Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 10:33   #1
Trgovine, servisi, web shopovi - vaša iskustva!

Nisam siguran da li postoji ovakva tema ali ne bi bilo lose da se sva iskustva vezana uz kupovinu bajkova, djelova i opreme ali i servisiranja pronađu na jednom mjestu

Osim HR trgovina mozete staviti i iskustva sa stranim web shopovima...

Za pocetak evo mojih dosadasnjih opazanja i iskustva:

Rog Joma - zesca katastrofa. Uvijek neljubazni, inertni, nepoduzetni. Obje zagrebacke poslovnice (Savska i Vlaska) bolje da ne postoje. Komentar: uci iskljucivo ako morate kupiti nesto cega nema nigdje drugdje. Web: los (osim djelomicno ponude samih bajkova)

Keindl - kao vemenska prognoza u listopadu, promjenjivo sa kisom i kracim suncanim razdobljima. Dobra ponuda ali dosta cesto nezainteresirani prodavaci vas odbiju od kupnje. Napominjem bilo je i par svijetlih trenutaka. Komentar: nisu prvi pick ali sveobuhvatna ponuda djelova i usluga servisa vas kad-tad natjeraju njima. Web: netocan, neazuriran.

DSG - poslovnice u Ilici i Marticevoj totalna propast. Nesposobni, slabo tehnicki potkovani iako ne mogu reci da su neljubazni. Ponuda srednja zalost. Komentar: kupovati ako tocno znate sto trebate. Web: netocan, neazuriran.

Bicikl.biz - apsolutno neupoznati sa asortimanom u trgovini. Neprofesionalni. Abnormalno preskupi (mosso vilica - cijena van HR 30-60 USD, kod njih 1400kn). Svi HR ducani imaju bolesne marze ali ovo je izvan svih granica zdravog razuma. Komentar: zaobici sto se tice djelova, ponudu bajkova i usluge servisa ne mogu komentirati. Web: azuriran, tocan iako graficki prestrasan...

TCT - poslovnica Ilica. Nezainteresirani prodavaci, limitirana ponuda djelova, zjapi prazno i odaje dojam klasicnog HR poslovanja. Web: slab...

Markoprojekt - uradan, tehnicki potkovani prodavaci, solidna ponuda. Sve u svemu nelose mjesto za kupovinu. Web: los

Bizmark - osobno mozda i najbolje mjesto u gradu. Gazda uvijek raspolozen, spreman pomoci. tehnicki besprijekorni. Ponuda dijelova relativno slaba ali oni su ionako prvenstveno servis. Web: pristojan

Aleš (www.maraton.si) - daleko najbolja ponuda u blizini ZGa, cijene povoljne + mogucnost povrata DDVa. Ukoliko trebate vise toga za bajk pravo mjesto za kupovinu. Gazda poslovan, poduzetan, tehnicki potkovan. Servis jako pristojan. Preporuka u svakom slucaju uz napomenu da se pripazi na cijene koje stoje na webu i one koje se kucaju na racun! Web: odlican, azuriran, sveobuhvatan.

Bike-components - odlična ponuda, jako dobre cijene, pristojan shipping. Vrlo brzo slanje. Web: dobar.

CarbonCycles.cc - dobre cijene, besplatan shipping. Ako trazite jeftini karbon ovo je mjesto za kupovinu. Web: ok...


Disklejmer: Sve napisano se temelji iskljucivo na mojem iskustvu i napisano je objektivno bez favoriziranja neke trgovine iz osobnih razloga
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 11:02   #2


Dat ću si i ja truda kasnije
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:23   #3
Ima li netko iskustva sa maraton.si ? Cijene dostava, vrijeme, dostupnost?
__________________
Keep Jason handsome. Keep Jason making videos. Jason Rupp
@gentSMITH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:29   #4
ima li nešto o bicikla.com iz splita (2 dućana: EXTREME SHOP)
Color20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:34   #5
Quote:
@gentSMITH kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa maraton.si ? Cijene dostava, vrijeme, dostupnost?
Imas gore o kupovini kod Aleša...ako mislis na webshop ne znam jer nisam narucivao ali ono sto ima na webu ima i u trgovini
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:23   #6
Dobra tema iako se prodavaci cesto spominju u generalnoj temi o kupnji ali bolje ovako! Steta sto se ne moze napraviti nekakva kao anketa sa ocjenama od 1 do 5 pa da svi mogu glasati.
Ja sam se aktivirao tek prije ljeta nakon vise od 10g stanke tako da je moje frisko iskustvo skromno ali ono sto sam primjetio i sto me je poprilicno razocarao je to sto internet i mail nasi trgovci jos uvijek ne shvacaju ozbiljno. Siteovi su im vecinom neazurirani mjesecima (nekima cini se i godinama) a dobiti odgovor na mail je lutrija sto mene beskrajno frustrira i odbija od kupovine. U zadnjih par mjeseci sam slao mailove Marko projektu, Ciklusu, TCTu, Trgoavtu, Huniju i Ciklo Centru (vjerojatno i jos nekome) i jedino su mi ovi zadnji odgovorili. Strasno!
Iskustvo iz ducana, sa, 2 su za sada ali cekam akcije pa onda krecem i u druge

Rog Joma u Vlaskoj - potvrdjujem ovo sto kaze litrenka, uzas i katastrofa! Tako nezainteresirane trgovce nisam vec dugo vidio, decko je izgledao kao da se je probudio prije 5 min (bilo je podne negdje) i ja sam morao voditi razgovor i izvlaciti informacije iz njega. Bio sam sa zenom i mlickom i bas smo komentirali kad smo izasli kako mi je zapravo zao sto sam ista kupio (rukavice i zracnicu) jer stvarno nisu zasluzili da im ostavim kunu.

Keindl - hmm recimo poprilicno zadovoljan. Bila je subota i dosta velika guzva u ducanu, jedno 5 rastrcanih prodavaca ali decki vrlo ljubazni i nisam vidio da je itko cekao duze od par minuta da mu se netko obrati. Djelovali su kao da znaju o cemu pricaju, pogotovo stariji gospodin koji je jednom tati sa sinom objasnjavo zasto xy bajk kosta 3x vise od drugog bajka i koliko sma cuo nije pricao nikakve lovacke nego je lijepo objasnjavao zasto je tu vilica puno bolja i skuplja i tako. Ofkors, ipak je trgovac pa "uvaljuje" ali ovo je bilo pristojno. Buduci da sam dosta tamo razgledavao pricao sam s trojicom i svi su se trudili i bili usluzni. Cijelu pricu je jedino malo pokvarilo to sto guma po koje sam dosao nije bilo (naravno na webu pise da ih ima) i onda su se decki malo pogubili jer su jedni tvrdili da ih ima a drugi da ih nema. Onda su mi iz skladista donijeli krive pa sam im morao na svom iphoneu pokazivati da to nisu te koje hocu i onda su se ipak svi slozili da tih nema . Ali sve u svemu pristojno i isao bi tamo opet.

Ja se nadam da ovaj podforum prati barem netko iz svih tih nasih ducana (trebali bi ali nekako sumnjam) i nadam se da ce biti i neke koristi od naseg tipkanja. Ako nista drugo odgovarajte na fckn mailove, 2011ta je!
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:13   #7
Prije cca 2mj potegnem bajkom iz Siska do Zg u Rog Jomu po Brooks sic ( cca 65km u jednom smjeru). Nađem sic koji me zanima i ljubazno pitam jednog od nekoliko prodavača da li je moguće sic staviti na moj bajk, pa malo sjesti na njega, provozati se u blizini trgovine i osjetiti za što dajem 600kn. Kad sam ga to pitao lik je skočio kao na federima, NEEE, pa kako, onda sic više nije novi. Na moju opasku da ne mislim davati 600kn za nešto što ne mogu probati, ( a kupovina sica je ipak specifična kupovina) lik se složio da ipak pitamo šefa. Pričekao sam šefa da izađe iz neke prostorije iza, rekao u čemu je stvar " problem", šef je rekao, nema problema, možete ga isprobati, samo donesite svoju sic štangu. On je postavio sic, ja se provozao u blizini trgovine i to je to, odluka je pala da kupujem. Iz ovog iskustva sa RJ stekao sam dojam da trgovcu nije stalo da proda robu. Da nije bilo šefa ne bi ništa kupio iz principa.
Inače dosta kupujem preko Ebay, nekoliko puta sam nešto trebao kontaktirati prodavača, svaki put su mi odgovorili na mail u MANJE od 24h, najčešće se radlo o kineskim prodavačima. Vrlo su ljubazni, poslovni,stalo im je do kupca i do pozitivne ocjene na ebay-u. Razlika između naših web shopova i kontakata sa njima putem maila i onih sa Ebay je ogromna ,naravo u korist Ebay prodavača. Naši bi mogli učiti od kineza kako se posluje.
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 20:52   #8
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
Prije cca 2mj potegnem bajkom iz Siska do Zg u Rog Jomu po Brooks sic
...
Kad sam ga to pitao lik je skočio kao na federima, NEEE, pa kako, onda sic više nije novi. Na moju opasku da ne mislim davati 600kn za nešto što ne mogu probati, ( a kupovina sica je ipak specifična kupovina) lik se složio da ipak pitamo šefa. Pričekao sam šefa da izađe iz neke prostorije iza, rekao u čemu je stvar " problem", šef je rekao, nema problema, možete ga isprobati,

To im je čest problem tako da mislim da se svi boje šefa k`o opareni tamo.
Tako je jednom kupovan paktreger da bi na kraju se ustanovilo da ne paše na bajk. Ok račun, složili, otišli u trgovinu: (zavijanje sirene) Neeeeeeeeeee - ne može dok ne dođe šef.
- Ok, di je šef?
- On je tu ujutro?
- Kaj da izlazim sa posla zbog toga, kaj ste vi normalni?
Prodavaču to nije nimalo čudno -
Otišli u poslovnicu u Vlaškoj i tamo su nazvali "sirenu" u Savskoj i rekli: Daj vrati pare.
I - onda nije bilo problema.

Kao da imaju PMS - tak se prodavači ponašaju.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 20:56   #9
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Keindl - hmm recimo poprilicno zadovoljan. Bila je subota i dosta velika guzva u ducanu, jedno 5 rastrcanih prodavaca ali decki vrlo ljubazni i nisam vidio da je itko cekao duze od par minuta da mu se netko obrati. Djelovali su kao da znaju o cemu pricaju, pogotovo stariji gospodin koji je jednom tati sa sinom objasnjavo zasto xy bajk kosta 3x vise od drugog bajka i koliko sma cuo nije pricao nikakve lovacke nego

Ja bih rekla svoje iskustvo sa Keindlom:
Dođem pitam za neku Cube specku i stane meni tip objašnjavati kako treba vidjeti prelistati mjere i tak.,...
Sve znam što mi treba.....
Ne ferma me ni pol % već krene objašnjavati kak je prodao nedavno bajk specku za neki bijesni iznos i nakon 2 tjedna dolazi čovjek da mu se čini da je bajk - premali?
I idu oni istraživati: što, kako, zašto.....

Poanta priče ispadne kako nisu mjere što su nekad bile i da broj rame više nije odlučujući faktor...
Ja wtf - Pa kad ste vi zadnji put prelistali neki listak od svojih dobavljača???
Pa to - je osnova!

Anyway, nakon te priče: nikad više tamo osim ako točno ne znam što želim.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 20:58   #10
sve pohvale ciklocentru kod maksimira (jurja ves).
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 21:06   #11
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
sve pohvale ciklocentru kod maksimira (jurja ves).
to care odi s ovim postom tamo i dobiš bar 5% popusta pride
__________________
kad magarac nauči , magarac zna

Zadnje uređivanje mazgov : 31.08.2011. at 21:35.
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 21:11   #12
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
sve pohvale ciklocentru kod maksimira (jurja ves).
Kako,zašto,zbog čega? Ili si zaposlen tamo pa ti je šef naredio da to napišeš na forum
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 21:24   #13
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
Kako,zašto,zbog čega? Ili si zaposlen tamo pa ti je šef naredio da to napišeš na forum
imam američki bajk koji sam tamo kupila prije i oduševljena sam osobljem i bajkom!
zato što im je cijena niža nego drugdje u europi, a servise obave savršeno.
(radi se o KONI)
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 23:28   #14
Quote:
52_9 kaže: Pogledaj post
sve pohvale ciklocentru kod maksimira (jurja ves).
Ciklocentar je zakon

Kad mi je biciklic stigao tamo stavio sam deblje gume ali onda je trebalo naci 20" zracnicu 1.5 sirine sa francuskim ventilom! A sutradan je bilo uspon na Zavižan....i u 19:30 me zovu na mobitel da mi kazu gdje ima u ZG i ja otiso tamo i kupio....spasili me.

pozdrav ma gdje god bili
Talicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 07:32   #15
Quote:
@gentSMITH kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva sa maraton.si ? Cijene dostava, vrijeme, dostupnost?
Elokventni, susretljivi, ljubazni koliko im to dopušta alpska zap. balkanska krv, isplaćuju mwst u dućanu čim se vratiš po njega, povoljni kako za što, ukoliko se kupuje nešto nesvakodnevno biti spreman da će uvaliti nešto skupo i neizloženo što se već ukorjenilo u skladištu, tamo sam obavio 90% kupnji u zadnje tri godine, par puta pogodio i prošao uber jeftino, par puta preplatio proizvod ne baš ludih karakteristika ali nekako mwst to sve nivelira, uz sve nabrojano i dalje imaju ruku u mom novčaniku a moja je noga u tom dućanu iako sam sada 400 km daleko, svakako ne ostati samo na njima već poviriti i do krškog za još nešto povoljniju kupnju.
__________________
Albert was worse than any Fish in the sea
alifish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 08:30   #16
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
Kako,zašto,zbog čega? Ili si zaposlen tamo pa ti je šef naredio da to napišeš na forum
Nemoj tako, sa ciklo centrom i ja imam samo dobrih iskustava.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 08:38   #17
Nemam ništa protiv Ciklo centra,nego me zanimalo zbog čega su zaslužili pohvale. Piše "sve pohvale" a koji su razlozi, ne piše ! Naravno da je lijepo i poželjno da kupci pohvale trgovinu ili uslugu sa kojom su zadovoljni.
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:57   #18
Evo vidim da se prica o ciklocentru pa cu qoutat post koji sam napisao kad je moja cura kupila bike. No ujedno je i usko vezan za temu.

Dakle.

Quote:
CapljA_89' kaže: Pogledaj post
Dakle, kratki rezime:

1 postaja - DSG:frajer me uvjerava kako ne postoji 16" trekking zahvalim se i odem dalje
2 postaja - markoprojekt : prvo nas (curu i mene) nitko ne dozivljava punih 10min te nakon zamolbe skidanja Wheelera CROSS 2hiljade i nes sitno trgovac jedva dodje iza pulta i skine bike(nakon posalice da se bicikli samo kupuju a ne isprobavaju -.-), no dobro ajd, cura ga isproba(sjedecki, nije dao da se pokrene 2m) i ne odgovara joj rama i to kaze jasno i glasno na sto je odgovor bio : "ha dobro onda nis nemamo vise". Reko fala ljepo i odemo van.
3 postaja - bimbike: cijene su
4 - RogJoma(vlaska): situacija na ulasku u trgovinu: "ulazimo cura i ja odmah iza jedne zene koja kaze da treba bicikli za posao na sto lik skida MTB od 5soma kuna s diskovima i kaze da je to to sto joj treba, zatim stavlja ruke u depove dok zena gleda cvjetice na rami -.-. Mi cekamo da nam se obrati jedan od DVOJICE, da dvojice preostalih poslodavaca koji stoje naslonjeni na pult :/ i nakon upita imaju li trekkinge kojeg su presutili cura i ja se kupimo i odlazimo van.
5 - BicikliBiz: Zamjerke nemam, poslodavac je uljudan i objasnio nam je sto god smo pitali(jos je spustio cijenu 200kn kad smo rekli da nemamo trazenih 2700) da se razumije, tih 2700 je vec bila izracunata cijena za gotovinu. Bicikli nam se jako svidio, aluminijksa rama, alivio mjenjaci, ma super! no nismo imali 2500
Samo napomene radi, da sad kupujem trekking razmislio bi o tom u biciklibizu, po meni je rang opreme opravdan svojom cijenom, a geometrija rame je full udobna. Pa eto, ubacite to kad budete razgledavali.
6 - CikloCentar: Netko ce sad pomisliti da pretjerujem s njima, no recite sto god, ali ljubaznost je na nivou! Nakon uljudne isprike da pricekamo 10minuta jer taman stavljaju kotace na naruceni bike koji smo htjeli isprobati trgovac je izasao s nama van te smo ga isprobali i cura i ja. Prvo sto mi se jako svidjelo je to sto gume vuku na 29er, dakle puno puno sire i vece od mojih 700x32 no glatke te se nemoram bojati da ce mi cura upasti medj tracnice ili saht a biti ce dovoljno brza da me prati.Bike je full okretan i cak mi se polozaj vise svidio nego na mom DEWu =)
Nadalje, 16" rama je full "cute" a celik bas daje dojam da se ima pouzdanu zvjer medj nogama ^^ Po meni je to za curu od 55kg odlican i konkretan bike nakon sto sam ga danas imao prilike uzivo vidjeti a ovaj popust koji traje jos do subote je zbilja isplativ.
Odmah smo ga opremili s zastitom: U-lockom od kreyptonite.a na kojeg je popust od 20% te dodatnom sajlom da nitko ni ne pomisli krast ga. Jednostavno drzim se one da bar 20% vrijednosti bike.a mora biti utuceno u pripadajucu zastitu ako hoces da kolko-tolko bude siguran :/


I eto, od iduce srijede(da nemora se cekat 27i) ce bike biti sastavljen i mozemo krenuti osvajanje staza sirom Zagreba i okolice. Hvala svima na pomoci, a kad padne prva voznja napravim par slika Dew.a i Smoke.a u akciji =)

ps. eto da ne bude score losih trgovina vs dobrih 3 vs 2, na stranu dobrih bih pridodao BIZMARK nazalost nisu imali nista u nasem budzetu no trgovac je full simpatican te jako prisutpacan. : palac gore :
I jos bih dodao tvrtku velocity-bikeweare za kupnju bicki. Najpovoljnije sto sam vidio u odnosu na kvalitetu. I takojder posebna pohvala maraton.si odnosno Alesu. Profesionalnost je na vrhu.

Kad bih isao redom, bilo bi ovako:

1- maraton(slovenija)
2- ciklo-centar
3- bicikliBiz
4- dsg
5- keindl
6- markoprojekt
7- rogjoma

to je ujedno i red kojim obilazim i kupujem kad mi sto god treba od opreme.

Zadnje uređivanje čaplja89 : 01.09.2011. at 13:03.
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 15:42   #19
vidim da svi spominju alesa, pa samo da kazem da kad mi nesto treba za bicikl, prvo gledam na njegovom webu (a i sam bicikl sam kupio kod njega). pa ne idu bezveze tolki ljudi iz hr kod njega stalno kupovat. jos kad se ukalkulira povrat poreza...
u ciklocentru sam bio jednom kad su imali bozicni popust pa sam ubo zimske hlace i rukavice + onaj zatezac koji drzi sic stangu, buduci da je origigi doso onaj sa serafom. iak sam doso cini mi se zadnji radni dan prije pocetka bozcnih/novogodisnjih praznika i unatoc tome da su imali ludnicu, decki su bili full ljubazni i susretljivi. istovremeno je neki tip za svog klinca kupovao bicikl i jedan od prodavaca mu je objasni sve kaj se tice mjenjanja brzina (da ne gazi ko konj dok salta, da mu lanac uvjek bude cim paralelnije u odnosu na bicikl i sl.) fakat pohvala. e sad, to kaj cijene bas i nisu povoljne, to je i razlog zasto ne obavljam kupnju tamo.
keindlsport - do sad imam dobra iskustva. doduse, kupovao sam samo neke sitnice (bidon, pumpa, pokrivalo za bicikl, bisage, bljeskalica,...) i uvjek su bili ljubazni i cijene za doticno su bile ok tako da za sad nemam zamjerki.
bike24.com - tu sam kupio par sitnica za bike (ciklokomp me izaso 10E jeftinije nego u hr). imaju ok stvari, a i cijene su ok za ponesto. ja sam imao priliku da dobijem dostavu putem frenda od frendice pa mi se isplatilo kupit gore.
jednom sam kupovao i gume za montic u onom ducanu u vlaskoj kod palmoticeve, al se ne sjecam kak se ducan zove. uglavnom, isto nelose iskustvo, a pogotovo cijenovno
perogabud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 15:50   #20
Quote:
perogabud kaže: Pogledaj post
jednom sam kupovao i gume za montic u onom ducanu u vlaskoj kod palmoticeve, al se ne sjecam kak se ducan zove. uglavnom, isto nelose iskustvo, a pogotovo cijenovno

Metalia Commerce
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.