Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 14:44   #7281
Quote:
Envie kaže: Pogledaj post
Preporuka za francuski, može i talijanski film na tragu And God... created woman?

Da je u pitanju otprilike takva atmosfera/mjesto..
Da odgovorim samoj sebi, pronađoh
Envie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:43   #7282
Quote:
lientery kaže: Pogledaj post
S obzirom da većina sigurno doma gleda filmove a ne u kinu, zanima me da li vam je kvaliteta snimke bitna ili skidate film cim se pojavi, kakva god da je? Jer primjećujem da puno ljudi komentira filmove koji još nisu u našim kinima niti ima kvalitetna snimka na internetu, znači da gledaju one prve vrlo loše snimke...
Osobno nisam izbirljiv u smislu da mora biti visoka rezolucija. Ali ne podnosim cam snimke pa čekam da se pojavi normalna snimka. Imam strpljenja jer ne očekujem čuda od velikih naslova s obzirom na iskustva u prošlosti gdje je veliko očekivanje u pravilu završavalo manjim od očekivanog.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:08   #7283
Quote:
lientery kaže: Pogledaj post
S obzirom da većina sigurno doma gleda filmove a ne u kinu, zanima me da li vam je kvaliteta snimke bitna ili skidate film cim se pojavi, kakva god da je? Jer primjećujem da puno ljudi komentira filmove koji još nisu u našim kinima niti ima kvalitetna snimka na internetu, znači da gledaju one prve vrlo loše snimke...
Ja se vodim time da ni savršena snimka ne može popraviti lošu priču.
Isto tako, loša snimka mi neće pokvariti dobru priču.
Pa nemam velike zahtjeve u pogledu kvalitete snimke.
Ako se spoji jedno i drugo kvalitetno, to bi bilo idealno, ali nije nužno.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:33   #7284
novi nastavak Pirata s Kariba
hellagoodgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 01:10   #7285
Ja ne znam zašto se itko gnjavi s tim sranjskim kvalitetama umjesto da se strpi dok film ne izađe na DVD-u/Blu-rayu pa ga onda pogleda kako spada. A do tad uvijek možeš gledati druge stvari.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:45   #7286
Ekipa trebam preporuku nekih dobrih komedija, hvala
pcgamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:03   #7287
Horrible bosses
Chips
What we do in the shadows
Grown-ups
Masterminds
The Inbetweeners Movie
21 Jump Street
Vacation
Zookeeper


Ovo su novije koje su mene nasmijale.
__________________
Pobjednik Copa Turka 2017
Pobjednik Das Koppa 2022
Pobjednik Pacificopa 2023
mone8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:55   #7288
Ja ću vam reći što da NE gledate... užas od filma, naporan i dosadan, nisam ga mogao do kraja pogledati, morao sam ga prekinuti: http://www.imdb.com/title/tt2062700/
lientery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:07   #7289
Ekipa prijatelj mi na duzem bolovanju (pad sa motora) ..veliki fan policijskih serija ..APB ,Chicago PD,CHIPS(serija)Blue Bloods je odgledao . CSI i ostalo ne voli..Imali dobra neka jos serija ?
__________________
I'm the law bitch!!!!!
DougMacRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 00:44   #7290
Quote:
Envie kaže: Pogledaj post
Da odgovorim samoj sebi, pronađoh
Može li američki?
To bi bio remake pomenutog filma koji je uradio, kakvo iznenađenje, isti režiser i bivši suprug najlepših glumica svoga vremena - Roger Vadim

Btw, koji si film sličan ovom pronašla, baš me interesuje?
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:35   #7291
Quote:
DougMacRay kaže: Pogledaj post
Ekipa prijatelj mi na duzem bolovanju (pad sa motora) ..veliki fan policijskih serija ..APB ,Chicago PD,CHIPS(serija)Blue Bloods je odgledao . CSI i ostalo ne voli..Imali dobra neka jos serija ?
Ironside
Kojak
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 20:03   #7292
Quote:
woodsn kaže: Pogledaj post
Molim vas preporuku filma, umirem od naseg tv programa
Zanimaju me:
  • Trileri
  • Drame
  • Komedije
Filmovi nek nebudu stariji od 10god. i vecina hitova je odgledana
Ako imate preporuku europskog filma, dapace. Tema nebitna...
Za dobar triler/dramu ne triba uvik bit starije od 10 god (mada i ja volim starije filmove generalno uvik više) .

Evo neki Trileri/drame koje bi TREBAO pogledati ako nisi:

Zodiac (2007)

Radnja je smještena u 60-e i 70-e tako da će ti se sigurno svidit, odlična glumačka postava i film.


Nightcrawler (2014)

Sve što ću ti reći jest: Pogledaj.


Drive (2011)

Odličan krimi/drama film.

P.S. Mogao bi ti ja sad preporučiti i one najkultnije tipa The Usual Suspects, Se7en itd... ali vjerujem da si to gledao, pa ako nisi pogledao evo recimo neka od ova tri, ili nijedan od ova tri, pogledaj.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 23:04   #7293
Quote:
DougMacRay kaže: Pogledaj post
Ekipa prijatelj mi na duzem bolovanju (pad sa motora) ..veliki fan policijskih serija ..APB ,Chicago PD,CHIPS(serija)Blue Bloods je odgledao . CSI i ostalo ne voli..Imali dobra neka jos serija ?
Homeside: life on street
http://www.imdb.com/title/tt0106028/
The streets of San Francisco
http://www.imdb.com/title/tt0068135/?ref_=nm_knf_i1
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:17   #7294
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Može li američki?
To bi bio remake pomenutog filma koji je uradio, kakvo iznenađenje, isti režiser i bivši suprug najlepših glumica svoga vremena - Roger Vadim

Btw, koji si film sličan ovom pronašla, baš me interesuje?
Tu američku verziju nisam pogledala, dobio je loših kritika. Original baš volim, svako ljeto ga iznova pogledam i dobijem želju da se teleportiram tamo. Bardotica je prekrasna, takva sva nesputana i svoja.

Prijateljevala sam malo sa guglom, pa mi je izbacio neke čija se radnja odvija na francuskoj rivijeri. Neki od njih su klasici koje sam pogledala, neke još nisam. Uglavnom, najviše ih povezuje baš samo mjesto radnje, dok ću se za samu atmosferu i joie de vivre morati zadovoljiti sa gorespomenutim.


Evo nekih predloženih:

La Piscine hot
Jeune & jolie
To catch a thief
La Nuit Americaine
L'arnacoeur
Bonjour tristesse
Pandora and the flying dutchman
Le Mepris volim
Hors de prix
Paris - When it sizzles
La collectionneuse
Envie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:04   #7295
Quote:
tach tha sky kaže: Pogledaj post
Evo nek i ja preporučam:

Pakleni šund (Pulp Fiction)

Kulti film Quentin Tarantine iz davne 1994 . Preporučam tinejdžerima poput mene koju su rođeni u kasnije doba i bilo bi dobro da ga pogledate poslije srednje dok proživite i shvatite neke stvari da vas ne pogode kontroverzije i da ga bolje shvatite.

Bilo bi super da nam preporuče više ovakvih klasika,
hvala unaprijed
tach tha sky, ako ćeš ovo pročitati, ili će čitati drugi tinejdžeri (od 16 nadalje), evo par preporuka, provjereno (znači, imamo tinejdžerku doma i sad kad smo procijenili da je spremna, gledamo moderne klasike, "obaveznu lektiru" takvog tipa - ona je oduševljena i vjeruje našem izboru, i konačno može pohvatati reference na te filmove koji se pojavljuju u nekim drugim kontekstima):
Pulp Fiction, Fight Club, Memento, Trainspotting, The Usual Suspects, 12 Monkeys, L.A. Confidential, Artificial Intelligence: AI, Lost in Translation ("with more intensity" ), Eternal Sunshine of the Spotless Mind, In Bruges, District 9, Reservoir Dogs...
Malo starije: M.A.S.H., Dog Day Afternoon, Witness, Platoon, Taxi Driver (podrazumijevaju se Blade Runner, Alien, Godfather I-II, ali ipak ako ima neko još neprosvijećeno mladunče koje ovo čita, neka bude na spisku...)

uživaj!
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:30   #7296
Perfect Strangers
http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt4901306/

Talijanska dramedija, ful mi se svidjela. Jucer bila u postprogramu Pula film festivala na Fratarskom otoku. Preporucujem, tjera na razmišljanje.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 18:56   #7297
Quote:
DougMacRay kaže: Pogledaj post
Ekipa prijatelj mi na duzem bolovanju (pad sa motora) ..veliki fan policijskih serija ..APB ,Chicago PD,CHIPS(serija)Blue Bloods je odgledao . CSI i ostalo ne voli..Imali dobra neka jos serija ?
jedna i jedina, w i r e
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:54   #7298
Quote:
Envie kaže: Pogledaj post
Tu američku verziju nisam pogledala, dobio je loših kritika. Original baš volim, svako ljeto ga iznova pogledam i dobijem želju da se teleportiram tamo. Bardotica je prekrasna, takva sva nesputana i svoja.
Zanimljiv mi je bio spoj Rebecca De Mornay i Vincent Spana budući da sam ljubitelj osamdesetih, ali kritike su sasvim opravdane. Vadim nije uspeo da prenese atmosferu originala prevashodno zahvaljujući konfuznoj radnji, suviše je kalkulisao adaptirajući se na američku publiku tako da je izgubio esenciju svog ranijeg dela.

Pokušavali su mnogi da iz rakursa reditelja naprave priču, međutim, niko ni približno kao Truffaut u Američkoj noći. Obavezna lektira za ljubitelje francuskog filma. Tvoja reakcija na pojavu Alain Delona u La piscine jednaka je mojoj vezano za Jacqueline Bisset u La Nuit Americaine.

Quote:
Le Mepris volim
Me too! Još više volim Antonionijev L'avventura koji nudi sličnu atmosferu. Čisto remek-delo.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:59   #7299
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Zanimljiv mi je bio spoj Rebecca De Mornay i Vincent Spana budući da sam ljubitelj osamdesetih, ali kritike su sasvim opravdane. Vadim nije uspeo da prenese atmosferu originala prevashodno zahvaljujući konfuznoj radnji, suviše je kalkulisao adaptirajući se na američku publiku tako da je izgubio esenciju svog ranijeg dela.
Da, tako sam i mislila. Nitko drugi osim same Bardot nije mogao bolje prenijeti tu ulogu sex kitten (nadimak koji je dobila zahvaljujući istoj), a ujedno i dozu ranjivosti. Vadim je bio na jackpotu s njom.

Quote:
Pokušavali su mnogi da iz rakursa reditelja naprave priču, međutim, niko ni približno kao Truffaut u Američkoj noći. Obavezna lektira za ljubitelje francuskog filma. Tvoja reakcija na pojavu Alain Delona u La piscine jednaka je mojoj vezano za Jacqueline Bisset u La Nuit Americaine.
Slažem se i kao ljubitelj istoimenih preporučujem Truffauta i njegovu Noć.
Da, Delon i La Piscine su ubojita kombinacija. Plus, sama atmosfera i kemija između Delona i Schneider su preseksi. Nezdravi i sve to, ali seksi. Samim time, razumljivo za Bisseti.

Quote:
Me too! Još više volim Antonionijev L'avventura koji nudi sličnu atmosferu. Čisto remek-delo.
Ja više volim Le Mepris, kao i prekrasnu glazbu https://www.youtube.com/watch?v=UaPm4YpQtu4

Što se tiče majstora Antonionia i njegove neslužbene trilogije, volim i bliži mi je L'eclisse
Envie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:56   #7300
Quote:
DougMacRay kaže: Pogledaj post
Ekipa prijatelj mi na duzem bolovanju (pad sa motora) ..veliki fan policijskih serija ..APB ,Chicago PD,CHIPS(serija)Blue Bloods je odgledao . CSI i ostalo ne voli..Imali dobra neka jos serija ?
Sreca u nesreci je da bar moze gledati pa da prekrati vreme gledanjem neceg sta voli. Evo nekoliko vrhunskih policijsko-detektivskih serija:

Luther
True Detective
The Shield
The Wire
The Killing

Nadam se da ce prijatelj uzivati i zelim mu brz oporavak. Javi jel nesto odabrao i kako mu se cine preporuke.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.