Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 15:35   #21
Ja sam u Sofiji u Bugarskoj, provjereno je od strane Hrvatske ambasade da već nakon proteka od godinu dana boravka (na osnovu posla npr.) možeš uvesti svoj auto u RH uz plaćanje samo trošarine. Ali naravno, to mi ne pada na pamet pošto nemam razloga to raditi (pošto planiram ostati tu), a i godišnja registracija+tehnički pregled+osnovno osiguranje od građanske odgovornosti+osiguranje za inozemstvo (kao zelena karta) = 150 leva ~ 75 eura za do 2000 kubika

Tako da pretpostavljam da je u susjednoj Rumunjskoj vrlo, vrlo slično
ScoutZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:17   #22
Situacija se malo promijenila. Rumunjska je trajala jako kratko. Sad sam na Kosovu cca 3 godine. Treba istražiti kako je ovdje.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 02:01   #23
U svakom slučaju, imati ćeš blagih poteškoća s putovanjima s Kosova, pogotovo ako misliš ići s autom registriranim tamo npr. u Hrvatsku preko Srbije, u Srbiju ili bilogdje preko Srbije. Naime, procedura je da skineš tablice i platiš osiguranje koje će ti vrijediti u Srbiji; Kosovsko nije priznato, kao ni tablice, kao ni država
Tako da vjerojatno ćeš morati uzimati probne VR (Vranje) tablice - to rade i sve redovne autobusne linije na putu za i od Kosova, koje prolaze kroz Srbiju. Ili moraš zaobići Srbiju! U svakom slučaju, smatram da ne bi ni uštedio kupovinom auta tamo, a i gnjavaža je velika. Sumnjam da je Kosovo oslobođeno carina i davanja (kao EU države) te da su troškovi jako mali.
ScoutZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 13:04   #24
Quote:
ScoutZG kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, imati ćeš blagih poteškoća s putovanjima s Kosova, pogotovo ako misliš ići s autom registriranim tamo npr. u Hrvatsku preko Srbije, u Srbiju ili bilogdje preko Srbije. Naime, procedura je da skineš tablice i platiš osiguranje koje će ti vrijediti u Srbiji; Kosovsko nije priznato, kao ni tablice, kao ni država
Tako da vjerojatno ćeš morati uzimati probne VR (Vranje) tablice - to rade i sve redovne autobusne linije na putu za i od Kosova, koje prolaze kroz Srbiju. Ili moraš zaobići Srbiju! U svakom slučaju, smatram da ne bi ni uštedio kupovinom auta tamo, a i gnjavaža je velika. Sumnjam da je Kosovo oslobođeno carina i davanja (kao EU države) te da su troškovi jako mali.
Pošto sam često kod sestre koja radi tamo i u MK, mogu reći da smo se raspitivale i ne stoji ovo što si rekao. Dakle, stranci su oslobođeni njihove carine i pdv-a a ako imaju kakvu potvrdu od strane organizacije za koju rade, a pri uvozu u HR vrijede ista pravila za povlastice jer je Kosovo priznata država od strane HR,a imamo i ambasadu. Samo mi nije jasan uvjet naše carine - ne korištenja zdravstenog preko HZZO, jer koliko godina ranije se ne smije koristiti nije navedeno...
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:05   #25
Krivo si me shvatila... Samo sam htio reci, u kratkim crtama, da na Kosovu nisu auti jeftini kao u zemljama EU te da je kompliciranije putovati ako moras proci kroz Srbiju, posto od strane Srbije Kosovo nije priznato.

A ovo sto se tice HZZO, pojma nisam imao, ja kad sam otisao u Bugarsku, nisam u Hrvatskoj nista "odjavljivao". A osiguranje sam dobio, uz dopunsko takodjer, na osnovu nezaposlenosti... valjda mi to nece stvarati probleme u buducnosti, nadam se
ScoutZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 01:09   #26
Quote:
ScoutZG kaže: Pogledaj post
Krivo si me shvatila... Samo sam htio reci, u kratkim crtama, da na Kosovu nisu auti jeftini kao u zemljama EU te da je kompliciranije putovati ako moras proci kroz Srbiju, posto od strane Srbije Kosovo nije priznato.

A ovo sto se tice HZZO, pojma nisam imao, ja kad sam otisao u Bugarsku, nisam u Hrvatskoj nista "odjavljivao". A osiguranje sam dobio, uz dopunsko takodjer, na osnovu nezaposlenosti... valjda mi to nece stvarati probleme u buducnosti, nadam se
To se moglo vidjeti na stranicama carina.hr ali sada ne mogu više to naći. Uglavnom taj uvoz bez plaćanja dadžbina nosi i neke dileme sa sobom. Npr. postoji mogućnost da preko tog uvezenog vozila saznaju da si radio u inozemstvu a onda ti porezna može nakalemit i tzv. načelo svjetskog oporezivanja dohotka, da platiš razliku poreza koju si platio u BG i koju bi platio u HR, tak stoji u poreznom zakonu. Mada mislim da ne rade to, bar ne još. Al uvijek postoji mogućnost da ti nešto daju a nešto uzmu, zato se treba dobro propitati na carini i u poreznoj.
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!

Zadnje uređivanje Seven of Nine : 03.01.2011. at 01:31.
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 22:59   #27
Ja sam prije 1-2 godine tražio odgovor od Hrvatske Carine u vezi ove teme pa mi nisu spominjali nikakv HZZO. Ja radim za stranu firmu ali sam u HR fiktivno prijavljen, tj. uplaćujem zdravstveno i mirovinsko, tako da mislim da u stvari nemam pravo na povratničke beneficije.Smiješno mi je to da povratnik ne može kupiti auto u HR i biti oslobođen davanja. Ali to je već neka druga priča.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 13:14   #28
Quote:
Seven of Nine kaže: Pogledaj post
Npr. postoji mogućnost da preko tog uvezenog vozila saznaju da si radio u inozemstvu a onda ti porezna može nakalemit i tzv. načelo svjetskog oporezivanja dohotka, da platiš razliku poreza koju si platio u BG i koju bi platio u HR, tak stoji u poreznom zakonu. Mada mislim da ne rade to, bar ne još. Al uvijek postoji mogućnost da ti nešto daju a nešto uzmu, zato se treba dobro propitati na carini i u poreznoj.
Dušice draga ovo je čisto tvoja umotvorina! Onaj tko je bio na radu ili boravio u inozemstvu duže od 168 dana u godini NEMA OBVEZA POREZA U Rep. HR...on je svoje poreze plaćao u zemlji u kojoj je boravio i imao prebivalište te tako nije hrvatski porezni obveznik! Po tebi bi ja koji živim i radim u D morao plaćat i hrvatski porez? Na koju foru? I da ako se sad vratim u HR morao bi na svoju zaradu platit unatrag "svjetski porez" ??????

A carina je vrlo jasna po pitanju povlastica za hrvatske građane koji se vraćaju za stalno u zemlju! Predmeti kućanstva u koje spada i osobni automobil je oslobođen plaćanja carine ( za aute proizvedene u EU ionako nema carine) i PDV-a! Plaća se samo trošarina, nema čak ni homologacije ( inaće potrebne za rabljena vozila kod privatnog uvoza)

Čak su i vrlo liberalni u pogledu dokazivanja boravka i rada u inozemstvu ...u pravilu potvrda konzularnog predstavništva ili prema vizama iz putovnice ČAK i IZJAVA O DATUMU PRESELJENJA U HRVATSKU PROLAZI ( čudno ali istinito )

Ako ne vjeruješ evo ti link na carinsku stranicu gdje ti sve piše!!!
http://www.carina.hr/Putnici/Povlastice.aspx

Quote:
jabuka008 kaže: Pogledaj post
Ja sam prije 1-2 godine tražio odgovor od Hrvatske Carine u vezi ove teme pa mi nisu spominjali nikakv HZZO. Ja radim za stranu firmu ali sam u HR fiktivno prijavljen, tj. uplaćujem zdravstveno i mirovinsko, tako da mislim da u stvari nemam pravo na povratničke beneficije.Smiješno mi je to da povratnik ne može kupiti auto u HR i biti oslobođen davanja. Ali to je već neka druga priča.
To što svoje doprinose iz dohodka plaćaš u HR ne znači da nemaš pravo, jer ti BORAVIŠ po prirodi posla u inozemstvu i radiš tamo!
Ti nisi "fiktivno" prijavljen u HR već stvarno, a to što za stranu firmu radiš u nekoj drugoj zemlji je isto tako stvarno, shodno tome imaš neki boravak u inozemstvu, imaš i neku adresu na kojoj si prijavljen u inozemstvu, i u toj zemlji si dobio kod prijave boravka i prijavnicu stana zar ne? I kad odlaziš se tamo i odjavljuješ? E pa onda prošteaj do našeg konzulata i predoči to i zatraži potvrdu da si boravio toliko i toliko u toj zemlji ( na temelju prijave i odjave potvrde) i ne vidim onda nikakav problem da uvezeš vozilo koje si koristio tamo najmanje 6 mjeseci prije preseljenja u HR ( na tvoje ime) ili da kupiš NOVO vozilo u Hrvatskoj u roku od godine dana nakon preseljenja u HR pod istim uvjetima ( bez PDV i carine )
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 06:43   #29
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
ili da kupiš NOVO vozilo u Hrvatskoj u roku od godine dana nakon preseljenja u HR pod istim uvjetima ( bez PDV i carine )
Bog Actros. Dali si siguran da povratinik u Hr ima pravo kupiti NOVO auto bez PDV_a i carine u roku od godine dana od datuma povratka u Hr. Ima li nekakav link da mi to potvrdi jer ja nisam uspio nista naci na tu temu. Usput da napomenem i to da nisam u EU_u vec u Kanadi ako ima kakve razlike.

Hvala unaprijed
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:55   #30
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Bog Actros. Dali si siguran da povratinik u Hr ima pravo kupiti NOVO auto bez PDV_a i carine u roku od godine dana od datuma povratka u Hr. Ima li nekakav link da mi to potvrdi jer ja nisam uspio nista naci na tu temu. Usput da napomenem i to da nisam u EU_u vec u Kanadi ako ima kakve razlike.

Hvala unaprijed
Link ti je u mom gornjem postu! inaće www.carina.hr i onda na povlastice!

Eu ili ne EU .....odnosi se na hrvatske građane koji su broavili po ovom ili onom osnovu najmanje godinu dana u inozemstvu! Trenutno ne piše ( ali sam čitao u NN mislim o tome da se može U HRVATSKOJ kupiti novi auto s povlasticom jer na stranici je samo izgleda sažeti prikaz!

http://www.carina.hr/Putnici/Povlastice.aspx
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 09:11   #31
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Link ti je u mom gornjem postu! inaće www.carina.hr i onda na povlastice!

Eu ili ne EU .....odnosi se na hrvatske građane koji su broavili po ovom ili onom osnovu najmanje godinu dana u inozemstvu! Trenutno ne piše ( ali sam čitao u NN mislim o tome da se može U HRVATSKOJ kupiti novi auto s povlasticom jer na stranici je samo izgleda sažeti prikaz!

http://www.carina.hr/Putnici/Povlastice.aspx
Pročitao cijeli Carinski zakon i nisam pronašao taj podatak, postojalo je prije za povratnike iz prekooceanskih zemalja da mogu kupiti vozilo u EU pa ga uvesti bez da su vlasnici 6 mj. al ovo prvi puta čujem.

Daj mi točanniji podatak gdje si to pronašao
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 11:15   #32
Question

Bože moj jel ja "kineski" pišem? 2x dajem link NA POVLASTICE za uvoz!

Automobil spada u predmete kućanstva lijepo piše, isto tako lijepo piše da se mogu predmeti kućanstva višekratno u tijeku godine dana od povratka uvozit!

I nije bilo samo da "prekomorski" mogu kupit novi auto već za sve jednako!

evo bitnih citata sa te stranice ( carina hr)



PRESELJENJE PREDMETA KUĆANSTVA U REPUBLIKU HRVATSKU

Člankom 187. stavak 1. točka 11. Carinskog zakona (NN, br. 78/99-138/06), te člancima 17. – 21. Uredbe o uvjetima i postupcima za ostvarivanje oslobođenja od plaćanja carine (NN, br. 5/07), propisano je oslobođenje od plaćanja carine i poreza na dodanu vrijednost na predmete kućanstva koji se uvoze pri preseljenju fizičkih osoba iz drugih zemalja u Republiku Hrvatsku.

Navedenim propisima, uvoz predmeta kućanstva uz primjenu oslobođenja od plaćanja carine i PDV-a nije ograničen vrstom, količinom i vrijednošću, a moguć je uz ispunjenje dvaju uvjeta:

* prethodnim boravkom u drugoj zemlji od najmanje 12 mjeseci, te
* posjedom i uporabom predmeta od najmanje šest mjeseci u inozemnom kućanstvu.


Korisnici oslobođenja mogu biti:

* hrvatski državljani koji su boravili ili radili u inozemstvu, ili
* strani državljani koji su od nadležnog tijela državne uprave (MUP-a) dobili odobrenje privremenoga ili stalnog boravka u Republici Hrvatskoj.


Pod predmetima kućanstva smatraju se primjerice namještaj, kućanski aparati, razni električni uređaji, razni drugi predmeti za uređenje i opremanje kuće ili stana, a isto tako i hobi alat, manje poljoprivredne alatke i uređaji, kao što su motorna pila, freza, kosilica i sl., ukoliko se radi o predmetima podobnim za kućnu uporabu ili uporabu u slobodno vrijeme, odnosno ne za profesionalno bavljenje nekom djelatnošću. Također u predmete kućanstva se mogu svrstati i osobni automobili, motocikli, prikolice, kamp kućice, plovila, ukoliko je i ove predmete korisnik povlastice ili koji član njegove obitelji imao u vlasništvu šest mjeseci, ali i razumne količine potrošne robe (primjerice jednomjesečne zalihe živežnih namirnica), za koju, obzirom na njen karakter nije obvezatno prethodno šestomjesečno posjedovanje.

Činjenica posjeda i korištenja predmeta kućanstva u proteklom šestomjesečnom razdoblju dokazuje se računima ili drugim vjerodostojnim ispravama, odnosno u nedostatku istih ocjenu rabljenosti daje uredujući carinski službenik u postupku carinjenja robe. Za predmete koji podliježu registraciji (osobni automobili, motocikli, plovila, prikolice) u navedenu svrhu služe prometne isprave odnosnoga predmeta, odnosno druge isprave o vlasništvu – kupoprodajni ili darovni ugovor.

Predmeti kućanstva koji se uvezu uz oslobođenje od plaćanja carine i poreza na dodanu vrijednost, ne smiju se prodati, dati drugom na korištenje, zalog, najam ili rabiti u druge svrhe, u razdoblju od 12 mjeseci u od dana uvoznoga carinjenja, osim ako se prethodno pri nadležnoj carinanrici ne plate uvozna davanja kojih je korisnik bio oslobođen.

Evo ovo sada nije na "kineskom jeziku"! i samo je kopirano sa stranice carina.hr!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 12:23   #33
Ja u svojem poslu ne moram primjenjivati Carinski zakon već Pravilnik o homologaciji i Pravilnik o registraciji i označavanju vozila ali za povratnike su što se tiče uvoza vozila potpuno jednaki uvjeti. Ne može povratnik kupiti u Hrvatskoj novo vozilo u roku godine dana od preseljenja iz inozemstva bez plaćanja carine i PDV-a.

Može samo uvesti vlastito vozilo, odnosno ono koje je on ili su članovi njegovog kućanstva posjedovali ili koristili najmanje 6 mjeseci do dana useljenja ili povratka u Hrvatsku i da se to vozilo uveze u roku od 12 mjeseci od dana useljenja ili povratka u Hrvatsku, za što slijedi zabrana otuđenja godinu dana od dana uvoza.

Dakle, radi se o rabljenom vozilu, a u naslovu citata sa stranice carine lijepo piše PRESELJENJE PREDMETA KUĆANSTVA U REPUBLIKU HRVATSKU!
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 12.04.2011. at 13:00.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 15:58   #34
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Eu ili ne EU .....odnosi se na hrvatske građane koji su broavili po ovom ili onom osnovu najmanje godinu dana u inozemstvu! Trenutno ne piše ( ali sam čitao u NN mislim o tome da se može U HRVATSKOJ kupiti novi auto s povlasticom jer na stranici je samo izgleda sažeti prikaz!

http://www.carina.hr/Putnici/Povlastice.aspx
nije mi jasan ovaj dio (podvučen), taj dio ne postoji u CZ, al vidim da si se unaprijed ogradio i napisao da misliš, a ja mislim da ti krivo misliš i da nisi u pravu

novo vozilo NE MOŽEŠ uvesti kao predmet povlastice, samo ono za koje možeš dokazati da si ga koristio najmanje 6 mj. prije uvoza, i nije da možeš jedno vozilo nego ih možeš više uvesti, možeš i motore itd. postoji neka ograničenja u količini al da ne treskam necu tvrditi koliko čega, pa ako imaš pitanja vezano oko uvoza bolje pitaj i rado ću ti odgovoriti bez obzira na loš start koji smo imali
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:05   #35
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ja u svojem poslu ne moram primjenjivati Carinski zakon već Pravilnik o homologaciji i Pravilnik o registraciji i označavanju vozila ali za povratnike su što se tiče uvoza vozila potpuno jednaki uvjeti.
a kako onda objašnjavaš ovaj citat?

citat :

Pri uvozu osobnih automobila , motocikala i plovila, uz ispunjenje gornjih uvjeta, uz oslobođenje od plaćanja carine i PDV-a, za odnosna prometna sredstva nije potrebno provoditi tzv. homologaciju, ali se oslobođenje ne odnosi na poseban porez, te se isti (tzv. trošarina) uvijek obračunava i plaća sukladno odgovarajućim odredbama Zakona o posebnim porezima na osobne automobile, ostala motorna vozila, plovila i zrakoplove (NN, br. 139/97-95/04).

Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ne može povratnik kupiti u Hrvatskoj novo vozilo u roku godine dana od preseljenja iz inozemstva bez plaćanja carine i PDV-a.

Može samo uvesti vlastito vozilo, odnosno ono koje je on ili su članovi njegovog kućanstva posjedovali ili koristili najmanje 6 mjeseci do dana useljenja ili povratka u Hrvatsku i da se to vozilo uveze u roku od 12 mjeseci od dana useljenja ili povratka u Hrvatsku, za što slijedi zabrana otuđenja godinu dana od dana uvoza.
Bit će da je ta odredba isključena kod nekog prekrajanja zakona o povlasticama, znam da je neko vrijeme i to bilo moguće i odmah sam naveo da neznam gdje je to nestalo, molim te pročitaj moje postove do kraja!


Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Dakle, radi se o rabljenom vozilu, a u naslovu citata sa stranice carine lijepo piše PRESELJENJE PREDMETA KUĆANSTVA U REPUBLIKU HRVATSKU!
Nije ni čudo obzirom ko je pisao zakon o povlasticama ( znamo ko ) pa je vozilo uključio u predmet domaćinstva....manje bitno, bitno da se spominje u povlasticama!

I jedno pitanje "kemičarka" jesu li tvoji inicijali možda D.K?????? Ako jesu ili ako su bili jedan dio tvog života onda se mislim jako jako dobro poznamo!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 19:47   #36
Negdje ces platit porez. Ako iz Rumunjske uvozis kao polovni onda u RH ne placas porez i carinu ali placas trosarinu (this is all subject to terms and conditions). A ako iz Rumunjske izvozis kao novi onda tamo ne placas porez (i carinu? - nema carine ako je EU automobil) nego placas porez, carinu i trosarinu prilikom uvoza u RH.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 22:51   #37
[QUOTE=Actros1841;32971492]
Quote:
a kako onda objašnjavaš ovaj citat?

citat :

Pri uvozu osobnih automobila , motocikala i plovila, uz ispunjenje gornjih uvjeta, uz oslobođenje od plaćanja carine i PDV-a, za odnosna prometna sredstva nije potrebno provoditi tzv. homologaciju, ali se oslobođenje ne odnosi na poseban porez, te se isti (tzv. trošarina) uvijek obračunava i plaća sukladno odgovarajućim odredbama Zakona o posebnim porezima na osobne automobile, ostala motorna vozila, plovila i zrakoplove (NN, br. 139/97-95/04).
Ne vidim šta se tu ima objašnjavati kad je logično. Ne provodi se homologacija, ne plaća se carina i PDV ali se plaća trošarina. Po pitanju carinskih propisa se već ponudio sleepwalker74 da će ti dati pojašnjenja, ipak je to njemu posao koji radi, meni nije.

Quote:
Bit će da je ta odredba isključena kod nekog prekrajanja zakona o povlasticama, znam da je neko vrijeme i to bilo moguće i odmah sam naveo da neznam gdje je to nestalo, molim te pročitaj moje postove do kraja!
Pročitala sam tvoje postove do kraja, ne znam gdje i kada i da li je ta odredba negdje i od kuda ispala, ja se moram držati onoga što je propisao Državni zavod za normizaciju i mjeriteljstvo u Pravilniku o homologaciji i onog što mi nalaže MUP i Pravilnik o registraciji vozila, a sleepwalker74 onoga što je propisao Carinski zakon i u tome su te zajedničke dodirne točke koje se tiču uvoza vozila povratnika.

http://www.hak.hr/vozila/homologacija/oslobodjenja/

Quote:
Nije ni čudo obzirom ko je pisao zakon o povlasticama ( znamo ko ) pa je vozilo uključio u predmet domaćinstva....manje bitno, bitno da se spominje u povlasticama!
Ja ne znam tko je pisao zakon o povlasticama.

Quote:
I jedno pitanje "kemičarka" jesu li tvoji inicijali možda D.K?????? Ako jesu ili ako su bili jedan dio tvog života onda se mislim jako jako dobro poznamo!
Nisu mi inicijali D.K. niti su ikada bili, ne poznajemo se i krivo misliš
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 12.04.2011. at 23:50.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 09:11   #38
@Actros1841

pisati i dijeliti savjete o stvarima koje površno poznaješ nije baš najbolje, ni za tebe ni za onoga na koga se odnose, pogotovo pozivati nekoga na red, opet ti pišem, pitaj lijepo što god te zanimalo, uvijek ću ti odgovoriti

Alkemičarka je puno puta pomogla savjetom ljudima na forumu, volim pročitati njene postove iz razloga što nije bahata i uvijek je pristojna, što nažalost na forumu ali i u stvarnom životu postaje rijetkost
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:18   #39
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
@Actros1841

pisati i dijeliti savjete o stvarima koje površno poznaješ nije baš najbolje, ni za tebe ni za onoga na koga se odnose, pogotovo pozivati nekoga na red, opet ti pišem, pitaj lijepo što god te zanimalo, uvijek ću ti odgovoriti
Koji je tvoj problem?
Kome ja dijelim savjete? Dao sam ljudima link na stranicu carine hr! Gdje je opisano pod kojim uvjetima građani HR imaju povlastice kod uvoza!


Nove aute sam spomenuo " da je bilo" i da neznam kako toga više nema na stranici! ...

A Alkemičarki isto nisam ništa drugo rekao nego podvukao njenu tvrdnju "da kod nje nema razlike između povratnika ili ne kod registracije i da za uvoz kontolira homologaciju".......A POVRATNICI NEMAJU HOMOLOGACIJU!


citat njenog napisa!
Ja u svojem poslu ne moram primjenjivati Carinski zakon već Pravilnik o homologaciji i Pravilnik o registraciji i označavanju vozila ali za povratnike su što se tiče uvoza vozila potpuno jednaki uvjeti.

E pa nisu potpuno isti uvjeti!!!!! POVRATNICI KOJI UVOZE VOZILO NE MORAJU PROĆ HOMOLOGACIJU koju moraju proć svi drugi hrvatski građani ( njihova vozila koja uvoze na to mislim ne na "homologaciju građana")

I nisam niti jednom riječju prozivao alkemičarku tako da mi svrha tvog posta osim ulizavanja nije jasna!

I još za kraj ako sam napisao " DA MISLIM" to nikome pametnome nije izjava DA TVRDI I DA JE U PRAVU! VEĆ znači točno to ....NISAM SIGURAN, te kao takav i NE TVRDIM NEŠTO ŠTO NIJE!


tvoj citat :
al vidim da si se unaprijed ogradio i napisao da misliš, a ja mislim da ti krivo misliš i da nisi u pravu....

Potpuno bespotrebno nagalašavanje nisi u pravu! JER NISAM NI TVRDIO da je i dalje moguće ( a znam da je bilo moguće jedno vrijeme zato sam i sam ostao iznenađen da toga više nema)


I sad se isključujem iz ove rasprave .....mislim da je link koji sam dao ljudima bio dovoljno jasan inofrmativan i točan, bez mogućnosti krive interpretacije za onoga tko zna čitat hrvatski,svakome ko kao povratnik misli uvest vozilo!

Konačno i sam sam uvozio i uvozit ću vozila i plovila kao povratnik tako da je meni osobno procedura poznata!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 14:36   #40
evo koji su moji problemi u par crta

Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Dušice draga ovo je čisto tvoja umotvorina! Onaj tko je bio na radu ili boravio u inozemstvu duže od 168 dana u godini NEMA OBVEZA POREZA U Rep. HR...on je svoje poreze plaćao u zemlji u kojoj je boravio i imao prebivalište te tako nije hrvatski porezni obveznik! Po tebi bi ja koji živim i radim u D morao plaćat i hrvatski porez? Na koju foru? I da ako se sad vratim u HR morao bi na svoju zaradu platit unatrag "svjetski porez" ??????
odakle ti podatak od 168 dana? koliko ima kalendarska godina dana? 183 dana glasi ispravan podatak


Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
To što svoje doprinose iz dohodka plaćaš u HR ne znači da nemaš pravo, jer ti BORAVIŠ po prirodi posla u inozemstvu i radiš tamo!
Ti nisi "fiktivno" prijavljen u HR već stvarno, a to što za stranu firmu radiš u nekoj drugoj zemlji je isto tako stvarno, shodno tome imaš neki boravak u inozemstvu, imaš i neku adresu na kojoj si prijavljen u inozemstvu, i u toj zemlji si dobio kod prijave boravka i prijavnicu stana zar ne? I kad odlaziš se tamo i odjavljuješ? E pa onda prošteaj do našeg konzulata i predoči to i zatraži potvrdu da si boravio toliko i toliko u toj zemlji ( na temelju prijave i odjave potvrde) i ne vidim onda nikakav problem da uvezeš vozilo koje si koristio tamo najmanje 6 mjeseci prije preseljenja u HR ( na tvoje ime) ili da kupiš NOVO vozilo u Hrvatskoj u roku od godine dana nakon preseljenja u HR pod istim uvjetima ( bez PDV i carine )

isto nije točno, čim ostvaruješ prava iz zdrastvenog, mirovinskog osiguranja, i ili ostvaruješ dio primanja na području RH kako onda ne možeš biti povratnik, a da ne govorim o ovoj bedastoći koju si napisao o kupnji novoga u RH

Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Koji je tvoj problem?
Kome ja dijelim savjete? Dao sam ljudima link na stranicu carine hr! Gdje je opisano pod kojim uvjetima građani HR imaju povlastice kod uvoza!


I još za kraj ako sam napisao " DA MISLIM" to nikome pametnome nije izjava DA TVRDI I DA JE U PRAVU! VEĆ znači točno to ....NISAM SIGURAN, te kao takav i NE TVRDIM NEŠTO ŠTO NIJE!


tvoj citat :
al vidim da si se unaprijed ogradio i napisao da misliš, a ja mislim da ti krivo misliš i da nisi u pravu....

Potpuno bespotrebno nagalašavanje nisi u pravu! JER NISAM NI TVRDIO da je i dalje moguće ( a znam da je bilo moguće jedno vrijeme zato sam i sam ostao iznenađen da toga više nema)
I sad se isključujem iz ove rasprave .....mislim da je link koji sam dao ljudima bio dovoljno jasan inofrmativan i točan, bez mogućnosti krive interpretacije za onoga tko zna čitat hrvatski,svakome ko kao povratnik misli uvest vozilo!

Konačno i sam sam uvozio i uvozit ću vozila i plovila kao povratnik tako da je meni osobno procedura poznata!
ne tvrdiš nešto što nije, a pišeš o porezu, povratnicima itd., gle svejedno mi je kaj ti tvrdiš ili ne tvrdiš, samo mi je stalo da se govori i prenose činjenice točni podaci, a ovako bi mogao netko ispaštati zbog tvojeg NE TVRDIM

Zadnje uređivanje sleepwalker74 : 13.04.2011. at 15:10.
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.