Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 18:06   #141
Quote:
Svjetlosni kaže: Pogledaj post
Progresivan mjesec u godinu dana prodje izmedju 12 i 14 stupnjeva.
ZAsto je to tako?
Ovisi o brzini kretanja u danu kad ste se rodili.

Ako je nekom prosao 12 stupnjeva to znaci da treba tocno 30 godina zivota da dode na istu tocku u kojoj je bio kod rodenja

To ne stima sasvim, mjesec je neke dane brzi a neke dane sporiji, pa je tako i u progresijama njegova brzina mjenja...
Ali na kraju progresivni mjesec prode kroz citav znak za oko 27 godina 3- 4 mjeseca otprilike.
Upravo sam isla gledati moje kceri. Jednoj se mjesec kretao 14°39 lucnih minuta a drugoj 11° 58 lucnih min. pri rodenju.
Brzi mjesec je prosao kroz citav horoskop za 27 god. 4 mjeseca i 17 dana.
Ovaj sporiji je trebao da prode citav horoskop takoder 27 god. 3 mj. i 5 dana..
Eto toliko, izvinjavam se sto sam vas ispravila...nije u losoj namjeri.
Pozdrav...
__________________
stelanova
stelanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 18:27   #142
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Da, tako sam i ja mislila može biti i karijera, ali vjerojatno ljubav jer je u kombinaciji s veneroom (već je sad venera 2 stupnja od mc, ali ništa...kažu da se za progresije uzima 1 stupanj). Ma bilo kakva promjena je dobrodošla da uništi ovu statičnost prije no što me do kraja uguši.
u par slučajeva u mojoj natalnoj karti progresivni mjesec je bio odmaknuo od sunca do 3' i dogodila se veza.Isto tako s progresivnom venerom na natalno sunce.Inače progresivna ve 0' pr mjesec uz sklapanje veza donosi i dodatne zarade,popularnost.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 18:51   #143
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
u par slučajeva u mojoj natalnoj karti progresivni mjesec je bio odmaknuo od sunca do 3' i dogodila se veza.Isto tako s progresivnom venerom na natalno sunce.
Ma meni za prošle veze nisu bili ni ve ni mjesec blizu mc-a i sunca, ali su bile neke druge konjukcije npr, ve konjukcija smč, mjesec konj.vertex i tako...ali prije nisam ni gledala aspekte, išlo je sve prirodno, a sad u aspektima čupam nadu za bilo što, kad te nešto hoće hoće te kad te neće neće te.

Quote:
Inače progresivna ve 0' pr mjesec uz sklapanje veza donosi i dodatne zarade,popularnost.
Hvala, i to je dobrodošlo , samo ne prava popularnost grozim se novina i komentara u mom gradu i općenito hrv, valjda će se odnositi na bolji društveni status, veće društvo i to.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:08   #144
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Ma meni za prošle veze nisu bili ni ve ni mjesec blizu mc-a i sunca, ali su bile neke druge konjukcije npr, ve konjukcija smč, mjesec konj.vertex i tako...ali prije nisam ni gledala aspekte, išlo je sve prirodno, a sad u aspektima čupam nadu za bilo što, kad te nešto hoće hoće te kad te neće neće te. .
meni nikada takvi aspekti nisu radili u progresijama.bas sam gledala primjere unazad ohoho godina i niti jedan takav.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 21:12   #145
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
meni nikada takvi aspekti nisu radili u progresijama.bas sam gledala primjere unazad ohoho godina i niti jedan takav.
Možda je bilo očitije po tranzitima, a u progresijama se tako poklopilo, ne znam, no od natalne ve do mc-a samo se smč nalazi između pa je možda zato i bila reakcija.
a npr. kad je pr.mjesec bio na natalnoj veneri nije bilo ništa posebno, samo neko sviđanje, a možda sam se tada iz cure transformirala u ženu , eto sad je venera konjukcija mc, dogodine i mjesec pa zajedno kreću prema suncu 10k.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 23:18   #146
Dosta sam čitala o Merkuru koji u progresijama iz retrogradnog kretanja, mijenja smijer i kreće direktno. Svugdje se navodi kako se osoba osjeća kao da je ljudi odjednom napokon čuju i razumiju i da su podignute barijere vezane uz polja kojima Merkur vlada i sve kreće na bolje.

Zapravo me zanima u kojem točno razdoblju se to najbolje može osjetiti. Da li je to godina u kojoj u progresijama Merkur okreće smjer i stacioniran je direktno ili tek godina poslije? Ili je to process koji se događa postepeno kroz te dvije godine?
ana225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:12   #147
Da li se gledaju (samo) aspekti progresivnih (i direktivnih - da li se to tako kaže?) planeta na natalne, ili i međusobni aspekti npr. progresivnih planeta?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:11   #148
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Da li se gledaju (samo) aspekti progresivnih (i direktivnih - da li se to tako kaže?) planeta na natalne, ili i međusobni aspekti npr. progresivnih planeta?
kod mene funkcionira i jedno, i drugo.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:25   #149
Progresivno sunce u konjukciji na natalnome marsu(11.polje)-vladar 10.polja karijere.
Kakva su vam i ima li netko iskustva sa time?

Mogu li ovaj aspekt gledati kao i u tranzitu,kao natalno?Što u suštini donosi?..Sjaj?

Edit:
Baš gledam,meni i progresivno i direkcijsko sunce rade konjukciju na natalni mars ove,iduće(egzaktnu)i one nakon.Plus tranzitni uran to podržava sekstilom iz ovna(bika) i tranzitni jupiter trigonom na taj isti mars kasnije ove godine.Tranzitni je saturn tada u opoziciji na taj isti mars!
Dakle 4 pokazatelja(5 ako računam konjukcijunsolarnoga marsa na natalni ove godine,i solarnu veneru u egzaktnoj konjukciji na natalni mars iduće godine!)...ne događa se ništa spektakularno u kontekstu karijere...

Čitam ako je mars afliciran u karti da progresivno ili direkcijsko sunce u konjukciji nosi loše događaje...

Stvarno debilno.
Valjda sam nešto debelo zgriješio u prošlom životu.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 21.06.2017. at 10:59.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:25   #150
Progresivni Merkur je krenuo retro...
... Natalno je na MC-u, vlada 4. kućom, a i 5. -valjda, jer mi 5.počinje na 29 Blizanaca... a u 7. mi je umetnuta Djevica... Progresivni Merkur ne radi ni jedan egzaktni aspekt ni na natalne ni na progresivne planete...

I kakvo djelovanje mogu očekivati od njega? Vraćanje unatrag? Čega? Osoba? Situacija? Vjerojatno bih nekako trebala povezati 4,5. i 10.kuću? A možda i 7. (zbog umetnute Djevice)...?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:40   #151
Quote:
ana225 kaže: Pogledaj post
Dosta sam čitala o Merkuru koji u progresijama iz retrogradnog kretanja, mijenja smijer i kreće direktno. Svugdje se navodi kako se osoba osjeća kao da je ljudi odjednom napokon čuju i razumiju i da su podignute barijere vezane uz polja kojima Merkur vlada i sve kreće na bolje.

Zapravo me zanima u kojem točno razdoblju se to najbolje može osjetiti. Da li je to godina u kojoj u progresijama Merkur okreće smjer i stacioniran je direktno ili tek godina poslije? Ili je to process koji se događa postepeno kroz te dvije godine?
Vjerojatno kad krene direktno. Budem ti rekla za 10 godina kad mi krene direktno . Mogu potvrditi to sto si napisala. Meni je krenuo retro sa 27 godina. Vlada 10. kucom i tad mi se sve usporilo, odnosno zaustavilo u vezi karijere itd. Zadnjih 4 godine sam totalno promijenila profesiju i dalje nastavljam s visokim skolovanjem, ali nekakav uspjeh i vrhunac u profesiji ce biti tek kad Merkur krene direktno, znaci kad navrsim 50. Bolje ikad nego nikad
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:41   #152
Još sam malo istraživala o progresivnom retro Merkuru i mogu se složiti da se situacija popravlja kad baš krene direktno.

Naišla sam na primjer Marlona Branda kojem je progresivni retro Merkur (u njegovoj natalnoj vladar 7. i 10. kuće) bio stacioniran direktno za vrijeme snimanja filma Kum, a krenuo je baš direktno 02.03.1972. Brandov najznačajniji film Kum prvi put je prikazan 14.03.1972. Naravno da su tada i određeni tranziti bili značajni, ali je nevjerojatno kako je do njegovog najznačajnijeg uspjeha u karijeri došlo baš nekoliko dana nakon što je progresivni Merkur krenuo direktno.
ana225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:45   #153
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Što bi značila konjukcija progresivnog mjeseca tj egzaktno 0, na natalni Mc koji je u sunčevom znaku, dakle i mjesec ulazi u sunčev znak (iduće god), također i progresivna venera isti slučaj konjukcija 1 natalni mc i pr. mjesec ?
Progresivna Ve na natalnom Mo je u jednom meni poznatom slučaju značilo trudnoću.

Kad mi je bio progresivni Mjesec u kvadratu s p.Venerom, bila je jedna ljubavna situacija koja je loše završila. A sad će mi uskoro pr.Mo doći na natalnu Ve, pa je valjda to bolja kombinacija.
Netko mi je prognozirao, nije on astrolog, ali je odličan, da me čeka otprilike u tom periodu veza sa starim Vodenjakom.
Pa eto, javit ću.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:29   #154
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post

Kad mi je bio progresivni Mjesec u kvadratu s p.Venerom, bila je jedna ljubavna situacija koja je loše završila.

Joj, ovo je i meni bilo

Sad mi se bliži kvadrat prog. Mjeseca u Raku sa pr. Suncem u Vagi.
Kakva su vam iskustva s tim aspektom?

Moram priznati da loše podnosim ovaj emocionalni Mjesec, natalni je u Lavu. Do sada je bio u dobrim aspektima ali meni je i dalje kao svakodnevni pms
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:00   #155
Sjećam se dobro tog kvadrata pr. Mjeseca s pr. Suncem. Ali ne po dobrom.
Radilo se o teškom sukobu s jednom muškom osobom, koju predstavlja Sunce, i tim događajem je taj odnos završio.
Fiksni je kvadrat bio, Mo u Lavu, So u Škorpionu. Svatko je držao svoju stranu i to je to.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:11   #156
Quote:
Polly Leandar kaže: Pogledaj post
Sad mi se bliži kvadrat prog. Mjeseca u Raku sa pr. Suncem u Vagi.
Kakva su vam iskustva s tim aspektom?
Iskustva baš nikakva,ali iskustvo sa progresivni Mjesec kvadrat natalno Sunce,pamtim jako dobro po zdravstvenom problemu, po besparici, i nekoliko mjeseci života kao u nekom režimu. Natalno Sunce mi je u 8. polju, pa je zato takvo iskustvo.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:51   #157
Sjetila sam se sad pozitivnog primjera kvadrata pr.Mo na natalno So (vl.10.) - dobio čovjek posao.
Isto je bio fiksni, kao ovaj moj spomenuti, isto Lav/Škorpion.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 13:10   #158
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se sad pozitivnog primjera kvadrata pr.Mo na natalno So (vl.10.) - dobio čovjek posao.
Isto je bio fiksni, kao ovaj moj spomenuti, isto Lav/Škorpion.
moj je bio isto fiksni kvadrat, Bik/Vodenjak.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:35   #159
Hvala na odgovorima, ako i bude sukoba sa muškim osobama, neće biti ništa novo, obzirom da mi tranzitni Saturn kvadrira Sunce zadnjih godinu dana :/

Uz taj progresivni kvadrat imat ću i opoziciju na Urana i Neptuna pa javim promjene svakako
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:44   #160
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Iskustva baš nikakva,ali iskustvo sa progresivni Mjesec kvadrat natalno Sunce,pamtim jako dobro po zdravstvenom problemu, po besparici, i nekoliko mjeseci života kao u nekom režimu. Natalno Sunce mi je u 8. polju, pa je zato takvo iskustvo.

Sad sam si baš išla pogledati kad sam imala taj aspekt prošle godine i imala sam sukobe sa muškim osobama na poslu (Sunce suvl. 10. kuće) i u društvenoj organizaciji (natalno Sunce u 11.).

Prog. Mjesec šeta cijelo vrijeme 8. kućom pa je stalno neka teška atmosfera oko mene, moram priznati da ga ne podnosim dobro i sve te smrti (doslovne i figurativne)
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.