Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2010., 18:20   #1
Kome se žaliti na učitelje?

kome trebam se javit da se žalim na učiteljicu !
mali mi završava treći razred osnovne škole i maju učiteljicu koja po mojem proračunu i ostalih roditelja nije baš čista!
kod nje su ocijene samo 5 ili 1! kada smo je pitali zašto tako ona je odgovorila da je to njen princip ocijenjivanja
od njih jako puno zahtijeva i radi velike razlike između svojih miljenjika i ostalih!
svoje tj. njih troje ili četoro vodi po maksimiru i drugim mjestima,a druge ignorira!
čak ih je jednom kaznila kada su išli na doručak bili su malo nestašni vratila ih je nazad u učionicu bez dručka! što po meni nije uredu da ih tako kazni!
ravnatelj baš nije neki pa se sa njim ne da razgovarat!
mada sam čula od drugih učitelja da nisu oduševljeni sa njom i da im je malo čudna!
a sada na kraju školske godine im kvari i ruši ocijene!
naprimjer mojem malom je dala 3 iz glazbenog,a ima ocijene 4,5,5. kada sam bila na informacijama rekla mi je da nauči jednu pjesmicu i da se javi. kada se je on javio ina ga je pitala i rekla mu da zašto nije naučio još koju i da će sad imati 3!
luda sam ko šlapa na nju!!!!!!!!:mad:
mada je imala još nekih ispadaja!
pa vas ja sada pitam kome se obratit za pomoč!:s
mama tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 18:28   #2
a kakve su učiteljice bile u tvoje doba???
Mali je 3-ći razred...nek se strpi do petog, prolazit će s 5...ako je stvarno takva rospija kako kažeš...
ja sam imala učiteljice koje su šamarale, vukle za kosu, bile stroge...pa se nitko od roditelja nikada nije žalio...
danas ne smiješ djecu krivo pogledati a da se roditelji ne žale... ne znam...iskreno, nisam kompetentna da djelim savjete, mama sam tek 3mjeseca, ali se iskreno nadam da neću biti jedna od roditelja koja se žali profesore kakvi god oni bili...a ruku na srce, daleko su bolji i mekši nego kada smo mi išli u školu...
danas djeca imaju 101 pravo a učitelji nikakvo... baš me zanima ta nestašnost!?
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 18:28   #3
MZOŠ-u.
Napišeš prigovor na rad učiteljice (naravno navedeš da je o svemu upoznat i ravnatelj), i pošalješ preporučeno.
Bilo bi dobro da vas se skupi više nezadovoljnih roditelja i zajedno potpišete.
Inače, za ovaj slučaj i ubuduće bilo šta moj ti je savjet; sve radi pismeno, pismeni prigovor ravnatelju i on ti mora se pismeno očitovati. Ovako kao da se nije ništa dogodilo.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 20:21   #4
Tjedan dana prije kraja školske godine? Nikome... Najlošije moguće vrijeme za tako nešto. Sljedeće godine sjetiti se na vrijeme - ako je problem, problem je od početka, pa se tako mora početi i regirati...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 21:10   #5
Iskreno (kao jedna iz branše) ću ti reći: svi će ju zaštiti i kolege i ravnatelj i pedagog i defektolog i ostalo logovi, jer nitko ne želi imati posla s ministarsvom i dati kolegicu na razglas. Svi će u bradu gunđati da je baba niš' koristi i da nije za u razred, ali kad dođe do frke svi su kao jedno. To ti je kao kod doktora i odvjetnika: Vražji pakt. Baba neće zbog toga dobit otkaz, dobit će eventualno upozorenje i naputak kako da provodi ocijenjivanje i pojeo vuk magare, a "njeni" u školi se neće njoj zamijerati jer je možda u "sindikatu", ili je "važna karika u biračkom tijelu" ili je u "školskom odboru" ili....ili....ili..... tak da savjetujem da se radi na djetetu da shvati nedostatke učiteljice i da se pokuša što više pričati s njim da puno radi na sebi i uči za svoje dobro, a ne za ocjene. Ionako se ocjene od 1. do 4. ne uzimaju u nikakav prosjek. Objasniti djetetu da je dobro i "imati tri iz glazbenog" ako do toga dođe i ne praviti drame da se ne bi osjećalo loše ili nedoraslo. Uostalom nisu svi rođeni pjevači niti sportaši. Ja se osobno ne bih nikada išla zamjerati učiteljici zbog glazbenoga. Uostalom ne mogu svi iz odgoja imati 5. nisu svi jednako sposobni ni talentirani ( ja iz tjelesnog imala 2 jer nisam mogla trčati da me ubiješ). Ma niti zbog drugog predmeta. Forsala bih s djetetom i radila zbog njega ionako mu to znanje kasnije treba da ga pokaže nastavnicima od 5. do 8. i to je bitno. Djeca zaborave što je bilo od 1. do 4. razreda, sjećaju se samo je li učiteljica bila mlada i lijepa (čitaj dobra) ili stara i naborna (čitaj vještica i babaroga). Što manje režite ti i tm na učiteljicu manje će ju dijete mrziti. To je gola činjenica. Djeca kupe ponašanje roditelja prema svima pa tako i prema učiteljima. Ukažite mu na neke njene vrline pa će s vremenom biti bolje i vi se kod kuće nećete toliko živcitari jer se ionako neće ništa promijeniti. Olakšajte sebi i djetetu to školovanje.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 08:56   #6
Ja sam isto prošla muke u školi s nekim učiteljicama. Jedino je sreća što mi nisu narušili samopouzdanje. Znam ih vidjeti kad prođem pored škole, stare, oronule...
Nikad, niti jedna učiteljica neće biti grozna prema mojoj djeci, jer ću je ucijeniti. Probaj biti bučna, prijeti joj. Lakše je srati po glavi onom tko se ne buni.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:06   #7
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Iskreno (kao jedna iz branše) ću ti reći: svi će ju zaštiti i kolege i ravnatelj i pedagog i defektolog i ostalo logovi, jer nitko ne želi imati posla s ministarsvom i dati kolegicu na razglas. Svi će u bradu gunđati da je baba niš' koristi i da nije za u razred, ali kad dođe do frke svi su kao jedno. To ti je kao kod doktora i odvjetnika: Vražji pakt. Baba neće zbog toga dobit otkaz, dobit će eventualno upozorenje i naputak kako da provodi ocijenjivanje i pojeo vuk magare, a "njeni" u školi se neće njoj zamijerati jer je možda u "sindikatu", ili je "važna karika u biračkom tijelu" ili je u "školskom odboru" ili....ili....ili..... tak da savjetujem da se radi na djetetu da shvati nedostatke učiteljice i da se pokuša što više pričati s njim da puno radi na sebi i uči za svoje dobro, a ne za ocjene. Ionako se ocjene od 1. do 4. ne uzimaju u nikakav prosjek. Objasniti djetetu da je dobro i "imati tri iz glazbenog" ako do toga dođe i ne praviti drame da se ne bi osjećalo loše ili nedoraslo. Uostalom nisu svi rođeni pjevači niti sportaši. Ja se osobno ne bih nikada išla zamjerati učiteljici zbog glazbenoga. Uostalom ne mogu svi iz odgoja imati 5. nisu svi jednako sposobni ni talentirani ( ja iz tjelesnog imala 2 jer nisam mogla trčati da me ubiješ). Ma niti zbog drugog predmeta. Forsala bih s djetetom i radila zbog njega ionako mu to znanje kasnije treba da ga pokaže nastavnicima od 5. do 8. i to je bitno. Djeca zaborave što je bilo od 1. do 4. razreda, sjećaju se samo je li učiteljica bila mlada i lijepa (čitaj dobra) ili stara i naborna (čitaj vještica i babaroga). Što manje režite ti i tm na učiteljicu manje će ju dijete mrziti. To je gola činjenica. Djeca kupe ponašanje roditelja prema svima pa tako i prema učiteljima. Ukažite mu na neke njene vrline pa će s vremenom biti bolje i vi se kod kuće nećete toliko živcitari jer se ionako neće ništa promijeniti. Olakšajte sebi i djetetu to školovanje.
čitam ovo i bijes raste u meni.
je, istina je da dijete treba učiti da prihvaća i loše strane života i situacije, ali učiti ga da mora prihvatiti loše ponašanje učiteljice, što nije ništa drugo nego mobbing, zato jer je maleno, nemoćno i presitna karika u lancu - je čisto sranje, da moram tako reći.
zato jer je sustav takav, zato jer u takvim ustanovama rade, svaka čast izuzecim, budale koje se boje vlastite sjene umjesto da rade u interesu djeteta.
uf.
__________________
peku me oči.

Zadnje uređivanje chiquita : 10.06.2010. at 10:14.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:48   #8
A ja moram reći da mi je pu klinac crno-bijelih rasprava u kojima jedni svako pitanje ili prigovor upućen školi proglašavaju pritiskom, razmazivanjem djeteta, kompleksima i spikama kako je bilo nekad....dosuše i onih drugih koji misle da baš ništa ne valja i da je njihovo dijete neshvaćeni genij.
Ako čovjek smatra da nešto nije u redu koji klinac ne bi pitao i tko smo mi da dovodimo u pitanje njegove motive i razloge...
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:03   #9
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Iskreno (kao jedna iz branše) ću ti reći: svi će ju zaštiti i kolege i ravnatelj i pedagog i defektolog i ostalo logovi, jer nitko ne želi imati posla s ministarsvom i dati kolegicu na razglas. Svi će u bradu gunđati da je baba niš' koristi i da nije za u razred, ali kad dođe do frke svi su kao jedno. To ti je kao kod doktora i odvjetnika: Vražji pakt. Baba neće zbog toga dobit otkaz, dobit će eventualno upozorenje i naputak kako da provodi ocijenjivanje i pojeo vuk magare, a "njeni" u školi se neće njoj zamijerati jer je možda u "sindikatu", ili je "važna karika u biračkom tijelu" ili je u "školskom odboru" ili....ili....ili..... tak da savjetujem da se radi na djetetu da shvati nedostatke učiteljice i da se pokuša što više pričati s njim da puno radi na sebi i uči za svoje dobro, a ne za ocjene. Ionako se ocjene od 1. do 4. ne uzimaju u nikakav prosjek. Objasniti djetetu da je dobro i "imati tri iz glazbenog" ako do toga dođe i ne praviti drame da se ne bi osjećalo loše ili nedoraslo. Uostalom nisu svi rođeni pjevači niti sportaši. Ja se osobno ne bih nikada išla zamjerati učiteljici zbog glazbenoga. Uostalom ne mogu svi iz odgoja imati 5. nisu svi jednako sposobni ni talentirani ( ja iz tjelesnog imala 2 jer nisam mogla trčati da me ubiješ). Ma niti zbog drugog predmeta. Forsala bih s djetetom i radila zbog njega ionako mu to znanje kasnije treba da ga pokaže nastavnicima od 5. do 8. i to je bitno. Djeca zaborave što je bilo od 1. do 4. razreda, sjećaju se samo je li učiteljica bila mlada i lijepa (čitaj dobra) ili stara i naborna (čitaj vještica i babaroga). Što manje režite ti i tm na učiteljicu manje će ju dijete mrziti. To je gola činjenica. Djeca kupe ponašanje roditelja prema svima pa tako i prema učiteljima. Ukažite mu na neke njene vrline pa će s vremenom biti bolje i vi se kod kuće nećete toliko živcitari jer se ionako neće ništa promijeniti. Olakšajte sebi i djetetu to školovanje.
Znači, treba od malih nogu učiti djecu da postoje različite kaste od kojih neke mogu raditi što hoće, a obični smrtnici neka radije budu kuš. A klinci će s vremenom lijepo usvojiti taj stav i nikome neće pasti na pamet da npr. nije normalno da netko od njih može reći: takav je moj princip, a vi se slikajte (zajedno sa svim pedagoškim standardima i cjelokupnom pedagogijom)...

Kažeš neka ukažu na neke njene vrline... A što da kažu? Pošto očito da ne mogu reći da je učiteljica dobra, poštena, fer, tolerantna i sl., da onda djetetu kažu: ma pusti, pa baš ima lijepu frizuru (iako ne znam baš koliko je to osobina, ali ako ne možeš pronaći ništa drugo ).

Nepravda je nepravda. A roditelji su tu da djecu od nepravde zaštite, a ne da ih uče prihvaćati je kao nešto društveno neminovno. Jer ako to ne naprave, onda je to odgojni propust. Nitko ne kaže da treba odmah džonom, ali pokretačica je očito lijepo već pokušala. Bez uspjeha.

Pa neka onda netko kaže kako je prosvjetarima u današnje vrijeme loše, kako su jadni potlačeni, obespravljeni...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:22   #10
Quote:
mama tina kaže: Pogledaj post
kome trebam se javit da se žalim na učiteljicu !
mali mi završava treći razred osnovne škole i maju učiteljicu koja po mojem proračunu i ostalih roditelja nije baš čista!
kod nje su ocijene samo 5 ili 1! kada smo je pitali zašto tako ona je odgovorila da je to njen princip ocijenjivanja
od njih jako puno zahtijeva i radi velike razlike između svojih miljenjika i ostalih!
svoje tj. njih troje ili četoro vodi po maksimiru i drugim mjestima,a druge ignorira!
čak ih je jednom kaznila kada su išli na doručak bili su malo nestašni vratila ih je nazad u učionicu bez dručka! što po meni nije uredu da ih tako kazni!
ravnatelj baš nije neki pa se sa njim ne da razgovarat!
mada sam čula od drugih učitelja da nisu oduševljeni sa njom i da im je malo čudna!
a sada na kraju školske godine im kvari i ruši ocijene!
naprimjer mojem malom je dala 3 iz glazbenog,a ima ocijene 4,5,5. kada sam bila na informacijama rekla mi je da nauči jednu pjesmicu i da se javi. kada se je on javio ina ga je pitala i rekla mu da zašto nije naučio još koju i da će sad imati 3!
luda sam ko šlapa na nju!!!!!!!!
mada je imala još nekih ispadaja!
pa vas ja sada pitam kome se obratit za pomoč!
Je li ovo test inteligencije ili . Daklem, priča je prilično nevjerojatna, s naglaskom na pitanje gdje ste bili prethodne tri godine?

Ako je kojim slučajem istina, ja bih se žalila ministarstvu (možeš i mailom, ali ipak malo pripazi na pravopis) i uz to tražila premještaj u drugi razred. Djetetu od 9 godina još jedna godina maltretiranja je vječnost. A što se tiče zaboravljanja, moja učiteljica u prva četiri razreda bila je stara frustrirana komunjara koja je maltretirala djecu. Osim jedno dva miljenika koji su joj bili super jer su im roditelji bili intelektualci . Moji roditelji nikad protiv nje riječ nisu rekli, to je moja vlastita percepcija.

Ljudi, ako se vi nećete zauzimati za svoju djecu kad ih netko nagazi samo zato što je jači, tko će? I kakvu im poruku time šaljete? Sa mnom je u razred krenuo jedan dečkić kojega su roditelji u roku keks premjestili u drugi razred kad su vidjeli što se događa. Zavidjela sam mu pola života na tome. A roditeljima i danas zamjeram što su pognuli glavu u toj situaciji.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:23   #11
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nepravda je nepravda. A roditelji su tu da djecu od nepravde zaštite, a ne da ih uče prihvaćati je kao nešto društveno neminovno. Jer ako to ne naprave, onda je to odgojni propust.
Koliko god nas boljelo, sto vrijeme bude vise prolazilo, sve teze cemo moci da ih stitimo od nepravde.

http://dijaspora.wordpress.com/2009/...je-sto-godina/

Obrati paznju na pravila 1 i 4.
Tepif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:27   #12
Quote:
Tepif kaže: Pogledaj post
Koliko god nas boljelo, sto vrijeme bude vise prolazilo, sve teze cemo moci da ih stitimo od nepravde.

http://dijaspora.wordpress.com/2009/...je-sto-godina/

Obrati paznju na pravila 1 i 4.
A ovo bi trebalo biti nešto relevantno?

Čovjek se nalaprdao gluposti klincima kako bi ispao faca... Ni prvi ni zadnji... Uz to još i Amerikanac...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:16   #13
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Iskreno (kao jedna iz branše) ću ti reći: svi će ju zaštiti i kolege i ravnatelj i pedagog i defektolog i ostalo logovi, jer nitko ne želi imati posla s ministarsvom i dati kolegicu na razglas. Svi će u bradu gunđati da je baba niš' koristi i da nije za u razred, ali kad dođe do frke svi su kao jedno. To ti je kao kod doktora i odvjetnika: Vražji pakt. Baba neće zbog toga dobit otkaz, dobit će eventualno upozorenje i naputak kako da provodi ocijenjivanje i pojeo vuk magare, a "njeni" u školi se neće njoj zamijerati jer je možda u "sindikatu", ili je "važna karika u biračkom tijelu" ili je u "školskom odboru" ili....ili....ili..... tak da savjetujem da se radi na djetetu da shvati nedostatke učiteljice i da se pokuša što više pričati s njim da puno radi na sebi i uči za svoje dobro, a ne za ocjene. Ionako se ocjene od 1. do 4. ne uzimaju u nikakav prosjek. Objasniti djetetu da je dobro i "imati tri iz glazbenog" ako do toga dođe i ne praviti drame da se ne bi osjećalo loše ili nedoraslo. Uostalom nisu svi rođeni pjevači niti sportaši. Ja se osobno ne bih nikada išla zamjerati učiteljici zbog glazbenoga. Uostalom ne mogu svi iz odgoja imati 5. nisu svi jednako sposobni ni talentirani ( ja iz tjelesnog imala 2 jer nisam mogla trčati da me ubiješ). Ma niti zbog drugog predmeta. Forsala bih s djetetom i radila zbog njega ionako mu to znanje kasnije treba da ga pokaže nastavnicima od 5. do 8. i to je bitno. Djeca zaborave što je bilo od 1. do 4. razreda, sjećaju se samo je li učiteljica bila mlada i lijepa (čitaj dobra) ili stara i naborna (čitaj vještica i babaroga). Što manje režite ti i tm na učiteljicu manje će ju dijete mrziti. To je gola činjenica. Djeca kupe ponašanje roditelja prema svima pa tako i prema učiteljima. Ukažite mu na neke njene vrline pa će s vremenom biti bolje i vi se kod kuće nećete toliko živcitari jer se ionako neće ništa promijeniti. Olakšajte sebi i djetetu to školovanje.
Kako da ne...suti i trpi.

Sve se skole plase prosvjetne inspekcije i medija.
Zasto ne zaprijetiti uciteljici?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:35   #14
Quote:
mama tina kaže: Pogledaj post
kome trebam se javit da se žalim na učiteljicu !
mali mi završava treći razred osnovne škole i maju učiteljicu koja po mojem proračunu i ostalih roditelja nije baš čista!
kod nje su ocijene samo 5 ili 1! kada smo je pitali zašto tako ona je odgovorila da je to njen princip ocijenjivanja
od njih jako puno zahtijeva i radi velike razlike između svojih miljenjika i ostalih!
svoje tj. njih troje ili četoro vodi po maksimiru i drugim mjestima,a druge ignorira!
čak ih je jednom kaznila kada su išli na doručak bili su malo nestašni vratila ih je nazad u učionicu bez dručka! što po meni nije uredu da ih tako kazni!
ravnatelj baš nije neki pa se sa njim ne da razgovarat!
mada sam čula od drugih učitelja da nisu oduševljeni sa njom i da im je malo čudna!
a sada na kraju školske godine im kvari i ruši ocijene!
naprimjer mojem malom je dala 3 iz glazbenog,a ima ocijene 4,5,5. kada sam bila na informacijama rekla mi je da nauči jednu pjesmicu i da se javi. kada se je on javio ina ga je pitala i rekla mu da zašto nije naučio još koju i da će sad imati 3!
luda sam ko šlapa na nju!!!!!!!!
mada je imala još nekih ispadaja!
pa vas ja sada pitam kome se obratit za pomoč!
Znam da je sad kasno za 3.razred,ali ubuduce...

1.korak. Razgovarati sa uciteljicom i obavezno pomenuti da dijete odgovara pred komisijom.Ako ne pomogne ici na

2.korak.Ravnatelj.I njemu spomenuti komisiju,a i prosvjetnu inspekciju,ako treba.

3.korak bi bila prosvjetna inspekcija kojoj se treba obratiti u pismenoj formi i koja na lice mjesta izlazi za par dana.

U vecini situacija pomogne razgovor sa ravnateljem.Oni obicno umire roditelje i brane ucitelje i nastavnike da nisu tako losi,ali kad ovi odu (roditelji) pozovu ucitelja ili nastavnika u kabinet,izderu se na njega,zaprijete umanjenjem place ili opomenom pred otkaz,plaseci se da prica ne procuri do Ministarstva ili nedajboze medija.

Stanite na stranu svog djeteta!

I mi smo se zalili na 4 iz glazbenog,digli dreku kod ravnatelja i mali je na kraju imao 5.
A uciteljica je,kasnije smo culi,uplakana izisla iz njegova kabineta...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:16   #15
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Znam da je sad kasno za 3.razred,ali ubuduce...

1.korak. Razgovarati sa uciteljicom i obavezno pomenuti da dijete odgovara pred komisijom.Ako ne pomogne ici na

2.korak.Ravnatelj.I njemu spomenuti komisiju,a i prosvjetnu inspekciju,ako treba.

3.korak bi bila prosvjetna inspekcija kojoj se treba obratiti u pismenoj formi i koja na lice mjesta izlazi za par dana.

U vecini situacija pomogne razgovor sa ravnateljem.Oni obicno umire roditelje i brane ucitelje i nastavnike da nisu tako losi,ali kad ovi odu (roditelji) pozovu ucitelja ili nastavnika u kabinet,izderu se na njega,zaprijete umanjenjem place ili opomenom pred otkaz,plaseci se da prica ne procuri do Ministarstva ili nedajboze medija.

Stanite na stranu svog djeteta!

I mi smo se zalili na 4 iz glazbenog,digli dreku kod ravnatelja i mali je na kraju imao 5.
A uciteljica je,kasnije smo culi,uplakana izisla iz njegova kabineta...
a jel mu pravila neke probleme ili?
laurita77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:22   #16
Quote:
mama tina kaže: Pogledaj post
.......
kod nje su ocijene samo 5 ili 1! kada smo je pitali zašto tako ona je odgovorila da je to njen princip ocijenjivanja
.......
naprimjer mojem malom je dala 3 iz glazbenog


Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Znam da je sad kasno za 3.razred,ali ubuduce...

1.korak. Razgovarati sa uciteljicom i obavezno pomenuti da dijete odgovara pred komisijom.Ako ne pomogne ici na

2.korak.Ravnatelj.I njemu spomenuti komisiju,a i prosvjetnu inspekciju,ako treba.

3.korak bi bila prosvjetna inspekcija kojoj se treba obratiti u pismenoj formi i koja na lice mjesta izlazi za par dana.

U vecini situacija pomogne razgovor sa ravnateljem.Oni obicno umire roditelje i brane ucitelje i nastavnike da nisu tako losi,ali kad ovi odu (roditelji) pozovu ucitelja ili nastavnika u kabinet,izderu se na njega,zaprijete umanjenjem place ili opomenom pred otkaz,plaseci se da prica ne procuri do Ministarstva ili nedajboze medija.

Stanite na stranu svog djeteta!

I mi smo se zalili na 4 iz glazbenog,digli dreku kod ravnatelja i mali je na kraju imao 5.
A uciteljica je,kasnije smo culi,uplakana izisla iz njegova kabineta...
ovolika drama radi četvorke iz glazbenog?!?!?!
iskreno, kad vidim što su ljudi u stanju izvesti radi jedne vrlo dobre ocjene, fakat žalim sve one koji rade u školama.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:33   #17
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post




ovolika drama radi četvorke iz glazbenog?!?!?!
iskreno, kad vidim što su ljudi u stanju izvesti radi jedne vrlo dobre ocjene, fakat žalim sve one koji rade u školama.
slažem senije mi jasno kako netko takvu scenu može napraviti, pa o nečijem dramatiziranju ovisi nečiji posao...i još se radovati što netko izlazi uplakan u redu je stojati iza svoga djeteta, ali učiti ga da će mama i tata se izderat na ravnatelja i sve će biti u redu, to nije nikako za pohvalu! Radito to slobodno, ali nemojte se čuditi kad djeca budu neposlušna!
laurita77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 00:16   #18
Quote:
laurita77 kaže: Pogledaj post
a jel mu pravila neke probleme ili?
Da,pravila je probleme.

Mali je stalno dobijao petice iz testova,znao svaku pjesmicu i trudio se,ali-uciteljica zapela da ne pjeva lijepo.

Kao da je dijete pohadjalo glazbenu skolu,a ne 4.osnovne.

Pa mu jos rekla da ruzno pjeva,pred cijelim razredom.

Naravno da smo je isli tuzit ravnatelju-i za nepedagosko postupanje prema djetetu i za (na temelju testova i znanja) nama nerazumljivu cetvorku.

Sto smo se trebali pravit blesavi,jel?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 00:21   #19
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post




ovolika drama radi četvorke iz glazbenog?!?!?!
iskreno, kad vidim što su ljudi u stanju izvesti radi jedne vrlo dobre ocjene, fakat žalim sve one koji rade u školama.
Ovo je opceniti savjet onima koji imaju problem sa uciteljima i prosvjetarima.

I da,ako ucenik ili roditelj nije zadovoljan ocjenom iz bilo kojeg predmeta;ako je cvrsto uvjeren da je ucenik zakinut,zasto se ne potuziti?

Ili su nam prosvjetari Bogovi koji ne grijese?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 00:22   #20
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Da,pravila je probleme.

Mali je stalno dobijao petice iz testova,znao svaku pjesmicu i trudio se,ali-uciteljica zapela da ne pjeva lijepo.

Kao da je dijete pohadjalo glazbenu skolu,a ne 4.osnovne.

Pa mu jos rekla da ruzno pjeva,pred cijelim razredom.

Naravno da smo je isli tuzit ravnatelju-i za nepedagosko postupanje prema djetetu i za (na temelju testova i znanja) nama nerazumljivu cetvorku.

Sto smo se trebali pravit blesavi,jel?
Ne, uopće se niste trebali praviti blesavi..ali ja isto mislim da je četvorka i više nego dobra ocjena, ali ako inzistirate na perfekcionizmu,go for it! ajme, pa nije kraj svijeta ako netko ne pjeva lijepo, pa ne znaju svi sve! svatko ima neki talent, nitko ne moze iz svega imati petice!
laurita77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.