Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2014., 17:26   #21
Vec ce mu neko pokloniti dvojku i onda ce mu ostati 2 jedinice za popravni
Tako se to nazalost radi
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 17:41   #22
Ma ovako cete uradit. idite razredniku i popricajte da pokusate rijesit s prof hrv. i / ili povijesti zajedno da se pokusate dogovorit sto bii mgao spremit za dva. nikome nije drago zakljucit djetetu trecu jedinicu. sedmi je razred, mozda je pubertetski neku nazuljao od njih, ucinite da se isprica i uljudno zamoli. ali, ako uspijete, budite svjesni da se trazeno mora jako dobro spremit jer se onda i pogotovo razljute.

glavu gore, nije gotovo dok nije gotovo.
javiite sto je bilo.
vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 17:56   #23
po cemu je prolaz s 2,7 bolji od pada? evo, ja bi molila da moju sruse u nadi da ce doc k sebi i zapeti.
sto se tice inteligencije/neinteligencije, postoji nesto sto se zove neocjenjen.i tada se ide na komisiju ili se zasulje jedinice koje se na kraju i zakljuce
to dobiju markiranti, oni koje boli briga za skolu totalno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:17   #24
savjet od vintage je upravo ono što se ne bi trebalo raditi. ne smije se utjecati na profesore kako bi djetetu mimo njegovog znanja i/ili ponašanja dali ocjenu koju NE ZASLUŽUJE. i ostatak razreda je u pubertetu.

kažeš da je inteligentan, ali lijen. hmmmm, obično takvi u zadnjem tjednu nategnu ocjene na 4,5. dijete ti je vjerojatno prosječne inteligencije, lijen ko guzica, nonšalantan i sasvim nezainteresiran za nastavu i nema adekvatan roditeljski odgoj. nije ugodno čuti, no roditelji su ti koji trebaju pratiti dijete, njegov rad kroz cijelu godinu i intervenirati razgovorom, pa i kaznama ako dijete ne ispunjava svoje obveze.

u par tjedana se da naučiti svo to gradivo za dvojku. posebno onu s ljetnog roka gdje su pitanja sastavljena da ih i oni s mentalnom retardacijom mogu riješiti. ali ne tu nema znanja, ostaje kratkotrajno pamćenje. padanje razreda je životna lekcija. a i ponavljanje je majka znanja. frendičin muž je pao drugi srednje i sada s 45 završava treći fakultet.

u cijeloj priči najžalosnije je to što vi niste u stanju dečku objasniti važnost školovanja, znanja, činjenicu da svako ponašanje i nedovoljno rada nose posljedice. ne znate ga motivirati, zainteresirati, naučiti odgovornosti. na tom polju trebate raditi, ne na balkanskom žicanju izlaženja u susret. na tržištu rada mu nitko neće izaći u susret, a ako sada nategne kroz iglene uši, posebno ako to napravi uz vašu pomoć, dobit će krivu poruku koja će mu se obiti o glavu u daljnjem životu, u nekim bitnijim situacijama.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:19   #25
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem da je neko pao razred u osnovnjaku.

U srednjoj da, ali u osnovnoj ne.

Uvijek im navuku na kraju dvice za prolaz. Eventualno će ići na popravni
Djeca padaju u osnovnoj.
Ja sam ove godine imala 3 ponavljača sedmog razreda.
Dvoje osmog.
Dvoje petog.
Pada se, kako se ne bi padalo.

Djecu se pušta da izostaju unedogled jer im se ne da ili pišu test, ne uče, ne rade ništa i padne se vrlo lako.

Ono što se SIGURNO ne dogodi jest da odjednom dva tjedna pred kraj imaš 5 čistih.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:35   #26
da, dobit ce pouku, glup sam, zahebao samstvar, ne mogu sad nista promijenit, past cu sedmi razred, a i roditelji su mi toliko u da ne kazem cemu, da ne samo da me nisu odgojili kako treba, nego mi nisu u stanju pomoc, niti pokusat. ...bas lijepa zivotna lekcija. sa 13 godina...
vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:40   #27
Quote:
vintage kaže: Pogledaj post
da, dobit ce pouku, glup sam, zahebao samstvar, ne mogu sad nista promijenit, past cu sedmi razred, a i roditelji su mi toliko u da ne kazem cemu, da ne samo da me nisu odgojili kako treba, nego mi nisu u stanju pomoc, niti pokusat. ...bas lijepa zivotna lekcija. sa 13 godina...
Pa ono, kako da kažem, to i jest poruka koju treba dobiti.
Zajebo je, nije razmišljao, ima roditelje koje nebriga.
Naučit će ovom skupom životnom lekcijom razmišljati i planirati unaprijed.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:51   #28
Quote:
Krax kaže: Pogledaj post
ne,krivo si me shvatio nisam rekla da je glup..rekla sam da je pametan i da on to moze,ali je lijen.

ja sam redovito svaka 2 tjedna isla na informacije.i uvijek je bilo grozno al mu je prosjek bio 2.3 iz svih predmeta skoro..al sve jedinice su iz znanja,a pozitivne ocjene iz zadaca,zalaganja..
ove dvije izjave su pomalo kontradiktorne.....
ako ima pozitivne ocjene iz zadaća i zalaganja, onda nije lijen
ako uz pisanje zadaća i zalaganje ima jedinice iz znanja, onda ima problema u učenju.... treba vidjeti zašto je to tako i kada se to počelo događati.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:51   #29
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Djeca padaju u osnovnoj.
Ja sam ove godine imala 3 ponavljača sedmog razreda.
Dvoje osmog.
Dvoje petog.
Pada se, kako se ne bi padalo.

Djecu se pušta da izostaju unedogled jer im se ne da ili pišu test, ne uče, ne rade ništa i padne se vrlo lako.

Ono što se SIGURNO ne dogodi jest da odjednom dva tjedna pred kraj imaš 5 čistih.
Da bar i kod nas počnu tako

Kod nas za mog znanja nikad niko u osnovnoj razred nije ponavljao
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:58   #30
neeeee! životna lekcija je kako si sam prostreš, tako ćeš i leći. ne možeš se uvijek osloniti na sreću i roditeljski utjecaj. roditelji su ti koji će sada, kad i oni nauče lekciju, dijete ispitati prije svakog ispita, ukazati mu na rupe, kako bi ocjena na kraju bila solidna. to je pomoć, ne utjecanje na nastavnike.

jedna izgubljena godina ne znači ništa onome tko ne želi biti najmlađi diplomant u povijesti države. ionako će raditi do 67. danas klinci rjeđe ponavljaju razred, ali to ne znači da su pametniji, već su nam se kriteriji u državi srozali na svim poljima. nekima je pad lekcija da više i svrsishodnije uče i rade, drugima "orden" za se kititi, kao frajerčine.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 21:11   #31
Ja isto ne znam dijete koje je palo jer je glupo.
Oni intelektualno zakinuti idu po posebnim programima i oni ne padaju razred.
Padaju lijeni, zapušteni i zanemareni.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:38   #32
Ne vidim nikakav problem u padu razreda....godina duze skolovanja, godina krace na burzi
emocionalne i socijalne poteskoce, gubitak prijatelja radi pada razreda? mislim da je to manji problem od razvlacanje djetetovog problema po javnom forumu od strane roditelja...i to jos pod djetetovim nickom.

da moram birati da mi mama pise sa mojim nickom po bespucima interneta, ili da padnem razred, odmah bi birala pad razreda.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:45   #33
Kada se kao roditelj nađeš u takvoj situaciji sigurno ti nije svejedno, osim ako nisi baš neki turbo neodgovoran roditelj.
Meni je kćer spletom životnih okolnosti prvi srednje živjela kod tate i pala razred. Sada, s ove distance, ono što ti mogu reći je da nema potrebe dramiti oko toga. Ja bar nisam tada, jer nisam mogla nikako utjecati na razvoj događaja i praćenje kćerke u tom periodu. A i ostatak njenog školovanja koji je provela sa mnom je situacija bila takva da ono što nisam naučila ja, nije ni ona.
Sada, kao dvadesetogodišnjakinja radi dva posla i osim jedne životne lekcije, taj pad danas nema nikakav utjecaj na nju i njen život. Pokušavala sam je nagovoriti da nastavi dalje sa školovanjem, međutim osim što je upisala, nakon par mjeseci je odustala i rekla da je njoj draže raditi.

S druge strane imam tetku koja je isto tako pala razred u srednjoj školi, kasnije završila fakultet, imala dobar posao do početka rata i nakon toga izgubila sve, tako da je završila kao izbjeglica u stranoj državi i radi kao čistačica.
Život je pun iznenađenja pa tako ni nema garancije za ništa.

Vjerujem da je tvom sinu najveća drama izgubit prijatelje, ali probaj mu objasniti da bi se isto dogodilo i da zbog nečega selite u drugi grad, državu.
U svakom slučaju, nije kraj svijeta.


Btw. nikako mi nije jasno a priori osuđivanje ove majke koju nitko od sudionika u ovoj temi ne poznaje, pa tako nije upoznat ni sa životnim okolnostima u kojima se nalazi.
Ima masu primjera gdje se radi o dvoje djece istih roditelja sa istim odgojem, a jedno dijete problem, drugo uzorno. Gdje je tu onda kvaka ako je roditelj jedini taj koji je kriv ili zaslužan?!

Roditelj, pogotovo u današnjem vremenu, nije svemoguć niti može utjecati na podosta stvari kod djeteta. Pogotovo kada to dijete pukne pubertet i divljanje hormona. A ovdje valjda nitko nikada nije bio u pubertetu niti zna o kakvom periodu se radi.
Prošla su vremena kada su roditelji radili od 7 - 15 i ostatak dana imali za obitelj... bez stresova i opterećenja da li će sutra dobiti otkaz. A to isto neki ovdje valjda ne znaju...
Osobno, nisam za popuštanje djetetu i moljakanje profesora za ocjenu, jer se djetetu ostavlja slika da će se i ubuduće njegovi propusti, ljenost ili štogod, rješavati vrlo lako, a to definitivno nije ono što ga čeka u samostalnom životu. Ali isto tako nisam ni za osuđivanje, jer osim što je žena napisala da joj sin pada razred i da mu je teško zbog toga izgubiti društvo, ne znamo ništa niti o njihovom životu, niti o njima...

Zadnje uređivanje larina : 02.06.2014. at 23:16.
larina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:56   #34
Nije bas isto to sto ti (ja ili netko treci) ne vidi tu neki problem, istina je da dijete od 13-tak godina to moze dozivjeti kao veci problem nego li se nama to cini. Bez obzira kakvim ocima gledao i u cemu vidi problem...u buducem upisu/zaposljavanju/gubljenju godine ili mozda u sramu pred frendovima/curama....i problemu suocavanja s novim razredom u koji dolazi kao ponavljac...ili mozda sto je razocarao mamu/tatu...sebe...
No, svaka cast na ovoj zadnjoj...ako mu to nije problem, onda on problema niti nema.
Radje bih u zemlju propala .. i svaki klinac u tim godinama valjda slicno razmislja, ili...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 14:56   #35
Quote:
Krax kaže: Pogledaj post
eto situacija je takva da ce moj sin past razred,makar mi je to cudno jel je on inteligentan,ali je lijen ..

danas mi je sin dosao i rekao mi je *mama ja cu pas razred,i poceo je plakat*
ima vec 2 zabetonirane jedinice iz hrvatskog i fizike,a danas mu je profesorica dala 1 iz povijesti(upisala mu je 1 s olovokom tamo di se zakljucuju ocijene) eto ja neznam sta da mu kazem,pa ako imate iskustva s tim,bilo bi lijepo da pomognete.
Ček malo, nisi li ti u Australiji (otišla sa očuhom)??
Draga gospođo, gledajuć profil vašeg sina, mislim da imate većih problema od eventualnog pada 7. razreda.
I da, s obzirom na pročitano, nije ni preveliko čudo da uz takav pristup roditelja dijete ima problema (pa i sa učenjem).
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 22:30   #36
Nije pad razreda neka trasgedija, klinci se brzo uklope u novo društvo.
Druga je stvar to što bi mu vjerojatno svatko dao dva samo da je sjedio, šutio i bar minimalno surađivao.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 22:45   #37
Zašto ne bi netko pao u osnovnoj, kod mene je u valjda svakoj generaciji bilo takvih

Za mamu: pa nije još ništa izgubljeno. Ako mu je povijest zaključila samo olovkom, znači da očito nema puno jedinica za ispraviti? Ako nema, neka prvo to uči. Bitno mu je ispraviti jedan od ta tri u ova dva tjedna. Ili možda bolje fiziku ako ima samo teoriju jedan, jer ako to padne na popravni morat će svo gradivo učiti.

Dakle, taktika bi bila: ispraviti barem jedan predmet tijekom godine, a ostale na popravnom. Ako ne bude stigao oba naučiti do prvoga roka, onda jedan položiti na prvome, drugi na drugome i eto. A možda bi se moglo, ako nema toga puno, ispraviti i povijest i fiziku do kraja godine. Onda bi se možda moglo žicati profu iz hrvatskog da ga pusti ako ispravi druge dvije jedinice?
Dudley is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 01:16   #38
A sta nije bolje past razred pa sljedece godine skupit vise bodova za upis u srednju nego proc s jadnim prosjekom i onda upisat losu srednju?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 01:24   #39
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem da je neko pao razred u osnovnjaku.

U srednjoj da, ali u osnovnoj ne.

Uvijek im navuku na kraju dvice za prolaz. Eventualno će ići na popravni
to je nesto novo sad? u moje doba se normalno padalo. ah, kamo ide ovaj svijet...
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 01:32   #40
ajme siroto dijete, sad sam citala ostalo.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.