jutra se svrbež, crvenilo/osip i žarenje proširilo na ostatak tijela, prsa, trbuh, leđa, ruke, noge, prepone....da sad ne pišem sve, imate ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=34114&page=6 i na sljedećoj strani.

I tako sam ja sad na dijeti radi urtikarije a pojma nemam od čega sam je dobila...napisala sam na drugoj temi u linku na što mooožda sumnjam.
Uzimam ujutro Escontral, navečer Letizen, bila sam već na injekcijama Solu Medrola i Synopena 3 puta...i tek se danas osip počeo povlačiti. Htjeli su me čak u Vinogradskoj zadržat, ali zbog dopunskog koje mi je isteklo sam ipak ostala doma...od sutra znači ujutro pijem i dalje Escontral pa Medrol 32mg (dr. je rekla da si bolje pojedem nešto jer je užasno težak za želudac), a dobila sam i Peptoran 2x1 pa me zanima kad da njega pijem, ujutro nakon Medrola (+navečer kad i Letizen) ili kako ? + još sljedeća 3 dana sam na injekcijama Synopena, a 25.og idem na kontrolu. Za Escontral i Letizen mi je rečeno da ih pijem dok ih ne potrošim, znači još nekih 20-ak dana. Ne znam zašto sam dobila Medrol u tabletama, zato što je vikend pa da ne moram na hitnu da mi ga daju injekcijom, ili ?? Mama mi radi u bolnici pa će mi ona vjerojatno dati doma Synopen...no ja bez obzira što mi se osip dosta povukao moram ipak popiti ovaj Medrol kako mi je rečeno ?

I da, danas sam primjetila da osim što mi se od tog Synopena spava, nekako sam prgava, izderavam se, ko da sam pijana...a onda kad sam odspavala, smetala mi je buka, starci se nešto prepirali i po običaju mi to ne smeta, jer svi malo povisimo ton dok pričamo, no sad sam se osjećala skroz čudno, toliko da sam se morala maknut, kao da to nisam ja, haha. Onako jednostavno se ne mogu skoncentrirat, osjećam se zbunjeno..
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 10:18   #52
Što popiti prije, Peptoran na prazan želudac ili uz jelo, pa nakon jela Medrol, ili Peptoran i Medrol zajedno nakon jela ?

EDIT: zvala sam u ljekarnu, rekli mi da mogu i jedno i drugi nakon jela...Medrol pa onda Peptoran.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 22.10.2011. at 10:25.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 11:06   #53
Ma nećeš imati takve nuspojave, to se javlja kod onih koji duži period svaki dan piju kortiće (kod različitih autoimunih bolesti).

Ja bi prvo popila ove za želudac (znači peptoran) pa onda medrol jer su kortići dosta teški za želudac.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 11:27   #54
A i ja sam mislila tako, zato sam i guglala na sve strane i pitala ovdje i zvala ljekarnu gdje su mi rekli da mogu sve nakon jela...jer meni je Peptoran prepisan kao H2 blokator, radi blokiranja alergije, a ne za gastrične tegobe (tako su mi napisali u nalazu) iako on onda automatski pomaže i kod želučanih tegoba. Pošto nisam više mogla čekat, ja sam jela u 11 i nakon toga popila Medrol...Peptoran sam mislila prije jela, ali kad već nisam onda mogu i sad ? A sutra ću obrnuto valjda. Jer moram ga i navečer opet...pa vjerujem da bi se trebalo držati razmaka od 12 sati ili ?

Zbunilo me, kad hrpu toga moram uzimat pa ne znam šta bi prije...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 11:51   #55
Popij peptoran sada.

A inače se kortići kod autoimunih bolesti piju natašte, pola sata prije jela jer se na taj način najbolje apsorbiraju. A 5-10 minuta prije toga se može popiti nešto za želudac da zaštiti sluznicu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 13:09   #56
Ok, al meni je doktorica preporučila da si pojedem nešto jer su baš teški, ona ih je pila jednom i povračala je/bilo joj zlo, a tako nešto mi ne treba, onda kao da nisam ni popila. Ako sam ga u obliku injekcije dobila nevezano za to jesam jela ili nisam, bilo je 4-6 popodne...onda će valjda i ovako djelovat.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 15:37   #57
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
A i ja sam mislila tako, zato sam i guglala na sve strane i pitala ovdje i zvala ljekarnu gdje su mi rekli da mogu sve nakon jela...jer meni je Peptoran prepisan kao H2 blokator, radi blokiranja alergije, a ne za gastrične tegobe (tako su mi napisali u nalazu) iako on onda automatski pomaže i kod želučanih tegoba. Pošto nisam više mogla čekat, ja sam jela u 11 i nakon toga popila Medrol...Peptoran sam mislila prije jela, ali kad već nisam onda mogu i sad ? A sutra ću obrnuto valjda. Jer moram ga i navečer opet...pa vjerujem da bi se trebalo držati razmaka od 12 sati ili ?

Zbunilo me, kad hrpu toga moram uzimat pa ne znam šta bi prije...
Peptoran nema veze s alergijom.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 19:43   #58
"Antisekretorno djelovanje zbiva se na razini želučanih parijetalnih stanica mehanizmom selektivne blokade histaminskih H2-receptora."

Ja sam govorim ono što mi piše u nalazima i terapiji...by doc.dr.sc Liborija Lugović Mihić: "H2 blokator - (u MOM slučaju) daje se radi blokiranja alergije, a ne za gastrične tegobe".

A moguće i da mi Medrol ne nadraži previše želudac.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 19:51   #59
Omerta peptoran si dobila da ti se želudac zaštiti od kortića, skoro uvijek se uz kortikosteroide prepisuje i nešto za želudac da ga se zaštiti od njih.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 19:54   #60
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
"Antisekretorno djelovanje zbiva se na razini želučanih parijetalnih stanica mehanizmom selektivne blokade histaminskih H2-receptora."

Ja sam govorim ono što mi piše u nalazima i terapiji...by doc.dr.sc Liborija Lugović Mihić: "H2 blokator - (u MOM slučaju) daje se radi blokiranja alergije, a ne za gastrične tegobe".

A moguće i da mi Medrol ne nadraži previše želudac.
Histaminski H1 receptor uzrukuje alergijeske tegobe.
Histaminski H2 receptor stimulacija lučenja želučane kiseline.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.