Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 23:51   #61
Quote:
ForumasRi kaže: Pogledaj post
Pa kako uspijete past preko pasa? Par poznanika isto stalno kuka o psima i nije mi jasno, ja isto trčim po šetnici i zna bit pasa ali obično ili trče malo pored tebe ili jednostavno skreneš ako su ispred. Kod vas neki ultra nametljivi psi koji stalno oće baš pod noge? haha
Tako što su se dva psa igrala dva metra dalje i onda je jedan ne gledajući u punoj brzini uletio meni u noge.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 08:59   #62
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Tako što su se dva psa igrala dva metra dalje i onda je jedan ne gledajući u punoj brzini uletio meni u noge.
Zato ja trčim sa psom, pa sam spreman na sve situacije svako malo imam trčanje sa preprekama il preskačem svog psa, ili lajnu ili nekog drugog pesa....
DexZG83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 09:07   #63
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Ah, sad mi je sve jasno Svaka čast što si se uspjela ustati, ja sam u 7 lijepo ugasila alarm, okrenula se na drugu stranu i ustala se oko 11

Nisam trčala danima, u srijedu će biti tjedan dana. Polako gubim interes. Izgurat u valjda taj polumaraton, ali nakon toga sumnjam da nastavljam. Jednostavno se nisam zaljubila u taj sport.

Nemam ništa za prijaviti, trkeljam bezveze
gdje je onaj ushit i uzbuđenje nakon prvi put pretrčanih 10km?

Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Maksimir, cca 5.5km, 5:14min/km. S tim da sam jednom pao i izgrebao se preko nekog psa koji se zaletio u mene, fakat ne kužim ljude koji ne paze na svoje pse i puštaju ih sa lajne na mjestima di ima puno ljudi. Idem na pravo pitati što mogu napraviti u takvom slučaju, prekasno sam se sjetio da sam možda mogao zvat policiju.
užas
za te slučajeve su zaduženi komunalni redari, ali ne znam gdje oni rade i kako ih se zove.
a što su vlasnici rekli?
Quote:
ForumasRi kaže: Pogledaj post
Danas dužinski trening - 20,16km za 1:46:53 (pejs 5:18 min/km)... prvi put trčao vremenski tako dugo i prvi put preko 20 km, tako da me malo puca euforija : )
Trčao uz more, fina pješčana mekana podloga (samo na jednom manjem dijelu betonska), ipak ne skroz ravna ali nije niti nešto brdovita, vrijeme lijepo sunčano sa malo vjetrića, solidan no ne i prezahtjevan pejs, baš užitak. Noge jesu bile malo teške zadnja 2-3 kilometra ali ubrzao sam da ne stignem na to previše misliti pa je bilo ok haha
ideš
zašto baš 20.16, a ne 21?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 09:25   #64
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
užas
za te slučajeve su zaduženi komunalni redari, ali ne znam gdje oni rade i kako ih se zove.
a što su vlasnici rekli?
Tipično, joj žao mi je, joj nije namjerno itd. Da, slučajno ti se otkvačio sa lajne. Pital sam na Pravu, mogao sam zvati policiju, kazna je par stotina kuna i dobiješ podatke za privatnu tužbu ako si ozlijeđen.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 10:32   #65
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ideš
zašto baš 20.16, a ne 21?
Bilo je u planu 20km, nema nekog posebnog i previše racionalnog razloga, htio sam ostavit tih 21 za zadnji dužinski pred utrku, a rekoh i da ne skačem pretjerano, zadnji dužinski prije ovog mi je bio 18,5km
21km planiram odraditi tamo negdje 20-ak dana prije ZG polumaratona Sad mi je bilo bitno vidjeti jesam li sposoban trčati oko sat i 45 u komadu i veseli me što ipak nije bilo strašno teško to odraditi, iako je onaj osjećaj kad staneš nakon tolikog trčanja stvarno opak haha.

Danas malo osjećam ITB-ove tako da ću odmoriti par dana da se tijelo stigne oporavit od ovih šokova
U četvrtak u planu laganih 8km...



@tvuk

Čini se da sam samo ja ovdje totalno neosjetljiv na pse, uopće mi ne smetaju, ništa posebno češće mi ljudi zasmetaju kad se ne znaju maknut s puta ili im treba sto godina nego psi.
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 11:25   #66
Quote:
ForumasRi kaže: Pogledaj post
@tvuk

Čini se da sam samo ja ovdje totalno neosjetljiv na pse, uopće mi ne smetaju, ništa posebno češće mi ljudi zasmetaju kad se ne znaju maknut s puta ili im treba sto godina nego psi.
Gle, ne smetaju ni meni, dapače preskačem ih konstantno, al ovog stvarno nisam mogao predvidjeti. Vlasnik bi trebao znati da su psi koji se igraju nepredvidljivi i nepažljivi te ih držati podalje od trkača. Mislim kaj da je na mom mjestu bio neki starček? Cijelog bi ga polomili.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:48   #67
odličan trening danas

nakon dulje vremena tempo, trebala bih držati 5:40, ali na kraju je ispalo 5:36, 7km.
bilo mi je iznenađujuće lagano, tek zadnji kilometar malo teže.
nažalost, zaboravila sam staviti traku za mjerenje pulsa, a baš bi me zanimalo koliki je bio.
još sam se 1km zagrijavala i 2km rastrčavala.
cijelo vrijeme sam razmišljala kako je trčati polumaraton tim tempom i hoću li ja to moći...
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 12:15   #68
@tvuk

Jbg-a, dešava se nije u redu od vlasnika pasa ali kako je tako je, nema se smisla zamarati borbom protiv vjetrenjača, teško da će ikad svi paziti na svoje pse onako kako bi trebali.

@tihonsee

Bravo!
Imala si osjećaj da ti je lakše vjerojatno iz razloga što si imala par dana pauze, nevjerojatno je koliko svježina utječe na to. I sam sam nekoliko puta primijetio da je tempo treninge dosta lakše odraditi kad se slučajno prije desila neka pauzica od par dana. To je samo još jedan od pokazatelja i dokaza da prije polumaratona treba napravit dobar tappering, bar tjedan dana, sa samo ponekim laganim trčkaranjem jer to prilično utječe na rezultat.


Inače, nakon onog dužinskog (ponedjeljak) sam se prilično brzo odmorio, toliko da bi već danas trčao. No ipak neću do sutra, nek se još malo tijelo regenerira.
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 13:53   #69
Jucer navecer, 17 km @ 5:07 min / km. Danas cemo jos 13 km u slicnom tempu ili mrvu sporije, sutra odmor a prekosutra moguc progresivni tempo od 5:00 do 4:15...
AndorDrakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:11   #70
Quote:
AndorDrakon kaže: Pogledaj post
Jucer navecer, 17 km @ 5:07 min / km. Danas cemo jos 13 km u slicnom tempu ili mrvu sporije, sutra odmor a prekosutra moguc progresivni tempo od 5:00 do 4:15...


Danas ujutro 6.5 km pace 5:18, zadnjih 500m sam disala ko astmaticni pas cuvar.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 18:15   #71
Quote:
ForumasRi kaže: Pogledaj post
@tvuk

Jbg-a, dešava se nije u redu od vlasnika pasa ali kako je tako je, nema se smisla zamarati borbom protiv vjetrenjača, teško da će ikad svi paziti na svoje pse onako kako bi trebali.

@tihonsee

Bravo!
Imala si osjećaj da ti je lakše vjerojatno iz razloga što si imala par dana pauze, nevjerojatno je koliko svježina utječe na to. I sam sam nekoliko puta primijetio da je tempo treninge dosta lakše odraditi kad se slučajno prije desila neka pauzica od par dana. To je samo još jedan od pokazatelja i dokaza da prije polumaratona treba napravit dobar tappering, bar tjedan dana, sa samo ponekim laganim trčkaranjem jer to prilično utječe na rezultat.


Inače, nakon onog dužinskog (ponedjeljak) sam se prilično brzo odmorio, toliko da bi već danas trčao. No ipak neću do sutra, nek se još malo tijelo regenerira.
prije trke najbolje je ovako,recimo da je trka u nedelju
do utorka uobičajeni trening
sri- 10km jogging
čet-odmor
pet-odmor
sub 5km jači tempo,mada ni blizu iz sve snage,otprilike 30s/km sporije od tempa iz sve snage na tu kilomeražu,plus na kraju 5ponavljanja brzih 100tki sa 95-100posto snage
nedelja-polumaraton
Ovo u subotu je posebno važno za razgibavanje mišića i otvaranje pluća.Daleko bolje rez. sam postizo kad sam to napravio,nego kad sam uzeo potpuni odmor prije trke.
To je neki optimum,neki trkači smanjuju 2tjedna prije polumaratona intezitet ili brzinu treninga,ali to može bit i previše taperinga za nekog ko nema duge pripreme i specifičan trening pa tada dolazi do pada forme na trci.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 18:59   #72
Meni je ovdje glupo pisati jer istu rutu trčim zadnja 2 mjeseca.
No ono zbog čega je današnje trčanje bilo zanimljivo je to što mi se prvi put desilo da je taman minutu prije mene počeo trčati neki lik. Krenula ja za njim i vidim da ga mogu pratit pa mi je bilo baš dobro malo isprobat kak stojim. Gdjegdje (ovo mi je super riječ ) mu se više približim pa malo usporim da budemo na istoj razdaljini. I krenu uzbrdice i šuma previše zavijat i lik mi nestane iz vida. Frajer otpičio uzbrdo istim tempom nimalo ne usporavajući Ispario on meni na uzbrdicama

Da bi ga vidla na vrh brda kak stoji i dolazi do daha, a ja lijepo bez stajanja nastavila dalje hi hi
Da to nije bio flint
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 20:35   #73
bio je to ja trebali smo si mahat

btw, super je kak ja nisam znao da imamo ovaj podforum do sad

u komi sam danas bio, nikako ulovit disanje kak spada. i da, uvijek pokusavam izdrzat tu uzbrdicu u istom tempu, al morao sam se odmorit malo na vrhu. a onda sam nastavio u svom revijalnom lutajucem mode-u, malo desno do ruba sume, pa natrag, pa opet desno kroz borove do zapadnog ruba, pa natrag na stazu i van. sve skupa cca 45 minuta trcanja.

tocno vidim kako mi se umor akumulira kroz tjedan, mislim da cu kapitulirat ako se ne naspavam nocas.
__________________
oidi guida

Zadnje uređivanje flint : 05.09.2013. at 20:49.
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:02   #74
Prijavljujem trčanje 50 min ~ 8 km, nove patike su zamijenile stare, tužno su me gledale danas ali sam ih odbio, služe za vožnju bicikla i kopanje po vrtu i tome slično

Scena: trčim pored mora i žena se šeta s psom, neka mala pasmina i počne lajati na mene, pratio me nekih stotinjak metara. Pas je dobio nogu u dupe i letio u more, žena počela vikati da kakva sam to životinja. Mrtav ladan odgovorio da psi moraju biti na uzici i imati brnjicu i nastavio dalje. Pas je izašao živ i zdrav tako da će drugi puta paziti kome se zamjeri.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:22   #75
@zlatko

Sve je to individualno. Ako netko ni inače baš ne radi 100-tke i 200-tke jer ne puca na neke jake rezultate onda bi ga tako nešto dan prije trke samo prilično umorilo.


@ingrein

Stalkerice jedna

@logit


I još se hvališ s tim. Jadno.

Nije pas kriv što ga gazdarica ne drži na uzici. Ne znam zašto te baš toliko puca agresiva i imaš li nekih problema, ali trebao bi se zapitati je li to bilo normalno napraviti i što ti je taj jadan pas toliko ružno u životu napravio da ga moraš šutnut nogom.
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:36   #76
kolko ima km od stepenica na preluku-do uzbrdice iznd teniskog igrališta??dio uz more,kolko je duži nego da idem po cesti gore,morat ćemo pisat obersnelu da doda još rasvjete uz more,vidio 1 lampu.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:47   #77
Od stepenica na Preluku do onih ping-pong stolova (odmah blizu teniskog terena) ti je 1,35 km. E sad što se tiče te uzbrdice do iznad teniskog, može bit još možda nekih 100 metara više, ovisi o tome gdje točno staneš

A što se tiče ceste gore, stvarno ne znam točno, jer kad sam išao po cesti onda sam kretao skroz od okretišta jedinice pa nisam mjerio samo taj dio iznad lungo marea.

Ma da, tamo dolje je totalni mrak, ja sam bio par puta po noći jer znam sve napamet i ljudi su me čudno gledali kad sam izletio iz mraka tamo kod onog kafića gdje je ta jedna lampa imam dojam da su mislili da sam neki psihopat
ForumasRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 22:57   #78

danas sam otrčala svoj prvi intervalni trening ikad, i to uspješno i baš sam bila sretna

dakle, išlo je ovako:
zagrijavanje 2km - 6:34 puls 142
interval 1 1km - 4:57 puls 167
interval 2 1km - 4:53 puls 167
interval 3 1km - 4:56 puls 170
rastrčavanje 2km - 6:45 puls 157

prvi interval sam si mislila 'wow, ovo je nešto sasvim drugačije', drugi 'ijao, kako je super brzo trčati', a treći 'srećom da je ovo zadnji'
iskreno, ne znam bih li izdržala četvrti, ali slijedeći tjedan je to u planu
ne znam točno kolika mi je vremenski bila pauza, čekala sam da dođem k sebi, orijentir mi je bio puls (kad je palo na 130, onda sam krenula), mislim da nije prošlo više od 2min.
e da, hodala sam ih.

inače, bila sam skeptična kako ću ja odraditi taj trening, zato jer sam dvije noći zaredom deprivirana snom, a zadnja dva dana rintam kao magarac (pripreme pred put, tata i dečki ostaju doma sami 10 dana).
ali kad sam krenula, sav umor je otišao i baš sam bila nabrijana

p.s. - flint i ingrein, konačno ste se sreli, idući put molim službeno upoznavanje i ćaskanje
p.s. 2 - logit, to baš nije bilo lijepo od tebe, mogao si malo viknuti na njega i odustao bi. nije pas ništa kriv, nego vlasnica.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 08:27   #79
Quote:
ForumasRi kaže: Pogledaj post
@logit


I još se hvališ s tim. Jadno.

Nije pas kriv što ga gazdarica ne drži na uzici. Ne znam zašto te baš toliko puca agresiva i imaš li nekih problema, ali trebao bi se zapitati je li to bilo normalno napraviti i što ti je taj jadan pas toliko ružno u životu napravio da ga moraš šutnut nogom.
Nisam psa udario da je cvilio, više sam ga gurnuo ali ajde. Nije problem u psu nego u vlasnici kojoj sam tri milijona puta rekao da drži psa na uzici. Nisam samo ja nego i ljudi što onuda šetaju s djecom. Nije da je pas agresivan ili što ali se zaleti u tebe i laje. Dobila je opomenu i od komunalnog i od pandura ali izgleda da ljudima ne ulazi u glavu tako lako. I ne, nisam agresivac koji udara životinje ili što jer i sam imam psa i mačketine doma. Kada vodim psa sa sobom u šetnju ima brnjicu i na lancu je jer je tako propisano zakonom. Ako ja mogu poštivati zakon onda mogu i ja.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 09:01   #80
Quote:
flint kaže: Pogledaj post
bio je to ja trebali smo si mahat
Ahahaha kako dobro
Drugi put mašem. Ak ću imat snage za mahanje.

I da, baš sam stalkerica
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.