Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2014., 20:09   #1
Školovanje u Njemačkoj

Evo ovako. Idem u drugi razred tehničke škole. Kada završim taj drugi razred trebao bih se odseliti u Njemačku, tamo bi živio i nastavio se školovati naravno. Mene sada zanima kako tamo funkcionira škola, koje smjerove mogu upisati i tako to, najviše me zanima kako ču sa nastavom, jer ja ne znam njemački baš dobro, hoću ja odmah kada krenem u školu iči na redovnu nastavu iako nemam pojma njemački ili ču "pauzirati" jednu godinu dok ga ne naučim tamo?
Ako sam promašio temu molim neka se prebaci tamo gdje spada i da se ovaj post ne obriše.
RecklessPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 21:15   #2
Quote:
RecklessPsycho kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Idem u drugi razred tehničke škole. Kada završim taj drugi razred trebao bih se odseliti u Njemačku, tamo bi živio i nastavio se školovati naravno. Mene sada zanima kako tamo funkcionira škola, koje smjerove mogu upisati i tako to, najviše me zanima kako ču sa nastavom, jer ja ne znam njemački baš dobro, hoću ja odmah kada krenem u školu iči na redovnu nastavu iako nemam pojma njemački ili ču "pauzirati" jednu godinu dok ga ne naučim tamo?
Ako sam promašio temu molim neka se prebaci tamo gdje spada i da se ovaj post ne obriše.
možda da nazoveš njemačko veleposlanstvo
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:30   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
možda da nazoveš njemačko veleposlanstvo
Ne zelim nikoga zvati, ako znaš reci mi što tražim.
RecklessPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 20:34   #4
ja nemam pojma, no znam da ćeš najtočnije informacije dobiti od škole u koju bi se upisao. proguglaj koje tehničke škole ima u gradu u kojem seliš i pošalji im mail. nikako ne spominji opciju pauziranja, to nije u tvoju korist. najbolje bi bilo odmah se upisati u najsličniji smjer ovome gdje sada ideš pa ako treba ponavljati godinu kako bi utvrdio znanje. biti doma i po tečajevima ne donosi ti previše koristi.
na tvojem mjestu bi se raspitala i za zanate, neki perspektivniji, vezan uz tehniku. manje je štrebanja, a isto se može naći pristojan posao uz pristojnu plaću. u njemačkoj, naravno.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 21:19   #5
Zašto bi čovjek išao na zanat ako je već odabrao četverogodišnju školu ?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 21:27   #6
naravno da je četverogodišnja srednja bolja, no ako je zbog jezika možda nećeš završiti, bolje uzeti nešto lakše i slično za prvu ruku pa kasnije polagati razliku ili se prebaciti ako želiš nešto više. sve je bolje od čekanja doma i gubljenja vremena na samo učenje jezika. to kad govorimo o njemačkoj. kod nas rijetki fakulteti mladima omogućavaju posao sa poštenim primanjima, a zanati ih ne osposobe za rad.
u svakom slučaju, treba pitati škole. jedino u što sam sigurna da je poprilična razlika od pokrajne do pokrajne.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 09:48   #7
Quote:
RecklessPsycho kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Idem u drugi razred tehničke škole. Kada završim taj drugi razred trebao bih se odseliti u Njemačku, tamo bi živio i nastavio se školovati naravno. Mene sada zanima kako tamo funkcionira škola, koje smjerove mogu upisati i tako to, najviše me zanima kako ču sa nastavom, jer ja ne znam njemački baš dobro, hoću ja odmah kada krenem u školu iči na redovnu nastavu iako nemam pojma njemački ili ču "pauzirati" jednu godinu dok ga ne naučim tamo?
Ako sam promašio temu molim neka se prebaci tamo gdje spada i da se ovaj post ne obriše.
Quote:
RecklessPsycho kaže: Pogledaj post
Ne zelim nikoga zvati

Nemoj nikoga zvati, pa ćeš i ostati tako neinformiran. Ne samo da, ako i ima onih koji su usred srednje u Hrvatskoj otišli u Njemačku, sigurno ne lutaju po forumu tražeći nekog izgubljenog kao ti da mu daju sve informacije na pladnju, nego ni ne mogu. Svaka škola ima neka svoja pravila, i svaka država ima neka svoja pravila u vezi prebacivanja i svega ostalog. Ako misliš da ćeš ovakak, vjerojatno kompliciran proces riješiti preko foruma i da će ti se sve servirati, mogu ti odmah reći da sigurno nećeš. Zato kreni zvat.
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 20:21   #8
Ili zamoli neku odraslu osobu da nazove. Ili barem probaj na podforumu Dijaspora, na topiku o Njemačkoj. Ili guglaj. Sretno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.