Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2012., 15:31   #21
Wifi zaporka ?

PC sa kojega pišem ovu poruku Vama , to jest otvaram novu temu spojen je na modem , problem je što ja neznam zaporku tog modema odnosno mreže , a potrebna mi je iz privatnih razloga . Znači kako da ja sa ovog PC pronađem gdje je zapisana ta zaporka na njemu . Inače nisam neki informatičar pa bih molio detaljan opis .
Hvala .
geekfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 18:46   #22
Wireless lozinku mjenjas u postavkama routera ako vec neznas postojecu (na novim routerima ispod uradjaja na etiketi ili u papirima davatelja usluge)

Routeru pristupas preko kompa, LAN kabelom, upisivanjem 192.168.1.1 ili 192.168.0.1 (za tocnije pogledati u uputama samog routera) u internet browser.

Ako pita user name i pass, najcesce je user, admin, 0000 itd. (za tocnije pogledati u uputama samog routera ili na netu pretrazivanjem modela routera).

U postavkama je jako intuitivno namjestiti wireless lozinku i preporuka enkripcije je WPA2.
mado2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 15:36   #23
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
192.168.1.1, ali nema veze

koji ti je router? da nije ovaj, nagađam, ima sve rubrike koje si navela ali i Wi-Fi Protected Setup
Model je Linksys by Cisco, WRT54GH.

Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
OK, ak ne zna password na routeru onda ga mora restirati i nanovo konfigurirati jer se komp spaja žicom, a ne zrakom.
Ima onaj mali gumbić za reset, ali bojim se ako to stisnem i sve se vrati na tvorničke postavke i recimo da je tvornički podešeno da nema lozinke, onda će se bilo tko u okolici moći spojiti na 'moju' mrežu. A ja ne znam konfigurirati nanovo sve, jer to nisam ni prvi put radila, nego tip iz Iskona koje je sve spajao.

Iasko su mi u službi za korisnike rekli da mi ne mogu resetirati i dati novu lozinku , probat ću ih opet zvati i inzistirati da njihov djelatnik dođe, sve resetira i nanovo konfigurira i postavi novu lozinku. ako neće, otkazati ću uslugu WLAN-a.

Hvala svima na savjetima, idem sutra na more pa ću se nastaviti bakćati s ovim kad se vratim.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:36   #24
Jesi probala onaj softver koji sam linkao iz posta #8?

Ako resetiraš router onda se brišu WLAN postavke i možeš bez problema podesiti nanovo wireless mrežu, govorimo o enkripciji wireless mreže, to nema veze sa DSL korisničkim usernameom/passwordom koji ti je Iskon dao (za to su ti vjerojatno rekli da ti ne mogu promijeniti).
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 21:38   #25
Kako promijeniti lozinku za wi-fi?
Otišla sam na 192.168.0.1, uspjela promijeniti naziv wi-fi-a, ali kad pokušam promijeniti lozinku, uoprno mi javlja da je nova lozinka neispravna!
A pokušala razne kombinacije velikih malih slova, brojeva,,,
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:42   #26
A koju enkripciju si postavila?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 00:13   #27
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
A koju enkripciju si postavila?
Ufff ne kuzim se ja u to
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 08:23   #28
Neznam koji je ruter ali tu gdje si pisala pasword bi trebalo biti i izbor zaštite od FREE , WEP, WPA PSK ili WPA AES i slično i paziti gdje se unosi pasword jer nekada treba prvo unijeti stari pa novi a nekada piše da se nakon unosa pasw. upiše u novi red isto (kao potvrda).
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 09:25   #29
Negdje je pisalo WPA2 (AES)-PSK....
I ima da se prvo unese stari, pa onda 2x novi pass. Onak, 3 kucice su jedna ispod druge.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 11:44   #30
Koliko ti znakova ima nova lozinka? Treba imati 8 ili više, do max 63.
Probaj unijeti samo slova i brojeve, bez specijalnih znakova.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.