Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2016., 02:40   #501
Jedno pitanje, dobila sam posao u drugoj skoli i drugom gradu. Ugovor cu potpisati krajem 8.mj.a pocet cu raditi pocetkon iduce skolske godine, KADA sam duzna reci ravnatelju skole iz cije skole da dajem otkaz tj.prelazim u drugu skolu?
Naime ne zelim sebe dovesti u situaciju da mi ravnatelj prekine radni odnos sada preko ljeta a opet ne zelim niti prekasno reci da se skola ne stigne snaci za zamjenu iako imam osobu koju bih preporucila.
DonkyCurl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 07:56   #502
Quote:
DonkyCurl kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, dobila sam posao u drugoj skoli i drugom gradu. Ugovor cu potpisati krajem 8.mj.a pocet cu raditi pocetkon iduce skolske godine, KADA sam duzna reci ravnatelju skole iz cije skole da dajem otkaz tj.prelazim u drugu skolu?
Naime ne zelim sebe dovesti u situaciju da mi ravnatelj prekine radni odnos sada preko ljeta a opet ne zelim niti prekasno reci da se skola ne stigne snaci za zamjenu iako imam osobu koju bih preporucila.
Ako je ravnatelj ok,normalan, radit će u tvome interesu,ali trebala bi mu nagovijestiti mogućnost odlaska u novu školu, pa makar to bilo samo razmatranje. Zašto bi ti dao otkaz preko ljeta? Radiš li na određeno? Iskreno, nisam baš tim pravnim stvarima upoznata, ali ja bih (svom ravnatelju) rekla svoje planove, makar kad se vratimo u kolovozu s godišnjeg da se stigne "snaći". Mislim da bi to bilo fer od mene. Čak poznavajući svojeg ravnatelja kao ok i profesionalnu osobu u koju imam povjerenja rekla bih mu i sad prije odlaska na godišnji,ali ako se frka otkaza, definitivno u kolovozu.

Edit: Sad čitam ponovno i vidim ovo "dužna" Ja onda ne mogu pomoći jer ne znam kako to stoji s pravne strane, no postoji li mogućnost da ravnatelj to sazna ranije iako mu ti to nisi rekla? Ja bih m radije rekla sama, nego čekala da sazna "sa strane".
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 10:12   #503
Quote:
DonkyCurl kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, dobila sam posao u drugoj skoli i drugom gradu. Ugovor cu potpisati krajem 8.mj.a pocet cu raditi pocetkon iduce skolske godine, KADA sam duzna reci ravnatelju skole iz cije skole da dajem otkaz tj.prelazim u drugu skolu?
Ako te baš zanima pravno/formalno, pogledaj si ugovor o radu, dio "raskid ugovora o radu". Dio koji se odnosi na otkazni rok (obično bude 15 dana, ali moguće da je kod vas u školama i nešto dulji) je ono što si dužna odraditi prije nego prestaneš tamo dolaziti na posao.

A hoćeš li reći prije toga (pa i već danas), ovisi o tebi i kako procjenjuješ ravnatelja.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 16:22   #504
Quote:
DonkyCurl kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, dobila sam posao u drugoj skoli i drugom gradu. Ugovor cu potpisati krajem 8.mj.a pocet cu raditi pocetkon iduce skolske godine, KADA sam duzna reci ravnatelju skole iz cije skole da dajem otkaz tj.prelazim u drugu skolu?
Naime ne zelim sebe dovesti u situaciju da mi ravnatelj prekine radni odnos sada preko ljeta a opet ne zelim niti prekasno reci da se skola ne stigne snaci za zamjenu iako imam osobu koju bih preporucila.
pogledati ovu temu

https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post59266757
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2020., 13:00   #505
Montessori edukcija

Pozdrav
Ima li netko da je upisao Montessori edukaciju za djecu 3-6 godina?
Učiteljica sam rn i jako me zanima ova pedagogija.

Koji vrtić možete preporučiti za edukaciju, DV Montessori na Malešnici ili DV Srčeko na Pantovčaku?
Nikolina02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2020., 15:18   #506
to ti je najbolje pitati na pdf-u posao i karijera. ovaj pdf nije baš namjenjen takvim upitima i raspravama.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.