Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 23:13   #21
e da za abaju sam ti tila rec... najobicnija crna bez previse ukrasa..to ces vec kasnije skuziti...ima ih razlichitih modela, dezena i kojecega...koje se kopcaju naprijed, koje se nvuku kao haljina..ma hrpa modela..i ono najvaznije..svake sezone izlaze nove.. ovdje u dubaiju, ako i ja vec nisam outdated, su kimono stil rukavi u modi..


http://www.youtube.com/user/amenakin.../1/ZaSRhMHKZME

http://www.youtube.com/watch?v=dbK_QOXPV3s
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 02:57   #22
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
A to da imam kolege koje su ovdje uzivali nije izmisljotina. I pazi to nisu ljudi koji su nekakvi primitivni naftni radnici ili tako nekaj nego middle / senior manageri.

http://www.moveoneinc.com/blog/reloc...-saudi-arabia/

Tu mozes vidjeti recimo i pozitivnu stranu zivota u KSA.
A gledaj, imam i ja brdo kolega koji su tamo bili skupa sa mnom ili bez mene, i ne znam ni za jednog koji je tamo uživao. A bilo je među njima i muslimana.

Dobro, bilo ih je koji su svaki vikend išli uživati u Bahrain, ali to se ne računa.

Ma daj ne jebi, pozitivna strana života u KSA.

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Mi smo u Bahrainu uzivali svaki mjesec je netko imao party u kompaundu ili u klubu. Za party narucis catering i poslugu a ujutro posaljes susjedu svoju kucnu pomocnicu da pomogne njegovoj kucnoj pomocnici pospremiti prije nego se gazde dignu ujutro. I onda iduce jutro u neki 5* hotel na champagne brunch. Imam jako dobre prijatelje iz tog perioda i sumnjam da ce mi ovdje biti puno drugacije.
Bahrain je nešto sasvim drugo, nema to blage veze sa saudijskom. Zato i je svaki vikend krkljanac na onom mostu za Bahrain, jer eto saudijci vikendom hrle tamo na "poslovne" sastanke.

A što se tiče saudijske, ono... party sa 30-ak muških s kojima radim svaki dan uz bezalkoholno piće i bez ženskog roda, provod do jaja kao u zatvoru.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 03:12   #23
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
mi smo spremni na šok bilo kakve vrste, jer znam da će ga biti..pogotovo sada kad iz Budimpešte, europskog velegrada palimo u SA....
Ma niš drugo ti ne treba, samo da pomirišeš 50C u hladu i bit će ti dosta svega... Po tvom načinu pisanja imam osjećaj da nemaš blagog pojma šta te tamo čeka, odnosno koje su dimenzije te crne rupe totalnog ništavila.

Bio sam mlad, nadobudan, praznih džepova, pa probao malo guzicom po pijesku. Nema danas tih para za koje bih tu avanturu ponovio. Nikome ne želim da tamo završi, a kamoli da bi još vodio i voljenu osobu sa sobom. Ono... da svakog dana gleda kolika je moja žrtva za nas dvoje, ili kad je meni loše nek i tebi bude, whatever.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 07:00   #24
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
A gledaj, imam i ja brdo kolega koji su tamo bili skupa sa mnom ili bez mene, i ne znam ni za jednog koji je tamo uživao. A bilo je među njima i muslimana.

Dobro, bilo ih je koji su svaki vikend išli uživati u Bahrain, ali to se ne računa.

Ma daj ne jebi, pozitivna strana života u KSA.



Bahrain je nešto sasvim drugo, nema to blage veze sa saudijskom. Zato i je svaki vikend krkljanac na onom mostu za Bahrain, jer eto saudijci vikendom hrle tamo na "poslovne" sastanke.

A što se tiče saudijske, ono... party sa 30-ak muških s kojima radim svaki dan uz bezalkoholno piće i bez ženskog roda, provod do jaja kao u zatvoru.
Ti si mladi decko i ako te zanima partijanje, naganjanje komada i satiranje cugom do zore onda jasno da nema pozitivne strane zivota u KSA. Moje kolege i ja smo porodicni ljudi sa drugacijim interesima. Mene zanima dinner party sa prijateljima, djecji rodjendani itd, a toga po kompaundima koliko hoces. I nije istina da se partija uz bezalkoholno pice. Neki dan sam vecerao kod kolege u kompaundu i bilo je prvo Whiskey prije vecere a potom vino uz klopu. Ima kanala za nabaviti sto god hoces. Sve ovisi gdje se nalazis u hranidbenom lancu. Nije idealno ali recimo draze mi je biti ovdje nego u Africi.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:01   #25
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Ma niš drugo ti ne treba, samo da pomirišeš 50C u hladu i bit će ti dosta svega... Po tvom načinu pisanja imam osjećaj da nemaš blagog pojma šta te tamo čeka, odnosno koje su dimenzije te crne rupe totalnog ništavila.

Bio sam mlad, nadobudan, praznih džepova, pa probao malo guzicom po pijesku. Nema danas tih para za koje bih tu avanturu ponovio. Nikome ne želim da tamo završi, a kamoli da bi još vodio i voljenu osobu sa sobom. Ono... da svakog dana gleda kolika je moja žrtva za nas dvoje, ili kad je meni loše nek i tebi bude, whatever.
sto ljudi sto čudi!
Ja uvijek kažem, hvala Bogu što nismo svi isti
Ne znam kako je nekome tamo ko radi teške fizičke poslove,ali teško je takav posao raditi bilo gdje, ali isto tako znam ljude koji su bogati, čak bi rekla teški milijone, pa odlaze u te krajeve , jer im se isplati...sve ovisi o brašni u koju ideš...

Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
e da za abaju sam ti tila rec... najobicnija crna bez previse ukrasa..to ces vec kasnije skuziti...ima ih razlichitih modela, dezena i kojecega...koje se kopcaju naprijed, koje se nvuku kao haljina..ma hrpa modela..i ono najvaznije..svake sezone izlaze nove.. ovdje u dubaiju, ako i ja vec nisam outdated, su kimono stil rukavi u modi..


http://www.youtube.com/user/amenakin.../1/ZaSRhMHKZME

http://www.youtube.com/watch?v=dbK_QOXPV3s
my new fashion guru

Zadnje uređivanje Katrin : 13.07.2011. at 14:18.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:28   #26
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Nije idealno ali recimo draze mi je biti ovdje nego u Africi.
Jesu li razmisljao da dodjes u Kanadu? Kazu da u Alberti ima puno posla.

Cisto me zanima, kako to zene podnose i sto rade po cijele dane? Odnosno sto smiju raditi?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 13.07.2011. at 16:46.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 19:16   #27
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Jesu li razmisljao da dodjes u Kanadu? Kazu da u Alberti ima puno posla.
Pa to mi nije puno drugacije od Irske. Isti palac. Radis ti zena trcis s posla pokupi djecu iz vrtica, plati porez, mortgage i sve drugo.


Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Cisto me zanima, kako to zene podnose i sto rade po cijele dane? Odnosno sto smiju raditi?
Pa smiju ici u shopping, biti doma s djecom, izlezavat se na bazenu i u teretani, imaju access plazi, druziti se sa drugim expat zenskama, putovati itd. Sve sto rade zene koje ne moraju raditi 9-5 plus jos sto je tu kucna pomocnica za sve kucanske poslove.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 21:35   #28
Samo što u CA smiješ mrtav pijan hodat s bocom Jackiea u vrećici a da ti ne odsjeku donju glavu
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 22:59   #29
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Lele pa kupi onlajn kartu za Najran, kakav shalter. Mi smo napredni tu u Saudiji imamo internet i mashallah nismo mi nekakva nazadna rupa. Provjeri Turkish Airlines sigurno su upola cijene Lufthanse sto ti mozda nije ni bitno ako firma placa medjutim plus je sto ne letis 2 sata u suprotnom smjeru. Istambul Riyadh je tri sata let plus sat i pol Zagreb Istambul sto ces pobogu letat do Frankfurta.

www.saudiairlines.com

Radni tjedan je Subota do Srijeda, tocno. Inshallah se radi u mene i Cetvrtkom drzim koordinacijski sastanak da ne oduzimam timu vrijeme preko tjedna. Petkom odradim sa Francuskom sve sta preko tjedna ne stignem i tako dok famiglia ne dodje.

Inace sto se radi dolje? Nafta? Infrastruktura? Bankarstvo?
Nisam ni mislila da ste u crnoj rupi
Budem vidjela kaj će biti sa kartom, vjerojatno ona trasa koju oni kupe..
Nego reci mi, koliko sam skužila ti si dolje već neko vrijeme i čekaš familiju..koliko cirka može trajati ta procedura dok ti se ne srede stvari za obitelj i njihove vize(to ministarstva, ambasade i blabla)?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 23:37   #30
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila da ste u crnoj rupi
Budem vidjela kaj će biti sa kartom, vjerojatno ona trasa koju oni kupe..
Nego reci mi, koliko sam skužila ti si dolje već neko vrijeme i čekaš familiju..koliko cirka može trajati ta procedura dok ti se ne srede stvari za obitelj i njihove vize(to ministarstva, ambasade i blabla)?
A pa ja jos nemam work permit, tu sam dva tjedna na biznis vizi i sad moram izic pa uc natrag u zemlju mashallah idem do Dubaia u Subotu. Poceli su proces prije mjesec dana pa od habibija do habibija ovako-onako novi HR manager se dokazo da ne moze pa sad stvar ide preko debele stele da se prestane zajebancija i inshallah bi ja trebo dobit block visu za tjedan dana. Onda u Dublin pa medical pa onda aplikacija. Istovremeno diploma se stembilja sirom sudova i ministarstava u RH pa u Bosni i onda sa svim tim u ambasadu u Dublin pa inshallah tjedan dana bude gotovo. Onda u Saudiju pa dobit IQAMA (to je ausweiss po naski) pa onda u ministarstvo za nesto po pismo za family status i istovremeno se stambilja vjencani (na srecu irski pa samo jedan stembilj treba) i rodni listovi djece (to je malo kompliciranije pa mora ista procedura u RH / Bosni). Pogledaj na netu full legalisation - to ce trebati muzu za diplomu i za vas vjencani list. E onda to sve ide u Dublin i onda zena i djeca apliciraju za residence permit. Eto to ti je tako jednostavno. Istovremeno uvozim i svoj auto iz Irske vamo pa si ti misli koliko je to isto papirologije. Koliko traje - how long is a piece of string. U mom iskustvu moras gurat na svakom koraku i nikada nemojte pretpostviti da se nesto desava po defaultu. HR funkcije su reervirane uglavnom za Saudijce a oni cesu jaja cijeli dan. Meni su sedam dana pisali pismo za rezervaciju kompaunda.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 23:45   #31
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
A pa ja jos nemam work permit, tu sam dva tjedna na biznis vizi i sad moram izic pa uc natrag u zemlju mashallah idem do Dubaia u Subotu. Poceli su proces prije mjesec dana pa od habibija do habibija ovako-onako novi HR manager se dokazo da ne moze pa sad stvar ide preko debele stele da se prestane zajebancija i inshallah bi ja trebo dobit block visu za tjedan dana. Onda u Dublin pa medical pa onda aplikacija. Istovremeno diploma se stembilja sirom sudova i ministarstava u RH pa u Bosni i onda sa svim tim u ambasadu u Dublin pa inshallah tjedan dana bude gotovo. Onda u Saudiju pa dobit IQAMA (to je ausweiss po naski) pa onda u ministarstvo za nesto po pismo za family status i istovremeno se stambilja vjencani (na srecu irski pa samo jedan stembilj treba) i rodni listovi djece (to je malo kompliciranije pa mora ista procedura u RH / Bosni). Pogledaj na netu full legalisation - to ce trebati muzu za diplomu i za vas vjencani list. E onda to sve ide u Dublin i onda zena i djeca apliciraju za residence permit. Eto to ti je tako jednostavno. Istovremeno uvozim i svoj auto iz Irske vamo pa si ti misli koliko je to isto papirologije. Koliko traje - how long is a piece of string. U mom iskustvu moras gurat na svakom koraku i nikada nemojte pretpostviti da se nesto desava po defaultu. HR funkcije su reervirane uglavnom za Saudijce a oni cesu jaja cijeli dan. Meni su sedam dana pisali pismo za rezervaciju kompaunda.
Kužim sve..utjeha mi je da nismo ista brašna i znam da će stvari neke morat po hitnom postupku kod mog dragog, a što se njemu prije riješe papiri, to će i meni
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 23:54   #32
Je, je, kako ne. I ja sam ovdje po hitnoj proceduri stara. Nije moja firma nesposobna, radim za veliku internacionalku, it's just the way things work around here. Osim ako ti muz nije Visoki Savjetnik Njegova Velicanstva Cuvara Dviju Svetih Dzamija. Ako nije to onda procedura mora po pravilniku.

Ja ti zelim srecu, medjutim ako vec ne ide postupak potpune legalizacije diplome tvoga muza i vaseg vjencanog lista, onda vec kasnite u starrtu. Naime diploma mora prvo prevod pa onda na sud po pecat pa u ministarstvo pravosudja pa u MVP. Onda u HR ambasadu u Bosnu pa u MVP BiH i tek onda u Saudijsku ambasadu u BiH. Isto je sa vjencanim. Tek onda ide aplikacija za vizu. I tek kad on dobije mozes ti aplicirati. Ja mislim da ce biti super ako dodjes dva mjeseca iza njega.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 00:05   #33
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Je, je, kako ne. I ja sam ovdje po hitnoj proceduri stara. Nije moja firma nesposobna, radim za veliku internacionalku, it's just the way things work around here. Osim ako ti muz nije Visoki Savjetnik Njegova Velicanstva Cuvara Dviju Svetih Dzamija. Ako nije to onda procedura mora po pravilniku.

Ja ti zelim srecu, medjutim ako vec ne ide postupak potpune legalizacije diplome tvoga muza i vaseg vjencanog lista, onda vec kasnite u starrtu. Naime diploma mora prvo prevod pa onda na sud po pecat pa u ministarstvo pravosudja pa u MVP. Onda u HR ambasadu u Bosnu pa u MVP BiH i tek onda u Saudijsku ambasadu u BiH. Isto je sa vjencanim. Tek onda ide aplikacija za vizu. I tek kad on dobije mozes ti aplicirati. Ja mislim da ce biti super ako dodjes dva mjeseca iza njega.
Objasnim ti na PM
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 02:19   #34
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
sto ljudi sto čudi!
Ja uvijek kažem, hvala Bogu što nismo svi isti
Ne znam kako je nekome tamo ko radi teške fizičke poslove,ali teško je takav posao raditi bilo gdje, ali isto tako znam ljude koji su bogati, čak bi rekla teški milijone, pa odlaze u te krajeve , jer im se isplati...sve ovisi o brašni u koju ideš...
Hvala Bogu, nismo svi isti, ali eto od moje ekipe nikome dobro bilo nije. Diplomirani europljani sigurno ne idu tamo raditi teške fizičke poslove, ako te možda zavaralo onih +50C u hladu. To se ćeš osjetit svaki put kad izađeš iz klimatiziranog prostora, don't worry.

Što se mene tiče, tim bogatašima što ih znaš, nek im je sretan put. Nema tih para radi kojih bi se vratio tamo.

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
tu sam dva tjedna na biznis vizi i sad moram izic pa uc natrag u zemlju mashallah idem do Dubaia u Subotu
Možda te nisam dobro skužio, ali ti si tamo tek 2 tjedna i pišeš impresije na bazi tog perioda, ili...

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Je, je, kako ne. I ja sam ovdje po hitnoj proceduri stara. Nije moja firma nesposobna, radim za veliku internacionalku, it's just the way things work around here. Osim ako ti muz nije Visoki Savjetnik Njegova Velicanstva Cuvara Dviju Svetih Dzamija. Ako nije to onda procedura mora po pravilniku.
Ja nisam radio za veliku internacionalku, i sva papirologija je rješavana u roku odmah. Imali smo ljude koji su to radili za nas, tako da ni jednog šaltera vidio nisam. I BTW, nisam obrezan.

Dolazile su nekim dečkima u posjet cure/žene/dijeca, i sve papirologija je isto tako rješavana ekspresno.

Ne znam, možda je do te velike internacionalke za koju radiš.

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Pa smiju ici u shopping, biti doma s djecom, izlezavat se na bazenu i u teretani, imaju access plazi, druziti se sa drugim expat zenskama, putovati itd. Sve sto rade zene koje ne moraju raditi 9-5 plus jos sto je tu kucna pomocnica za sve kucanske poslove.
Sve aktivnosti kao u prosječnom ženskom zatvoru. Odnosno, dnevni raspored im je toliko pretrpan da je prava sreća što im je kućna pomoćnica na raspolaganju.

Zadnje uređivanje Katrin : 14.07.2011. at 08:44.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 06:32   #35
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Sve aktivnosti kao u prosječnom ženskom zatvoru. Odnosno, dnevni raspored im je toliko pretrpan da je prava sreća što im je kućna pomoćnica na raspolaganju.
Mozes li malo opsirnije, bas me zanima?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 08:21   #36
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu, nismo svi isti, ali eto od moje ekipe nikome dobro bilo nije. Diplomirani europljani sigurno ne idu tamo raditi teške fizičke poslove, ako te možda zavaralo onih +50C u hladu. To se ćeš osjetit svaki put kad izađeš iz klimatiziranog prostora, don't worry.

Što se mene tiče, tim bogatašima što ih znaš, nek im je sretan put. Nema tih para radi kojih bi se vratio tamo.
Budi ti bez brige za mene!

... nisam ni mislila da su išli sa lopatama kopat

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Možda te nisam dobro skužio, ali ti si tamo tek 2 tjedna i pišeš impresije na bazi tog perioda, ili...



Ja nisam radio za veliku internacionalku, i sva papirologija je rješavana u roku odmah. Imali smo ljude koji su to radili za nas, tako da ni jednog šaltera vidio nisam. I BTW, nisam obrezan.

Dolazile su nekim dečkima u posjet cure/žene/dijeca, i sve papirologija je isto tako rješavana ekspresno.

Ne znam, možda je do te velike internacionalke za koju radiš.

Sve aktivnosti kao u prosječnom ženskom zatvoru. Odnosno, dnevni raspored im je toliko pretrpan da je prava sreća što im je kućna pomoćnica na raspolaganju.

OMG

Zadnje uređivanje Katrin : 14.07.2011. at 08:45.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:07   #37
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Možda te nisam dobro skužio, ali ti si tamo tek 2 tjedna i pišeš impresije na bazi tog perioda, ili...
Bio sam tu prije poslovno, a inace sam dobro informiran jer inace ne bi dosao ovamo da nisam razgovarao s ljudima koje znam i koje ne znam. Osim toga zivio sam na Bliskom Istoku prije pa mi sve ovo nije novo.


Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Ja nisam radio za veliku internacionalku, i sva papirologija je rješavana u roku odmah. Imali smo ljude koji su to radili za nas, tako da ni jednog šaltera vidio nisam. I BTW, nisam obrezan.

Dolazile su nekim dečkima u posjet cure/žene/dijeca, i sve papirologija je isto tako rješavana ekspresno.

Ne znam, možda je do te velike internacionalke za koju radiš.
Ne znam na osnovu cega si zakljucio da ja obilazim saltere - to rade drugi. Cak i ovaj dio oko ovjere u RH. Jedino sto ja radim je da podnesem sve u ambasadi jer to mogu samo ja. Samo sto sam informiran o procesu pa znam sto se sve zbiva. Ti si mozda imao drugi mindset pa si bio zadovoljan s tim da ti uzmu putovnicu i daju check i da ti se jebe zivo sto se zbiva u pozadini.


Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Sve aktivnosti kao u prosječnom ženskom zatvoru. Odnosno, dnevni raspored im je toliko pretrpan da je prava sreća što im je kućna pomoćnica na raspolaganju.
Ocigledno je da kao sto sam rekao nisi prosao kroz iskustvo porodnicnog zivota na zapadu gdje oboje rade i gdje je zena rastrzana krivnjom jer se ne moze posvetiti 100% niti poslu niti djeci. Mozda je tvoja situacija drugacija, mozda je tvoje dupe zabijeno toliko duboko u dupe pa ne vidis neke stvari.


Sto je tvoj problem? Ogorcen si jer nisi uspio? Htio si pare a nisi uspio podnijeti vrucinu? Can't stand the heat, stay out of the kitchen.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:45   #38
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Mozes li malo opsirnije, bas me zanima?
Ako ti je samoj ograničeno kretanje, a muža u javnosti ne smiješ poljubiti u obraz. Ako imaš neku plažu gdje je more temperature +60C, imaš određen jedan termin kada se na plaži smiju kupati žene (ne u kupaćim kostimima) s dijecom i drugi termin kada mogu muškarci. Ako je veći dio dana grad (ako si sreće da si u blizini) totalno usijan (obično oko +60C) bez živog bića na ulici. I po toj pasjoj žegi se moraš vući negdje zamotana u crninu. Auto voziti ne smiješ. Internet ti je cenzuriran kao i TV program. I šta ti ona preostaje od aktivnosti. Da prekopaš šoping centar (ako si sreće da ima koji blizu) u potpunosti, a za to ti je dovoljan jedan dan. I onda ostatak vremena, svaki dan, brojiš minute dok ti dragi ne dođe s posla, baciš mu se u naručje s komentarom, da ti je saudijska baš cool. Naravano, ako ti je bitna figura možeš svaki dan u teretanu (ne u terminu za muške), a ako si knjiški moljac možeš uživati u čitanju neke literature (koja je tamo dopuštena).

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Ocigledno je da kao sto sam rekao nisi prosao kroz iskustvo porodnicnog zivota na zapadu gdje oboje rade i gdje je zena rastrzana krivnjom jer se ne moze posvetiti 100% niti poslu niti djeci. Mozda je tvoja situacija drugacija, mozda je tvoje dupe zabijeno toliko duboko u dupe pa ne vidis neke stvari.
Nisam mislim na porodični život na zapadu gdje oboje rade, nego na život u saudijskoj gdje žena raditi neće, pa mi u tom kontekstu nije bilo jasno tvoje spominjanje kućne pomoćnice.

Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Sto je tvoj problem? Ogorcen si jer nisi uspio? Htio si pare a nisi uspio podnijeti vrucinu? Can't stand the heat, stay out of the kitchen.
Što se para tiče, nikakvih problema nemam, a da mi je vrućina problem onda ne bih izdržao 6 mjeseci u saudijskoj i 6 mjeseci u emiratima. Ja samo na bazi svog skromnog iskustva tvrdim da je saudijska goli ku*ac što se boravka tiče i da ja nikad svoje voljene radi svog tripa tamo vukao ne bih.

Zadnje uređivanje Katrin : 14.07.2011. at 14:06.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 14:28   #39
Privatne plaze u Jeddi nemaju nikakvo ogranicenje glede mjesanja spolova i kupacih kostima osim dakako da ne mozes imat tange i topless. Nadalje, internet nije cenzuriran osim porno sajtova a tv ima sve normalne kanale mozes provjeriti cable operators in Saudi. Nije tako kako si opisao, mozda je bilo prije i mozda tamo di si ti bio.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 16:06   #40
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Ako ti je samoj ograničeno kretanje....
U Jeddi nije. U Rijadu i u provinciji je.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
, a muža u javnosti ne smiješ poljubiti u obraz.
So what. Koliko si godina u braku?

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Ako imaš neku plažu gdje je more temperature +60C......
Nije +60 crveno more je ok vecinu godine osim po ljeti.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
, imaš određen jedan termin kada se na plaži smiju kupati žene (ne u kupaćim kostimima) s dijecom i drugi termin kada mogu muškarci.....
Na privatnim plazama this is not the case.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
.....Ako je veći dio dana grad (ako si sreće da si u blizini) totalno usijan (obično oko +60C) bez živog bića na ulici.......
Evo sad je +36 manje nego u nekim gradovima u RH. Osim toga imam kucu u Dublinu i auto tako da zena i deca mogu u Dublin uzivati od Jula do Septembra. Ostatak godine Jeddah je oko 20-25C.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
..... I po toj pasjoj žegi se moraš vući negdje zamotana u crninu......
Vidi gore.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
...... Auto voziti ne smiješ....
Kompound u kojem ide ima limoservice pa samo nazove i ide di hoce.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
..... Internet ti je cenzuriran kao i TV program.
Nope. Porno / erotic sites se ne otvaraju sve drugo je ok. Cable tv ima movies itd. Cesto dekolte do pupka nema nikakvih problema.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
........I šta ti ona preostaje od aktivnosti. Da prekopaš šoping centar (ako si sreće da ima koji blizu) u potpunosti, a za to ti je dovoljan jedan dan. I onda ostatak vremena, svaki dan, brojiš minute dok ti dragi ne dođe s posla, baciš mu se u naručje s komentarom, da ti je saudijska baš cool. Naravano, ako ti je bitna figura možeš svaki dan u teretanu (ne u terminu za muške), a ako si knjiški moljac možeš uživati u čitanju neke literature (koja je tamo dopuštena).
Ocito nemas malu djecu.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Nisam mislim na porodični život na zapadu gdje oboje rade, nego na život u saudijskoj gdje žena raditi neće, pa mi u tom kontekstu nije bilo jasno tvoje spominjanje kućne pomoćnice.
Pa nije valjda da ako zena nema poso pa da morat ribat podove i peglat. Nek uziva sa djecom.

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Što se para tiče, nikakvih problema nemam, a da mi je vrućina problem onda ne bih izdržao 6 mjeseci u saudijskoj i 6 mjeseci u emiratima. Ja samo na bazi svog skromnog iskustva tvrdim da je saudijska goli ku*ac što se boravka tiče i da ja nikad svoje voljene radi svog tripa tamo vukao ne bih.
Ocito imas drugacija iskustva.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.