Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 10:17   #1
Videonadzor linux

Koja bi opcija bila najbolja za ovaj problem?

Mislio sam kupiti ip kameru (DLink DSC910), spojiti na mrežu zajedno sa računalom.
Da li se može snimati live stream preko vlc-a ili nekog sličnog programa?
Moram imati snimke unazad nekoliko dana ako dođe do problema...

Ova instalacija treba mi za mjenjačnicu, pošto mi je crknuo videorekorder, a i ispala bi najjeftnija jer pc imam, Linux je džabe, jedino moram kameru kupit (500-600 kn).

Gledao sam AverMedia rekordere svi koštaju od 2000 kn na gore, plus treba dodati i novu kameru (jer ovu šta imam sada je iz pretpotopnog razdoblja).
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 10:27   #2
a štaće ti linux?

ova kamera je samodostatna.

ti hoćeš snimati sa kamere?

nu:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=143732
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 10:31   #3
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ti hoćeš snimati sa kamere?
Tako je.
U međuvremenu našao sam još jedan software:
http://www.zoneminder.com/

Hvala.
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 20:51   #4
kume i kako je ovo završilo? de napiši iskustva, da nekom pomogne.

tnx
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 21:04   #5
Neka moja iskustva s tim kamerama kod ljudi kod kojih sam radio i imali su "profesionalne" kamere... ne bih mogao sam sebe prepoznati na njima.
Snima se na HDD i stane hrpetina tog videa. Sa 6 kamera je imao par mjeseci unazad na disku od 300 GB.
Čak je i HGspot imao neke snimke prije koje je objavljivao na svojim stranicama kada su objavljivali lopove i na tome se ništa nije moglo vidjeti.
To je sve samo zastrašivanje poštenog naroda. A brava je za poštene. Lopovima ionako ne predstavljaju ništa.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 21:54   #6
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
kume i kako je ovo završilo? de napiši iskustva, da nekom pomogne.

tnx
Nije još završilo...
Probali smo dati stari rekorder na popravak. Pa ako je on otišao zauvijek idemo na neku novu opciju. Javit ću vam šta smo sredili.
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 08:31   #7
U jednoj Zg kockarnici su kupili najbolje kamere što su postojale prije nekih 3 godine i nije se ništa vidjelo. To je, kako je čovjek rekao, više služilo za zastrašivanje nego za nešto drugo. Istina, tamo nema baš nešto previše svjetla, ali kada kupuješ najbolje onda valjda očekuješ da se nešto vidi.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 09:56   #8
DCS-910 nije skupa kamera, za pristup dovoljan je browser. Putem softwera markiraju se podrucja koja zele da se snimaju i to samo onda kada se u njima pojavi neka promjena. Time snimke nisu velike i lako se memoriraju za kasniju upotrebu.
mongule is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:39   #9
Evo update, kako sam obećao.
Stari rekorder otišao u vječna lovišta, osim šta je crknuo ispravljač (nestandardni na 19 V), nešto se spalilo i na rekorderu. Kako kaže majstor kod napajanja nešto ne radi, jer uređaj se pali i gasi non stop. Zaključak je bio: ne isplati se popraviti.

Sada imam nekoliko opcija u glavi...
pošto se radi o mjenjačnici, bitna mi je kvaliteta slike. Kamera je udaljena od pulta nekih 2 m. Najbitnija stavka u svemu je da se vidi dobro novac, jer s ovom šta sada imamo, slika je koma.
Da li da idem na opciju rekorder i kamera (radi kvalitete slike), ili bi bila dovoljna ip kamera spojena na neku linux mašinu?

Gledao sam malo cijene, rekorder je oko 2000 kn, kamera oko 1000. Jedino šta me malo brine kod IP kamera je navodno lošija kvaliteta slike od standardnih kamera.

Mislio sam na ovu kombinaciju:
kamera: TBT TW-63PDVT40 630 TVL ima i neki zoom
snimač: AverMedia EB1704HYBRID KUPNA BRZINA SNIMANJA 50FPS/D1, 100 FPS/CIF ZA SVAKU KAMERU : 12.5 FPS/ D1- 25 FPS/ CIF

druga kombinacija bila bi (jeftinija), ali neznam kakva bi bila kvaliteta slike:
- jedna Linux mašina s IP kamerom. Opcija samo kamera nije dovoljna jer trebam imati snimke unazad nekoliko tjedana.
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:43   #10
Našao sam nešto:
AXIS M1011
Tehničke specifikacije:
AXIS M1011 - fiksna IP kamera; senzor 1/4'' CMOS; objektiv 4.4 mm, F2.0; iluminacija 1 lux; video kompreesija MPEG-4, Motion JPEG, H.264; max. rezolucija 640x480; 30 FPS; dvosmjerni audio, detekcija pokreta.

Našao sam par filmića na youtube-u i kvaliteta slike mi djeluje ok.
S nekom Ubuntu mašinom (imam već pc) to bi mi bila najjeftnija opcija.
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:39   #11
Šta je od ovog koljega izašlo, jesi spojija šta??
Kako??

Ja sam neki dan kupija malu ip kameru, (sricam, 1MP) ima micro sd do 128gb, tribalo bi bit dovoljno, ali je kartica na njoj, (bit će kad ju kupim, ili uzmem neku malu iz kojeg moba), i volija bi ju spojit s laptopom doma.

Problem mi stvara program zone minder, neznam kako ga otvoriti jer mi je po nekim programima (sinaptic), intaliran, ali neznam di ga otvorit, ni može li se njime spojit na kameru u dućanu, a to bi mi bilo drago, jer će eventualni provalnik kameru ili razbit ili odnit...stavija bi da mi se na laptop snima i nakon nekoliko dana briše...

Doli sam se uspija spojit mobitelom na nju priko wi fi ja , iako je kamera s ruterom povezana žicom, a laptop doma, isto, kad se ukuca ip adresa u mozilu, ne nadje ju...

Možda i zato jer nema sd kartice u njoj..
Snima priko programa od mobitela i snimak ostane u mobitelu...

Na mobu androidovi programćići nemaju mogučnosti korištenja senzora pokreta i namištanja snimanja samo kod pokreta, i zato se mrčim s ovim, inače bi bija neki google drive ili tako šta...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.