Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2014., 11:54   #1
HTC Desire 310

Novi HTC-ov predstavnik ulaznog razreda i to gornjeg segmenta tog razreda. Idu na to da daju solidne performanse za relativno malo novca. Cijena u EU je 160 eura. Ujedno ovo označava dolazak MediaTek čipseta na EU tržište u jednog od etabiliranijih igrača.

Specifikacije:
- dual-SIM
- 4.5" TFT 854x480px
- MTK6582M, CPU 4x1.3GHz Cortex-A7, GPU Mali-400 MP2
- 1 GB RAM(prijašnji navodi 512 MB)
- 4GB ROM sa mogućnošću nadogradnje microSD karticama
- Android 4.2.2 JellyBean, Sense 5.1
- 5MP stražnja kamera sa 1080p videmo, nema flash
- Baterija 2000mAh Li-Ion



Detaljne specifikacije
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 11:56   #2
kakva je situacija s memorijom dostupnom za aplikacije?
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:31   #3
Meni to jednostavno nije jasno da mogu tako prokleti biti. Ajd koji je razlog da nema flash? Jel bi taj smrdljivi flash toliko poskupio mobitel?

I izdavati mobitel u travnju 2014. sa androidom 4.2.2 je također svinjarija na kvadrat.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:35   #4
Mislim da ima dosta memorije za većinu aplikacija, igre ionako ne mogu ovdje se baš ni igrati niti je ovo gaming uređaj, preslab GPU za većinu. Sa druge strane moraju čuvati višu klasu uređaja. Ja jedino žalim što nije qHD ekran, a ostalo je za ove pare u biti jako dobro koliko god se možda činilo da nije.

4.2.2 nije HTC-ova nego MediaTek greška, mislim da ima veze sa driverima. Uostalom pogledaj u HTC Desire 816 i 610(imaju i teme za njih), oni bi odmah trebali doći sa 4.4.2. verzijom.


EDIT: Da bi se mogao imati bolji dojam kakav je ovo uređaj pa moglo bi se usporediti sa Desireom 500... Jači procesor, slična grafika, lošiji fotoaparat. Tako da znate ko je to koristio kakav bi ovaj trebao biti.

Zadnje uređivanje Bara : 07.03.2014. at 13:51.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 19:11   #5
... i nije ni izdaleka takav eye-catcher kao desire 500.

Nisam ga još kupila jer sve čekam da će možda još nešto uletit, ili da će cijene pasti, pa da mi ne bude krivo. Uz to sam neki dan uz njega u dućanu vidjela One X s odličnim prikazom i 600 kn većom cijenom, pa sam se malo pokolebala iako je one x već star. Šteta što HTC stavlja neke tamne apstraktne pozadine, pa boje uopće ne dođu do izražaja. Samsung bi to puno bolje marketinški sredio.

Inače, same specifikacije nisu presudne za zadovoljstvo kupaca. Npr. htc mini ima bolje specifikacije od desirea 500, a na gsmareni ima lošije ocjene. Isto i na htc.com. Možda ljudi koji kupuju skuplje uređaje imaju od njih nadnaravna očekivanja pa se razmaženo razočaraju.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 19:38   #6
Inače kod ovoga 310 mi se sviđa što je u većoj mjeri stock Android nego je to do sada bio u HTC-a običaj.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 08:33   #7
Kako ste zadovoljni s glasnoćom zvuka? Mogu li se odvojeno regulirati glasnoća sms-a i glasnoća zvona?
Da li je moguće postaviti različite melodije za pojedine osobe iz imenika?
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:11   #8
Kako narihtati primanje i slanje poruka?
Razgovori mi funkcioniraju, ali poruke ne.
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 15:15   #9
Sa tom sim karticom saljes poruke (i primas) sa drugog mobitela?

Btw iduci puta nemoj isto pitanje postavljati u vise tema.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 15:29   #10
Što se kartice tiče, kad je prebacim u stari mobitel isto je kao i u HTC-u
- pozivi su mogući, a slanje poruka ne.
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 15:40   #11
Fali ti broj sms centra (koji pak ovisi od operatora do operatora).
Znaci nije problem u mobitelu nego si (ili netko) obrisala taj broj koji je inace upisan na sim karticu.
Googlaj ili zovi sluzbu za korisnike ;-)
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 15:44   #12
Mislim da će biti najbolje otići do dućana u kojem sam kupila mobić.
Kad zovem službu za korisnike, nemoguće je doći do direktnog kontakta s nekim, samo predlažu kaj da se ukuca, no ništa se ne mijenja nakon toga.
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 15:59   #13
Gle znas ciju karticu imas pa onda samo napises u google "ime operatora" broj sms centra.
Karticu je najbolje staviti u neki stariji dumb phone (nokia primjerice) i u postavkama sms-a imas opciju editiranja sms centra. Prepises ga i to je to.
Velim ti da nije problem u mobitelu pa odlazak u trgovinu gdje si ga kupila nije najbolje rjesenje.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 18:41   #14
Objašnjenje problema s nemogućnosti slanja i primanja poruka - aktivacija pretplate (vip) nije još do kraja provedena. Razgovori su odmah profunkcionirali, no ne i ostalo...
Sada mogu slati poruke, no i dalje ih ne mogu primati. Proradio je i internet.
Nadam se da će do ponedjeljka sve profunkcionirati kako treba.
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 17:26   #15
USSD kod, pozivanje

Listam imenik i pojavio mi se natpis "pokrenut je USSD kod".
Ne znam uopće što je to, niti kako sam ga pokrenula

Ima li to veze s tim kaj je pozivanje izuzetno brzo. Dok za niz drugih stvari "postavlja" dodatna pitanja da se "uvjeri" da nešto stvarno zelimo napraviti, a s pozivima nije tako. Često ako samo malkice taknem neki broj, slijedi i poziv iako mi to uopće nije bila namjera.
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 08:30   #16
Imam HTC DESIRE 310 u telefonu nema opcije (MOVE TO SD CARD) da se mogu aplikacije premjestiti na SD KARTICU.
Našao sam na drugom forumu upute ali su te upute očito jako stare dok još nije postojao HTC DESIRE 310 i to sam probao
ali to ne radi.Na kompu imam windows 8.1 pro.Postoji li rješenje da se to napravi i kako .
šljaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 11:55   #17
Jeste zadovoljni ovim mobitelom?
bicbic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 13:54   #18
Unhappy

Djelomično zadovoljna. Da ponovo kupujem, odabrala bih neki drugi.

Najviše mi smeta to što se na suncu ili malo jačem dnevnom svjetlu screen uopće ne može vidjeti. Ako ja nekoga želim nazvati, poslati poruku... potražim mjesto u hladu, ali posebno je nezgodna situacija javljanje na poziv, kad treba reagirati baš taj tren, a ne vidi se koji dio treba dodirnuti.

Ne znam da li postoji opcija stavljanja neke zaštitne folije na ekran pa da se taj problem neutralizira.
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:37   #19
Zadovoljan...tako, tako. Ekran se zaista ne vidi na jakom svjetlu. To sa flashom mi nije baš jasno. Kako se fotka u mraku? Ima on neke opcije automatizma, ali ...ništa. U polumraku su fotke zrnaste, loše. Ima li kakvo rježenje? Pretpostavljam da nešto krivo radim.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 10:13   #20
Pa nema ovaj mobic flash. Ni meni slike nisu bas kvalitetne ako svjetlo nije dovoljno jako, ali ja od mobitela i tak ni ne ocekujem da mi zamijeni fotic. Mobitel mi je tu za slikanje necega kad bas nemam fotic uz sebe.
Neki moji stariji "klasicni" mobiteli imali su bolje fotke, ali meni osobno to kod mobitela i nije super bitna stvar.
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.