Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 11:18   #521
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan. Najbolje je imati slobodan dan na dan kad nitko nije slobodan.
Ovisno o uređaju na kojem ovo iščitavam (kao da je to potrebno) struktura je drugačija, ali stabilna. Ovaj tekst je stoga mimikrički, u svakom slučaju, lijepo si popunio tu praznu podlogu, bez greške i smisla. Prava ironija, baš me zabavlja. Vratit ću se ovome sa svakog uređaja na koji naiđem, zanima me u šta će se pretvoriti.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:34   #522
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Ovisno o uređaju na kojem ovo iščitavam (kao da je to potrebno) struktura je drugačija, ali stabilna. Ovaj tekst je stoga mimikrički, u svakom slučaju, lijepo si popunio tu praznu podlogu, bez greške i smisla. Prava ironija, baš me zabavlja. Vratit ću se ovome sa svakog uređaja na koji naiđem, zanima me u šta će se pretvoriti.
Vau, hvala što si shvatila moju namjeru.

Moram priznati da se više ne sjećam jesam li provjerio može li bilo koja rečenica izvesti tu vječno stabilnu mimikriju koju sam sasvim slučajno uočio kod ove.

__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 05:32   #523
Uselila mi se ptica

Uselio sam u novi stan
Rastvorio prozore da se prozrači

U zatvorenu lođu uselila mi se ptica
Savila gnijezdo
Izlegli se mladi

Prihvatio sam tu situaciju kao nešto neminovno: ona je tu, ptići su tu
Moramo živjeti skupa

Možda postanemo prijatelji
Govna su problem
Neće kruha
Perje posvuda
Katkad su agresivne


Drugog dana nije ih bilo
Čistili smo lođu temeljito
Prali, ribali, sprejali
Miris je ostao još dugo
I kao da nikad nije otišao
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 01:39   #524
Čaga, ljeto, vu-huuuu!

Emmanuelle - Italove
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:03   #525
posoljeni zrak i razlivena tinta
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:44   #526
E.T.

Budimo realni, Steven je imao više sreće nego pameti s ovim filmom. Pomeo je kino blagajne atmosferom - pričom nikako. Imao je nepogrešiv tajming, uhvatio je bilo trenutka: BMX, Pez i M&M's bili su savršeni saveznici. Film je na razini skice: motivacija seksi majke, koju bratovi frendovi štipaju za dupe - čak se i malom zelenom ukruti na nju - je praktički nepostojeća. Maloprije spomenuti frendovi su višak, služe kao ukras za završno prelijetanje u suton i biciklističke egzibicije. Čak ni veliko prijateljstvo dvojice protagonista nije najuvjerljivije. S ovim ne želim umanjiti šarm filma, dapače - on je jedini mogući razlog uspjeha. Lijepa djeca uvjerljivo nabacuju neodoljive fore, stripovski kadrovi ostvarenje su mokrih snova klinaca osamdesetih, a minijature poput scene sa žabama su nadahnuti brilijanti. Nije me osvojilo ružnjikavo okato čudovište (premalo je situacija koje bi me uvjerile u njegovu neodoljivost), nije mi sjeo dogmatski slijed događanja (čudesno oživljenje, nemušta komunikacija s kolegama zelenima i zadatost njegova povratka doma). Ljudi od zakona su ne skice, nego krokiji koji su tu da bi se radnja mogla odvijati po nekim mejnstrim zakonitostima, a završna, jebeno preduga scena oproštaja je... jebeno preduga. Na kraju krajeva, tko bi ostavio pizzu u dvorištu bez obzira na to što ju je mali ugazio?! I što se dogodilo one noći kad se razbolio? Dotad je sve super funkcioniralo. Što, prejeo se junk fooda?

4
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 23:30   #527
Patetični ispad

Navijat ću za repku. Probudio se neki atavizam. Gledam emisiju o '98. Bez obzira na sve okolnosti vezane za hrvatski nogomet, bez obzira na jak osjećaj odbojnosti prema domoljublju, gledat ću te usrane kvadrate, isključiti racio i napokon opet navijati. Bez obzira na sve prethodno napisano, srat ću po Modriću, srat ću po HNS-u, srat ću po državi. Amnestija ako postanemo prvaci. Mi.

Navijat ću za tim koji će igrati na turniru najboljih. U utakmici ne prolaze menadžeri i uvjerenja. Samo igra.

__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 00:18   #528
Moj grijeh...

Skoro zaboravih:

Oče moj, dolazim u tvoju prisutnost na samom početku ovog dana. Dolazim naći mudrost da ne pravim nerazborite greške, tako da znam kada treba govoriti, a kada ostati u šutnji, kada djelovati, a kada ne.

Dolazim naći MIR, tako da me danas ništa ne zabrine i ne smete. Dolazim naći hrabrost da budem strpljiv, da ne izgubim nadu, da prihvatim razočaranje, znajući da ćeš Ti sve okrenuti na moje dobro.

Dolazim naći ljubav, tako da me ništa ne učini ogorčenim, tvrdim i neljubaznim.

Dođoh početi ovaj dan s Tobom i želim ga nastaviti s Tobom, tako da to bude dan bez ikakve žalosti.

Oče, Ti si moja providnost, znam da ćeš Ti providjeti sve moje potrebe.

Oče, Ti si moj zaštitnik, sačuvaj me ovoga dana od svih mračnih sila, prekrij me predragocjenom Krvlju Tvoga Sina Isusa i okruži me svojim anđelima. Ovo Te molim u Isusovo Ime. Amen!

Hvala Vam svima na tisućama poruka podrške...


__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 00:59   #529
Lizati list



Lizati
list
u
listopadu
:
lirski
lelujati
,
zaista
-
stabla
list
?
Riskirati
lirski
-
zaustaviti
stabilnost
:
pasti
.
U
listopadu
riskirati
i
zaista
zaustaviti
stabla
.
Stabilnost
lizati
,
lelujati
i
pasti
?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 13:47   #530
Da se nadovežem na odluku o navijanju za nacionalnu nogometnu vrstu i na praćenje "heroja" koje se forsira do apsurda (na Televiziji sam napisao da će ih dočekivati kad budu i na zahod išli), napisao sam par postova koji nisu pripadali tamo gdje sam ih napisao, pa ih blago uređene stavljam ovdje. Tamo je bilo vrijeme, ali ne i mjesto, a ovdje je obrnuto:

Quote:
"Vatreni" su heroji isto onoliko koliko i ljudi koji - kad pomisliš da je večer propala - donesu opijate. I onda se sljedeće jutro probudiš pitajući se što su ti stavili u piće. Nekima to očito paše. U pitanju je jebeni nogomet, zaboga i dovraga! I ne, nije popravio turističku sezonu, koja je u nekim aspektima i lošija od lanjske. I kakav jebeni nacionalni stadion?

U filmu "Neslomljivi" Samuel L. Jackson ima lomljive kosti i od djetinjstva ga zovu Mr. Glass. Kao što je on s vremenom shvatio da je stripovski negativac, možda mi shvatimo da nas kvadratići (a ne jebene kockice) čine klaunovima.

Kako sam prije SP-a odlučio navijati za nacionalnu vrstu, tako sam nakon WC-a odlučio da to više neću. Eto, nevjerojatno i - potpuno opisivo. Ako vam je neopisivo (ovo je zadnji put da ću koristiti ovu kugu, a ne riječ), koji kurac se bavite pisanjem, kvazinovinari?
Na prigovor da širim negativnu energiju, umjesto da iskoristim ovaj trenutak nacionalne sreće da budem konstruktivan, odgovaram:

Quote:
Što ste, recimo, vi napravili? Kako ste iskoristili tu neopisivu energiju? Ovo je poziv u pomoć. Molim Thompsona, Bujanca i Dalića da sjednu na kavu sa mnom i pomognu mi. Pitao bih Modrića, ali on se ni porez ne sjeti platiti, pa se vjerojatno ne sjeća ni euforije. Ionako je ne bi znao opisati kao ni vodeći mediji u državi.

Ma ne, oprostite. Bolje da imamo kvadratiće na naslovnicama u vijeke vjekova. Da saznamo koje voće naši heroji (gdje nestaše junaci?!) najviše vole jesti. Tko je ipak imao najtrnovitiji put do desetaka milijuna eura na računu koje je podijelio sa Zdravkom Mamićem i usput izmolio krunicu. Po kome će trudnice zvati djecu. Ne, to već znamo - po našem Subi.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 02:25   #531
Možda otkrivam toplu vodu, ne pratim pretjerano medije, no uočio sam da je za HDZ i SDP glasalo samo 12,85% ukupnog glasačkog tijela, a za Nikoga njih 70,13%. Iz toga se vidi da hrvatski glasači 5,66 puta više preferiraju Ništa nego dvije najjače hrvatske stranke, a njih 2,35 puta više voli Nikoga i Ništa nego sve političare (koji su izašli na ove izbore). To je apsolutna većina u svakom slučaju. Možda bi ta apsolutna većina mogla jednostavno izbaciti glasače iz države ili stvoriti državu unutar države. Ljudi, višestruko smo nadmoćni - izađimo na izbore i - spriječimo ih! Postoji li izborni prag - u smislu, koliko malo je potrebno da izbori budu važeći? Jer ovo nema smisla, da 6,79% građana vlada.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 00:08   #532
Srbin s tacnom

Čuj, delija u Dubrovniku. Jako površan tekst natopljen mržnjom. Da, bojsa bi Srbi grlili... WTF moment: "argument" o makedonskom povrću.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 00:38   #533
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Srbin s tacnom

Čuj, delija u Dubrovniku. Jako površan tekst natopljen mržnjom. Da, bojsa bi Srbi grlili... WTF moment: "argument" o makedonskom povrću.
gle priloga sutra u jutarnjem

al dobra stvar u klipiću , mislila staviti na np, alli bi aštaš mislio da sam totalno skrenila
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 02:06   #534
A ništa, sutra ujutro kavica i JL.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 02:10   #535
nego šta.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2019., 22:01   #536
Prosječno plaćen Hrvat treba raditi preko tri tisućljeća za Neymarovu godišnju plaću, tj. desetak godina za njegovu dnevnu plaću.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.