Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 22:33   #41
Ja se na kraju samo nadam da će se ovo sve skupa oko S5 Samsungu itekako obiti o glavu.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 00:05   #42
Hoće!
Čeka se nasljednik HTC One-a... I sjajni su Xperia Z2, M2, kao i LG G3. Uglavnom, svak naprijed navalio, osim Samsunga
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:09   #43
Čitam da ce 5-ica ići po nižoj cijeni od 4-vorke. Valjda im je nakon dva dana postalo jasno da su ljudi razočarani onime što su ponudili.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:28   #44
Pa ako se pogleda nikada Samsung nije nudio ništa revolucionarno po pitanju tehnike u svojim flagship uređajima kada se pogleda konkurencije, samo su jako uspješni bili marketinški sa svojim AMOLED zaslonima i dobrim kamerama. Oni idu toliko daleko da konkrenciji(prije svega HTC-u) prodaju vrhunske zaslone, čak za iPad prodaju vrhunski PLS, a ne stavljaju ga uopće u svoje mobitele jer im je AMOLED marketinški preznačajan.

Pa kada pogledam kada je izašao Galaxy S2 odman je kontrirao HTC sa Evo 3D koji je imao približne performanse, pa slično sa One X i Galaxy S3, pa onda opet sa One i Galaxy S4. Samo eto ima cila priča oko toga Galaxya, stvorili su jak brand, nešto kao Apple sa iPhoneom, i dobro guraju.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 10:32   #45
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Čitam da ce 5-ica ići po nižoj cijeni od 4-vorke. Valjda im je nakon dva dana postalo jasno da su ljudi razočarani onime što su ponudili.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
to bi jedino bilo realno i pošteno za ovu situaciju
frysky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:26   #46
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Pa ako se pogleda nikada Samsung nije nudio ništa revolucionarno po pitanju tehnike u svojim flagship uređajima kada se pogleda konkurencije, samo su jako uspješni bili marketinški sa svojim AMOLED zaslonima i dobrim kamerama. Oni idu toliko daleko da konkrenciji(prije svega HTC-u) prodaju vrhunske zaslone, čak za iPad prodaju vrhunski PLS, a ne stavljaju ga uopće u svoje mobitele jer im je AMOLED marketinški preznačajan.

Paa kada pogledam kada je izašao Galaxy S2 odman je kontrirao HTC sa Evo 3D koji je imao približne performanse, pa slično sa One X i Galaxy S3, pa onda opet sa One i Galaxy S4. Samo eto ima cila priča oko toga Galaxya, stvorili su jak brand, nešto kao Apple sa iPhoneom, i dobro guraju.
P ne slažem se baš. Do sad su uvijek nudili više od konkurencije, tj. konkurenciji je uvijek nešto nedostajalo. Npr. najsvježija zadnja godina. Konkurencija S4 je bio Xperia Z i HTC One. S4 je imao i najjači hardware i najjače dodatne cake i đinđe-minđe (od onih air gestura, barometra i sličnih manje više nepotrebnih stvari). S tim da je i software najviše nudio. I da, na benchark-ima je bio najbolji te je imao i najbolju kameru. Što više treba?
Možda činjenica da najbolje drži cijenu (najmanje mu pada vrijednost)?
Dakle, osim dizajna, u svemu je bio naj.

2012. također, S3 apsolutni rekorder i prodaje i svega, a HTC One X tu i tamo, uglavnom lošiji po svemu (osim opet u dizajnu i kvaliteti izrade).

I okej, nije to ništa ekstra revolucionarno i puno puno bolje i više od konkurencije, ali je bolje.

Ove godine već u startu imamo Z2 koji je bolji u hardwareu, a tek treba doći HTC-ov flagship za koji se nadam da će HTC-ovci izvući neku pouku i iskoristiti to vrijeme nakon izlaska konkurentnih uređaja da svoj još dodatno ispeglaju.

Zaboravih da još treba izaći i LG G3 do ljeta, a to bi tek trebao biti killer.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:34   #47
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Čitam da ce 5-ica ići po nižoj cijeni od 4-vorke. Valjda im je nakon dva dana postalo jasno da su ljudi razočarani onime što su ponudili.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
prije da je zbog toga što možda ide i sluplji model
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 11:42   #48
S3 ih je digao do bolesne popularnosti, no S5 bi ih mogao kostati iste. Mislim, nitko ga jos nije koristio no ovakva negativna atmosfera oko mobitela je stvarno globalna. Mogao bi Samsung zazaliti sto se nije malo vise potrudio.Cini mi se da su poceli gledati na trziste kao Apple, a to je racunanje na fanove da ce kupiti samo zato sto je Galaxy.Di je jos Htc One 2, LG G3? Ove godine bi mogli biti pusionicari medu proizvdođačima jer konkurencija izgleda mnogo ozbiljnije...
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:14   #49
Navijam za HTC, predosjećam bolesno dobar uređaj
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:24   #50
Quote:
Johnny Depp kaže: Pogledaj post
P ne slažem se baš. Do sad su uvijek nudili više od konkurencije, tj. konkurenciji je uvijek nešto nedostajalo. Npr. najsvježija zadnja godina. Konkurencija S4 je bio Xperia Z i HTC One. S4 je imao i najjači hardware i najjače dodatne cake i đinđe-minđe (od onih air gestura, barometra i sličnih manje više nepotrebnih stvari). S tim da je i software najviše nudio. I da, na benchark-ima je bio najbolji te je imao i najbolju kameru. Što više treba?
Možda činjenica da najbolje drži cijenu (najmanje mu pada vrijednost)?
Dakle, osim dizajna, u svemu je bio naj.

2012. također, S3 apsolutni rekorder i prodaje i svega, a HTC One X tu i tamo, uglavnom lošiji po svemu (osim opet u dizajnu i kvaliteti izrade).

I okej, nije to ništa ekstra revolucionarno i puno puno bolje i više od konkurencije, ali je bolje.

Ove godine već u startu imamo Z2 koji je bolji u hardwareu, a tek treba doći HTC-ov flagship za koji se nadam da će HTC-ovci izvući neku pouku i iskoristiti to vrijeme nakon izlaska konkurentnih uređaja da svoj još dodatno ispeglaju.

Zaboravih da još treba izaći i LG G3 do ljeta, a to bi tek trebao biti killer.
Uf, uf, uf... Ovdje ima puno pitanja. Samo da kažem da ja nisam jedan iz mase i da drugačije promatram stvari.

Da analiziramo prethodne godine... One X vs Galaxy S3
Pa ovo je u biti jako, jako slično, nVidia Tegra protiv Samsung Exynosa ali sve je gotov isto, jako slične kvalitete ekrani, doduše jedan LCD drugi AMOLED i veličine i rezolucija su praktično isti bili. Kod oba isti 8MP senzor za aparat, kod oba quad Cortex-A9, jedino kod GPU-a razlika i tu je u početku HTC kaskao ali kasnije je čak bio jači kada su se driveri sredili. Sve u svemu nije Samsung imao premoć nego je marketing napravio čudesnu stvar.

Onda lani One vs Galaxy S4. Oba dva Snapdagon 800 doduše u One manjeg takta ali to su minorne razlike, HTC je čak pametno tu išao na manji takt jer se manje grije. Kod kamere će biti najviše polemika i HTC je tu omašio jer korisnici puše čisti marketing. Točno znam odakle je 4MP senzor iz HTC-a, u osniv je to 10MP iz jednog većeg senzora odsječen na manji dio, u slabom svjetlu boljeg senzora neće biti, a HTC ima i stabilizaciju. Ali kažem danas smo stigli u doma merketing nabrijavanja pa je bitnije imati MP na papiru kao Sony recimo.

Dolazimo do ovga S5. Pa realno trenutno nema bržega mobitela, niko nema taj S801 osim još Sonya. Tako da priče da je loš ili nešto se mogu obisiti mačku o rep.

A ovi bencmarci, to je mjerilo ničega... Kako objasniti da Nexus 5 sa sa S800 na stock Androidu koji leti je po tim benchmarcima sporiji od S4 koji ima lošiji S600 i još je nakrcan Samsung dodacima koji samo usporavaju rad?

Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
S3 ih je digao do bolesne popularnosti, no S5 bi ih mogao kostati iste. Mislim, nitko ga jos nije koristio no ovakva negativna atmosfera oko mobitela je stvarno globalna. Mogao bi Samsung zazaliti sto se nije malo vise potrudio.Cini mi se da su poceli gledati na trziste kao Apple, a to je racunanje na fanove da ce kupiti samo zato sto je Galaxy.Di je jos Htc One 2, LG G3? Ove godine bi mogli biti pusionicari medu proizvdođačima jer konkurencija izgleda mnogo ozbiljnije...
Prodavat će se i S5 na kile, ipak je to Galaxy i brand...

Po meni su ljudi razočarani jer su imali nerealna očekivanja, a to sve zbog one šuške o 5.25'', QHD-u i ostalim điđi-miđama.

A rekao sam gore svako od zadnja dva S-a je imao usred godine refresh i dolazio bi još jači pa će vjerujem tako i S5.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:53   #51
Bara ja ti velim da je Galaxy S linija u svemu bila za nijansu, a negdje i više, bolja od konkurencije i sasvim zasluženo je bila na tronu po prodaji i svemu ostalom. Marketing ja tu ne vidim kao presudnu stvar.
Pa HTC je sponzor Lige Prvaka, kao i Sony na kraju krajeva pa šta im je to donijelo?

Ali, ako ti pitaš: "Tko ima bolju kameru?" I odgovor je: "Samsung ima najbolju!"
"Tko ima najbolji procesor u mobitelu?"
- "Samsung!"

"Tko ima najbolju/najbržu podršku, što službenu, što neslužbenu?"
- "Samsung!"

Onda ti nikakav marketing ne treba da bi se tvoj proizvod kupovao najviše.

Ovako će se sad postaviti pitanje: "Tko ima najbolju kameru?" Odgovor: "Sony!"

"Tko ima najbolji procesor?"
- nadolazeći HTC i LG.

"Podrška?"
- svejedno ti je. Svi su na nivou.

Prema tome, ne podcjenjujem moć marketinga, ali Samsung sada više nikakvu, što realnu, što nerealnu prednost naspram konkurencije nema.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 14:11   #52
Pa ni kameru niti procesor Samsung nikada nije ima najbolje, više su to priče nego bilo što drugo. Činjenice je da su oni marketinški stvari odradili savršeno i rezultat je takav kakav je, stvorili su brand od Galaxya. Sa druge strane HTC prije UEFA-e skoro i nije imao neku reklamu, a i sada je van toga slaba. Plus mi ovdje svi falivamo jednu stvar, a to je a top modeli prodaju jeftinije modele, a opet van Samsunga niko nije imao toliko približnu ponudu jeftinih uređaja, svojih jeftinih Galaxya. Ja sam tu donedavno jedino HTC-a vidio kao ozbiljnog konkurenta Samsungu ali baš ga je ubijala ponuda u nižoj klasi.

I onda dolazimo do dijela gdje je Samsung stvarno bio najbolji, to je ta podrška sa novim verzijama Androida, u pravilu bi ih prvi izbacili i najduže držali podršku, ali sada drugi tu mijenjanju politiku..
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 14:16   #53
S5 će se prodati u stotinama milijuna primjeraka.

Zašto? Apple razlog: marketing. Ništa više.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 15:21   #54
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Pa ni kameru niti procesor Samsung nikada nije ima najbolje, više su to priče nego bilo što drugo.
Čekaj, hoćeš reći da S3 nije imao najbolju kameru svojedobno (izuzev Nokie N8)?
Da kamera S4 nije bolja od one u HTC Oneu i Xperiji Z? S tim da i S3 ima bolju kameru od ove plejade flagshipova iz 2013.

Procesor... koliko se sjećam, od tog One X je i njegov "mlađi" brat One S davao bolje rezultate. Toliko o procesoru... Koji je još konkurent S3 bio u 2012.? Sony Xperia S?

I MKBHD je objavio svoj osvrt na S5 i nazvao ga je S4S. Pametnome dosta.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 16:07   #55
Ako gledam čisto sa strane hardvera S3 nije ništa bio bolji od recimo One X, a taj Sony 8MP senzor je prežvakan od industrije, od iPhone 4s, iPhone 5, pa do ovogodišnjih modela srednjeg razreda. Dalje je sve do softvera ali to je više stvar ko šta voli, a ne što je bolje, da je bolje nudili bi svi sirovi format fotografije.

Onda sama priča S4 i One. Koliko znam oba su senzora Sony. Samo HTC se sa Oneom odlučio na veliki 'debele' piksele, i to ima svojih prednosti, evidentno donosi prednost kod slabijeg osvjetljenja ali ima i blic. Kako pratim fotografiju točno znam odakle su ta 4MP u Oneu, izrezan je iz 10MP 1/1.7" senzora iz top kompaktnih fotoaparata, bolje jedino je moglo da ga nisu rezali(ko zna možda to dođe u novi One) ali je malo problematičnije složiti optiku da stane u prihvatljive dimenzije za jedan mobilni aparat.

I čisti podatak Galaxy S3 je imao Cortex-A9 quad na 1.4 GHz dok je One X bio to isto na 1.5 GHz ili kod X+na čak 1.7 GHz. Američki X, naš XL, ili pak S, su ti imali moderan dual Qualcomm Krait na 1.5 GHz koji je po taktu dosta brži nego taj Cortex. Drugim riječima One S ti je bio mob ispred svoga vremena kojega su od dualaca dostigli tek S4 mini ili One mini koji isto imaju dual Kraite. Pa meni osobno bilo koji dual-Krait je draži i bolji izbor nego quad sa Cortex-A9.
LG Optimus 4X HD je bio suvremenik One X-a i S3-ice.

A ovo S3, S4, S5, dati ću usporedbu.
GT-I9300 - 4xCortex-A9 1.4GHz, 1GB RAM, kod nas poznat kao S3
GT-I9305 - 4xCortex-A9 1.4GHz, 2GB RAM, kod nas poznatiji kao S3 LTE
GT-I9505 - 4xKrait300 1.9GHz, 2GB RAM, kod nas poznatiji kao S4
GT-I9506 - 4xKrait400 2.3GHz, 2GB RAM, kod nas ga nema ali ne znači da neće poznatiji kao S4 LTE-A
SM-G900? - 4xKrait400 2.5GHz, 2GB RAM, kod nas poznatiji kao S5
Kao što se vidi nikada tu nije bio veliki napredak ali napredak je konstantno tu.

Zadnje uređivanje assassin : 26.02.2014. at 16:25. Reason: Maknut nepotreban citat
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 16:22   #56
Ja znam da Sony prodaje svoje module konkurenciji i onda ta ista konkurencija radi bolje fotke od Sonyja.

Ali pitanje i dalje ostaje (nevezano za čisti hardware): tko u konačnici daje najbolje fotografije?

Evo o procesorima više neću jer je poznato da Samsung frizira rezultate benchmarka pa to nije mjerodavno.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 16:31   #57
Za procesore imaš čisto spec sheet i to je to. Ali da sam ti primjer Nexus5 bliži snazi S5-ici ovoj novoj ili je kao nafrizirani S4 pa na može običnom S4 po benchmarku vode donijeti.

Za slike kako niko neda sirovi format tu je subjektivni dojam kako ko radi odnosno obrađuje sliku, recimo meni ti je na HTC to čisto OK, Samsung zna počesto prebrijat ali dosta ljudi to voli i tako dalo bi se debatirat o fotografiji nadugo i naširoko.

Ovo sa fotoaparatima ti je slično želiš li AMOLED ili LCD, a dobar dio LCD-ova onih kvalitetnih sa oznakom S-LCD(nije bezveze Samsungu S-AMOLED oznaka) je iz Samsung tvornice. Mene kod AMOLED-a strašno zna živcirat što vidim čini se fosoforne tragove pa mi ekran pari zelen, a zanimljivo na plazamma koje su isto bazirane na fosoforu to nisam primječivao, pa ti sada budi pametan. Mada najviše me smeta kod AMOLED-a što ustraju, pa i kod S5 sa PenTile rasporedom, dok recimo jedna Moto X na svoja 4..65''(reklamiraju kao 4.7) imaju onaj S-AMOLED Plus što je u biti bliži klasičnom RGB. Tako da ću istači čemu se nadam kod S5 mini, da će imati taj ekran iz Motorole 720p reze i RGB, a ne qHD i PenTile sličnih dimenzija.

Quote:
Johnny Depp kaže: Pogledaj post
Ali pitanje i dalje ostaje (nevezano za čisti hardware): tko u konačnici daje najbolje fotografije?
Našao sam ti na gsmareni usporedni test One X vs Galaxy S3. U dnevnom svjetlu daju prednost Samsungu, ali tu su ti uvijek minorne razlike, ali zato navode loše svjetlo da je One X masu bolji, valjda zbog objektiva sa većim otvorom blende što je razumljivo.

A odavna ja govorim da je Galaxy linija proizvod vrhunskog marketinga ali mnogi ne slušaju, a što tek reći za varanje na benchmarcima.

Zadnje uređivanje assassin : 26.02.2014. at 18:33. Reason: Spojeno
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 20:08   #58
Dizajn je odvratan.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:35   #59
Lol, kako <3 design rating 3.6 na GSMAreni
Jebo ih taj izgled sapuna vise.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 23:56   #60
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Našao sam ti na gsmareni usporedni test One X vs Galaxy S3. U dnevnom svjetlu daju prednost Samsungu, ali tu su ti uvijek minorne razlike, ali zato navode loše svjetlo da je One X masu bolji, valjda zbog objektiva sa većim otvorom blende što je razumljivo.

A odavna ja govorim da je Galaxy linija proizvod vrhunskog marketinga ali mnogi ne slušaju, a što tek reći za varanje na benchmarcima.
Evo u masi usporednih testova, iskopao sam ovaj koji ima među najviše view-ova i najmanje negativnih komentara što će reći da se ljudi slažu s time.

link

Dakle, kamera S3 tuče kameru One X-a u gotovo svemu:
"Daje daleko bolje slike pri vanjskom svjetlu... S3 ima bolji flash za slikanje u mraku... također snima full hd video u 30 fps-a, dok One X snima u 23 fps-a. Uvjeti slabog osvjetljenja su jedini gdje kamera od One X-a proizvodi realnije slike, dok S3 tu ima preveliku saturaciju." Evo ne zamjeri na slobodnom prijevodu.

I dalje dakle ostajem pri tome da je galaxy S serija do sada ipak nudila nešto više od konkurencije (koliko više, to se zaista da raspravljati, ali ipak više). Međutim, sada će se po prvi puta dogoditi da realno ne da nema za ponuditi nešto više, nego čak nudi nešto manje od konkurencije. Drugim riječima, konkurencija je stabilnim koracima napredovala, dok je Samsung sa S5 napravio jedan međukorak koji ga za sada drži iza konkurencije.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.