Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2013., 14:39   #1
Canyon bicikli - par pitanja oko narudžbe

Pozdrav Forumaši i Forumašice!
Trenutno sam u procesu škicanja tržišta i pripremanja za moguću nabavku novog bicikla, pa sam nekako naletio i na Canyon. Cijene su im nevjerojatne za ono što nude, i najrađe bih kupio neki njihov model.
E, al pošto živim di živim, problem je poštarina. Unutar EU dođe oko 50 eura, za Hrvatsku je 320!! Što je najgore, čak i s dve i pol milje kuna prijevoza većina bajkova na kraju dođe jeftinija nego da se ovdje kupi neka druga marka. Ja bih ipak rado uštedio 2000kn ako mogu, pa bih molio vašu pomoć.
Prvo, da li je netko možda kupovao bicikl preko Canyona? Ako je, bio bih zahvalan za svaki detalj.
Meni je napamet pala jedino ideja da napravim ono što nekad ljudi znaju napravit s poštanskim pošiljkama veće vrijednosti, tj. kao adresu primaoca stavim neku poštu u Sloveniji. Ovo je isto u stvari poštanska pošiljka, tako da bi valjda trebalo proći bez problema. Samo koliko je to sigurno?
Da li bi mogao onda, pod pretpostavkom da stigne bez problema, doć tamo s nekim u autu, preuzet bajk, malo ga zaprljat da bude kao da je vožen, sjest na njega i nazad preko granice? Jesu li mogući neki problemi?
Bio bih neizmjerno zahvalan za bilo kakvu pomoć i savjet, i nadam se da će ovo pomoći i drugima!
Pozdrav!
Tangić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 16:19   #2
imaš ovdje topic kupovanje preko granice, puno se pisalo o tome, pa pogledaj....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 21:03   #3
ne samo da ima topic o kupnji preko grane nego ima i topic o kupnji canyon bicikla.

ali, istina je, izuzetno su povoljni tako da i sam već duže vrijeme nešto kombiniram...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 09:37   #4
Došlo je do malih promjena u marketinškom pristupu na stranici canyona, cijene su sad izražene bez njemačkog pdv-a (imaš onu malu zvjezdicu kod cifre).

Trošak dostave je oko 550 kn a ne onaj suludi iznos koju ti navodiš.

Od troškova te čeka još:

- Trošak transfera novca pri plaćanju, provizija banke cca 120 kn

- Usluge špeditera/uvoznika oko 300 kn sa svom papirologijom i biljezima. Budu te zvali iz (overseas u mom slučaju) špediterske firme, pošalju ti na mail suglasnost da te zastupaju, popuniš i vratiš. Oni rade dalje.

- PDV od 25% na iznos bajk + prijevoz odnosno onih 550 kn (rješava špedicija i carina). Sve to možeš platiti pri dostavi gdje ćeš dobiti račun od dostavljača. Carine na sportsku opremu nema, barem nije bilo do sad. Proizvod je deklariran Made in EU.

Cijeli proces od popunjavanja narudžbe do dostave traje oko 20 dana, naručivanje uopće nije gnjavaža, sve ide glatko.

Ako te još što zanima pitaj.

Epilog moje priče je da sam više nego zadovoljan.

Bajk sam htio uzeti u HR (eventualne reklamacije, problemi) ali dobru ponudu nisam mogao dobiti, isto ovo zimsko prijelazno vrijeme.
Jednostavno naši trgovci nisu htjeli uzeti maržu od 4-5 000 kn od jedne transakcije, malo im je.

__________________
Albert was worse than any Fish in the sea
alifish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 09:46   #5
E stvarno puno hvala na odgovoru, upravo me je to zanimalo!
A za dostavu neznam, na njihovim stranicama piše 299 eura +bikeguard za Hrvatsku, dok je za EU nekih 40 +bkgd. Ali ako kažeš da je manje, onda super!
Tangić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:51   #6
Vidim i ja sad to i nije mi jasno za čega 314 eura kako neka usluga može poskupiti više od 3 puta? Odustani od njih.
__________________
Albert was worse than any Fish in the sea
alifish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:20   #7
Čekanje ulaska u EU ne dolazi u obzir?
robb3n is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 16:45   #8
Ima više sličnih firmi u njemačkoj koji prodaju svoje bicikle preko neta (Bulls, Carver, Drössiger, Fatmodul, Müsing, Poison, Radon, Rose, Transalp24). Problem je što ne šalju svi izvan EU.
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:12   #9
Quote:
robb3n kaže: Pogledaj post
Čekanje ulaska u EU ne dolazi u obzir?
sumnjam da će to išta bitno promijeniti na stvari. mislim, carine ionako nema, pdv će ostati koliki jest, dostava će koštati koliko već košta...iako mi nije jasno onih 299€ koliko traže za dostavu...

edit: hoće, bitno će se promijeniti. sada sam ukucao bugarsku kao cilj i dostava je 38.40€, geez, pa oni nisu normalni...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:35   #10
Hm, što će se desit sa kurirskim službama kad uđemo u EU, tipa fedex, dhl i slične, dal će i dalje uništavat sa svojim provizijama, ležarinama i majmunarijama za robu koju su već platio poštarinu?

Npr Wiggle šalje DHL-om, ko proklete gume koje su mi ocarinili jer su preko 160kn vrijednost pošiljke, pa te opandrče 150kn za postupak carinjenja, pa carina, pa isusova rana ova ona, pdv i onda na kraju poštarinu od 5eura koju sam platio - ispada da sam platio 50
kišobranimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 07:44   #11
Quote:
kišobranimir kaže: Pogledaj post
ko proklete gume koje su mi ocarinili jer su preko 160kn vrijednost pošiljke, pa te opandrče 150kn za postupak carinjenja, pa carina, pa isusova rana ova ona, pdv i onda na kraju poštarinu od 5eura koju sam platio - ispada da sam platio 50
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 09:10   #12
Hvala svima na odgovorima!
Izgleda da i ovdje vrijedi ona stara, ako nešto izgleda pre dobro da bi bilo istinito, onda najvjerojatnije i je.
Na kraju kada bi se zbrojili svi 'sitni' troškovi, čak i s ovom manjom poštarinom, došla bi cijena za koju se i kod nas uz puno manje komplikacije može kupiti bicikl u istom rangu, makar na popustu. Tako da mi se čini da odustajem od Canyona, barem za sad.
Jedna koja mi se jako jako sviđa je još uvijek na dobrom popustu i ako uspijem udomit 29era na vrijeme je moja, ako ne čeka se kraj sezone i ulazak u EU da vidimo što će oni donijet.
Tangić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 09:25   #13
Jesi im poslao mejl? Nemojte slijepo vjeorvati svemu sto pise. Puno ljudi iz HR je kupovalo Canone i shipping je bio prihvatljiv (daleko ispod navedenih 300 eura). Napisi pristojan mejl i posalji...nista te ne kosta,a mozda se iznenadis odgovorom
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:10   #14
Upravo tako i dobiješ vijest iz prve ruke, a ne naklapanja
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:28   #15
mislim da netko prodaje 29er-a tu na forumu..
ili mu je ukraden ???
nisam ziher lol
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:37   #16
Ja sam stavio jučer u oglasnik thread Kona Kahuna 29er, ali ne kupujem 29era.
Da, svakako sam im mislio poslat mail oko tih detalja, ovdje sam htio više vidjet kakva iskustva ljudi imaju.
Tangić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 16:23   #17
Quote:
robb3n kaže: Pogledaj post
Čekanje ulaska u EU ne dolazi u obzir?
...ili slanje na (najbližu granici) poštu Slovenije - Poste Restante?
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 17:27   #18
ja, eto, imam tu sreću da mi je njemačka preko plota.
budući švicarci udaraju nenormalne troškove carinjenja i poštarine (imao sam par neugodnih iskustava) u rubnim dijelovima njemačke postoji veliki broj ljudi koji živi od toga da narudžbe švicaraca dolaze na njihovu adresu po koje poslije osobno dolaze. (primjer, primjer 2
usluga primanja pošiljke/bicikla je 20€.
prilikom izvoza robe nakon par dana stiže povrat njemačkog poreza od 19%
a pri uvozu u ch plaća se samo pdv 8%.

meni se, dakle, kupovina canyona itekako isplati. bicikl sa opremom kakvu ima canyon u konačnici bi u švicarskoj bio sigurno 30% skuplji...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:43   #19
i dalje na webu piše pošratina € 299, slovenija je npr ispod 40, netko je ovdje spominjao 70...
jel tko provjeravao, il ću ja morat slati mail?
mali mi je zaplijenio felta, pa...
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 16:22   #20
evo ja gledam canyona za uzest i komunikacija emailom preko weba je katasrofa,treba im 3,4 dana da odgovore na bilo kakav upit,odabrao sam par artikala od kojih vecina na popustu i oni prvo posalju racun normalan s popustom kao provjeri narudjbu,a onda nakon 3 dana posalju sve isto al bez popusta,kao jel to to,ja napisem nije to to,jer gdje su popusti i sad opet cekam 3,4, dana da vidim šta im je,plus da na upit koji je datum dolaska nema nikakve precizne informacije sto mi je isto nezrelo
tonchido is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.