Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2015., 19:26   #21
Meni je chlorella bila super, nakon mjesec dana konzumiranja sam se osjecala (a kazu i izgledala) osjetno bolje.

Jedino me muci sto je 90% proizvodaca iz USA, nesto AU itd., a iz Kine/Japana (otkuda je ova alga zapravo) nema prodavaca/proizvodaca. U cemu je stos?

Takoder, zapanjilo me koliko je na ebay-u jeftinije (jedno 3x) nego kod nas (govorim o cijeni u bio&bio, ljekarna je nesto skuplja a i nemaju u trenutno tabletice vec samo prah). Inace i sama kupujem gluposti preko ebay-a bas zbog jeftinoce, ali ipak sam oprezna prema stvarima koje unosim u svoj organizam, futrole za mob i sl stvari su druga prica.

Gdje i od koga kupiti a da nije gmo, lose kvalitete i slicno?
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 22:02   #22
Chlorelu sam probala i na žalost meni ništa nije pomogla, jednako sam bez energije kao i prije
bacanje novaca uzalud
probala sam i tirozin (Dynabiane) sa ginsengom i guaranom bla bla bla
ma sve je to nula bodova
jedno dugo vrijeme ne mislim piti ništa od tih super suplemenata i super ( shit) food hrane i sigurna sam da ću se osjećati isto!
Betsy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 23:10   #23
@Betsy77 Ja npr. imam problema sa željezom.... uvijek i stalno..... uglavnom, izbjegavam piti tablete za to, ako baš ne moram, dakle ako se bas stvarno osjećam slabo i bez energije, pila sam par mjeseci pšenicu u prahu, sad sam uzela tinkturu koprive, kopriva mi uvijek super pomaže. Ne znam zašto ti nemaš energije, ali eto, ako je isto željezo, probaj koprivu, najbolje svježu ako ti je ikako dostupna (šume, livade i to).

E sad, počela sam prije par dana piti klorelu. Inače se rekreativno bavim trčanjem već jako dugo godina, prije jedno tjedan dana sam opet počela nakon par mjeseci zimske pauze, ali danas..... idem k'o metak, ne znam što mi je bilo i otkuda toliko energije, ali imala sam osjećaj da bi mogla satima trčati, kad sam stala, ništa, nikakav umor, nema boli u nogama, osjećala sam se kao da sam bila u šetnji. Pa eto, neću sad tvrditi da je to od klorele, ali definitivno je ovo danas bilo čudno.

I imam pitanje, postoji li neki period tj. koliko dugo se smije koristiti klorela, trebam li praviti kakvu pauzu ili nešto?
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 21:06   #24
Podižem temu jer sam i sama počela piti Chlorellu zbog raznoraznih zdravstvenih problema kod kojih mi konvencionalno liječenje nije pomoglo, pa me zanimaju vaša iskustva.

Također me zanima i za Spirulinu.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 21:14   #25
Ja pijem spirulinu i odlicna mi je..kupujem sa iherba 300 tableta i pijem 6 na dan, 3 ujutro 3 popodne/predvecer. Najvise vidim promjene u brzini rasta kose i noktiju ali i imam vise energije.

Za imunitet ne mogu puno reci jer i inace nisam cesto bila bolesna, ali to se i nastavilo
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 00:00   #26
Hvala!

Jel spirulina ima kakvih nuspojava na početku uzimanja? Jer bome Chlorella je pokrenula opaku detoksikaciju, stalno sam na wc-u, ali tako je i pisalo u opisu, da je tako prvih par dan.

Mislila sam popiti turu chlorelle, pa onda prijeći na spirulinu, zato me i zanimaju stvarna iskustva.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 05:12   #27
budite pazljivi sa chllorelom, ja sam dva puta zavrsila na hitnoj dok ne bi krv povracala, da bi kasnije povezala sa time, ispocetka mi nije smetalo, ali nakon nekog vremena sam dosegla valjda neki prag tolerancije, pa sam prvi put dusu ispustila i cak ni doktori na hitnoj nisu pomislili da je to chllorela ... uglavnom sam nasla na internetu sto je manje poznato da neki ljudi nemaju neke enzime i pa dolazi do reakcije kakvu sam ja imala ... nakon nekog vremena sam slucajno pila neki "zdravi" sok sa spirulinom i opet ista prica, dusu sam ispovracala... tako da sigurno ne bi preporucila trudnicama, a i ako neko ima slicne simptome samo da znate da je od toga
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 15:13   #28
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Hvala!

Jel spirulina ima kakvih nuspojava na početku uzimanja? Jer bome Chlorella je pokrenula opaku detoksikaciju, stalno sam na wc-u, ali tako je i pisalo u opisu, da je tako prvih par dan.

Mislila sam popiti turu chlorelle, pa onda prijeći na spirulinu, zato me i zanimaju stvarna iskustva.
Misliš na ovako nešto? I spirulina ti potiče detoksikaciju tijela, to je normalno i od nje ćeš imati takve probleme. Možda u početku bolje početi s manjim količinama, pa s vremenom povećavati do preporučene dnevne doze.
stef_mrcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:53   #29
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
budite pazljivi sa chllorelom, ja sam dva puta zavrsila na hitnoj dok ne bi krv povracala, da bi kasnije povezala sa time, ispocetka mi nije smetalo, ali nakon nekog vremena sam dosegla valjda neki prag tolerancije, pa sam prvi put dusu ispustila i cak ni doktori na hitnoj nisu pomislili da je to chllorela ... uglavnom sam nasla na internetu sto je manje poznato da neki ljudi nemaju neke enzime i pa dolazi do reakcije kakvu sam ja imala ... nakon nekog vremena sam slucajno pila neki "zdravi" sok sa spirulinom i opet ista prica, dusu sam ispovracala... tako da sigurno ne bi preporucila trudnicama, a i ako neko ima slicne simptome samo da znate da je od toga
Hehe ovo se i meni dogodilo! Od pola zlicice chlorelle bome je bila dobra detoksikacija !
Sad je pijem cetvrtinu cajne zlicice u jutro u smoothie i ok je

Sent from my SM-G920F
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:12   #30
neki dan sam izvadila ogromnu amalgamsku plombu, i citala da mi je vjerojatno u organizam tim putem otislo puno žive, pa se sad pitam isplati li se pokusati detoxifikaciju sa chlorellom buduci ste ovdje svasta lose pisali o njoj? :-)
Vernes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 08:41   #31
Imam spirulinu, rok trajanja prosao pred 6mj, nez da li da bacim ili i dalje koristim? Ostalo mi više od pola..
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:49   #32
U prahu ili tabletama? To je vjerojatno minimalni rok trajanja, ako nije na vlažnom mjestu i u originalnom je pakiranju možeš koristiti još minimalno dvije godine. Ako počne mijenjati boju ili ovlaži onda bolje baciti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:33   #33
U prahu je. Zasad izgleda normalno! Hvala
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:06   #34
najviše zbog klorofila koristim chlorellu od super foodsa iz bio&bio kada imam problema sa želucem kroz dulje periode 1-2x godišnje. nisam se testirao, pretpostavljam kako se radi od bakteriji helicobakter pylori.
pijem prah zamiješan u čaši hadne vode u količini 1/4 male žličice jednom dnevno. kada uzmem više od toga nuspojave su preosjetljivost na sunce, osjećaj vrućice bez povišene temperature i nadražena probava.
dobra stvar je što ublažuje napuhavanje i osjećaj težine u želucu. "dobre nuspojava" je povećanje energije pa tako nemam potrebe piti kavu (nakon ručka).
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2020., 11:53   #35
Ja definitivno imam loše iskustvo s klorelom. Pijem ju sad već mjesec i pol, i u zadnje vrijeme imam užasnih problema sa želucem i probavom, što inače nisam imala, probava je uvijek bila odlična. Napravila sam malu pauzu i sve se vratilo u normalu, a onda rekoh odem opet probati klorelu i ponovo - čudna probava, neredovita, sve nešto pomalo, bolovi u želucu. Možda sam izolirani slučaj ili sam možda uzimala preveliku količinu u prahu (iako sam uzimala kako piše na uputama), ali nisam vidjela apsolutno nikakve beneficije u tih mjesec i pol dana, nego baš naprotiv
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2020., 22:06   #36
Pijem godinu - dvije spirulinu ( uz pauze kad je zaboravim kupiti ili kad mi se ne pije) u prahu, razmutim je u vodi. Nikakvih nuspojava, a bome niti nekakvo djelovanje nisam osjetila. Mozda je ne uzimam dovoljno?
Pocela sam je piti jer ne jedem meso i jer se loše hranim,pa kao nekakav dodatak.
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 08:32   #37
ja je isto popijem tu i tam, bez neke discipline i očekivanja, stavim ju u smoothie kad ga radim. mislim da je ok al ono
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2022., 12:48   #38
Question

Quote:
nea kaže: Pogledaj post
budite pazljivi sa chllorelom, ja sam dva puta zavrsila na hitnoj dok ne bi krv povracala, da bi kasnije povezala sa time, ispocetka mi nije smetalo, ali nakon nekog vremena sam dosegla valjda neki prag tolerancije, pa sam prvi put dusu ispustila i cak ni doktori na hitnoj nisu pomislili da je to chllorela ... uglavnom sam nasla na internetu sto je manje poznato da neki ljudi nemaju neke enzime i pa dolazi do reakcije kakvu sam ja imala ... nakon nekog vremena sam slucajno pila neki "zdravi" sok sa spirulinom i opet ista prica, dusu sam ispovracala... tako da sigurno ne bi preporucila trudnicama, a i ako neko ima slicne simptome samo da znate da je od toga
Klorelu sam probala u 2 navrata, prvi put mučnina i povračanje, dušu sam ispustilo 2 dana koma, nisam povezlo da je od nje, opet ju probam samo ovaj put uz povračanje i ,grčevi ,proljev ,ocito nije za svakoga koliko god zdrava bila
Razumijem te šta si prošla
bgonzales is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.