Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 09:32   #61
Meni ti je od mlijeka doslovno zlo... popijem par gutljaja i počne mučnina, proljev, bolovi u trbuhu...
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 16:10   #62
javljam, ode moja i 8kg... )) jupi jupi jupi... nisam gladna svasta papam a samo se topiiii))
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 19:32   #63
Zahvaljujem Jaranki na ponudjenim rezultatima na uvid.
Bilo bi zgodno da netko ponudi rezultate Splitske klinike.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 11:50   #64
molim,, molim
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:31   #65
evo slucajno sam nabasala na ovu temu i sada sam sva !!! imam uzasno problema sa hranom, uglavno se radi o skrobastoj hrani od koje jednostavno nabubrim.. kako sam se naglo udebljala, stvarno jesam.. jedan petak sam imala 49 kila, a nakon vikenda 57 i sada variram, ne mogu ih skinuti, dodjem do 52 i dalje ne ide cekam pregled kod gastroenterologa te test intolerancije na hranu i napokon osjecam da ima nade za moje probleme... ne samo da ne mogu skinuti taj visak kila, vec i duzi niz god imam problema sa stolicom(zaravo ju nemam bez tableta ili cajeva), stalno sam napuhana, zadrzavam vodu, a o bolovima u zelucu, tj trbuhu ne moram niti pricati...
e da sam znala za to prije
no dobro tjesi me cinjenica, J da jedes, ali kile idu dolje jer su meni ove moje postale opterecenje.. do prije dva mj sam imala 47, a sada u najboljim danima imam 52.. pokusavala sam i sa atkinsom, dijetom na kojoj svi gube, jedino ja nikako ne!!! iako mi je prvi puta kada sam ga drzala tijelo doveo u savrsen red, naravno uz pomoc orbitreca
no vidjet cemo sto ce test pokazati i da ce onda sve krenuti na bolje, tj. dolje
tinkerbell1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:35   #66
joj znam da je off topic, ali torta je fenomenalna, a sala... odlicna!!!!
brojis sitno.....
tinkerbell1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 12:29   #67
tinkerbell, a reci mi, gdje radis taj test na intoleranciju? koliko vidim iz postova, radi se samo u Splitu kod nas i skupo je.. ne mogu si to jos priustit, a mislim da ce se i meni pola toga crvenit.. iako mislim da je kod mene i stvar psihe.. previse brige, opterecivanja i sl..
zasad eksperimentiram s kojekakvim namirnicama, ali nista od svega toga.. valjda treba proc dovoljno vremena da se vide neki rezultati??
i isto tako, cekam na pregled kod gastroenterologa, pa cemo vidit sta ce rec..

pozz svima bolnima i drzim fige da bude sve boljeeee
Vivva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:26   #68
Test intolerancije na hranu - ZG?

Ajd molim vas odgovorite mi dal se može ovo napravit negdje na području ZG-a ili barem u blizini?
Vidim da radi Poliklinika Analiza al su oni u Splitu
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:31   #69
Quote:
Hiperaktivo kaže: Pogledaj post
Ajd molim vas odgovorite mi dal se može ovo napravit negdje na području ZG-a ili barem u blizini?
Vidim da radi Poliklinika Analiza al su oni u Splitu
http://www.poliklinika-stela.hr/Spec..._pretrage.html
http://www.poliklinika-nemetova.hr/

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 30.03.2013. at 18:32. Reason: Q
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:49   #70
Fala ti
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:46   #71
Quote:
mala123 kaže: Pogledaj post
Drage moje, meni se crvenillo pola rezultata na testu i candida mi je bila duplo veca od dopustene. Prvo je to bio shok, jer sve sto sam jela sam morala izbaciti, ali kada covjek vidi koliko se bolje osijeca ne pada mu napamet vratit se tim zabranjenim namirnicama.... A da nepricam kako sam napokon skinula visak kilograma... Prezadovoljna sam testom i ne zalim niti jednu kunu danu za njega. Svaka cast svima u analizi, jer i dan danas ako imam pitanja javim im se mailom i odgovore za sat-dva!
Uglavnom, ja sam preporodena
Bok ekipa,

ja sam napravila test prije dva mjeseca i još se nisam počela pridržavati preporučenih namirnica. Htjela sam zvati nutricionista da mi odgovori na par pitanja ali sam vidjela u tvojoj poruci da im se za eventualana pitanja obratiš mailom. Pliz ajde mi javi kojaj je mail adresa i mogu li očekivati da će mi u malilu odgovoriti koja mi je zamjenska hrana za određena namirnice. Bila sam na konzultaciji sa nutricionistom ali nisam sve zapamtila jer je konzultacija trajala 15 minuta. Za cijenu koštanja testa očekivala sam da ću dobiti pismeno popis zamjenskih namirnica.
Bumbo15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 15:45   #72
Ups, ja ima 10 tak min otvorila temu o alergiji na hranu, a vidim da se ovdje o tom razglaba. Doduše ja sam na voće, čokoladu i kikiriki (sama skontala pa iste izbjegavam) u obliku kihanja, osipa i sl. dok vi vidim svi uglavnom imate probleme s probavom. Sad ne znam jel spadam i ja u ovu vašu kategoriju i da li bi mi značio odlazak na taj test intolerancije. Šta vi mislite? Inače za sve oblike alergija sam čula da treba izbacit mliječne proizvode. Znate li šta o tome?
Hvala
kkatarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:29   #73
Kako da ga u zagrebu napravim?
Imam 19 godina a stvarno me crijeva ubijaju u pojam......
anita444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:43   #74
Quote:
anita444 kaže: Pogledaj post
Kako da ga u zagrebu napravim?
Imam 19 godina a stvarno me crijeva ubijaju u pojam......
Možeš ovdje vjerojatno. Pitaj ih: http://www.poliklinika-stela.hr/
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:23   #75
Thumbs up

Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Možeš ovdje vjerojatno. Pitaj ih: http://www.poliklinika-stela.hr/

e hvala puno
anita444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 09:12   #76
Quote:
anita444 kaže: Pogledaj post
e hvala puno
Molim.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 10:03   #77
imam pitanje: vi koji ste radili test intolerancije, jeste li mozda usporedili svoje rezultate s pravilima prehrane za svoju krvnu grupu? stvarno me jako zanima jesu li preklapanja velika...
__________________
My goal in life is to be as good of a person my dog already thinks I am.
Sun&Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:07   #78
Da li je netko od vas možda bio u poliklinici Simbex? Tamo isto rade testove intolerancije samo uzmu uzorak krvi i urina pa šalju u ameriku. Navodno je test puno širi a cjena je kao i u Analizi.
Marija Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 11:48   #79
evo, ja sam radila test i dali su mi listu sto sve ne smijem: mlijeko i mlijecne prozivode (nikakvo, ni kozje), kvasac, psenica, secer, jaja, raz, heljda, kukuruz, jecam, kajsija, banana, naranca, kruska, grejpfrut, ananas, sljiva, malina, jagodan, datula, jagnjetina, piletina, svinjetina, pastrmka, lignji, losos, tunjevina, kikiriki, sukcokret, orah, kava, pistaci, kokos, indijski orah, krastavac, tikvica, papar, bijeli luk, zelena salata, paradajz, krompir, crni luk, celer, dinja, spinat, grah. Eto...
Dakle, ostala mi teletina, puretina (tko ce to placat), riza, nesto voca i nesto povrca, koje uglavnom ne volim, jer sve ono sto inace jedem je na listi nedozvoljenog. Mislim, ne smijem nista spremiti s lukom!!!
Ali me sve te instrukcije bune, jedini kruh koji mogu jest je zobeni, ALI i u zobenom kruhu ima kvasca, jedan dio psenicnog brasna, mlijeka, secera... Dakle, jel' ga smijem ili ne smije? Mogu rizu, dakle, rizini krekeri - ALI, przeni su u suncokretovom ulju i imaju dodatke kikirikija ili kukuruza (svi, bar u nekoj formi). Dakle, jel' smijem il' ne smijem???
Jedno vrijeme sam se pokusavala pridrzavat, ali ove "sive" namirnice mi ne daju mira pa ih ni ne jedem, dakle nije mi ostalo puno... cak sam pila de-caf sa sojinim mlijekom... ne mogu naci rijeci da opisem taj BLJAK!
Pokusala bih opet, ali iskreno... treba mi nekakav kruh!!!
U medjuvremenu sam na UN-ovki!
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:09   #80
Dobro veće želim svima.Čitam al nikak da skužim,o čemu pričate? Koje cifre izbacujete,ja neznam dali sam u pravu ali za djete nisam ništ morala platit,pedijatrica nas je poslala na vađenje krvi u našu županijsku bolnicu u Čakovcu i napravili smo test na prehrambene alergene. Ige je 108,a normalne norme za djete je do 90.I tako smo krenuli na test koji je pokazao da je alergičan na kravlje mlijeko,mliječne proizvode,pšenično i raženo brašno,čokolada i kakao.A simptomi su bili suhi kašalj,suzenje očiju,začepljen nos,glavobolja .......Ja bih trebala bilo kakvu pomoć,bilo kakav savjet da mi netko objasni kolko je to opasno,kako nek ispečem kukuruzni kruh a da nejde pšenično brašno u smjesu za kruh,koja je i kakvo je to graham brašno i dali mu mogu ispeć kruh od tog brašna.Ja sam totalno zbunjena i neznam se kam okrenut kaj kupit koju namirnicu naći a da bude bez pšeničnog brašna, tragova mlijeka,čokolade,kakaaa
david25022002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.