Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2013., 13:22   #81
ha prilagodio...ne prilagođavam se, zapravo nastojim...već danas vidim nešto što se vjerojatno da poboljšati ...naime čenđao sam lijevi i desni aparat pa vidim sad da bi se neke stvari dale iskoristiti iz desnog neke iz lijevog--mislim na spektar i jačinu...no..drugi dan svakako bi bilo malo prebrzo...moram vidjeti više situacija... dakako da to više nije to.. ali iskreno isam se ni nadao...bio sam jućer u jednom trgovačkom centru i tamo muzika i ventilatori...to sam čuo što inače ne,, i blagajnicu sam čuo ali ženu i malu ne kad su razgovarale među sobom potiho..e sad.. u takvim situacijama nemam pojma jel to do podešenosti ili pak bi bilo utopija...traženje nedostižnog..
odo što sam pak primjetio je da dok mirujem u tišini sve tako i jest...tiho, ali kad se krečem u istom ambijentu postoji određena doza šuma sve dok se krečem....
jedino što sam skontao je da mi se neusporedivo lakše sporazumijevati ..Istina nekad i ne čujem nešto ali to je sitnica kad znam da mi je do sad trebalo sto puta pitati kaj....

e sad kaj se tiće socijale...evo ti prepiska kaj mi je dr napisal i odobrili su mi dva aparata
prosječni prag sluha do 4 kHz :desno-75 db, lijevo 65 db

U slobodnom polju na 65dB i otežanim uvjetima s jednim pomagalom daje razabirljivose od 52% dok u istim uvjetima s dva pomagala dobije 100%. Prema čl.59.st.5. osigurana osoba ima pravo na dva istovrsna slušna pomagala ako s jednim ne postiže razumljivost od najmanje 80% pri jačini od 65 dB, te kada sa dva istovrsna pomagala u otežanim uvjetima poboljšava razumljivost za najmanje 20% u odnosu na jedno pomagalo.


dakle doktor mi je rekao da na osnovu svog oštećenja imam pravo na dva aparata.. e sad sve i da je on pričao samo tak, vjerojatno mi hzzo ne bi odobrio...
dakle vjerojatno tu netko nekoga...a mislim da si ti rekao da je tvoje oštećenje još i više...

e sad da nadodam što mi je rekao čovjek u mikrotonu
a misli i da stvarno tako je
1 veli prilagodba će biti teška za mene zato jer mi u memoriji stoji svaki zvuk, i sad očekivati nešto takvo je ravno utopijskim mislima jer je neostvarivo i sa najboljim aparatima( no sad jel je ili nije....)
s druge pak strane veli da mi je puno lakše upravo zbog toga jer mi još u memoriji stoji kako zvuči kad pored tebe prođe kamion ili sl...što kod nekoga ko duže ne čuje predstavlja neku dozu šoka bilo prilikom prve upotrebe aparata bilo prilikom promjene..( e sad opet ima li u tome što )

što se pak tiće tv i radio ,, s dva aparata jučer sam probao gledati neki naš dokumentarac.. mislim da bih mogao ali velim treba korekcija frekvencija koje sad uočujem u stvarnom svijetu a nisam ih uočio u mikrotonu

Zadnje uređivanje damir1972 : 30.08.2013. at 13:31.
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 16:19   #82
Quote:
1 veli prilagodba će biti teška za mene zato jer mi u memoriji stoji svaki zvuk, i sad očekivati nešto takvo je ravno utopijskim mislima jer je neostvarivo i sa najboljim aparatima( no sad jel je ili nije....)
s druge pak strane veli da mi je puno lakše upravo zbog toga jer mi još u memoriji stoji kako zvuči kad pored tebe prođe kamion ili sl...što kod nekoga ko duže ne čuje predstavlja neku dozu šoka bilo prilikom prve upotrebe aparata bilo prilikom promjene..( e sad opet ima li u tome što )
U pravu je, za tebe će biti teško jer imao si nesto s čime si se super sporazumjevao i sada si izgubio tu sposobnost i moram ti priznati bit čes u situaciji kada te bude to sto ne čujes ponavljalo više puta i onda se budes osječao kao da te to doslovno izjeda iznutra. No moras naučiti sa time živjeti cijeli život.

A sa druge strane, evo djeca koje se rode sa ostečenjem, puno im je teže naučiti slušati nego onome tko je prije normalno čuo. Evo naprimjer si sigurno opazio da večina djeca a i odrasli koji ne čuju dobro od rođenja neznaju izgovarati riječi na stranim jezicima nego često izgovore onako kako se piše.
I ja imam isto te poteskoče pa moram pitati druge kako se nešto izgovara ili probam potražiti preko googlea.
Oni koji su imali prije zdrav sluh, to kako se izgovara su naučili u večini slučajeva preko filmova, serija čak i drugim tv emisijama di ljudi pričaju na stranom jeziku. Ja sam imao kolegu iz osnovne koji nije učio engleski u skoli ali je sve naučio baš gledajuči filmove i serije.

Gle možda se zakon međuvremenu promjenio, jer po onome sto si ti naveo i ja bi trebao sada imati pravo na obadva.

Quote:
i blagajnicu sam čuo ali ženu i malu ne kad su razgovarale među sobom potiho..e sad.. u takvim situacijama nemam pojma jel to do podešenosti ili pak bi bilo utopija...traženje nedostižnog..
Nažalost bit će tih situacija još, podesi koliko se da podesiti ali kao sto sam spomenuo slušni aparati neče biti 100% savršeni.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 16:52   #83
ma znaš-htio ili nehtio moram se prilagoditi, drugačije neide... Mjesec dana nisam izlazi nikud i molio Boga da nitlo ne dojde k nama.. Nemreš ljudima objasnit, odnosno ne mogu skužit...
mislio sam bit će mi najteže što moram pustiti glazbu, odnosno onaj njezin dio koji mi je bio najdraži, ali kad ne čuješ što ti govore žena, djeca, prijatelji onda je to koma...
no
Nemoj me krivo razumjeti ali mislim da sam tu daleko više zakinut od onih koji ne čuju od rođenja.

kaj se tiće zakona ne znam ali prepisao sam sve kaj se tiće onoga o sl. aparatima i tome sam dodao audiogram i ovjerili su sve...
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 12:31   #84
jedan updata novog korisnika pomagala
sve nezagovoljniji
dakako nije još bilo nikakvog podešavanja ali
jeste-dostupni su mi zvukovi koji su mi sad bili nedostupni, npr.šum ventilatora, plamenika na štednjaku, evo prekjuče se okretao što to čujem...a ono nedaleko vatra pa pucketa...dakle veliki dio lepeze mi je dostupan
ali razgovor-jok
prvi dojam ubrzo je pao u vodu možda zato što su moji u kući navikli malo glasnije govoriti ali realni svijet--naprezanje kao i prije.
Bilo je to razgovjetno u mikrotonu gdje sam usmjeren na jedan glas pa sam valjda i sam sebe uvjerio da je odlično
ali
prekosutra idem na podešavanje pa da vidim što će donjeti taj rad.
Najveći pak nedostatak smatram tim što u biti ni ne znam što mogu ili nemogu dobiti sa tim pomagalom...
da mi netko sad da njih 50 sa različitim poštelavanjima ajdede ovak...
surfajući netom mogu naići na podatke kako i oni sa većim oštećenjem i onim običnim aparatima normalno komuniciraju bez ikakvih problema..
sad što je tu normalno... radi li se o onima koji nikad nisu ni imali drugačije mogučnosti pa sad tako misli ili to stvarno je normalno.
čak sam naletio na podatak kako čovjek ima oštećenje na jednom 95 % a na drugom uhu 65 % i kao normalno funkcionira i sporazumijeva se bez aparatića
?????
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 12:51   #85
Jbg nemogu ti pomoči, takav je život. Neki govore razgovjetno a neki ne.

Gle pri početku sam i ja čuo zvuk plamenika, ventilatora itd ma ono bilo je super sve to čuti, kasnije sam isao na pošteljavanje kod profesora na suvagu i tamo mi je pokazao nekoliko modova rada.
Jedan od moda je bio tišiji, ajde da objasnim, kad sam bio kodnjega čuo sam kroz prozor građevinske radnike, kamione itd i kad me prebacio u taj mod rada u kojem je pozadinska buka tišiji i na neki načinm bolje sam razumio profesora i rekao da neka ostavi taj način rada.
Ustvari aparat filtrira ono sto je nebitno i koncentrira se na ono sto mi je više bitno a to jest razgovor. Nakon te postavke više ne čujem tako glasnije plamenik i ventilator, da bi to čuo moram biti baš kraj štednjaka ili ventilatora.
Neznam dali to čuju ono koji imaju zdravo uho, mislim dali oni čuju plamenik i ventilator iz daljine jer nikad nisam slušao bez aparatiča mislim sa zdravim uhom.

Spomenuo si da mj dana nisi izlazio, da si molio da nitko ne dodje do tebe itd. Ako zelis iskreno mislim da je to pogrešno, ako su ti to pravi frendovi razumjet će te. Nemoj da ti to otiđe u naviku jer kad jednom udje poslije je teško izaći iz toga van. Znam zato jer sam ja u sličnoj situaciji i želim se promjeniti.

Quote:
Nemoj me krivo razumjeti ali mislim da sam tu daleko više zakinut od onih koji ne čuju od rođenja.
Nemoj me krivo shvatiti
Stvar je u tome da svi tako razmisljaju, čak i ja. Ma ajde da objasnim jednu situaciji kada sam pričao sa mamom o tome. Ona kaze da je to sa sluhom moglo biti i gore, i jest. Recimo sto sa onima koji nemogu hodati, ili oni koji uopče ne vide, pa njima je puno gore nego nama koji ne čujemo.
Pogledaj ti ovo sa mojeg gledišta, ti imas ženu i djecu, a ja još nemam djevojku, jer mi je teško nači djevojku koja bi me razumjela i prihvatila takvog kakav jesam. Večina cura koje upoznam ne žele ništa više od prijateljstva ali moram priznati da sei preslabo trudim da izlazim, uglavnom skoro da ni ne izlazim jer neznam di bi išao. Nevolim svoj grad jer večinom mladi idu u nočne bučne klubove a ja se tamo ne uklapam.
Probao sam ići tamo više puta i gle sto se desilo. Visio sam za pultom i ispijao pivu, tamo neki bili i pričaju o mobitelu bar mislim da je pričao.
Ja gapitam nesto i počnemo pričati, više puta sam mu rekao da ne čujem i on ponovio ponovio dok mi to nije dosadilo. Pa sam počeo ići ovako dok priča,.
Aha, da da, aha, da da, aha ukratko pravio sam se da čujem.
To je bilo davno jos otkad sam završio srednju i otada sam se povukao u svoj dom. Ma kad sam isao u srednju skolu onda sam isao sa svojim kolegama kamo i oni idu i nismo isli stalno u nočne klubove pa sam im puno bolje razumio nego sada kad idu mladi u nočne klubove.
Živim na selu, nekako mislim da sam ja za više tj za život u gradu jer u gradu bar mogu usput razgovarati po danu sa drugima onda nebi morao ići u nočne klubove.
Neču više o tome jer je na neki način to preraslo u temu baš za psihologiju samo budem rekao da zelim promjeniti taj dio sebe.


@Carpe Diem ONLY
ispričavam se sto nisam objavio audiometrijski nalaz, nemam s čime skenirati. Ali pitao sam mamu sto ona misli tj koliko je ostečenje u postocima, kaze 90% (otprilike za obadva uha) jedno je nesto slabije ostečenje od drugog.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 00:26   #86
eh gdje početi
kaj se tiće zatvorenosti...
a gle meni je lakše bilo kužiti da netko ne čuje jerbo moj je sluh bio dalekoooooooo od savršenog, čak daleko od prosječnog..
Koristio sam sluh jednog uha koji i nije bil najbolji ali je koristio.. Trebao sam nekad pitati i dva-tri put al je išlo.
E sad ni toga nema. Ljudi koji čuju jako dobro ne mogu si definirati kojom snagom bi trebali govoriti da bude nekom razumljivo..Kužiš???
I ja sa svojim prijašnjim slušnim opsegom puno sam puta bio u situaciji da govorim aha, da, da...nekad je prošlo a nekad sam ispal glup..
Jadva sam čekao aparatić a sad se ispostavilo da to nije to...I dalje sam out u malo tišem razgovoru.. Vidjet ću kak bude sa podešenjem.

Dobro zaletio sam se malo sa onim ...mislim da je meni teže ali...
znam nije ljudski tako govoriti ali nekako mi se čini da se ljudi lakše naviknu na nešto što nemaju od rođenja pa steknu neke druge predispozicije koje nadoknađuju nedostatak..hm ako me razumiješ...
Gle primjerice meni je glazba bila jako puno u životu..zbog posla sam ostavio svirke ali sam upotpunio prazninu pisanjem, skladanjem ali i programiranjem matrica...sad više ne mogu ni to jer jednostavno ne čujem onaj niže frekventni dio a bez toga ne ide..

no evo budem sutra pojasnio dalje...
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 09:47   #87
F- ne znam koju naidu ima kolegica nisam pitala kad neodgovara filipu.
Druga jaaaakooo bitna stavka.
Poslje podesenja se treba naruciti na govornu audiometriju s aparatima, na njoj se vidi sto treba koregirati tipa niske srednje ili visoke tonove ili sve.
Mi danas idemo na gov aud. Poslje podesenja s aparatima. Bas me zanima koliko decibela ce postic 100posto razumljivost

Edabitno je sto vise kanala... Cisti zvuk i brze salje signal u mozak

E dami imamo 3 prijatelja sto imaju puznice rodili se gluhi sa 2god dobili puznice sad imaju 6-7god i govor he na razini malog djeteta.
Neizartikuliran. Idu u suvag vrtic
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 10:53   #88
Jel to znaci da treba dvaput na audiometriju? Ja sam na audiometriju isao uvjek prije kupnje novog aparata tako da ga podese sa novijim audiometrijskim nalazima.


I mene zanima, bas me zanima sto ti sin kaze tj dali on opaza razliku u usporedbi sa starim kojeg je imao. Ako mozes pitaj ga kako mu je slusati radio ili tv.


Sent from my LG-P990 using Xparent Green Tapatalk 2

Zadnje uređivanje Freyr : 04.09.2013. at 10:58.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:05   #89
freyr ovo tvoje zadnje
ja sam sad bio na podešavanju i sad mogu slušati vijesti na razini pojačanja na tv na kojeoj nisam mogao prije ovog gubitka ali...sad je pak sve iritantno, papir, vrečica sve je to previše šuškavo i to u onom modu za buku a ovaj normalno koma..s tim da sve šušti kao alu-folija
moram još danas ili sutra da mi smanji
samo ima jedna caka
ja osjećam da mi je određeni spektar tj. njegov dio, prejak...znam to od prije dok sam programirao glazbu ali u mikrotonu vele da tak mora biti jerbo su u tom spektru govorne frekve. e sad jel tako ili ne ne bih znao...iritantno je a sad da li je dovoljna prilagodba ne znam

znam da sam previše izlanuo onim meni je teže pa sam možda i povrijedio nekog ali molim da mi oprostite taj lapsus...
konkretno freyr veliš imam ženu djecu ...je ali upravo tu leži najveći problem..
djecu treba školovati postoje obaveze koje se ne mogu odgađati...režije, krediti i sl..
nije meni najveći problem što ću funkcionirati s pomagalom
ali meni posao visi o koncu..a ako izvisi što onda..
djecu više ne školovati, režije, kredite ne podmirivati --zna se što slijedi...s tim legnem i budim se i taj dio ne mogu potisnuti nekud u stranu kao ovo da neću više svirati ili nešto sl.
kad si rođen s nekčim ( ne znam kako se izraziti da nekog ne povrijedim) onda ti je život a i potezi u životu, podložno tome i na taj način funkcioniraš...
e kad trenutno izgubiš mogućnost egzistencije na koju nisi prije dva mjeseca računao onda to izgleda drugačije.
znam možda bulaznim sa svog aspekta ali..
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 14:22   #90
gle, ja se nisam uopče uvrijedio, znam da smo svi na neki način uskračeni.
A sto se tiće drugih mislim da nema razloga da bi senetko povrijedio. Svi ovdi dijelimo svoja iskustva sa kojima se ne moramo svi složiti.

Ja te razumijem, ma podsječas me na bračni par koji su digli kredit pa se njen muž kasnije gadno ozlijedio i nazalost nemože više raditi pa je otišao u ranu mirovinu. No kredit je i dalje ostao i nisu ga u mogučnosti otplačivati. I nakon toga sve ide u suprotnom smjeru.
Gle znam kako je to kada se nešto odjednom naglo promjeni.

Pitaj ti ove u microtonu dali mozes imati obadva načina rada, mislim recimo kada gledas tv onda bi koristio taj koji imas, a za opčenito koristenje onaj koji ti odgovara.
Jer meni ima mogučnost da pritisnem gumb pa promjenim način rada, no moj je podešen na 3 načina,
1 - onaj glavni kad se upali.
2- kad pritisnem gumb odma se ugasi mikrofon i pali zavojnica, to se koristi kada zelim prisloniti telefonsku slušalicu uz aparatič i primati izravno samo njen zvuk iz slušalice.
3 - kad pritisnem opet gumb onda ide nesto akustično zaboravih sto točno, davno je to bilo no to nisam uopče koristio.No ne razlikuje se previse od onog prvog načina rada.

Ono sto ti zelim reći, ponekad se nemoze podesiti da jedan mod radi za sve sto bi poželio nego budes morao imati zasebno.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:25   #91
ma može 4 moda ali
prvo bih ja trebao naći nešto što mi odgovara pa onda da se podese modovi
ima tri + 1 induktivni-ono za telefon
za sad imam dva ali sad kad mi je ovo podesio na jače sve je iritantno
a najveća je fora kaj ne znam kak bi sad kaj trebalo zvučati
mali sad mutira pa sam mu prije jedva čuo glas a sad je preeeeejak u onom tišem modu
mislim da je največi problem sama prostorija mikrotona u kojoj nema nečeg što bi služilo kao orjentir sem glasa čovjeka koji tam radi.
idem sad opet da mi to smanji jer ovak ne mogu
ventilator u autu je ko da ide traktor a da ne pričam dalje
odoh sad pa da vidim što će biti
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:52   #92
Najbolje podesavanje je da se prvo ispita sluh, po tom nalazu se podese aparati pa se korigiraju onda cekas 2tjedna da mozak registrira program i onda se napravi govorna audiometrija s sparatima i po tom nalazu se vidi kako je podeseno i dali treba jos korigirati
Jer nekadni mi sami ne znamo jelinam to dobro tj dali tako mora biti

Nalaz je najmjerodavniji zato i pitam koliko je razumjevanje decibela 100 posto na govornoj s aparatima.
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 19:15   #93
evo vratih se sa molo korigiranim aparatima i sad je solidno iako je glas metalan no razumljiv je... Veli žena da govore tiho a ja sam mogao odlično pratiti..
Freyr-mogu i tv i radio-razumljivo ali malo visoka slika-nema niskih tonova.
E sad malo sam virnuo u softver za podešavanje i sad su mi neke stvari jasnije..
gledano sa stajališta da mi je zvuk bio namjenjen i za nešto drugo, tj njegovo podešavanje.
Mogu izvući neke zaključke a čovjek u mikrotoni mi je rekao da bi to u biti bilo to..

dakle pogledajte sliku eq su u biti ono kanali podešavanja što znaći ako imaš 4 kanala dijeliš spektar na 4 polja, 10 kanala na 10 i td.
no ima jedna caka
podešavanje kanala je linearno što će reći da kompletni spektar dijelite na toliko dijelova koliko je kanala.
problem je pak raj što čujno područje nije linearno već logaritamsko
pogledajte vrijednosti u Hz i vidjet ćete da ne raste lin već log.
znaći spektar od cca 200 hz do 16 kHz dijelite na određeni broj dijelova ali je problem što bi najviše regulacije trebalo tamo oko 1-2,5 kHz gdje je u biti govorno područje.
Bilo da dijelimo sa 4 ili 16 dobit ćemo samo bliže susjedne frekvencije ali nečemo dobiti npr. 3 točke podešavanja u frekventnom opsegu između 1 i 2 kHz. a to je najbitnije područje
npr 200-16 khz na četiri kanala znači da prvi kanal ugrubo regulira 4 khz
10 kanala znaći prvi1,6 khz, drugi sljedećih 1,6 što je već 3kz ali nema finog podešavanja između 1 i 2

tak da u biti broj kanala i jest i skoro pa nije upitan. više kanala veće mogućnosti ali mislim da nisu usmjerene točno kamo bi trebalo

za solidno podesiti glazbu dovoljno je 3kanalni ton blendi
al tu je druga priča

Najbolje podesavanje je da se prvo ispita sluh, po tom nalazu se podese aparati pa se korigiraju onda cekas 2tjedna da mozak registrira program i onda se napravi govorna audiometrija s sparatima i po tom nalazu se vidi kako je podeseno i dali treba jos korigirati
Jer nekadni mi sami ne znamo jelinam to dobro tj dali tako mora biti

u biti to je to, saznat ćete kako reagira u kojem frekventnom području
ali stvarna slika koju čuju oni koji "čuju" nije to
slika u kojoj su sve frekvencije jednako zastupljene je za nekog sa normalnim sluhom metalna, vrlo iritantna

kad bi netko zasvirao (samo primjer) sa podešenjem svih frevencija u istom području razine pojačanja to bi ubilo doslovce svakoga tj svačije bubnjiće pogotovo ako idete na koncert na kojem je razglas od cca 10kW

ne govorim ovo kao audio tehničar nego s jednog drugog aspekta

Zadnje uređivanje damir1972 : 04.09.2013. at 20:16.
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 22:07   #94
kad bi netko zasvirao (samo primjer) sa podešenjem svih frevencija u istom području razine pojačanja to bi ubilo doslovce svakoga tj svačije bubnjiće pogotovo ako idete na koncert na kojem je razglas od cca 10kW.
--------------------
Pojasni ovo gore???????
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 22:42   #95
konkretno na audiometriji reči će ti 1 khz čuješ na tolko 2 na tolko i td.
dakle dobit ćeš neku krivuljusvog sluha
oni ti pak na osnovu toga podese aparate da ti izjednače frekventni spektar...bar mi tak veli čovjek u mikrotonu.. No kad se to napravi zvučna slika nije realna a još manje lijepa, topla za čuti. Frekvencije u prirodi su drugačije i drugačije utječu na uho
od ugode do iritacije pa sve do boli. Ne djeluje svaka frekvencija isto na uho..
jaka niska frekvencija stvara fizičku bol daleko veću nego srednja iste veličine dok visoke frekvencije daju dojam kao da ti oće probiti mozak nekom tankom iglom....ma ne znam kak da dočaram
glazba je jedna tvorevina u kojoj imaš sve frekvencije čujnog spektra ali svaki dio ima određenu jačinu (zato navodim glazbu) koji zajedno čine ono što čujemo uhu lijepo.
kad bi sve instrumente, odnosno sve frekvencije stavili na istu razinu pojačanja dobili bi vrlo neugodan proizvod već kod malih jačina..pojačavanjem toga dovelo bi do bola a prevelika doza i do mogućih većih posljedica

i sad za usporedbu baš taj dio spektra koji ti treba za razumjevanje govora baš taj je najiritantniji i taj se konkretno u glazbi smanjuje da bi zvučna slika bila toplija i da ne dobiješ onaj osjećaj kao da si u nekoj metalnoj bačvi.
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 01:43   #96
Damirkoliko je tvoje ostecenje?
Dali sipitao ili ubiti sto mislis dali he kod novih aparata bitan broj kanala ilisoftver?
Jer ako kazes da kanali idu svaki 1,6itd a govor je izmedju 1-3 cemu od sluze silni ti kanali kad ne tamo gdje najvise treba?

Dali da uzmem onda widex dream oni inaju kao bolji softver i 10 kanala.

Btw malu je danas postigao razinu cujnosti nasvim poljima izmedju 20-25dcb s aparatima ( inace je bilo 30-35) sto je super rezultat a 100 posto razumljivost oko 30-40dcb
Odlican rezultat ako uzmemo da je 30dcb sapat
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 01:46   #97
E da...kakve umetke inate tvrde s ventilaciskom rupicon ili mekane skroz zatvorene ? Mozda ako nema terupice mozda je tato" metalan" zvuk
Hm....
Carpe Diem ONLY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 17:17   #98
ja imam umetke one tvred sa ventilacijskom rupicom..i da metalan zvuk
moje oštećenje je 65 % L i 75 D
bitnost kanala i softvera
hm mislim da nisam ni blizu kompetentan da pričam o tome..
ovo što sam napisao je u biti moje razmišljanje kad sam spojio ono što mi je rekao onaj audio tehničar ili što je već isvoje dosdašnje znanje o zvuku.
Dakle ono što sam ja napiso ne mora uopće biti mjerodavno ali 2+2 daju upravo tu računicu
on mi je pokazao moj audiogram koji se dijeli na toliko dijelova koliko ima kanala
no za oštećeni sluh najbitnije je govorno frekventno područje.znači od 1-2 kH
profi audio eq orijentirani su na veće mogućnosti podešavanja do cca 3 khz. dalje više nema tolikog utjecaja.. e sad ne kužim što će meni onda podešavanja u višim frekventnim područjima koji su mi nečujni
ali velim sam glasno razmišljam..
dakako da ima u govornom području 10 kanala od onih 16 to bi bio zmaj ali.
metalni zvuk..dolazi upravo od izdizanja frekvencija govornog područja kako vi govor bio što izraženiji, razumljiviji.
Mislim da kad bi ga smanjili na nekakvu normalu bilo bi puno teže razumjeti govor jer oštećeno uho ne bi moglo razabirati govor u moru detalja koji ga okružuju
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 11:19   #99
DOBRO MANIMO SE ČORAVA POSLA..VELI FREYR DA IZNESEM ISKUSTVA
ups sorry za vekila slova.
Dakle
novo podešavanje.mogu razgovarati, razumijem, za sad ok sve okoline u kojima sam se našao
metalan zvuk, izraženiji u prvom modu koji je ono početno kad uključiš uređaj..
no više mi odgovara drugi mod koji prigušuje okolne zvukove, ne zato što filtrira buku nego je glas prirodniji, nije toliko izražen onaj metalni ton
a da radi se o Milo Mikro Plus sa tvrdim umetcima
E sad, jučer sam išao i na vježbu sa orkestrom...e tu je pak nastao problem pa sam skinuo slušalice i svirao bez. Malo teže razumjeti upute ali svirati lakše..
Naime o čemu se radi..Aparat priguši sve okolne instrumente koje definira kao buku i čujem samo sebe , pa još dosta metalni ton...preiritantno...glazba je ono što mora biti uhu lijepo, toplo...ako to nije gubi smisao i mislim da se u tom slučaju jednostavno treba okrenuti nekim drugim vrednotama..
Dakako ne kažem da se ne može ali treba prilagodbe...Odlučio sam da ću na svakoj vježbi isprobavati po malo pa sve više da se probam naviknuti..
dakle čekati mi je desetak dana pa onda da vidimo što i kako

a konkretno u svakodnevnom životu čujem ono što u biti i nisam znao da se može pa nekad blejim a žena se smije i veli ..aha to ti je to i to...
damir1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 15:35   #100
damire, uzmes uputnicu za govorne vjezbe na suvagu, recimo ides 2 puta tjedno (dogovoris se sa profesorom tamo kada budes dolazio tj u kojem terminu)
istodobno ti profesor moze pomoči pri podešavanju aparata, jer ima isto opremu. Ali za razliku od čovjeka u microtonu koji sve to brzo radi pa ne stignes razmisliti na suvagu budes isprobavao mogučnosti recimo sat vremena koliko inače traje to no sve ovisi o dogovoru. On te bude uputio u mogučnosti i dao mogučnost da isprobaš sve bez žurbe.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.