Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 00:09   #1
[HRT] Mila traži Senidu

Evo da ja otvorim jednu temu o upravo prikazanom dokumentarnom filmu Roberta Zubera- MILA TRAŽI SENIDU
Meni osobno šokantno djelo.

Ove su mi stvari najšokantnije:

1.Kako su svi bili dragi kad ih se prvi put posjeti i kad ispričaju svoju unaprijed naučenu priču-Desanka iz CZSS, baba Zdravka...a kad ih se ponovno pita onda ili popizde ili se ne sjećaju

2. Senidin otac-fuj ,fuj, fuj

3. Zuber koji na kraju filma napiše da sve indicije upućuju da njena majka i sestra žive izmjenjenog identiteta u Srbiji jer nema posmrtnih ostataka---WTF?
Pa na onom spomeniku je hrpa imena, kaj su Srbi napali selo i onda odveli stanovništvo u Srbiju.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 00:29   #2
Je, stvarno je šokantno! Jako mi je žao Senide/Mile
Otac, ako ga se tako uopće može nazvati, je oduran! Čovjeku su poginule 2 kćerke i žena, a kada sazna da potoji mogućnost da je jedna curica ipak živa, ne da mu se dolaziti i riskirati

Kao što je ona živa, moguće je da je i sestra, a kao što je majčina sestra, možda je i žena
Žao mi je što nisam gledala početak. Kaj je ona završila u domu i tek tada saznala? Kako je mamina sestra dospjela u Srbiju?
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 00:35   #3
Najžešći mi je sam kraj kad imamo čast upoznati takozvanog oca, čovjeka kojem je problem doć iz Njemačke vidjet jel to njegovo dijete, jel živo i OK. Mislim, ko da dolazi iz Kine jebale ga pare i kolko će ga doći put.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 00:57   #4
Odvratno sam se osjećao gledajući film, koji je iskreno govoreći, predobro snimljen. Senida/Mila je djevojka koja nažalost nije normalna. Kriza identiteta ju je uništila. Otac Muhamed je sa druge strane totalno poremećen lik. Pri tome klasična seljačina iz dijaspore na kvadrat. Ugledan čovek, ma ti si majmun. Onaj razgovor između njih dvoje je bio odvratan. Djevojka je nažalost izgubila svoje staratelje, ulaskom u pubertet i sa sviješću da ona njima nije "ništa", postala je nemoguća i imućni Beograđani su je poslali u dom. To je i sama priznala, "mene je djed razmazio i sve mi dopuštao, bla, bla". Poslije ovog svega, između njih nažalost danas postoji samo kurtoazija i ništa drugo. Sad je ni na nebu ni na zemlji. Živi u Sarajevu koje nije njen grad i teško da će se ikad uklopit, ona je prije svega Srpkinja i Beograđanka. Najgore se ponijela prema svojoj obitelji u Sarajevu, koja je bila najkonkretnija prema njoj, pružila joj dom i sve i sigurno nisu zaslužili ono na kraju, "vi ste meni niko i ništa". Želim joj sve najbolje u životu, mada za ovu komercijalizaciju vlastite sudbine nemam ništa lijepo za reći. Što se tiče same priče, puno je tu mutnih stvari i iskopavanje dodatnih podataka po onim pripizdinama istočne Bosne bi zbilja moglo ugroziti nečije živote i u jednu ruku mi je drago što je odustala.
Dead Souls is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 01:16   #5
Cura je prenormalna, ne samo s obzirom na njene zivotne okolnosti nego je opcenito za jednu tako mladu i jos neizgradjenu osobu jako hrabra i inteligentna. Nadam se da ce uspit zavrsit skolu, pronac odgovore koje trazi i svoj mir i da ce jedan dan bit sretna i ostvarena u svojoj vlastitoj obitelji.
bas,bas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 01:18   #6
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
Kao što je ona živa, moguće je da je i sestra, a kao što je majčina sestra, možda je i žena
Žao mi je što nisam gledala početak. Kaj je ona završila u domu i tek tada saznala? Kako je mamina sestra dospjela u Srbiju?
U Srbiji zivi od njenog oca sestra, koliko sam ja uspila svatit, sestre njene mame zive u Sarajevu i Senida sad zivi kod jedne od njih.
bas,bas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 08:23   #7
Mamina sestra ili tatina, nisam sigurna je završila u Srbiji tako da je otišla tamo sa nekim srpskim vojnikom i sada ima novi identitet. Vjerojatno se ne zove više Senija nego ima neko srpsko ime.
I da, Mila/Senida se fakat ružno ponijela prema onoj prvoj maminoj sestri Muneveri koja ju je primila u svoju kuću.
Definitivno ima nešto od očevog karaktera.

A ona baba Zdravka je full mutna. Ma svi su ti "spasitelji" mutni, lažu kad zinu.
Najgluplje mi je bilo ono stavljanje cvijeća na grob nekog vojnika koji ju je kao spasio i onda odmah umro. Tko to vjeruje?

Zadnje uređivanje peggy-nely : 22.11.2011. at 08:39.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 08:27   #8
Quote:
Dead Souls kaže: Pogledaj post
Odvratno sam se osjećao gledajući film, koji je iskreno govoreći, predobro snimljen. Senida/Mila je djevojka koja nažalost nije normalna. Kriza identiteta ju je uništila. Otac Muhamed je sa druge strane totalno poremećen lik. Pri tome klasična seljačina iz dijaspore na kvadrat. Ugledan čovek, ma ti si majmun. Onaj razgovor između njih dvoje je bio odvratan. Djevojka je nažalost izgubila svoje staratelje, ulaskom u pubertet i sa sviješću da ona njima nije "ništa", postala je nemoguća i imućni Beograđani su je poslali u dom. To je i sama priznala, "mene je djed razmazio i sve mi dopuštao, bla, bla". Poslije ovog svega, između njih nažalost danas postoji samo kurtoazija i ništa drugo. Sad je ni na nebu ni na zemlji. Živi u Sarajevu koje nije njen grad i teško da će se ikad uklopit, ona je prije svega Srpkinja i Beograđanka. Najgore se ponijela prema svojoj obitelji u Sarajevu, koja je bila najkonkretnija prema njoj, pružila joj dom i sve i sigurno nisu zaslužili ono na kraju, "vi ste meni niko i ništa". Želim joj sve najbolje u životu, mada za ovu komercijalizaciju vlastite sudbine nemam ništa lijepo za reći. Što se tiče same priče, puno je tu mutnih stvari i iskopavanje dodatnih podataka po onim pripizdinama istočne Bosne bi zbilja moglo ugroziti nečije živote i u jednu ruku mi je drago što je odustala.


Da, vjerojatno zato svi lažu, jer ako netko kaže da je on donio dijete, postavlja se pitanje odakle mu to dijete? Odmah je osumnjičenik za ratni zločin. Ma brijem da oni svi znaju istinu ali šute i/ili lažu.
Kad bi ih ispitivali kao Paravinju, brijem da bi saznali lokacije 2-3 masovne grobnice.
Imam dvije teorije o Milinom preživljavanju:
1. Milu je majka sakrila kad su četnici ušli u selo i sve ih odveli, a onda su je našli civili Srbi koji su išli pljačkati po kućama
2. Možda su je ti vojnici poštedili da je prodaju jer je bila full mala-7 mj., ali kome? Iz tog sela je nestalo još djece, njene rodbine. 99,99% da su svi pobijeni, ali zašto ona nije?

Zadnje uređivanje peggy-nely : 22.11.2011. at 08:36.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:02   #9
Ovaj dokumentarac je pun rupa, ali to je i normalno. Naravno da je teško istražiti gdje je netko pogotovo ako je kao dijete odvedeno u Srbiju kao što je ona (u Bosni je za vrijeme rata nestalo oko 1000 djece) .
E sad, meni je ostao upamćen onaj susjed koji joj je rekao da mu se 2008 g javila njena sestra iz Bg i da je pokušala stupiti u kontakt s ocem, međutim otac nije htio razgovrati s njom niti išta i cura se više nije javljala. Ona nije pokušala doći do sestre koja je u Bg-u, gradu u kojem je ona odrasla??
Dalje, ako je njena majka i živa pa pobogu ona se valjda sjeća da je nekad prije bila Bećirović i javila bi se već nekome.
Što se tiče babe Zdravke i Desanke, nije čudo da ne žele govoriti o tim stvarima a najmanje nabrajat imena vojnika koja su im dovodila djecu, ipak je u mjestu iz kojeg ona dolazi bio genocid, neki su završili u Haagu a za nekima se vjerojatno još traga a neki su se možda i izvukli pa eto, one neće riskirati svoj život.
Shvaćam da je htjela otkriti tko je i šta je, ali mislim da je to još uvijek neozbiljna djevojčica koja se glupo ponijela i prema svojim udomiteljima a kasnije i pprema rodbini koja joj se trudila pomoći i primili su ju, dobila stipendiju u Sarajevu a ona na kraju onako razgovara sa njima kao da ju nisi ni pogledali. Čitala sam da je i Zuber u jednom trenutku prekinuo istragu jer je sa njom bilo nemoguće surađivati.
Ja bih rekla da svi tu imaju poprilično putra na glavi, pa rekla bi čak i od njenog oca koji mi nikako ali nikako nije jasan Čovjeku je problem bio provjeriti da li je to njegova kćerka mada mi iskreno djeluje da te dvije familije nisu štimale od početka

I za kraj, mislim da Mila/Senida usprkos svemu može biti sretna što je spašena i što je imala djetinjstvo, jako, jako jako puno djece u Bosni nisu bili te sreće....
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:13   #10
Jučer sam pogledala film koji me u najmanju ruku šokirao odnosno potaknuo na dugo razmišljanje.Djevojka koja je 17 godina nestala,saznaje indetitet.Gdje god kuca na vrata nedobiva nikakav konkretan odgovor.Sama priznaje da je nabolje godine svog života provela u Beogradu kod "dede" koji ju je razmazio ali pružio i najljepše trenutke.Pronalazak bioloske familije,koja je za nju znala ali nije ništa poduzela da je vrati odnosno brinuli ili su za sebe a nju po meni zaboravili.Svi joj govore da dođe i da ostane a ona se osjeća svugdje kao višak.Po meni nitko nije korektan prema njoj i sama govori u jednom trenutku " da za nju mjesta nema".Familije s oceve i majcine strane se očito neslazu.Otac koji je u najmanju ruku smeće jedno ljudsko.1994 kada je saznao da mu je kći možda živa ne odlazi da napravi DNK analizu jer nije siguran dali je njegova,pa mu je zao reskirati 1000 maraka,jer tko će mu ih vratiti ako nije njegova.Nema tu sretnog kraja,djevojka živi u gradu koji nije njen,nezna dali su joj majka i sestra žive,ima krizu indetitea,problema s ponašanjem zbog svega,oca koji je očito nastavio s životom bez nje.Žalosno nakon potrage upoznaje oca koji ju nedozavljava.Strašno,krenula je u potragu da se bori sa duhovima prošlosti a bori se sa pronalazenom situacijom.
__________________
"Ljudi se mogu obnoviti i revitalizirati čak i više nego stvari. Nikad ne odbacujte nikoga."-Audrey Hepburn
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:19   #11
Simba u potpunosti se slažem s tobom.
__________________
"Ljudi se mogu obnoviti i revitalizirati čak i više nego stvari. Nikad ne odbacujte nikoga."-Audrey Hepburn
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:27   #12
Nisam pocetak gledao,ima li negdje snimka na netu, hoce li biti repriza?
Stari se ozenio i ima kcerku,kako nije on bio u kuci kada je bio pokolj,ili je vec tada radio u Njemackoj.
Majka i sestra su ubijene,ona je ostala ziva samo sto je bila beba,vjerovatno je bila sakrivena.
katana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:34   #13
Quote:
Dead Souls kaže: Pogledaj post
Odvratno sam se osjećao gledajući film, koji je iskreno govoreći, predobro snimljen. Senida/Mila je djevojka koja nažalost nije normalna. Kriza identiteta ju je uništila. Otac Muhamed je sa druge strane totalno poremećen lik. Pri tome klasična seljačina iz dijaspore na kvadrat. Ugledan čovek, ma ti si majmun. Onaj razgovor između njih dvoje je bio odvratan. Djevojka je nažalost izgubila svoje staratelje, ulaskom u pubertet i sa sviješću da ona njima nije "ništa", postala je nemoguća i imućni Beograđani su je poslali u dom. To je i sama priznala, "mene je djed razmazio i sve mi dopuštao, bla, bla". Poslije ovog svega, između njih nažalost danas postoji samo kurtoazija i ništa drugo. Sad je ni na nebu ni na zemlji. Živi u Sarajevu koje nije njen grad i teško da će se ikad uklopit, ona je prije svega Srpkinja i Beograđanka. Najgore se ponijela prema svojoj obitelji u Sarajevu, koja je bila najkonkretnija prema njoj, pružila joj dom i sve i sigurno nisu zaslužili ono na kraju, "vi ste meni niko i ništa". Želim joj sve najbolje u životu, mada za ovu komercijalizaciju vlastite sudbine nemam ništa lijepo za reći. Što se tiče same priče, puno je tu mutnih stvari i iskopavanje dodatnih podataka po onim pripizdinama istočne Bosne bi zbilja moglo ugroziti nečije živote i u jednu ruku mi je drago što je odustala.
Popis na sve navedeno, posebno na debelo označeno.
Cura je sebična, razmažena i neodgojena. Stvarno nije bilo u redu, kako se ponašala prema onoj obitelji iz Sarajeva.
A za oca, nemam komentara. Čovjek je nitko i ništa.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:15   #14
Quote:
katana12 kaže: Pogledaj post
Nisam pocetak gledao,ima li negdje snimka na netu, hoce li biti repriza?
Stari se ozenio i ima kcerku,kako nije on bio u kuci kada je bio pokolj,ili je vec tada radio u Njemackoj.
Majka i sestra su ubijene,ona je ostala ziva samo sto je bila beba,vjerovatno je bila sakrivena.


Otac je radio u Tuzli kad je bio pokolj.
Za boldano, To sam i ja napisala kao najlogičniji scenarij. Ne vjerujem da su joj majka i sestra žive, to ljudi pričaju bajke.
A otac je jednostavno jebivjetar, ima puno takvih očeva. Vidjela sam u komentarima trailera na jubitou je netko napisao: Ja sam joj polusestra Mirsada Bečirović i imam 13 godina. Imamo istog oca. Pita gdje može vidjeti film

Zadnje uređivanje peggy-nely : 22.11.2011. at 17:23.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:27   #15
Quote:
*Simba* kaže: Pogledaj post
Ovaj dokumentarac je pun rupa, ali to je i normalno. Naravno da je teško istražiti gdje je netko pogotovo ako je kao dijete odvedeno u Srbiju kao što je ona (u Bosni je za vrijeme rata nestalo oko 1000 djece) .
E sad, meni je ostao upamćen onaj susjed koji joj je rekao da mu se 2008 g javila njena sestra iz Bg i da je pokušala stupiti u kontakt s ocem, međutim otac nije htio razgovrati s njom niti išta i cura se više nije javljala. ...
Ma ja mislim da je on rekao kako mu je netko rekao da joj je sestra živa i u Beogradu, a ne da se sestra javila.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:27   #16
re

jako potresan dokumentarni film, svaka čast Zuberu ovo je odradjeno tehnički i stilski, dramatično , realno i potresno za Oscara na kvadrat!!
Što se tiče priče, suze su mi tekle u potocima, jer mi je žao što je upropastila odnos sa udomiteljskom obitelji da bi saznala da je usudim se reći , nemojte mi zamjeriti, cigansko dijete.
Gledajući film , iz ponašanja ljudi u filmu , meni to izgleda ovako, otac cigo , pofiter, prodao dijete bogatoj srpskoj obitelji pod pričom, da su joj majka i sestra poginule i da nema nikog, ovi su to kupili , a zapravo je sve namješteno i to svi znaju i svi su dobili po mom sudu novac za to .....jer kad pogledate ponašanje oca , njegove majke , meni to izgleda kao , koji k... se sad ova vratila, pa kome ona treba eeeee , "zavrsi skolu i radi budi svoje čoek" ... kako je rekao otac , "jel vozi bus za džaba , jel ide telefon za džaba"-- " e pa onda " i lanac oko vrata, pa koja majka ne bi htjela znati za svoje dijete alloooo, osim one koja ga je prodala..... žao mi je što moram to zaključiti ....

ja bi preporučila Mili, da ostane Mila, da zaboravi Bosnu, završi školu, što prije se normalizira , prihvati svoje stanje i ponovo započne kvalitetan odnos sa starteljskom obitelji ...
svarno mi je žao tih ljudi zaista
katty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:31   #17
Pa negoga je spominjao da se dosao raspitivati,odnosno mlada djevojka....Ali nisam sigurna.Ja Sam isti shvatila da je to njezina Sestra a mozda I predpostavljaju.
__________________
"Ljudi se mogu obnoviti i revitalizirati čak i više nego stvari. Nikad ne odbacujte nikoga."-Audrey Hepburn
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:02   #18
Quote:
katty kaže: Pogledaj post
jako potresan dokumentarni film, svaka čast Zuberu ovo je odradjeno tehnički i stilski, dramatično , realno i potresno za Oscara na kvadrat!!
Što se tiče priče, suze su mi tekle u potocima, jer mi je žao što je upropastila odnos sa udomiteljskom obitelji da bi saznala da je usudim se reći , nemojte mi zamjeriti, cigansko dijete.
Gledajući film , iz ponašanja ljudi u filmu , meni to izgleda ovako, otac cigo , pofiter, prodao dijete bogatoj srpskoj obitelji pod pričom, da su joj majka i sestra poginule i da nema nikog, ovi su to kupili , a zapravo je sve namješteno i to svi znaju i svi su dobili po mom sudu novac za to .....jer kad pogledate ponašanje oca , njegove majke , meni to izgleda kao , koji k... se sad ova vratila, pa kome ona treba eeeee , "zavrsi skolu i radi budi svoje čoek" ... kako je rekao otac , "jel vozi bus za džaba , jel ide telefon za džaba"-- " e pa onda " i lanac oko vrata, pa koja majka ne bi htjela znati za svoje dijete alloooo, osim one koja ga je prodala..... žao mi je što moram to zaključiti ....

ja bi preporučila Mili, da ostane Mila, da zaboravi Bosnu, završi školu, što prije se normalizira , prihvati svoje stanje i ponovo započne kvalitetan odnos sa starteljskom obitelji ...
svarno mi je žao tih ljudi zaista
Ne treba generalizirati i postavljati ovakve konstrukcija, ako znamo kroz kakve su traume prošli Muslimani u tom dijelu Bosne, orgijanje srpskih paravojnih formacija, likvidacije, palež, pljačke. Njih tamo nije smjelo biti, u cijeloj istočnoj Bosni se vršio genocid, ne samo u Srebrenici. Ljudi koji su preživjeli i pobjegli vani, danas nažalost su kopija do kopije Muhameda Bećirovića. Živčani, nervozni, alkoholičari, lako planu, ne žele se vraćati u prošlost. Ja imam hrpu primjera ljudi su preživjeli strašne traume i koji niti dan danas ne žele doći posjetiti svoju rodbinu u Bosni. Nikad poslije rata nisu bili u Bosni. Ne mogu, prebolno im je to. Rat mijenja ljude. Ovaj čovjek u ratu je izgubio suprugu i dvije kćerke. Možda je prije bio normalan, brižan otac. Ali rat uništava psihu. Nepovratno. Možda je bio isti ovakav i prije, ali da je prodao dijete... Neosnovana optužba.
Dead Souls is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:10   #19
Bravo što ste otvorili temu!
I ja sam sinoć gledala ovaj dokumentarac, i baš je bilo potresno. Tim više što je cura samo malo mlađa od mene i baš sam mogla prepoznati sebe u nekim njezinim razmišljanjima, temperamentu...naravno, hvala Bogu, nisam ništa takvo doživjela, ali mislim da su njezine nagle odluke i promjene ponašanja uz sve ono što je u životu prošla samo još pojačane zbog životne faze u kojoj se tad nalazila.
Ne znam uopće koje godine je ovo snimano?
Slažem se, sve je previše zbrkano i puno nelogičnosti...kraj me podsjetio da postoji ogromna razlika između fikcije, koja praktički uvijek ima nekakav kraj i ovako ispričane životne stvarnosti. Stvarno tužno i surovo.
Što se tiče priče sa sestrom, ja sam shvatila da je ona tražila oca kad je napunila 18g. preko onog susjeda, ali on nije htio čuti za nju i tu se kontakt prekinuo.
Ali nešto drugo mi nije bilo jasno. Kad se posvađala s tetom, majčinom sestrom, rekla je da nije napravila grešku, da bi još uvijek živjela s "dedom", kako zove čovjeka koji ju je odgajao kao Milu Janković. Nisam shvatila o kakvoj pogrešci govori?

Svaka čast Robertu Zuberu, gledala sam i njegov autobiografski dokumentarac Slučajni sin. Jako potresno i dirljivo.
__________________
"If you stop seeing the world in terms of what you like and you dislike and saw things for what they truly are in themselves, you would find a great deal of peace in your life." |
strelitzia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:48   #20
Quote:
katty kaže: Pogledaj post
jako potresan dokumentarni film, svaka čast Zuberu ovo je odradjeno tehnički i stilski, dramatično , realno i potresno za Oscara na kvadrat!!
Što se tiče priče, suze su mi tekle u potocima, jer mi je žao što je upropastila odnos sa udomiteljskom obitelji da bi saznala da je usudim se reći , nemojte mi zamjeriti, cigansko dijete.
Gledajući film , iz ponašanja ljudi u filmu , meni to izgleda ovako, otac cigo , pofiter, prodao dijete bogatoj srpskoj obitelji pod pričom, da su joj majka i sestra poginule i da nema nikog, ovi su to kupili , a zapravo je sve namješteno i to svi znaju i svi su dobili po mom sudu novac za to .....jer kad pogledate ponašanje oca , njegove majke , meni to izgleda kao , koji k... se sad ova vratila, pa kome ona treba eeeee , "zavrsi skolu i radi budi svoje čoek" ... kako je rekao otac , "jel vozi bus za džaba , jel ide telefon za džaba"-- " e pa onda " i lanac oko vrata, pa koja majka ne bi htjela znati za svoje dijete alloooo, osim one koja ga je prodala..... žao mi je što moram to zaključiti ....

ja bi preporučila Mili, da ostane Mila, da zaboravi Bosnu, završi školu, što prije se normalizira , prihvati svoje stanje i ponovo započne kvalitetan odnos sa starteljskom obitelji ...
svarno mi je žao tih ljudi zaista
Ti nemaš pojma o čemu pričaš!
Ona nije nestala iz čista mira, nego su četnici upali u njihovo selo i pobili sve pred sobom. Jeli cijelo selo samo sebe prodalo? Jesi ti vidjela onaj spomenik sa imenima nestalih? Hrpa djece je nestala iz tog sela. Njihova tijela su vjerojatno u nekoj masovnoj grobnici. To je bio rat, o kojem ti očito pojma nemaš. U ratu u BIH je pobijeno najmanje 100 000 ljudi-toliko za sada imaju tijela. Takvih je sela bilo na desetke.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.