Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 08:56   #41
Sto li sam krivo napravio? - mlijeko od riže

Dakle imam 2 bitna pitanja:

1. skuhao sam rižu, jedno tak 300 g, sve stavio u blender, dodao više od 0.5L vode i dobiio sam puding (stavio sam i datulje i šečer). Jako fini puding, ali daleko od mlijeka ...

2. kako to procijediti? zar se mora gaza koristiti? Nema neka "vegansko/vegetarijanska" cjediljka? (ne mislim na one vrecice sto su samo kupovna verzija gaze)
MasterExMachina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:12   #42
E! Metodom pokušaja i još pokušaja spoznah da je najbolje procijedit mlijeko kroz običnu pamučnu kuhinjsku krpu. prvo neka veća cjediljka (imam neku prastaru od emajla, onak, babsku...), u nju krpa, prosipaš/proliješ "mlijeko-miks-mješavinu", tekući dio prođe, a pulpu ižmičeš. E voila.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:45   #43
Jel netko radio sojino mlijeko s crnom sojom? Nisam je jela, ali pretpostavljam da je samo opna crna, pa ce mlijeko i dalje biti bijelo/zuckasto?

Obicno radim s zutom, ali je cesto nema u biobio, a ne znam gdje da je drugo kupim. Crnu imaju, pa...
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:37   #44
Prema slikama na netu mlijeko od crne soje bude boje bijele kave:
http://1.bp.blogspot.com/_SLSj6qATwA...soy+milk+2.jpg
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 17:40   #45
ima li itko iz ZGa tko prodaje sojino mlijeko, domaće, da je jeftinije od 20ak kn po litri? kupujem Alpro jer ga koristim samo za kave ujutro, pa uzimam ona mala pakiranja za 6,5 kn jer mi se veliko smrdi prije nego li ga potrošim (a to je litra u tjedan i pol)
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 17:45   #46
Nije mi poznato da itko prodaje domace, ali mozes pitati tofu majstore jer oni rade svoje sojino mlijeko. Samo upozorenje: domace ima ogavan okus, i iz Soylove aparata ima ogavan okus.

Nego, zamrzni sojino mlijeko u kalupu za kocke leda i svako jutro dodaj kocku u kavu. Usput ce joj brze spustiti temperaturu da ju mozes piti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 17:53   #47
viš viš mogla bih no ionako mi se brzo ohladi kava i na sobnoj temp. jer sporo pijem ako domaće ima gadan okus, držim se Alpro-a jer sve što sam do sad probala m ije fuj. rižino pogotovo

nego, koliko su priče o štetnosti soje i njenog mlijeka istinite? čujem stalno priču da je soja puna estrogena i drugih hormona...
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 18:36   #48
Ne, u kravljem mlijeku ima estrogena, a u sojinom fitoestrogena, koji su slicni spojevi, ali ipak drugaciji i zapravo stite od raka. Za vise procitaj sto sam linkala u ovoj temi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=530820
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:15   #49
meni bez problema alpro stoji u frižideru minimalno tjedan dana, toliko mi treba da potrošim litru. stajalo mi je čak i 10 dana jednom, i nije se ukiselilo. sad ima na akciji u billi za 13 kn litra, mala pakiranje je totalno neisplativo kupovati, bacanje novaca.

ili rasporedi i pospremi u hladnjaču po pola litre, pa kad potrošiš jednu bocu, odmrzni drugu. mora trajati bar 5 -6 dana
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:06   #50
Gdje još ima jeftinih billjnih mlijeka, u Zagrebu, i koje je najbolje uz zobene?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:16   #51
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
meni bez problema alpro stoji u frižideru minimalno tjedan dana, toliko mi treba da potrošim litru. stajalo mi je čak i 10 dana jednom, i nije se ukiselilo.
ni meni se nije ukiselilo, valjda se i ne može u pravom smislu ukiseliti, kao životinjsko, ali mi se zgusnulo...
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:27   #52
najfinije mi je sojino alpro i bademovo alpro..
probala sam rižino, ok je..vodnjikavo..ništa posebno..daleko od toga da ne bi popila ali ne vuče me da ga ponovno kupim..
kava sa sojinim alpro je meni osobno nešto prefino..tako pun i bogat okus..
nemjerljivo sa kravljim mlijekom..neusporedivo..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:38   #53
Ja sam nedavno probala čokoladno od soje. Vrlo ukusno. Mogla bih toga puno popiti, ali je mačice skupo.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 19:09   #54
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
kava sa sojinim alpro je meni osobno nešto prefino..tako pun i bogat okus..
nemjerljivo sa kravljim mlijekom..neusporedivo..
da, i zato mi nije jasno zašto u zagrebu tek dva-tri kafića nudi kavu sa sojinim mlijekom
mislim da kad bi se to ljudima ponudilo, velik broj bi probao a onda i zaključio isto ovo što i ti. i ja.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:56   #55
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno probala čokoladno od soje. Vrlo ukusno. Mogla bih toga puno popiti, ali je mačice skupo.
Alpro? Probaj (ako nađeš) i ono od crvenog voća, meni je i to fantazija
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:52   #56
Ne znam je li bilo Alpro. U Dioni je jedan mali odjeljak posvećen zdravoj hrani. Budem pokušala naći od crvenog voća, iako nisam sigurna koje je voće crveno voće. Nisam fan grejpa, i jačih okusa.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:02   #57
Grejp je agrum. Crveno voće su maline, jagode i brusnice. U Dioni i ja kupujem ta mlijeka, na malom odjelu za vegetarijance i vegane (draži mi je taj naziv nego zdrava hrana, sve je zdrava hrana, ovisi u kojem omjeru ), pa mislim da bi mogao biti Alpro jer nema nego 2-3 marke tamo a cijena u tom opisu odgovara Alpro-u.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:47   #58
Moguće je da je Alpro. Volim maline. Baš ću potražiti.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 19:06   #59
Ovo Alpro sojino mlijeko je stvarno fino. Prije sam kupovala Alnatura jer piše da nije GMO, ali Alpro je stoput finije. Vas to ne smeta, mislim GMO i neGMO?
Rbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 19:13   #60
Smeta me, ali nemam nikakvog povjerenja u ono što piše na proizvodu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.