Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2014., 19:16   #1
[HRT] Route 66 - Priča o pravoj Americi

Nema je ni na jednoj modernoj karti, a izgradila je Ameriku. Generacije Amerikanaca njome su putovale u bolju budućnost, danas njome uglavnom voze oni koji tragaju za boljom prošlosti. Samo putujući Majkom cestom, daleko od Wall Streeta i svjetla megapolisa s kojima mnogi poistovjećuju SAD, srest ćete neke nove kauboje i Indijance, osjetiti kako živi i diše, ili bolje reći stenje, nova Amerika...
Izvor: http://mojtv.hr/serije/23147/route-6...j-americi.aspx
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 19:18   #2
Jel još tko gledao ovu emisiju?Ja sam pogledao i stvarno je zanimljiva i dobra,možda čak i jedna od najboljih HRT-ovih emisija koju su snimili u zadnjih par godina(bar po mom mišljenju).Kaj vi mislite?
(ovo mi je jedna od prvih tema koje sam otvorio,pa ako nešto treba promjeniti ili popraviti molim moderatora da to napravi)
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:10   #3
Nije loše, ali moglo bi i bolje. Kada spominju "Blues brothers" ili "Povratak u budućnost" bilo bi ok barem prikazati plakate tih filmova, ako već ne i cijele inserte da se ljudima malo osvježi pamćenje i vizualno približi o čemu se radi.

Zatim, kada dolaze u rodno mjesto Abrahama Lincolna, predsjednika kojeg Amerikanci štuju kao svog najvećeg, očekivao bih koju snimku interijera, pa i kratku priču o njemu koja bi se u nekoliko rečenica dotakla i kontroverzi vezanih uz njega, ali umjesto toga kreće rasprava o - pušenju

I zar stvarno kada kreću na put i žele pustiti nešto od rock pjesama nemaju ništa prikadnije od "Radar love"? Čak niti "Route 66" od Stonesa? Nemam ništa protiv "Radar love", dobra mi je pjesma, ali za ovakvu priliku, za početak avanture na Route 66 mogli su naći i boljih.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:59   #4
Slažem se za ovo vezano uz filmove i Lincolna,mogli su malo više u detalje.Valjda su mislili da su te stvari dovoljno poznate da je dovoljno samo ih spomenuti,ali ipak bi bilo bolje da su bar prikazali sliku Lincolna i neki kratki video od par sekundi iz filmova.Pjesma Route 66 je bila na uvodnoj špici emisije(iako mislim da je to bila verzija od Chuck Berryja,a ne Rolling Stonesa,ali nisam ziher,puno glazbenika ju je pjevalo),pa je valjda nisu htjeli ubacivati dvaput.Meni je izbor pjesme bio ok,bar se radilo o "driving song" pjesmi.
Meni je emisija bila dosta dobra,sviđali su mi se intervjui sa običnim malim ljudima u Americi(neki od njih su čak bili porijeklom iz Hrvatske),snimke onih klasičnih američkih oldtimer auta i bikera na Harleyima,prikaz malih američkih gradića...Definitivno bolje od onih celebrityja koji se inače vrte po televiziji.Jedva čekam drugu epizodu.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:19   #5
Nisam pogledal, ali rado bih. Pa ak netko zna gdje neka to podijeli.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:31   #6
Mislim da se za sad još nigdje ne može naći na internetu,nova je emisija.Možda za tar tjedana/mjeseci/godina netko objavi na Youtube.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 16:13   #7
Quote:
LeopardGecko kaže: Pogledaj post
Slažem se za ovo vezano uz filmove i Lincolna,mogli su malo više u detalje.Valjda su mislili da su te stvari dovoljno poznate da je dovoljno samo ih spomenuti,ali ipak bi bilo bolje da su bar prikazali sliku Lincolna i neki kratki video od par sekundi iz filmova.Pjesma Route 66 je bila na uvodnoj špici emisije(iako mislim da je to bila verzija od Chuck Berryja,a ne Rolling Stonesa,ali nisam ziher,puno glazbenika ju je pjevalo),pa je valjda nisu htjeli ubacivati dvaput.Meni je izbor pjesme bio ok,bar se radilo o "driving song" pjesmi.
Meni je emisija bila dosta dobra,sviđali su mi se intervjui sa običnim malim ljudima u Americi(neki od njih su čak bili porijeklom iz Hrvatske),
To je poanta svakog izlaska naših novinara iz RH, nači nekog Hrvata i intervjuirati ga. Bez toga ne može proči.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 17:40   #8
Šarić nije za to.On je za instant reportaže.Iako me podsjeća na pogrebnika,on nema stila za zajebanciju i humor što je nužno za takvu kolažnu emisiju.
Inače.,cijela HRT matrica je copy-paste o putu Billyja Connolyja na ruti 66.
Dobro ili loše.Nijedno.Gledaš karove snimljene u Americi to je dovoljno interesantno.Šarić i ekipa nisu ni bitni.
SOB Pasji Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 21:38   #9
Quote:
SOB Pasji Skot kaže: Pogledaj post
Inače.,cijela HRT matrica je copy-paste o putu Billyja Connolyja na ruti 66.
Nisam ni znao da je Connoly napravio dokumentarac o tome. Sada sam pogledao prvu epizodu na Jubitou i eto, sve što ne valja kod Šarića, ovdje je napravljeno kako treba. Priča o Lincolnu, fotke iz razdoblja prohibicije plus jedno skretanje s rute da bi posjetio selo Amiša. Nema spominjanja braće Blues i "Povratka u budućnost", ali nema ni Škota koji žive u Illinoisu. Soundtrack je moćan, vrhunski složen, a Connoly radi s nevjerojatnom strašću, baš vidiš kako ga to zanima, kako je ufuran. Opet kažem, po meni nije ni Šarić napravio loš posao, ali slažem se i s tobom da ovakva forma nije za njega.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 00:10   #10
Baš sam sad pogledao prvu epizodu Connollyjeve emisije,odlična je.Primjeti se da to radi sa zadovoljstvom,a ne samo da obavi posao.Sviđa mi se i što je puno detaljnije opisivao stvari na koje je nailazio,a na kao Šarić samo par rečenica i na novu temu.Soundtrack mi je isto odličan.Ova domaća emisija je dobra za lokalne standarde,ali Connolly je obavio odličan posao .
I svaka mu čast na izboru vozila ,po Route 66 se najbolje sa užitkom putuje američkim motorima(uključujući i trike kao što je on odabrao)i američkim oldtimer kabrioletima,a ne u modernom kombiju kao ovi naši .
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 17:49   #11
Quote:
zak fatalist kaže: Pogledaj post
Nisam ni znao da je Connoly napravio dokumentarac o tome. Sada sam pogledao prvu epizodu na Jubitou i eto, sve što ne valja kod Šarića, ovdje je napravljeno kako treba. Priča o Lincolnu, fotke iz razdoblja prohibicije plus jedno skretanje s rute da bi posjetio selo Amiša. Nema spominjanja braće Blues i "Povratka u budućnost", ali nema ni Škota koji žive u Illinoisu. Soundtrack je moćan, vrhunski složen, a Connoly radi s nevjerojatnom strašću, baš vidiš kako ga to zanima, kako je ufuran. Opet kažem, po meni nije ni Šarić napravio loš posao, ali slažem se i s tobom da ovakva forma nije za njega.
Drago mi je što nisam sam u tom mišljenju.
Šarić je ok kada je u sjevernoj Koreji ili Beirutu,ali za putovanja/putopise nema on touch..
SOB Pasji Skot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 21:53   #12
Druga epizoda mi je bila bolja zato što je bila povezanija, tj. više je u fokus uzela priče običnih Amerikanaca, a komentar onog bivšeg vlasnika benzinske crpke mi je bio sjajan, čak mi se čini da je i mjuza bila puno bolje posložena. Opet, neke stvari, iako dane na pladnju, nisu konzumirane jer se autoru očito ne da ulaziti u polemike. Ipak, mene kao gledatelja zanimalo bi što je točno taj Amerikanizam i je li baš sve bilo bajno u 1950-ima, uključujući segregaciju i vječiti strah od globalnog rata? I dalje nedostaju slike ili filmski isječci koji bi dopunili priču, a Šarić očekuje da svi znaju kako tradicionalni Amiši izgledaju. Možda je ovo više materijal za knjigu ili reportažu u nekom specijaliziranom časopisu.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:08   #13
Quote:
zak fatalist kaže: Pogledaj post
Druga epizoda mi je bila bolja zato što je bila povezanija, tj. više je u fokus uzela priče običnih Amerikanaca, a komentar onog bivšeg vlasnika benzinske crpke mi je bio sjajan, čak mi se čini da je i mjuza bila puno bolje posložena. Opet, neke stvari, iako dane na pladnju, nisu konzumirane jer se autoru očito ne da ulaziti u polemike. Ipak, mene kao gledatelja zanimalo bi što je točno taj Amerikanizam i je li baš sve bilo bajno u 1950-ima, uključujući segregaciju i vječiti strah od globalnog rata? I dalje nedostaju slike ili filmski isječci koji bi dopunili priču, a Šarić očekuje da svi znaju kako tradicionalni Amiši izgledaju. Možda je ovo više materijal za knjigu ili reportažu u nekom specijaliziranom časopisu.
makar sam ja u više izvora čitao da je u Americi provedena veeelika anketa u kojoj je potvrđeno "da se najbolje živjelo u 50-tima"
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 19:55   #14
Gledala sam samo prvu i bila mi je ok. Connollyja nisam gledala, ali mislim da je bitna razlika između njega i Šarića vrlo banalna. Riječ je o budžetu. A i prava na filmove, makar inserte, treba platiti. Šta'š kad smo sirotinja
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 20:25   #15
meni je skroz ok i zanimljivo za pogledati. jasno je da se i glazbeni i filmski inserti moraju posebno platiti i to je druga kategorija dokumentarca, ovo je više low budget putopis koji solidno izgleda. ok mi je što mogu dobiti dobar dojam kao da se i sama vozim tamo, izgleda realno, onako kako se i sama sjećam mog boravka u SAD. da je previše izmontirana emisija možda bi se to izgubilo. predugačke su neke scene samo s muzikom, po par minuta pušta samo to, pa izgleda kao prazan hod u emisiji. i malo me nervira to inzistiranje na 'pravoj Americi', to je malo priča za turiste. inače na travel forumima Ameri obično strancima željnim coast-to-coast road tripova odgovaraju dvije stvari - da je prava Amerika svugdje (nema 'neprave' Amerike) i da je route 66 davno nestala, da je ubitačno voziti se Kansasom i sličnim flyover državama i da je bolje koristiti avion do zanimljivijih dijelova zemlje (south-west i nacionalni parkovi tamo). očito se na route 66 još prodaje nostalgija, što je zapravo kontradiktorno s 'pravom', tj. današnjom Amerikom.

Zadnje uređivanje Lizzie M : 16.01.2014. at 20:31.
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 20:49   #16
Da, cure i to što kažete u vezi budžeta, ali nije samo stvar u insertima iz filmova. Npr., u prvoj epizodi Šarić se pokazuje u nekom gradiću u kojem je uveden prvi pothodnik na R66. Pa što onda i njega ne pokaže, sekundu-dvije? To nije budžet, to je... Šta ja znam... Zaboravnost? Lijenost?

Connolly je osim toga vrstan glumac, ima nevjerojatnu karizmu koju bljedoliki Šarić nema, ali najveća mi je ironija kada uspoređujem direktno njih dvojicu je što se Šarić trudi biti ozbiljan pa mu neki dijelovi ispadnu nenamjerno komično. Connolly se pak cijelo vrijeme smije kao da je pijan, ali kada ustreba, uspijeva poentirati s nevjerojatnom ozbiljnošću.

Ali, da budem i potpuno iskren, pogledao sam i drugu epizodu Connollyjevog serijala i nije mi toliko dobra kao prva iako ima sjajnih trenutaka.
__________________
Send the robber barons straight to hell

Zadnje uređivanje zak fatalist : 16.01.2014. at 20:59.
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 21:18   #17
Gledao samo scenu kada lik prodaje oružje u zalagaonici.A što ako vas kupac kojem ste upravo prodali oružje pokuša opljačkati istog trenutka?
Odgovor je bio da računaju na dobru volju kupca da to neće učniti..He,Amerika...Računaju na dobru volju,vele..
Mrski Dan Tana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 11:06   #18
Ima li to negdje na youtubeu ili je netko snimio pa da uploada?

Prvu ep sam nažalost propustio, a drugu nisam stigao pogledati cijelu, a svidjelo mi se.
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 16:23   #19
na izraz "pravu Ameriku" se mislilo na ruralnu Ameriku
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 17:40   #20
da se mislilo na ruralnu, reklo bi se ruralna. i ne bi se snimalo po Chicagu i St. Louisu.
očito je da se misli na 'quintessential', autentičnu, stereotipnu Ameriku najsličniju našim predodžbama iz filmova, s naglašenim tzv. američkim vrijednostima (sloboda, poduzetnički duh, građanske vrline, american dream, american way of life itd.). zašto bi to bilo rezervirano za potez Illinois-California, osim u smislu turističke propagande, ne znam.
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.