Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 11:47   #101
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Miniwash u samoposluznoj za aute je zakon... Prvo kemijsko pretpranje, onda sampon sa vrucom vodom, ako nema puno pjene ne morate niti ispirati... Naravno, nakon toga doma osusiti lanac i staviti ulje na njega... Ako se bojite takvog pranja pogledajte na youtubeu kako to profi ekipe rade...
Nadam se da nisam prepoznao sarkazam u postu. Naravno, ti si svjestan da profi ekipe nemaju vremena za gubljenje i da zato peru miniwashem i da nakon miniwasha slijedi kompletan servis bicikla, a ne pospremanje u garažu da se lageri dinstaju?
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 13:27   #102
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Miniwash u samoposluznoj za aute je zakon... Prvo kemijsko pretpranje, onda sampon sa vrucom vodom, ako nema puno pjene ne morate niti ispirati... Naravno, nakon toga doma osusiti lanac i staviti ulje na njega... Ako se bojite takvog pranja pogledajte na youtubeu kako to profi ekipe rade...
Nadam se da nisam prepoznao sarkazam u postu. Naravno, ti si svjestan da profi ekipe nemaju vremena za gubljenje i da zato peru miniwashem i da nakon miniwasha slijedi kompletan servis bicikla, a ne pospremanje u garažu da se lageri dinstaju?
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:08   #103
Nakon miniwasha slijedi utrka... I ne znam kako se meni vec godinama nisu izdinstali (na vise bicikala)...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:58   #104
Jesu li se ili ne, vidjet ćeš kad ih otvoriš
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 18:08   #105
Brat posudio bicikl sa brzinama.
Ja priprosti seljak vozim svoj vjerni single gear Jamis i ne znam ništa o načinima svijeta...
Konkretno da mu se ne desi nešto što zovu cross chaining, koje brzine (brojevima) treba izbjegavati? Ima 3 x 8 brzina.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 18:30   #106
Najekstremnije pozicije: najmanji-najmanji i najveci-najveci, te kombinacije koje su blizu tome. Iako kratkorocno gledano nece se dogoditi bas nista.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 18:57   #107
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Najekstremnije pozicije: najmanji-najmanji i najveci-najveci, te kombinacije koje su blizu tome. Iako kratkorocno gledano nece se dogoditi bas nista.
Znaš li možda napamet da li su to 1-7, 1-8, 3-1 i 3-2 ?
Ili sam pogrešno shvatio...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 20:14   #108
evo ti slika

ovo je sa 9 brzina, ali princip je isti.
__________________
Učlani se!
:п
lišina is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 20:36   #109
Quote:
lišina kaže: Pogledaj post
evo ti slika

ovo je sa 9 brzina, ali princip je isti.
Hvala.
Slika potvrđuje ono što sam gore napisao, samo još malo restriktivnije.
na 1 su lošiji 6,7,8
na 2 izbjegavati 1 i 8
na tri 1,2,3

__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2022., 18:29   #110
Dva pitanja totalnog biciklističkog neznalice. Kupio sam kćerki od 9 godina bicikl koji ima 7 brzina. Pročitao sam negdje da se brzine mijenjaju u pokretu i to jednu po jednu. Da li je to točno? I ono najvažnije niža brzina (1-2) služi za vožnju po uzbrdici a više (7) za nizbrdicu? Danas uzeli bicikl i nemamo pojma u kojoj brzini treba voziti po različitim uvjetima. Možda je glupo pitanje ali moje znanje o biciklima je nula pa eto ako može odgovor na ova pitanja.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2022., 20:47   #111
Da, brzine se mijenjaju tokom okretanja pedala, a nema nekog pravila u kojoj brzini treba biti, bira se po osjecaju, osobnoj snazi. Razlika u brzinama je u tome koliko puta moras okrenuti pedale za 1 okret kotaca, manjom snagom okrenuti pedale veci broj puta ili jacom snagom manje okretati pedale. To je korisno jer je uzbrdo teze okretati, a nizbrdo lakse. Ali to dolazi intuitivno tokom voznje, nema odredjeno u kojoj tocno brzini treba biti u kojim uvjetima.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2022., 22:40   #112
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Dva pitanja totalnog biciklističkog neznalice. Kupio sam kćerki od 9 godina bicikl koji ima 7 brzina. Pročitao sam negdje da se brzine mijenjaju u pokretu i to jednu po jednu. Da li je to točno? I ono najvažnije niža brzina (1-2) služi za vožnju po uzbrdici a više (7) za nizbrdicu? Danas uzeli bicikl i nemamo pojma u kojoj brzini treba voziti po različitim uvjetima. Možda je glupo pitanje ali moje znanje o biciklima je nula pa eto ako može odgovor na ova pitanja.
Ako ima klasični mjenjač, vanjski, s više lančanika, onda se mijenja u pokretu. Idealno je okretati pedale lagano (sporije nego pri vožnji), pogotovo kad se mijenja u višu brzinu (jer pri početku prebacivanja mali dio lančanika preuzima na sebe sav teret), a tako se smanjuje rizik od pada lanca ako mjenjač nije dobro podešen. Iako, to je od djeteta teško očekivati, najbitnije je da ručicu ne prebacuje za više od jedne brzine dok ne okreće pedale.


Kod unutarnjeg mjenjača u nabi se stane okretati pedale dok se mijenjaju brzine.

Za početak nađite neku srednju brzinu u kojoj može bez puno napora krenuti s mjesta po ravnom. Najbolje da se od tu dalje sama uči što joj paše - kod dulje vožnje po ravnom nek prebaci u višu, prije nego se zaustavi nek vrati u "početnu", ako joj je teško uzbrdo nek prebaci u nižu. Brzo će pohvatati što joj paše.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2022., 19:44   #113
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
Da, brzine se mijenjaju tokom okretanja pedala, a nema nekog pravila u kojoj brzini treba biti, bira se po osjecaju, osobnoj snazi. Razlika u brzinama je u tome koliko puta moras okrenuti pedale za 1 okret kotaca, manjom snagom okrenuti pedale veci broj puta ili jacom snagom manje okretati pedale. To je korisno jer je uzbrdo teze okretati, a nizbrdo lakse. Ali to dolazi intuitivno tokom voznje, nema odredjeno u kojoj tocno brzini treba biti u kojim uvjetima.
Hvala. Vozi se ona evo već 7 dana i baš je ušla u fazon.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 11:26   #114
Ovo je donekle točno tj tocno je u slucaju prenjeg mjenjaca kad se šalta s manjeg na veci ring, treba poprilicno smanjiti kadencu i olabaviti pritisak.
Kad šaltaš s prednjeg veceg na manji ring nema potrebe usporiti kadencu, nit popustiti pritisak.
Glede zadnjeg; nema potrebe vrtiti lagano nego samo malo popustiti pritisak u tom djeliću sekunde kad se dešava šaltanje.
Glede šaltanja više brzina odjednom, zašto ne?!Moderni mjenjaci podrzavaju šaltanje 2-3 pa i 4 brzine odjednom. Shimanova tehnologija se zove rapidfire shifting, a i konkurenti imaju svoje nazive. Odnosi se na zadnji mjenjac i vrijedi isto pravilo, obavezno okretati pedale, ali popustiti pritisak dok lanac ne nasjedne na indexirani ring
Ziiky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.