Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2010., 20:25   #21
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Vezano za tadađnje zagrijavanje zida, stavi se izolacija cijevi i rješen problem.
Moji savjet ne radi to jer ćeš se smrznuti kroz zimu, kad ćeš to napraviti, drugo, posla ima navrh glave. Savjet pričekaj idući remont grijanja.
Ajde baci pogled na "problem s grijanjem", pa rijesi dilemu.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 21:05   #22
Je, je, baž bude onih par mm izolacije smanjilo gubitke. Bude, samo ne dovoljno.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 06:37   #23
Ima takvih likova dosta! Znam ja jednog kojem smetaju ventili u kupaoni(nema nijednog),poklopci razvodnih kutija,cijevi za centralno su naravno uštemane u zid , električno brojilo potopljeno u zid (onaj stari nadžbukni tip) itd.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 06:42   #24
stvarno žalim svakoga tko ih ne uštema u zid
netko sretne pamet netko prije netko kasnije nemaveze
crni oko njih
problemi oko bojanja zidova
čiščenje
gubici to nisu i radijatori griju zid
aktivna površina cijevi nije ni približno površini jednom članku
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 08:29   #25
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
stvarno žalim svakoga tko ih ne uštema u zid
netko sretne pamet netko prije netko kasnije nemaveze
crni oko njih
problemi oko bojanja zidova
čiščenje
gubici to nisu i radijatori griju zid
aktivna površina cijevi nije ni približno površini jednom članku


Ali zašto u zid?
Zar nije jednostavnije cijevi prije polaganja glazure staviti u pod ?
Naravno iz poda se može dio cijevi podići pozidu do samog ulaza u radijator, ali je glavnina vodova ipak u podu.

U podovima nema struje da smeta, nema nićega i instalacija se lako izvodi , izolira , učvrsti, sve po propisu .

Zašto iz poda u zid?
Zbog toga da nam cijevi ne vire iz parketa, da se ne vide toliko, da se lakše postavi i održava sami parket. Iz zida se vidi, samo oko 10 cm cijevi , ako se spaja radijator u donjem dijelu ili se kod klasičnog spajanja, praktično vide samo ventili na radijatoru.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 12:45   #26
U zid zato što je parket već postavljen, grijanje je rađeno naknadno...
Alen_356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:31   #27
majstor52 svakako u pod i zid ako se radi na vrijeme
ja govorim o naknadnoj ugradnji
tako je i autor pitao nemaveze
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 08:52   #28
Cijevi za centralno grijanje

planiram razvoditi centralno grijanje po kući...znam da postoje bakrene cijevi i plastične..navodno su bakrene puno skuplje od plastičnih...dali bi mi netko mogao reći prednosti i nedostatke jednih i drugih, kao i kako se kreću cijene jednih i drugih..hvala unaprijed
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:14   #29
Već obrađena tema na ovom forumu. Malo potraži, ima dosta postova na toj temi.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 12:08   #30
da, samo što se od obrade teme cijena bakra mjenjala barem 5 puta.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 10:20   #31
jel može netko barem okvirno reći cijene bakrenih, plastičnih, aluminijskih cijevi za grijanje?
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:30   #32
Moj muž je majstor i kad smo nedavno slagali centralno, rekao je da nećemo stavljati bakar jer je to, ako se dobro sjećam, rekao da je više-manje isti trošak, a bakar je prošlost i da je ovo novija verzija E sad, ne znam dal sam ti uopće pomogla, samo ti kažem kako sam čula
__________________
Ne dozvoli nikome da ti ruši snove, jer ti nitko nije pomogao da ih izgradiš.
N@t@š@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 13:52   #33
Cijevi za centralno grijanje

Uselili smo se u novi stan i cijevi za centralno su po zidovima u stanu. Ne smetaju nam, samo bih htio znati smiju li se na njih stavljati ukrasi (od papira, tkanine) i tako to ili se prejako zagriju. Ne želim da se štogod desi.
nobody12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 18:10   #34
temp 60-80 oC
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 21:07   #35
Quote:
nobody12 kaže: Pogledaj post
Uselili smo se u novi stan i cijevi za centralno su po zidovima u stanu. Ne smetaju nam, samo bih htio znati smiju li se na njih stavljati ukrasi (od papira, tkanine) i tako to ili se prejako zagriju. Ne želim da se štogod desi.
Ako ste mislili stavljati neke papire ili tkanine koji bi bili u dodiru sa cijevima to nije za to. Neće se zapaliti ali toplina je velika. Pogotovo na polaznoj cijevi. Dogodit će se da radi topline te tkanine ili papiri budu oštećeni. NEkakve kukice-nosači (pa i plastične) mogu ići a diektno ne.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:45   #36
Ako te vizuelno smeta, mozes prebojati cijevi posebnim bojama za bakar ili zeljezo.
Nicholas- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 20:16   #37
Plinske cijevi

Ne kužim se u stvar pa ću se možda krivo izraziti ili čak zvučati glupo
Uglavnom, u stanu su mi "vani", tj. na zidovima sve te plinske (? valjda su plinske, one koje vode do radijatora!) cijevi x2. Negdje su gore, negdje su dolje i baš su ružne i teške za održavanje. Zanima me da li se te cijevi nekako mogu "staviti" u zid? Koliko je to kompliciran i dugotrajan posao, tko uopće izvodi takve radove i da li netko ima uopće ideju koliko bi tako nešto koštalo? Ako ne ta opcija, da li imate neku drugu ideju kako to riješiti (sakriti)?
Zahvaljujem na odgovorima!
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 21:09   #38
Ne d'o bog da ti do radijatora vode plinske cijevi.

Plinske cijevi vode od ulaska u stan, preko plinske ure do kombi bojlera. Od bojlera dalje vode cijevi s vodom (dvostruke) do svakog radijatora u stanu.

Možeš ih uštemati u zid. Ne znam koliko dođu radovi, ali računaj da ćeš osim štemanja i žbukanja imati i troškove prekrajanja ovih cijevi. Možda se javi netko tko je ovo izvodio, pa javi koliko ga je stajalo ovo veselje (prašina, prašina, svuda oko nas ).
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:03   #39
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ne d'o bog da ti do radijatora vode plinske cijevi.

Plinske cijevi vode od ulaska u stan, preko plinske ure do kombi bojlera. Od bojlera dalje vode cijevi s vodom (dvostruke) do svakog radijatora u stanu.

Možeš ih uštemati u zid. Ne znam koliko dođu radovi, ali računaj da ćeš osim štemanja i žbukanja imati i troškove prekrajanja ovih cijevi. Možda se javi netko tko je ovo izvodio, pa javi koliko ga je stajalo ovo veselje (prašina, prašina, svuda oko nas ).
Haha, ma znam da nisu to one plinske cijevi, nego kao grijanje na plin i to, a nisu mi dobro zvučale vodovodne cijevi, ma kaj god Kužimo se

A da, znam, taj dio je onaj koji me više zanima, sam rad s cijevima pa tek onda ti zidarski radovi. Mislim, čisto okvirno jer si ni približno ne mogu zamisliti o kakvim ciframa je riječ pa da vidim da li uopće mogu sanjati o tim radovima ili da se pomirim s tim sakupljačima prašine
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 10:28   #40
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Ne kužim se
Uglavnom, u stanu su mi "vani", tj. na zidovima sve te plinske (? valjda su plinske, one koje vode do radijatora!) cijevi x2.!
To sigurno nisu plinske cijevi, to su cijevi od centralnog grijanja.
Ne navodiš od kuda polaze te cijevi, ili od bojlera ili je zajedničko centralno grijanje, nije važno ,one su po stanu.
Cijevi koja dolaze iz poda i odlaze u strop nije moguće micati (kod grijanja iz zajedničke kotlovnice u zgradama) , a onaj eventualno manji dio koja odlazi do radijatora, može se sakriti u zid.

Mislim da se kod tebe radi o čeličnim crnim cijevima, koje su obojene u neku boju (bijelo....)?
Micanje cijevi u zid po prilici stoji isto kao i izrada nove instalacije. za orijentaciju uzmi za izračun cca 400,00 kuna +materijal za svaki radijator i imaš cifru koštanja.
Ovo nije baš relevantno ali može poslužiti.

Za točan predračun ipak majstor mora vidjeti i dati ozbiljnu ponudu!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.