Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2016., 23:30   #141
Quote:
Hermes7 kaže: Pogledaj post
Da imaš talent za umjetnost, kreativna si , voliš stvarati, sa voljenom osobom možeš živjeti slobodno bez vezica tj. braka..
Točno je sve osim zadnjeg...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, pa to i velim...cijela ta "njegova astro škola" je napisana dosta prizemno i "praktično" (to je isto jedan od razloga zbog kojih držim da je srbija jarac ), no to ne znači da se mistika astrologije ne provlači kroz sve. Samo ju treba "doživjeti".


Primjerice primijeti u predgovoru knjige kako je istaknuo da je jedno od najvećih pitanja glede cijele astrologije: "nivo iz kojeg sudbina djeluje". Također, glede funkcioniranja astrologije jasno naglašava na samom početku knjige da se svaki događaj i sav život u konačnici oslikava kroz univerzum koji astrologu "šalje sliku" kroz jedan poseban jezik i da na astrologu svakako nije da očekuje da ta poruka bude poslana uvijek na isti način. Astrolog tumači stvari po principu onog što je dominantno. Pa tako piše da planete po znacima ukazuju na višu genetsku sudbinu s kojom se rađamo, da otkrivaju ono što je dublje i iniverzalnije u nama ali uvijek težeći da prikažu nekakvo "porijeklo stvari". U tom smislu ono (porijeklo stvari) se najprije oslikava kroz znak, a onda sve bliže i kroz stupanj.

Također odmah na početku izlaže "četiri nivoa elemenata" a te nivoe on opisuje kao: fizičko tijelo (nivo stanice), pa onda druga razina koja funkcionira unutra molekularnog (nivo vibracija atoma), pa treća razina koju naziva subatomskom (tkz. kauzalno tijelo) i na kraju četvrta razina, razina kauzalne svijesti (svijest višeg Ja).

Tek pred kraj knjige on piše o ovome što si navela u poglavlju Orbisna priroda aspekta. Znači kada sve ovo sažmeš i kada astrologiju doživljavaš na ovaj način onda možeš na isti način promatrati i stupanj orbisa u nekom aspektu, kao što napisah...kroz izvornu prirodu stupnja/znaka u koju se sve ostalo sažima i stapa...

Orbis od 5 stupnjeva već polako slabi aspekt u odnosu na sekstil, a pošto su u pitanju žemske planete onda 5 stupanj podržava životnost, uživanje pa čak i nijansu pretjerivanja kroz njih u smislu želje razonode, lagode, itd...svega onog što nosi serija 5.
Hvala na opširnom objašnjenju.
A ovo s 5. stupnjem...ionako imam Ju u 5. kući, tako da se opet to vidi na drugi način.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 08:48   #142
Da li mi može netko reći da li je u natalu mjesec u aspektu (sekstilu) sa suncem i jupiterom:
sunce na 0 bika
mjesec na 6 raka
jupiter na 0 djevice
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:31   #143
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
Da li mi može netko reći da li je u natalu mjesec u aspektu (sekstilu) sa suncem i jupiterom:
sunce na 0 bika
mjesec na 6 raka
jupiter na 0 djevice
To je granični orbis za aspekt sekstila što znači da ako djeluje da je slab. Već sam puno puta pisala da su orbisi kao noževi, mali orbis je kao jako oštar nož koji samo na dodir već reže, dok je veliki orbis poput tupog noža koji uz vrlo veliki pritisak slabo reže, gotovo da i ne. Na prvoj stranici ovog topica imaš dosta o tome kako se računaju orbisi.

Dakle, ovaj koji povezuje Sunce i Mjesec (pošto se radi o osobnim tijelima) vjerojatno djeluje, dok je ovaj drugi s Jupiterom dosta slabiji.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:49   #144
Poz, nova sam na forumu
Meni je nesto bas logicno da su planete u aspektu ukoliko sporija planete ne izadje iz znaka, sto znaci da bi brza planeta aplicirala sporijoj, tj. napravila egzaktan aspekt.
Sta vi mislite o tome?

p.s. ukoliko pre toga nema ni jednu blizu aplikaciju.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.10.2016. at 10:24. Reason: spajanje postova
Firewarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 10:28   #145
Quote:
Firewarky kaže: Pogledaj post
Poz, nova sam na forumu
Meni je nesto bas logicno da su planete u aspektu ukoliko sporija planete ne izadje iz znaka, sto znaci da bi brza planeta aplicirala sporijoj, tj. napravila egzaktan aspekt.
Sta vi mislite o tome?

p.s. ukoliko pre toga nema ni jednu blizu aplikaciju.
Pa jesu u aspektu od onog trenutka kada im se formira orbis. Kako misliš ne izađe iz znaka?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 11:24   #146
Pa posto ne mora znaciti da su planete u aspektu ukoliko im se orbisi poklapaju, postoje odstupanja i uglavnom se vodi polemika o orbisima. Pa kontam da npr. Sunce je u raku i prvu aplikaciju pravi sekstil mars orbis 11, i ako je prevelik, ne smeta ni jedna druga planeta bliža suncu da vidi marsa.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
Firewarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 11:41   #147
Quote:
Firewarky kaže: Pogledaj post
Pa posto ne mora znaciti da su planete u aspektu ukoliko im se orbisi poklapaju, postoje odstupanja i uglavnom se vodi polemika o orbisima. Pa kontam da npr. Sunce je u raku i prvu aplikaciju pravi sekstil mars orbis 11, i ako je prevelik, ne smeta ni jedna druga planeta bliža suncu da vidi marsa.
Samo da provjerim...ti zapravo pitaš da li u tom slučaju postoji aspekt iako je orbis prevelik?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 11:48   #148
Ne pitam, konstatujem, smatram, nisam sigurna, al to mi nesto bas pije vodu.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
Firewarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 11:59   #149
Quote:
Firewarky kaže: Pogledaj post
Ne pitam, konstatujem, smatram, nisam sigurna, al to mi nesto bas pije vodu.
Ok, onda sam trebala napisati da se zapravo ti pitaš.

Moje iskustvo po tom pitanju jest da je to u svojoj osnovi pitanje orbisa. Jer dvije planete bez obzira što se neometano mogu "vidjeti" trebaju "savladati" tu udaljenost (orbis) između sebe. Jer ako su daleko, odnosno kada nisu dovoljno blizu jedna drugoj onda se ne mogu prožeti, ne mogu se ujediniti (konjunkcija).

Nešto slično kao da bi stavili komad metala, a pored njega magnet. Pa vidimo da postoji ta neka "kritična udaljenost" nakon koje magnet ne može privući sebi taj komad metala (bez obzira što je između njih prazan prostor) jer je prevelika udaljenost među njima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 12:17   #150
Pa može biti, al valjda postoji taj jedan stepen, kad kazu eto da se desava da im se ostvari dogadjaj u progresijama. Videcemo, bice bolje. 😈

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
Firewarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:56   #151
Koliki orbis uzimate kod aspekata Mjeseca?
Konkretno: da li Mjesec na 25 Bika i Jupiter na 2 30' Vage "mogu" biti u trigonu?
Na astro.com naravno prikazuje taj aspekt - aplikacioni, 8 stupnjeva, ali na svatko ima drukčije shvaćanje oko toga da li se gleda... između ostalog - da se ne uzima jer nisu u znakovima istog elementa...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:40   #152
lilarose001
To i mene zanima.Doduše, ima na temi Orbisi nešto o tome, u smislu trigona različitih elemenata.
Kod mene je Mjesec isto u trigonu različitog elementa,a u kvadratu istog elementa.Kažu da to nije jak protok energije.
Mjesec ima u svojem trigonu i kvadratu aplikaciju 9',ali osjeća se.Meni je Mjesec vladar ASC, možda zato.

Ali, to Fish može objasniti, kakav je karakter osobe koja ima tako "pomiješane" energije.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 00:34   #153
Orbisi aspekata

imam jednu nedoumicu: poznato je koliko odstupanje tj. orbisi mogu biti da bi se pojedini aspekt uzimao u obzir u natalnoj karti (6-7 stupnjeva, za sekstil 5 je li tako cca).

U mojoj natalnoj karti mnogo je planeta "zgusnuto" na malom prostoru, pa mnoge stranice izbacuju aspekte koji prelaze te orbise.

Čini mi se velikom razlikom da li ću uzimati sve to u obzir ili ne (ja ne bih), no pitam treba li ih i kada ipak razmatrati? Možda samo kod generacijskih planeta?

http://tinypic.com/r/20znsxh/9
Arno 1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 19:07   #154
Quote:
Arno 1970 kaže: Pogledaj post
imam jednu nedoumicu: poznato je koliko odstupanje tj. orbisi mogu biti da bi se pojedini aspekt uzimao u obzir u natalnoj karti (6-7 stupnjeva, za sekstil 5 je li tako cca).

U mojoj natalnoj karti mnogo je planeta "zgusnuto" na malom prostoru, pa mnoge stranice izbacuju aspekte koji prelaze te orbise.

Čini mi se velikom razlikom da li ću uzimati sve to u obzir ili ne (ja ne bih), no pitam treba li ih i kada ipak razmatrati? Možda samo kod generacijskih planeta?

http://tinypic.com/r/20znsxh/9
Evo sam ti premjestila pitanje na odgovorajući topic, gdje možeš malo poviriti na prethodne stanice - dosta smo toga pisali o orbisima.

Kod ovakvih situacija gdje je puno planeta uvezano istim znakom možeš uzimati i malo veće orbise između tih planeta. Također, glavnim aspektima koji su izražajniji u svom iskazivanju (u odnosu na minorne) može se uzeti veći orbis kada su u pitanju Sunce i Mjesec.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 18:27   #155
Da ne otvaram novu temu.

Izradom natalne karte na internetu primjetio sam da neke stranice imaju različito definirane aspekte, tj. neke uzimaju manji orbis, neke veći orbis planeta.

Gledajući aspekte koje te stranice generiraju (kojih na jednoj nema, a na drugoj ima) dobije se drugačiji dojam.

Jasno mi je da širi orbis ima manji utjecaj, pa me zanima kako vi iskusniji gledate na to i kako to tumačite?
Mirilirika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 18:33   #156
Zavisi od planeta, aspekta i da li je aspekt "dolazeći" ili "odlazeći"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2022., 19:02   #157
Orbisi u sinastriji?

Treba li uzeti sljedeće aspekte kao "važeće"?

Sunce (25°46 Riba) i Merkur (26°04 Riba) trigon Mjesec (Škorpion 16°33)

Mjesec (Blizanci 3°13) trigon Venera (24°51 Jarca) i Merkur (28°37)

Mars (Bik 6°22) konjunkcija Sj. Čvor (Bik 0°25)

Koliko vidim po prijašnjim upisima, ima više pristupa.

Prvi su svjetla, i bitne osobne planete (Meni je Merkur vladar ASC-a, njemu Mjesec vladar ASC-a), pa treba biti šire ruke?

Moj Mjesec i njegova Venera ne vrijedi, dok Merkur i Mjesec se još broji?

Mars na S. Čvoru, po upisima bi se reklo da radi, ili su kod čvorova neka druga pravila?

Hvala.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2023., 19:31   #158
koliki orbis se uzima u obzir u progresijama? npr. progresivno sunce mi je na 12* blizanaca a natalna venera na 15*blizanaca. Jesu li u konjunkciji tj. kad će biti ako nisu sad ?
naknadno vidim da se spominje orbis 3*... onda je ova konjunkcija već aktualna?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2023., 14:53   #159
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
koliki orbis se uzima u obzir u progresijama? npr. progresivno sunce mi je na 12* blizanaca a natalna venera na 15*blizanaca. Jesu li u konjunkciji tj. kad će biti ako nisu sad ?
naknadno vidim da se spominje orbis 3*... onda je ova konjunkcija već aktualna?
Moguće, ali budući da progresija ne odražava toliko konkretan događaj koliko potrebu za unutarnjim prepoznavanjem nečega, odnosno potrebu za integracijom i osvještavanjem neke uspavane kvalitete tako i taj orbis treba gledati u tom smislu. Progresije su sinhronizirane s nekim psihičkim događajem koji se zbiva u nama, nekim specifičnim rasporedom energije koju poznajemo na arhetipskom nivou ali nismo ju potpuno integrirali u vlastitoj svijesti....tako i to pitanje orbisa možeš promatrati kao proces koji će završiti kada progresija prođe, tj. moraju se potpuno dodirnuti da bi se to dogodilo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.