Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 19:55   #1001
Ovo je nevjerovatno kolko su ovdje pojedini iskompleksirani i nadrkani.
Ako neko ima vremena na pretek da procita xxx stranica - treba postovat, al treba postovat i ako neko ima i svojih poslova pa je forum tu da brzinski dobije odgovor.
encos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:18   #1002
Quote:
encos kaže: Pogledaj post
Rjesio sam drugacije.
S ona dva sarafa koja drze celjust maximalno centrirao al opet malo strugalo. Potom druga dva sarafa sa strane malo popustio a potom stisno rucicu kocnice dok sam njih stezao. Nakon toga sve bilo u najboljem redu.
Ovaj savjet mi dao danas jedan ozbiljan biciklista. Slucajno ga na pijaci sreo i objasno mu.
To je početno štelanje čeljusti.
Prvo napraviš to što si napravio, pa ako i dalje struže onda se malo igraš sa imbusima i iz jedno 20og puta naštelaš.

Ovo što sam ti ja napisao je lijek za struganje kad su ti čeljusti već jednom naštelane. Znači nakon ovog što si ti napravio i kad iz čistog mira nakon par tjedana ili par mjeseci počne strugati, a siguran si da se čeljust nije mogla pomaknuti.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:24   #1003
Quote:
encos kaže: Pogledaj post
Rjesio sam drugacije.
S ona dva sarafa koja drze celjust maximalno centrirao al opet malo strugalo. Potom druga dva sarafa sa strane malo popustio a potom stisno rucicu kocnice dok sam njih stezao. Nakon toga sve bilo u najboljem redu.
Ovaj savjet mi dao danas jedan ozbiljan biciklista. Slucajno ga na pijaci sreo i objasno mu.
To je početno štelanje čeljusti.
Prvo napraviš to što si napravio, pa ako i dalje struže onda se malo igraš sa imbusima i iz jedno 20og puta naštelaš.

Ovo što sam ti ja napisao je lijek za struganje kad su ti čeljusti već jednom naštelane. Znači nakon ovog što si ti napravio i kad iz čistog mira nakon par tjedana ili par mjeseci počne strugati, a siguran si da se čeljust nije mogla pomaknuti.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:53   #1004
Zna dosta često biti slučaj da okvir nije poravnat kako spada (tvornički) ili da se pod opterećenjem deformira, oku neprimjetno ali čeljust se pomakne2-3 desetinke, taman dovoljno da struže u vožnji iako je savršeno naštelana kad nema nikoga na biciklu. Tu se onda potrebno igrati jedno vrijeme. Moj sistem štelanja čeljusti je da maknem kotač, razmaknem pakne koliko je to moguće, vratim kotač, nacentriram čeljusti sa tako razmaknutim paknama na sredinu (vizualno), sjednem na bicikl i tek onda "napumpam" kočnicu. Na taj način se pakne prilagode opterećenom biciklu i funkcioniraju bez zvukova dok je vozač gore.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:09   #1005
vidiš doopeen meni nije palo napamet štelanje hidraulike pod opterečenjem bicikla tako da je ova tvoja dosjetka jako dobra i poučna, vjerujem da se rijetko koristi pogotovo u servisima jer se tamo sve štela na stalku.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 13:03   #1006
Jučer uzeo u hervisa KTM fun bike.
Problem je struganje prednje kočnice, iritira. Centriram prednje kolo i ne struže, ali na bajku zakočim malo jače i prostruga.
Da im je samo vratim na štelanje? Jeli do štelanja uopče ili prednja kočnica nije nešto?
https://www.hervis.hr/store/Oprema/B.../COLOR-2095037
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:40   #1007
Jedan od klipića ti se ne vraća potpuno u čeljust. Obično se razradi sam od sebe ili ga ti razradis. Ako je Shimano.
Tektro i Avid nosi nazad u servis. I pomoli se.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:09   #1008
Shimano je, ima logike da jedan slabije vrača jer se vidi kad se pusti kučnica da se čeljust ne udalji previše od diska. Jučer bila nedjelja pa sam mislio danas do dučana, pa neka oni razrade, mislim da je to njihov posao a ja sam platio da ne slušam nikakve popratne zvukove.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:40   #1009
Dakle kupio sam KTM bicikl i od drugog dana imam problema sa prednjim diskom, dakle prošlu subotu sam bio u shopu pa mi je čovjek koji servisira bicikl izravnao disk rukom i zavrtio i fakat je sve bilo ok tad, kaže da je jako mala tolerancija između pakni i diska i da vjerovatno pri transportu kako dolaze iz Austrije se očito malo popigao disk. Vozim se trenutno jako malo sa biciklom i najžešće šta sam vozio s njim je po bundeku i svaskom nasipu, znači nikakav downhill niti ikakva nagla kočenja nisu bila u igri, uvijek lagano kočim. Uglavnom nakon drugog dana od kako je serviser ispravio taj disk on se opet počeo čut i to ne stalno nego onako povremeno kad zakočim i pustim kočnicu se čuje struganje diska od paknu znači ko lonac da imam napred zvuk, i kad recimo opet zakočim bude ok i tako povremeno zna strugat povremeno bude ok. Pa da pitam šta da radim ima ko kakav prijedlog ? Sutra ću opet do shopa da mi pogledaju taj prokleti disk i kočnicu tu prednju, da li imam pravo da mi kompletno izmjene diska pošto je bicikl skroz nov i taj problem sam prijavio odma nakon par dana njima telefonski, ali sam došao tek u subotu jer radim po cijele dane pa tjednom ne stignem.

Zanima me još da li guma kad se zavrti treba biti skroz ravna kad je se ravno gleda ili imaju neke tolerancije malog krivudanja, jer meni i prva i zadnja krivudaju malo. Pitao sam ih da zašto mi gume tako plešu malo pa su mi rekli da je to "nesavršenstvo gume".

Također sam primjetio kad vrtim kazetu 10-i lančanik na kazeti kao da jedan ili možda više zubaca nije baš ravno nego malo lijevo desno idu i zna mi lanac kad vrtim unatrag kao da želi preći na 9-u brzinu no ne u potpunosti nego se samo onako okrzne pa ga podigne zubac malo i vrati se i to samo radi recimo od 7 pa do 10 od 7 do 1 normalno se vrti unatrag.

Zadnje uređivanje Thermaltake868 : 21.07.2017. at 21:57.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:01   #1010
Quote:
Thermaltake868 kaže: Pogledaj post
Dakle kupio sam KTM bicikl i od drugog dana imam problema sa prednjim diskom, dakle prošlu subotu sam bio u shopu pa mi je čovjek koji servisira bicikl izravnao disk rukom i zavrtio i fakat je sve bilo ok tad, kaže da je jako mala tolerancija između pakni i diska i da vjerovatno pri transportu kako dolaze iz Austrije se očito malo popigao disk. Vozim se trenutno jako malo sa biciklom i najžešće šta sam vozio s njim je po bundeku i svaskom nasipu, znači nikakav downhill niti ikakva nagla kočenja nisu bila u igri, uvijek lagano kočim. Uglavnom nakon drugog dana od kako je serviser ispravio taj disk on se opet počeo čut i to ne stalno nego onako povremeno kad zakočim i pustim kočnicu se čuje struganje diska od paknu znači ko lonac da imam napred zvuk, i kad recimo opet zakočim bude ok i tako povremeno zna strugat povremeno bude ok. Pa da pitam šta da radim ima ko kakav prijedlog ? Sutra ću opet do shopa da mi pogledaju taj prokleti disk i kočnicu tu prednju, da li imam pravo da mi kompletno izmjene diska pošto je bicikl skroz nov i taj problem sam prijavio odma nakon par dana njima telefonski, ali sam došao tek u subotu jer radim po cijele dane pa tjednom ne stignem.

Zanima me još da li guma kad se zavrti treba biti skroz ravna kad je se ravno gleda ili imaju neke tolerancije malog krivudanja, jer meni i prva i zadnja krivudaju malo. Pitao sam ih da zašto mi gume tako plešu malo pa su mi rekli da je to "nesavršenstvo gume".

Također sam primjetio kad vrtim kazetu 10-i lančanik na kazeti kao da jedan ili možda više zubaca nije baš ravno nego malo lijevo desno idu i tu i zna mi lanac kad vrtim unatrag kao da želi preći na 9-u brzinu no ne u potpunosti nego se samo onako okrzne pa ga podigne zubac malo i vrati se i to samo radi recimo od 7 pa do 10 od 7 do 1 normalno se vrti unatrag.
promijeni servis , ovi igraju na kartu kupci su budale , kotači moraju biti ravni , nema nesavrsenstva gume kod novih bicikala , to sto pricas za preskakanje lanca je nepodesen mjenjac , takodjer i sa kocnicom , ako je pravilno podesena nemoze se disk sam od sebe svijati po volji , znaci nesto ili nije dotegnuto ili je disk dovoljno popigan da ga nevrijedi ispravljat , a hvala bogu nisu skupi da stave novi , tako da idi u servis i zahtjevaj popravak ili promijeni servis ...
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:06   #1011
Quote:
phoenixos kaže: Pogledaj post
promijeni servis , ovi igraju na kartu kupci su budale , kotači moraju biti ravni , nema nesavrsenstva gume kod novih bicikala , to sto pricas za preskakanje lanca je nepodesen mjenjac , takodjer i sa kocnicom , ako je pravilno podesena nemoze se disk sam od sebe svijati po volji , znaci nesto ili nije dotegnuto ili je disk dovoljno popigan da ga nevrijedi ispravljat , a hvala bogu nisu skupi da stave novi , tako da idi u servis i zahtjevaj popravak ili promijeni servis ...
Aha, ne kužim se tolko još nov mi je bicikl pa polagano hvatam to sve pa me sa takvim forama za sad na prvu mogu još dobit, ali baš zato sam i pitao ovdje, a i htio sam otići do nekog servisa čisto da čujem drugo mišljenje, no još nisam reko rađe da pitam tu za početak. Ma kod njih moram obavit ova 4 servisa zbog ostvarivanja 5 god garancije na ramu inače je 3 samo, a i prvi mi je đabe. Znači gume imaju garanciju tj. felge moraju mi onda to zamjenit da mi ne plešu ? I skužio sam da znači kazet kompletna od te 7-10 mislim ko da malo vijuga kako bi reko nije skroz ravna kad ju gledaš dok od 1-6 su zubci ravni skroz kad ih gledam.

Da li imam pravo da zahtjevam novi disk da li to ulazi u garanciju pošto je prijavljeno praktički od prvih dana kupnje ili baš samo popravak postojećeg i šta ako recimo mi podesi felgu i opet bude plesalo malo, da li i to imam pravo tražit novo ili, glupo mi je to šta ne znam kolko na koji dio bicikla imam garancije nigdje to ne piše niti mi je čovjek baš rekao kako treba kad sam pitao, kaže na većinu dijelova ima godinu dana, a na ramu kao 3 ustvari 5 ako obavljam redovan servis kod njih tj. valjda ona 4 puta u knjižici šta imam ako samo napravim.

Zadnje uređivanje Thermaltake868 : 21.07.2017. at 22:22.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:28   #1012
Koji bajk, kakve kočnice?
Ako su mehaničke bremze u pitanju, moguće je da one spigaju disk (jer kod većine modela jedna pakna gura disk na drugu, radi čega može doći do deformacija diska.
Što se brzina tiče, ako je 3x10 sistem, možda voziš u krivoj kombinaciji brzina (npr, najveći zupčanik naprijed, najveći iza) pa ti je lanac po kutem pa zato preskače.

Jel krivuda guma ili obruč

Inače, za ovako općenite upite imaš "Majstori help" temu
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:31   #1013
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Koji bajk, kakve kočnice?
Ako su mehaničke bremze u pitanju, moguće je da one spigaju disk (jer kod većine modela jedna pakna gura disk na drugu, radi čega može doći do deformacija diska.
Što se brzina tiče, ako je 3x10 sistem, možda voziš u krivoj kombinaciji brzina (npr, najveći zupčanik naprijed, najveći iza) pa ti je lanac po kutem pa zato preskače.

Jel krivuda guma ili obruč

Inače, za ovako općenite upite imaš "Majstori help" temu
KTM Ultra LTD 1964 (2016) Hidraulične su kočnice.

Nije, to znam na srednjem vozim napred tako da cijelu kazetu mogu šiftat bez da se lanac piga i rasteže.

Ha ne znam za obruč, ali guma kad ju gledam krivuda, prednja mrvicu više nego zadnja, da li je moguće da zato disk i pleše jer cijela guma pleše ? Kako da testiram obruč ? Da li to što se tiče iskrivljenog diska spada pod garanciju pošto sam problem prijavio skoro pa odma prvih dana od kupnje samog bicikla.

Ispričavam se radi toga, malo sam offtopic otišao.

Zadnje uređivanje Thermaltake868 : 21.07.2017. at 22:44.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:10   #1014
ma daj ne pretjeruj. sve je novo pa ti malo struže. kad potrošiš malo pakne bit će bolje.
a guma krivuda vjerojatno zbog šare --- deformacije na gumi su moguće, ali sumnjam da je to slučaj ovdje.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:43   #1015
I ja sam nedavno kupio KTM fun bike i bilo je odmah čim sam došao doma problem s kočnicom. Kočnicu mi je uštekao drugi serviser a ne onaj koji mi je prodao bajk dan prije. Ovaj je bio neka picajzla i 5 minuta je štelao naprijed, valjda desetinku po desetinku. Ovaj prvi nije ni volan izravnao s prednjim kolom kako treba.
Također mi je rekao da nje skidam prednje kolo jer opet treba štelanje, tako je na svakom bajku koji ima disk, kaže.
Pa prije nego reklamiraš pronađi nekog ko ima živaca to naštelati, i ja sam več bio spreman reklamirati jer ruku na srce disk izleda mekan malo ali ipak nije to motor.
Ja sam mislio da se takve pizdarije ne dešavaju na biciklama poviše 4-5k kuna.

Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ma daj ne pretjeruj. sve je novo pa ti malo struže.
Ne razumiješ ti, novo je i iritira. Jel tako i za automobile misliš, da smije nešto strugati dok se ne razradi?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:26   #1016
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Također mi je rekao da nje skidam prednje kolo jer opet treba štelanje, tako je na svakom bajku koji ima disk, kaže.

Imam bajk sa (entry level) diskovima, skidao sam kotač (prednji i stražnji) nebrojeno puta, niti jednom nije trebalo štelanje
To bi značilo da moraš voziti bajk na servis svaki put kad gumu probušiš
I call bullshit.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:54   #1017
+1
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:01   #1018
+1
Skinuo i stavio oba kotača nebrojeno puta i nikakvo poštelavanje nije potrebno. Diskovi najjeftiniji Avid, kočnice mehaničke M-458.
andjelkoasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:05   #1019
treba znati dobro vratiti kotač na bajk kad se skine pa onda neće biti problema sa diskovima
g-flash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:53   #1020
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post

Imam bajk sa (entry level) diskovima, skidao sam kotač (prednji i stražnji) nebrojeno puta, niti jednom nije trebalo štelanje
To bi značilo da moraš voziti bajk na servis svaki put kad gumu probušiš
I call bullshit.
I meni to zvuči kao glupost.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.