Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 11:09   #61
Kupila sam joj Brit ali joj treba sto godina da ga pojede. To joj je više kao žvaka.
Tek trebam vidjeti hoće li povraćati od njega.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 11:49   #62
Hoće
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 14:05   #63
Moj savjet ti je da kuhas peseku. Rizu, mrkvicu, meso,...
Ja gledam po svojoj Manilli i Tysonu, mogu reci da sada nakon takve prehrane su ocvrsnuli i danas im kuham obroke nekada, ali sada jedu i dehidrate i poslastice bez ikakvih problema. Zadnji put kad im se aktivirao gastritis koji im je diagnosticiran je bio prije vise od godinu dana. Tako da pomeni ti je najbolje mozda peseka prebacit skroz na home made hranu ili barf i nadat se da ce ti to pomoci da joj se regulira sve po malo i da neces imati problema sa odabirom poslastica i ostaloga
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 14:54   #64
Kuhala sam joj kad je došla k nama, nije ništa drugo niti htjela jesti, sve do prve epizode gastritisa sam joj kuhala.
Onda se proljev i povraćanje nikako nisu smirivali tj. stalno su se vraćali (a jela je kuhanu rižu i pileće bijelo meso), pa smo zato prešli na tu gastro hranu.

Kad čitam što ljudi sve kuhaju i daju psima vidim da to mora biti vrlo raznolika hrana, a moja pudlica bi na mnoge stvari koje sam joj pokušavala uvesti loše reagirala.

Nudili su mi gastro barf, razmišljam o tome, čini mi se nezgodno radi nabave.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 17:21   #65
Jedna gospođa mi je rekla da su već 2 godine samo na barfu, baš zbog povraćana i da se pas oporavio. Radi se o maltezeru oko 5.5 kg.

Ako daješ barf ne dodaji ništa s njim, samo on. I ako daješ brikete ili kuhano napravi od barfa i tog obroka 12 satnu pauzu.

Barf možeš držati u ledari, zamotaš u više vrećica. Isjećem barf na više obroka dok je još sleđen, i vratim u zamrzivač.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 13:28   #66
jel barf jos uvijek ok ? mojoj se aktivirao gastritis nakon godine dana pa razmisljam da joj vratim barf.
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 16:41   #67
@ lunahor
ako se psu odjednom ponovno aktivirao gastritis, probaj samo umiriti natrag stomačić tako da jedno vrijeme bude na kuhanom, par obroka... ili na lakšem dehidratu namjenjenom za gastritičare pa jednom na dan malo jogurta daš da lizne... nama jogurt super pomaže, dam čisto reda radi bez obzira na gastritis i nakon njega pas mi uvijek, nekako "živne", godi mu... probaj, od jogurta se neće otrovati, niti od kuhanog, a sve je prirodno... kad se stomak smiri, prijeđi na kvalitetnu suhu hranu (ako daješ dehidrat) tipa Acane ili hrane tog ranga...

@verica
probaj sa TerraCanis poslasticama, nema bojila, pišu da su 100% od prirodnih sastojaka... sastojici koje imaju te poslastice su malo meda, mesa, ružmarina, cimeta (koliko se sjećam napamet) i još neki dodaci... ja sam prvi put uzela za svog psa koji je osjetljiv i nemamo frke, malo su tvrđi sušeni keksići ali toliko sitni da nije problem ih pojest, a dobro je da pas žvače, malo da drobi zubima hranu... imaš ih u zooplus-u... to su prve poslastice koje sam mogla dati (više od 2 komada odjednom) psu inače bi znao odmah reagirati...
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:38   #68
Acidofilno mlijeko moze? Dala sam joj malo controloca i caj od sljeza , sljez smiruje kod ljudi gastritis jer oblaze sluznicu pa vjerujem da nece skodit a u rizu sam stavila i mrvu umeboshi paste ( isto prirodno za gastritis). Mislim trebam li reci da i ja i mm i oba djeteta imamo gastritis, i sada i pas. I ne, tessa ne jede nikad nista osim orijena i ponekad stari prepeceni komadicak kruha.
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:57   #69
@Tina - hvala, potražit ću te poslastice - premda, imamo dvije vrste suhih keksića koje ona jede i ne povraća od njih, a treba mi baš nešto mekano što bi mogla brže pojesti radi toga da ju probam vani nešto učiti.

lunahor - zašto joj ne daš Peptoran?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 22:36   #70
@lunahor
možda Orijen jer je malo jača hrana po sastavu, izaziva reakcije u psu... probaj sa Acanom, nećeš gubiti na kvaliteti samo je malo blaži sastav...

@verica
nema na čemu , nadam se da će odgovarati psu ako se odlučiš na kupovinu, vjerujem da nećeš požaliti...
probaj pakovanje za male pasmine, sitniji su komadići u obliku srceta, tokutića i zvjezdica, veličine do 1 cm, pa možeš davati više ako ti treba za trening npr., bez da će psa iziritirati...
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 14:43   #71
Quote:
lunahor kaže: Pogledaj post
Acidofilno mlijeko moze? Dala sam joj malo controloca i caj od sljeza , sljez smiruje kod ljudi gastritis jer oblaze sluznicu pa vjerujem da nece skodit a u rizu sam stavila i mrvu umeboshi paste ( isto prirodno za gastritis). Mislim trebam li reci da i ja i mm i oba djeteta imamo gastritis, i sada i pas. I ne, tessa ne jede nikad nista osim orijena i ponekad stari prepeceni komadicak kruha.
Mislim da nije dobro piti bilo kakvo mlijeko kod akutnog proljeva i povraćanja ni za ljude. I moraš vidjeti podnosi li pas mlijeko. Moj je jutros dobio proljev od malo kefira.

Umeboshi pasta je kako vidim od nekih šljiva, koliko se sjećam psu se nedaju šljive. E sad kakve su to šljive i smijeli to pas jesti trebaš provjeriti.
A kako vidim ima i liminske kiseline koja je zabranjena za pse.
Bolje je što više pojednostaviti prehranu. Sljez je dobar vjerojatno.

To već dugo traje i neksperimentiraj sa psom odvedi ga veterinaru.

Ako imat familijarno gastritis trebali bi se testirati na helikopoilori bakteriju, ineče se može obiteljski prenijeti i najjčešće je prenos majka djeca. To se stolicom testira. Nek ode bar netko od vas sa problemom i vidi imali je.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:16   #72
Ovo što ti je rekla petra, da se testirate na Helicobacter Pylori, dobro ti je rekla i stvarno bi trebali.

Što se psa tiče, ne bi joj ja davala nikakve acidofile, jogurte itd. dok joj je želudac u ovom stanju. Raskuhana riža i piletina, a osim toga, vrijeme je za posjet veterinaru jer ti ovo već malo predugo traje
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 08:40   #73
Gastritis kod pasa

Ma nee, vec ja znam sto je njoj i kako je, a znam i sto smije a sto ne od lijekova. Uglavnom barf je stigao pa cemo sad na njemu biti dok se ne sredi. Ne povraca vise uglavnom. Psi smiju i peptoran i controloc. Pa kaj ja znam orijen je jela godinu dana i to ovaj od ribe i bilo je ok. Nije jij to od orijena vec od konzervi iz dm ..
Ja ju ne vodim vetu nikad zbog jednog povracanjq il proljeva u danu, ako je pas od,icnog stanja osim toga. Pa ni djecu ne vodim odmah doktoru . Dobrog je opceg stanja i cemu ondq, kad znam sto mi je ciniti.


Sent from my iPad using Tapatalk
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 08:54   #74
Tako je, ne treba psa zbog takvih stvari voditi veterinaru gdje će ga samo nakljukati sa lijekovima. Naravno, ukoliko se zna što se radi. Moja kuja od starta je imala gastroenteritis i prvih godina je dosta puta išla vetu zbog toga i nadobivala se terapije, jer ja nisam imala pojma. Sad kad imam već nezavidan staž s psećom probavom, već goooodinama se ne ide zbog toga veterinaru. Ako se i pojavi neka epizoda (najčešće kad joj malo zbrljam sa prehranom ili ''eksperimentiram''), onda to i saniram prehranom. I sve je za pet, prezadovoljna.

Što se tiče fermentiranih mliječnih proizvoda, iz više razloga mogu biti vrlo korisni kad pas ima problema sa crijevima (osim ako se nije pokazalo da baš djeluje kontraproduktivno), i naravno u malim količinama.

Mi čak ne koristimo ni Peptorane i sl. i svaki put riješimo problem.

Edit: Orijen ja ne bih davala jer mislim da je zaista prejak pogotovo u slučaju osjetljive probave. Radije onda TOTW losos ili nešto slično. Konzerve bih isto izbacila pogotovo te iz DM-a koje su onako, u najboljem slučaju ''osrednje'' (ovisi ne znam koje daješ).
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:01   #75
Orijen6 fish imamo
Tako i mi prvi put bili i dobili tonu inekcija peptorana i masno to platila.
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:12   #76
Ono što piše Emma tako sam i ja naučila.
Za gastritis koji mi ima starija kujica od rane dobi, smo prvo trčali stalno kod veta.
Pa bili na peptoranima, od kojih je također znala povraćati pa su se svi čudili.
Sada imamo godine staža i isto ne trčimo na prvu epizodu aktiviranja gastritisa.
Kod nje pomaže raskuhana riža na malo maslinovog ulja i linex tabletice koje inače smiruju stanje.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:51   #77
Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
Edit: Orijen ja ne bih davala jer mislim da je zaista prejak pogotovo u slučaju osjetljive probave. Radije onda TOTW losos...
Osobno rađe Orijen (ako osoba može priuštiti taj financijski izdatak) za osjetljivije pse nego TOWT losos... nakon isprobavanja TOWT-a (lososa), završili smo kod veta... nažalost, mi smo imali negativno iskustvo s tom hranom... naravno, ne oduzima činjenicu da drugim psima ta hrana odgovara, samo ako već se može Orijen - osobno, bolje Orijen onda...
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:15   #78
Nama su 4 različita veterinara dala 4 razlčita savjeta u vezi hranjenja i terapije psa koji ima gastritis. Ugl. izbacili doslovno sve poslastice, držimo ga isključvona Royal canin hipoallergenic medicinskoj hrani te dodajemo pileća prsa i rižu i to je sve. Tri mjeseca je bio na terapiji peptoranima i ulfamidom.
I uz to sve je još uvijek prisutna kriza.

Hranili ga suhim, hranili ga kuhanim, hranili ga barfom i kaj da kažem ništa nije riješilo problem prekomjerne kiseline i povračanja do sada.
Vama ostalima držim fige da nađete rješenje ....mi ga još uvijek tražimo.
Dobro bi mi došla preporuka za nekog holistički orijentiranog veta u Zg. ukoliko takovih ima?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:55   #79
Moja je isto na RC mokroj hrani iz konzerve, a dajemo joj i Orijen tj. stoji joj u zdjelici pa si uzme ako hoće i od toga ne povraća.

Naime - nekad ne želi jesti tu RC hranu, pa hoću da ima nešto što si može sama uzeti jer mi je grozno da baš bude gladna.

Otkad je na toj hrani iz konzerve non stop njuška po podu, pokušava pojesti sve što vidi, stalno žica, vani trpa u usta gliste i puževe, tako da imam osjećaj da je gladna ili da joj nešto fali.

Od Orijena dakle ne povraća tj. on joj ne izazove gastritis, ali ga vrlo malo jede.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:59   #80
Quote:
neka mala Tina kaže: Pogledaj post
Osobno rađe Orijen (ako osoba može priuštiti taj financijski izdatak) za osjetljivije pse nego TOWT losos... nakon isprobavanja TOWT-a (lososa), završili smo kod veta... nažalost, mi smo imali negativno iskustvo s tom hranom... naravno, ne oduzima činjenicu da drugim psima ta hrana odgovara, samo ako već se može Orijen - osobno, bolje Orijen onda...
A vidiš moja se preporodila kad je prešla na TOTW losos. Nakon godina mučenja na Eukanubi i Hill'su, ovo je nama bilo nešto nevjerojatno. Probavni problemi kao rukom odnešeni, baš sam bila pod dojmom (bilo je to prije 4 godine).

A što se Orijena tiče, osobno ga ne bih nikad kupovala pa taman da je i cijena normalnija, jer smatram da normalnom psu kućnom ljubimcu, ne treba tako brutalno jaka hrana kao što je Orijen, ne vidim potrebe za dehidratom od, ne znam, 45% proteina ili koliko već ima. Pogotovo ako je pas stariji pa se manje i kreće i sve, a da ne spominjem pse osjetljive probave. Onda radije Acana u tom slučaju. Iako, eto opet govorim, meni se TOTW pokazao boljim od Acane (iako je sve bilo ok, očekivala sam manju količinu izmetu na Acani).
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.