Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 13:13   #61
uzmi polisport ak je dosta jeftinije
kod hamaxa plaćaš ime barem 100 kuna
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:32   #62
Hvala!
Javim se s prvim dojmovima nakon kupnje i vožnje
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 07:53   #63
Mi kupili ovakvu prije tri godine http://www.rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=7657

Sljedeće godine svi moji kolege kupili iste... Svi zadovoljni
dices is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 08:52   #64
Quote:
dices kaže: Pogledaj post
Mi kupili ovakvu prije tri godine http://www.rog-joma.hr/oprema_detalj.php?i=7657

Sljedeće godine svi moji kolege kupili iste... Svi zadovoljni
I mi smo kupili takvu prije 2g.,još ovu godinu sigurno se bude koristila
__________________
Carpe Diem!
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 11:28   #65
Prednja sjedalica i zakon

Jel netko zna je li kod nas u RH zabranjena prednja sjedalica? pitam zato sto su nam rekli u Hervisu u Osijeku da nemaju prednjih sjedalica, da ih ne mogu naruciti i da se po zakonu vise ne smiju montirati prednje sjedalice.

a, naravno, kako bi mi bas prednju sjedalicu, sada sam zbunjen

hvala na odgovorima
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:43   #66
Dakle, kupili smo Polisport koolah i kacigu i sad me muči ta kaciga.
Djetetu je opseg glave 49 cm, kaciga je najmanja koju su imali (50-56 cm). Lijepo mu sjedne na glavu, zategnem onaj regulator na potiljku ali nikako ne mogu remenčiće toliko zategnuti da mu sjednu ispod brade i da uši ne budu pokrivene sa remenčićima. Tako je pokazano na slici instrukcija za stavljanje kacige. Ima dosta lufta ispod brade i klinac ju bez frke skine s glave
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 09:56   #67
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Dakle, kupili smo Polisport koolah i kacigu i sad me muči ta kaciga.
Djetetu je opseg glave 49 cm, kaciga je najmanja koju su imali (50-56 cm). Lijepo mu sjedne na glavu, zategnem onaj regulator na potiljku ali nikako ne mogu remenčiće toliko zategnuti da mu sjednu ispod brade i da uši ne budu pokrivene sa remenčićima. Tako je pokazano na slici instrukcija za stavljanje kacige. Ima dosta lufta ispod brade i klinac ju bez frke skine s glave
Imao sam isti problem predprošle godine. Nema smisla nosit kacigu koja bi pri padu sletila s glave. Ja sam to riješio šiltericom ispod kacige nešto ovako (http://www.planet-x-bikes.co.uk/file...sheadThumb.jpg). A prošle godine već mu je bila taman.

Potrebno je i pravilno podesiti trakice tako da budu ravnomjerno zategnuta obadva dijela (ispred i iza uha)

Zadnje uređivanje Lovraa : 15.03.2013. at 10:10.
Lovraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:03   #68
sada je hladno pa mu ionako moraš staviti kapu, a na nju kacigu, a kasnije probaj sa šilterisom ili nekom tkaninom.
Dj KeRALJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:12   #69
Quote:
Lovraa kaže: Pogledaj post
Imao sam isti problem predprošle godine. Nema smisla nosit kacigu koja bi pri padu sletila s glave. Ja sam to riješio šiltericom ispod kacige. A prošle godine već mu je bila taman
Quote:
kera13 kaže: Pogledaj post
sada je hladno pa mu ionako moraš staviti kapu, a na nju kacigu, a kasnije probaj sa šilterisom ili nekom tkaninom.
Da, neku kapicu sam mu i mislila staviti ispod jer i meni nekad bude nelagodno kad mi vjetar bridi po glavi a ipak je on još mali.

Nego, uspjela sam ju jučer stegnuti maksimalno ali onda mi je kopča tik do one plastike za reguliranje remenčića. Tj. nije ispod brade nego mu dođe ispod uha. Jel to pogrešno?
Nikako drugačije se ne može toliko stegnuti da mu stoji uz glavu
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:24   #70
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Da, neku kapicu sam mu i mislila staviti ispod jer i meni nekad bude nelagodno kad mi vjetar bridi po glavi a ipak je on još mali.

Nego, uspjela sam ju jučer stegnuti maksimalno ali onda mi je kopča tik do one plastike za reguliranje remenčića. Tj. nije ispod brade nego mu dođe ispod uha. Jel to pogrešno?
Nikako drugačije se ne može toliko stegnuti da mu stoji uz glavu
Kopča i ne treba biti ispod brade odnosno u većini slučajeva je malo sa strane
Lovraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 10:41   #71
Quote:
Lovraa kaže: Pogledaj post
Kopča i ne treba biti ispod brade odnosno u većini slučajeva je malo sa strane
A onda dobro. Naletila sam valjda na takve slike gdje se potrefilo da je kopča ispod brade pa sam mislila da je to pravilo.
Još mi je bilo čudno ako je kaciga od 50-56 cm, a njemu je glava 49 cm pa da ima baš toliko lufta.
A sve zato jer me bunilo kako nikako ne mogu toliko stisnuti a da mu kopča bude ispod
Hvala na objašnjenju!
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 23:37   #72
Pitanje za nagradu:
Dal je moguće iskombinirati stražnje bisage (konkretno ove) sa ovakvim setupom sjedalice na bajku (nosač tereta bi kupio dodatno)
Ima netko da koristi istovremeno i bisage i da ima gore dječju sjedalicu
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 07:32   #73
Ja imam ove bisage. Kad nisu ovak natrpane pomaknem ih skroz straga i sjedalica stane u par mm .

ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 09:19   #74
Uf, što volim čuti lijepe stvari ujutro
Al odlučio sam kupit pa kud puklo da puklo...
Hvala
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 10:20   #75
Mali Maleni ajde pliz javi kako je kod tebe proslo i koji si tocno nosac kupio jer ja to isto moram rijesiti, raspitivao sam se jos prosle godine ali nisam nista kupovao. Ja bi najradje uzeo Topeakov nosac da mogu gore stavljati njihovu torbu kad nema sjedalice, meni nije bitno da stanu bisage.
U svakom slucaju mislim da ti najpametnije otici sa bajkom i sjedalicom u ducan jer svaka izgleda drugacije i par cm gore-dole na seat tubeu sigurno bitno mijenja stvar.
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:33   #76
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju mislim da ti najpametnije otici sa bajkom i sjedalicom u ducan jer svaka izgleda drugacije i par cm gore-dole na seat tubeu sigurno bitno mijenja stvar.
i to je to.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:42   #77
Preporučio bih korištenje prednjih bisaga i prednjeg nosača iz dva razloga. Prvo: nečeš imati problema sa kobiniranjem sjedalice i bisaga, a drugo: bolje je raspoređena težina i bicikl je nedvojbeno upravljiviji sa ovakvom konfiguraciom.

Budući da ti već imaš stražnje bisage koje mi se čine povelike, teško da ćeš ih uspjet iskombinirati sa sjedalicom, pogotovo ako misliš koristiti i gornju torbu. Ali probaj, ako in nećeš natrpari možda i uspiješ.
Lovraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:51   #78
te bisage bez gornje torbe zauzimaju cca pola centimetra iznad samog nosača i ako nije nosač/gepek problem onda nisu niti bisage.
za bisage na prednjem kotaču i upravljivosti bicikla nemam što reći jer nisam nikada vozio tako.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 12:43   #79
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Mali Maleni ajde pliz javi kako je kod tebe proslo i koji si tocno nosac kupio jer ja to isto moram rijesiti, raspitivao sam se jos prosle godine ali nisam nista kupovao. Ja bi najradje uzeo Topeakov nosac da mogu gore stavljati njihovu torbu kad nema sjedalice, meni nije bitno da stanu bisage.
Javim
Meni je obrnuto - važnije su mi bisage od gornje torbe
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju mislim da ti najpametnije otici sa bajkom i sjedalicom u ducan jer svaka izgleda drugacije i par cm gore-dole na seat tubeu sigurno bitno mijenja stvar.
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
i to je to.
To mi je bilo u planu
Samo sam si htio u startu ušparati put ako uopće nije moguće
u međuvremenu odlučio kupiti, pa ako neće ići sa sjedalicom, kombinirati ću sa ruksakom...
A uostalom, mislim da mi je ovo zadnja sezona što ću dijete furati u sjedalici
Moram ovo čudo nabavit


Quote:
Lovraa kaže: Pogledaj post
Preporučio bih korištenje prednjih bisaga i prednjeg nosača iz dva razloga. Prvo: nečeš imati problema sa kobiniranjem sjedalice i bisaga, a drugo: bolje je raspoređena težina i bicikl je nedvojbeno upravljiviji sa ovakvom konfiguraciom.
to bi i napravio da već nemam bisage - poklonjeni konj i te sheme
Quote:
Lovraa kaže: Pogledaj post
Budući da ti već imaš stražnje bisage koje mi se čine povelike, teško da ćeš ih uspjet iskombinirati sa sjedalicom, pogotovo ako misliš koristiti i gornju torbu. Ali probaj, ako in nećeš natrpari možda i uspiješ.
gornja torba neće ići kad i sjedalica, to je vrlo vjerojatno. Više me brinu bisage

Uglavnom - hvala svima, čim će vrijeme dopustit ću se zaletiti po prtljažnik pa javim dal funkcionira ili ne
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 13:05   #80
trail gator

čudno je da ih ima i po 89 dolara na ebayu.
kod nas u zg si mogo nabaviti za 700 i mislim da je sada 500 kuna.
e sad: 300 kuna i 500 kuna je velka razlika pa treba vidjet standarde, nosivost i materijale.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.