Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2012., 22:30   #161
Neki ispeku cijelu butternut tikvu, skupa s kosticama. Ja ju prepolovim pa kostice izvadim, osusim i sacuvam za sadnju.

Prepolovljenu i ociscenu od sjemenki mozes peci u vrecici za pecenje. Ako nemas vrecice za pecenje, namazi maslinovim uljem prerezane plohe i stavi tim plohama prema dolje, ne treba nicim pokrivati. Peci na 180 do 200 stupnjeva, oko sat vremena, ali pretpostavljam da ovisi o velicini, probaj vec nakon 40 minuta upiknuti cackalicom, pa ako lako ide, izvadi iz pecnice. Ako ostavis predugo, samo ce se karamelizirati.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 22:58   #162
Zahvaljujem na odgovoru
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 10:46   #163
Meni su tikvice, one vulgaris zelene ljetne, najbolje naribane kao varivo s malo mljevene crvene paprike, vrhnjem za kuhanje i mrvicom octa .
Cijelo ljeto pravim nešto s njima, punim sa svim mogućim povrćem što mi dođe pod ruku, poham na ulju, poham u pećnici, "mariniram" ih u ulju i češnjaku i onda pečem s malo ulja . Zapravo mislim da preko ljeta još nisam napravila ručak u kojem nije bilo malo tikvica .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 13:09   #164
Luciferia za tikvice
Meni su najdraži popečci s njima, začinima, malo vode i malo palente.. Budu super..
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 13:38   #165
da pitam i na ovoj temi...
imam neki minjaturni vrt ispred stana u kojem sam planirala na proljeće nešto posaditi...
prije deset dana sam radila juhu od bundeve, a kako imam malo dijete- ubacila sam malo igre u to kuhanje-pa smo sjemenke friško izvađene odnijeli u taj vrt gdje ih je moje dijete plastičnim lopaticama za plažu lijepo posadilo u vrtu
nisam niš očekivala, igrali smo se, zaprljali, "posadili" i sve 5.
međutim- jučer skužim da na četiri mjesta gdje je moja malička zatrpala te sjemenke počelo nicati to sjeme, već jedno 10-12 cm iznad tla po par stabljičica na svakom mjestu.. (utrpavala je po nekoliko sjemenki u svaku rupicu )

uopće nisam to očekivala. pretpostavljam da su bržem nicanju pridonijele ove velike kiše koje su zadnjih dana poplavile Rijeku..

moje pitanje je što sad? nit imam pojma kad se bundeve sade, niti sam planirala to sad napraviti- al kad je već počelo nicati- jel ima nade da se od toga nešto razvije?
šta ću s tim preko zime? kako da ih zaštitim?
mislim, šteta da propadne sve kad je već krenulo...

imate savjet?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 08:49   #166
Dobila sam dvije butternut tikve i ne znam kud s njima.

Našla sam recept za savijaču koji mi se čini ok, ali me zanima je li bolja slatka ili slana varijanta?
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:11   #167
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Dobila sam dvije butternut tikve i ne znam kud s njima.

Našla sam recept za savijaču koji mi se čini ok, ali me zanima je li bolja slatka ili slana varijanta?
Mislim da trebas probati pa vidjeti ako ce ti se vise svidjati na slatko ili slano. Butternut tikvu sam probala u krem juhi, s krumpirima, i s pastom (sve na slano) i bila mi je fina, punding i pitu (na slatko), i najvise mi se svidjela u piti, isto mi je jako fina i sama pecena.

Preporucam ti ovaj recept koji sa slikama detaljno objasni proceduru, meni je po tom receptu bilo jako fino (napravila sam vegansku verziju sa sojinim vrhnjem i bez jaja).
Ember is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:10   #168
Neki dan od svoje napravila krem juhu s krumpirom i sojinim vrhnjem.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:37   #169
Quote:
Ember kaže: Pogledaj post
Mislim da trebas probati pa vidjeti ako ce ti se vise svidjati na slatko ili slano. Butternut tikvu sam probala u krem juhi, s krumpirima, i s pastom (sve na slano) i bila mi je fina, punding i pitu (na slatko), i najvise mi se svidjela u piti, isto mi je jako fina i sama pecena.

Preporucam ti ovaj recept koji sa slikama detaljno objasni proceduru, meni je po tom receptu bilo jako fino (napravila sam vegansku verziju sa sojinim vrhnjem i bez jaja).
Napravila sam pire na kraju dio sam uzela danas za gablec, a dio smrznula bez ičega da imam za ubuduće.

Dakle, probala sam na slano, ali nisam sigurna koji mi okus više paše - slatko ili slano?
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 15:57   #170
Da li se muškatna ili hokkaido bundeva mogu zamrznuti u obliku pirea koji se napravi blenderom,i koliko dugo?
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 17:10   #171
Da, nakon pecenja se oguli koza, napravi pire i zamrzne u vrecici. 6 mjeseci izdrzi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:45   #172
nabavil sam ovakvu tikvu, kaj da radim sa njom?

Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:55   #173
Prepolovi ju uzduz. Izvadi sjemenke. Zatvori u vrecicu za pecenje, ili prerezane plohe namazi uljem i polozi prerezanom plohom prema dolje na protvan. Peci na 180 stupnjeva sat vremena. Oguli i pojedi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 16:56   #174
hvala ti
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 16:58   #175
a imaš i cijelu još jednu temu s idejama i receptima: https://www.forum.hr/showthread.php?t=7242

samo nemoj pitati zašto su dvije
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 23:28   #176
Nešto najukusnije je tikva kabocha pečena u rerni - najjednostavniji recept ikada
nella4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.