Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2008., 07:46   #1
Biciklom na posao

Imao bih pitanje za sve koji već duže vrijeme idu s biciklom na posao:
kako se osvježite/operete kad dođete na posao?

Kod mene na poslu ima podosta čudnih ljudi (ne vozači bicikla) koji npr. koriste WC za pranje kose i sl. i takvi su općenito poznati po firmi i imaju nazive, pa se bojim da ja zbog podapiranja nakon bicikliranja do posla nebih postao znan kao "onaj lik što se pere u WC-u"

enivejz, ima li tko kakav kostruktivan savijet?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 09:00   #2
Otuširam se prije i dobro dezodoriram, nosim maramice za obrisat se i obavezno nešto pamučno na sebi ljeti dok vozim. U torbu stavim rezervnu majicu. Ne vozim prebrzo.
Doduše, moj posao nije uredski, zapravo sam cijelo vrijeme vani i ne postoji nikakav dress code pa nije problem. Loša strana jest ta što često komuniciraš s ozbiljnim ljudima u odijelima pa postoji šansa da te ne shvate ozbiljno ako si baš u ful sportskom izdanju. No, baš me briga. Ja tramvajem nejdem
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 09:16   #3
Btw, da se ti tvoji biciklisti ne peru u WC-u uskoro bi dobili nadimke tipa Smrad ili slično.
Mislim, bolje da te znaju kao "onog kaj se pere u wc-u" nego kao uredskog Tvora
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 12:44   #4
ja imam duzi staž putovanja s bicom na posao ( i to i po -°C temperaturama..)

- obavezno si kupi barem jednu biciklističku majicu (oko 200-300 kn u dučanima kao Intersport itd, mora biti 100% poliester..) u kojoj ćeš se manje znojiti. Naravno da treba nositi i običnu majicu za presvući se..
Mislim da ne treba štediti na biciklističkoj odjeći, ja više ne sjedam na bic u običnoj pamučnoj majici. Dobro je imati bar jednu s dugim i jednu s kratkim rukavima.
Kad dođem na posao samo se presvučem u WCu, umijem par puta i to je to. Koristim i dezodoranse, naravno..
pozdrav
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 13:20   #5
Ja idem bicom na posao, ali samo ak je lijepo vrijeme

Nije mi daleko tak da idem lijepo polako i ne oznojim se.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 21:29   #6
Idem bicom na posao - već 20 godina.
I ljeti i zimi.
U pravilu se ne oznojim - ne vozim brzo - tako da i nemam problema s time.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 21:41   #7
Jebovas, dečko je pitao za savjet a ne kolko vi dugo putujete biciklom na posao
Mislim, vas dva zadnja, ne Frankie
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 22:01   #8
Ja putujem biciklom čim temperature nisu preniske, jer imam nekih 17km od kuće do firme (relacija Darda - Osijek), koristim deo uvijek, a i nitko u firmi me ne gleda čudno kad se odem u WC malo "srediti". Tako da, eto, ja nemam problema.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 07:36   #9
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jebovas, dečko je pitao za savjet a ne kolko vi dugo putujete biciklom na posao
Mislim, vas dva zadnja, ne Frankie
A ti se kao nisi hvalila?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 13:10   #10
i ja na posao idem biciklom i to iz Velike Gorice u Zagreb, u ruksak stavim ono što ću obući na posao, ne znojim se skoro ništa na sreću, pa je dovoljno lagano osvježenje u toaletu, parfem, kolegice me ne gledaju čudno, pa zaboga ne tuširam se u umivaoniku i pozdravljam sve koji koriste bicikl umjesto auta.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 17:57   #11
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A ti se kao nisi hvalila?
Ja sam mu napisala i praktične savjete Hvaljenje je došlo kao dodatak
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 00:41   #12
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Imao bih pitanje za sve koji već duže vrijeme idu s biciklom na posao:
kako se osvježite/operete kad dođete na posao?

Kod mene na poslu ima podosta čudnih ljudi (ne vozači bicikla) koji npr. koriste WC za pranje kose i sl. i takvi su općenito poznati po firmi i imaju nazive, pa se bojim da ja zbog podapiranja nakon bicikliranja do posla nebih postao znan kao "onaj lik što se pere u WC-u"

enivejz, ima li tko kakav kostruktivan savijet?
Nosim donji ves koji se, sad kao zove fukcionalan, a prednost mu je da se brzo susi i ne upija mirise. Kod mene 80% ljudi dolazi biciklom na posao pa smo svi isti. Kosa mi se bas ne oznoji jer rijetko nosim kacigu, samo off road ju nosim.
Te majce kostaju nekih 300 kuna pa na vise, ali zaista rade em dodjes na posao suh em upiju sve miomirise.

Uzmem i baby mokre maramice i predjem time strateska mjesta. I da, imam rezervnu majcu u ladici.

Quote:
Mislim, bolje da te znaju kao "onog kaj se pere u wc-u" nego kao uredskog Tvora


Quote:
Mislim da ne treba štediti na biciklističkoj odjeći,


I ja sam prvo mislila, kaj sintetika glupost a sad obozavam sve te stvari. Draze mi po to ici nego po torbice

Muz ide i po ljeti i po zimi biciklom, i kad ne vozi 3 dana vec mu jako fali. Ovisan je.

Pa evo mene smeta da mi na usne namazane ruzem se zalijepe musice dok vozim muskarci nemaju tih problema, znam.

Ne znam jel to svaciji ukus, ali i muz i ja depiliramo pazuha redovito (ja cak redovitije) i to puno pomaze
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 08:24   #13
evo, išao sam par puta s pričuvnom majcom i dezić stickom, naravno friško otuširan i deozodoriran, te po dolasku u WCu smočim one papirnate ručnike i s njima se osvježim i nazad namažem sa stickom... u svakom slučaju nije loše kak sam mislio da bi moglo bit
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 10:52   #14
Pa kod mene smrdi jedan a autom dolazi na posao. Dodje mi da ga zavezem za bicikl i malo proluftam
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 18:13   #15
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
evo, išao sam par puta s pričuvnom majcom i dezić stickom, naravno friško otuširan i deozodoriran, te po dolasku u WCu smočim one papirnate ručnike i s njima se osvježim i nazad namažem sa stickom... u svakom slučaju nije loše kak sam mislio da bi moglo bit
vidjet cemo kako ce biti kad jos malo zatopli

a glede biciklisticke odjece, sto kazete na ovo: http://www.lidl.hr/cro/home.nsf/page...isticka_majica
koieime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 23:25   #16
Kazemo sranje. To je cista plastika. Za te novce.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 09:28   #17
Quote:
koieime kaže: Pogledaj post
vidjet cemo kako ce biti kad jos malo zatopli
toga se i bojim i zato sam odlučio ovdje potražit savijet iskusnih biciklijanera
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:04   #18
vidi ovo: http://forums.mtbr.com/forumdisplay.php?f=148

svojedobno sam se informirao o problematici bicikliranja na posao. savjeti su bili sljedeci: putuj prije nego sunce upece i vozi polako da smanjis znojenje , imaj rezervnu odjecu na poslu i odgovarajucu odjecu za bicikliranje, opskrbi se obiljem sredstava za podapiranje (osobito su popularne vlazne maramice) i deozodoraciju.
otkad sam to saznao, na posao idem pjesice
koieime is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:24   #19
A di držite bicikle? Ja sam spremna osigurat si ne znojenje, maramice, majica rezervna i slično, ali me strah zaključat vani bicikl jer danas režu te lance na veliko..
Nije neki jak bic, platila sam ga soma i pol, ali izgleda pristojno i neda mi se ostajat bez njega.
Mislim, ak su mi frendici ukrali "Hodalo" iz Peveca za 300 kn koji je bio zavezan u stubištu...
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:29   #20
vrućina ne bi trebala biti veći problem, jer ujutro (kad se obično ide na posao), sunce nije jako, zapravo je vrlo ugodno, a kad se čovjek vraća s posla, onda mu je i svejedno ako se oznoji jer ionako ide doma na tuširanje. Ako se radi popodne, treba se samo dobro pripremiti, ponijeti rezervnu odjeću, ručnik, maramice i slično. Što mislite kakvi dođete na posao nakon 45 minuta provedenih u neklimatiziranom busu prepunom ljudi? Zar bicikl nije humaniji!
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.