Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 02:14   #41
Kupio mobitel ima 3 dana, sve super, jednom ga punio samo, odlična baterija i sve. ALI (uvik ima ali) iman problem. Kad san ga napunija prvi put (nakon šta san ga spustija na 0% i ugasija se) upalin mobitel i WhatsApp kontakti nemaju svoje ime nego samo broj mobitela. Prvi put problem riješen reinstallom. Danas mi se slučajno isključi, uključin ga opet i OPET isti problem. Any thoughts?
bangfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 08:50   #42
Quote:
Keby kaže: Pogledaj post
kupljen je u njemackoj u mediamarktu.koristio ga normalno jedno 10tak dana..tamo mi se to pocelo dogadat taj dan kad sam krenio za RH ali sam bio jos u njemackoj..tako da vjerujem da je do moba..ovdje mi je radio normalno jedno 2 tjedna i sad opet isto.al najzanimljivije je sto kad upucujem ili primam poziv skoci signal normalno
To ti je najbitnije! Ostalo vrijeme ti radi valjda u "leru"!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 16:25   #43
Radi li kome ova mogućnost: Postavke – Zaslon – Pametno mirovanje (Zaslon ostaje uključen sve dok gledate u njega). Naime mene zaslon mog „minija“ apsolutno me ne „doživljava“, gledao u ljega ili ne, on se gasi u zadano vrijeme. Ne ferma ga opcija s kvačicom ili bez nje! Možda bi ga trebalo gledati onako „mrkije, oštrije“?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 18:17   #44
Meni radi najnormalnije.
gocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:57   #45
I kod mene je neki dan proradilo. Možda je krivnja u meni a možda sam ga (ekran) malo "oštrije" pogledao. Vjerojatno senzor pri vrhu nije reagirao na položaj glave odnosno glava nije bila (valjda) dovoljno "vidljiva" senzoru tako da "jadničak" nije znao da ga gledam pa se gasio. Sada smo "našli pravi kut vizualnog kontakta" i sve radi super!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 19:54   #46
planiram si ga uzet za par dana,pa me zanima kakve su perfomanse,kakvo je surfanje netom u 4g i 3g brzinama,kakvo je samusngovo sucelje jer sam cuo da nije bas najbolje,al ako se izgasi onaj "moj casopis",molim vas da odgovorite vi sa iskustvom,pozitivna ili negativna
teamspeakuser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 11:43   #47
Na mobu imam instaliranu „vremensku prognozu“ AccuWeather. Podesio sam da se aktivira učitavanje svakih 6 sati. No kada idem ručno učitati i nakon toga pogledati prognozu „po satu“ onda mi se otvori prozor na ekranu s porukom: „ Dosegnuto ograničenje prozora.
Dosegnut je maksimalan broj internetskih prozora u obje instance internet aplikacije. Zatvorite neke prozore i pokušajte ponovo“.

Osim te aplikacije nemam aktivnu ni jednu drugu pa mi nije jasno što bih još trebao pogasiti. Može pomoć?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:41   #48
Koje vi opcije imate na vašim kamericama? Ja od načina rada imam samo automatski, lijepo lice, hdr i panoramu. Vidjela sam u recenzijama da postoji i način rada za kontinuirano fotkanje, ali ja ga nemam.
Isto tako moj telefon mi u svakom od načina rada kada želim da zumiram javi da u tom načinu rada nemam opciju zumiranja.
Zna li itko u čemu bi mogao biti problem i kako ga otkloniti?
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 09:52   #49
Samo da se javim...evo ga već 3. puta na popravku, i dalje se gasi i neće upali dok se ne izvadi i vrati baterija. Svaki put na servisu samo je azuriran sustav. Malo sam pratila po netu i njihovim stranicama na faceu, mnogo se ljudi zali na isti problem sa softverom.
mali vilenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:39   #50
Quote:
mali vilenjak kaže: Pogledaj post
Samo da se javim...evo ga već 3. puta na popravku, i dalje se gasi i neće upali dok se ne izvadi i vrati baterija. Svaki put na servisu samo je azuriran sustav. Malo sam pratila po netu i njihovim stranicama na faceu, mnogo se ljudi zali na isti problem sa softverom.
Pogledaj šta piše u garanciji, ima li šta ukoliko nisu sposobni popravit uređaj. Možda ti tribaju vratit novac ili dat novi uređaj.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 11:57   #51
Prilikom kupnje S5 mini od T-coma sam na poklon dobio Kingstonov mali memorijski stik od 16 Gb. S jedne strane ima USB konektor a s druge konektor za S5 isti kao i na punjaču. Dakle može se ukopčati u mob. Pojma nemam svrhu tog stika odnosno kako bi se određeni podaci mogli prebacit preko tog „malog“ konektora koji služi za punjenje. Ima li tko nekakve konkretne podatke o toj „vanjskoj memoriji“!

Zadnje uređivanje leo4 : 11.12.2014. at 12:41.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:23   #52
Zar nitko ne zna može li S5 mini koristiti (i kako) direktno povezivanje sa memorijskim stikom i s njega prebacivati podatke. Jasno mi je da to mogu napraviti i preko kompa ali me zanima i prije navedena mogučnost!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 13:55   #53
Ne bi li bilo jednostavnije probati nego tu pitati opet...
Uglavnom, možeš bez brige ukopčati pa vidjeti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:42   #54
Ukočao i vidio, ŠTO? Ako nisi iz dva moja upisa shvatio nije bilo pitanje može li se ukopčati ili ne, nego na koji način komunicira mob s vanjskom memorijom, ako je to moguće. Ukapčanjem vanjske memorije bi trebalo biti sve vidljivo?

Zadnje uređivanje akoj : 12.12.2014. at 19:46. Reason: Maknut nepotreban citat
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:12   #55
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ukočao i vidio, ŠTO? Ako nisi iz dva moja upisa shvatio nije bilo pitanje može li se ukopčati ili ne, nego na koji način komunicira mob s vanjskom memorijom, ako je to moguće. Ukapčanjem vanjske memorije bi trebalo biti sve vidljivo?
Možda da uslikaš o čemu se radi pa će ti ljudi lakše pomoći.

Ja sam na poklon dobila neki univerzalni punjač koji je došao sa kabelom koji sa jedne strane ide u Samsung, a s druge ima usb nastavak. Isto takve ulaze ima i na kućištu.
Dobila sam i Kingstonovu memorijsku karticu od 16gb, ali za to nema i ne treba kabel.

Ali evo, tko će meni od vlasnika S5 mini reći imaju li opciju zoom na svojoj kameri? Zašto moj telefon odbija zumirati? Ništa na netu nisam našla o tome.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 08:14   #56
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ukočao i vidio, ŠTO? Ako nisi iz dva moja upisa shvatio nije bilo pitanje može li se ukopčati ili ne, nego na koji način komunicira mob s vanjskom memorijom, ako je to moguće. Ukapčanjem vanjske memorije bi trebalo biti sve vidljivo?
Da ga prepozna.
Ako nemaš neki File Manager- u Settings> Storage ćeš vidjeti USB on-the-go ili tako nešto.
I odgovor bi bio... preko microUSB porta...?
Uglavnom, normalno koristiš kao USB stick (s ovim adapterom koji kachunchica ima možeš spojiti i "običan" USB stick ili prijenosni disk)

kachunchica- ne radi "pinchanje" (kao kad zumiraš neku sliku ili stranicu) ili da samo povučeš prst u nekom smjeru (probaj sva 4)? Mislim da i u postavkama kamere možeš namjestiti da možeš zumirati tipkama za glasnoću.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:54   #57
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Ukočao i vidio, ŠTO? Ako nisi iz dva moja upisa shvatio nije bilo pitanje može li se ukopčati ili ne, nego na koji način komunicira mob s vanjskom memorijom, ako je to moguće. Ukapčanjem vanjske memorije bi trebalo biti sve vidljivo?
USB On-The-GO (OTG) kabel.



Stick se mounta u sustav kao USBStorage1 ili 0, kako kod koga. Kao još jedan folder. Vidi se u postavkama memorije kao USB storage i može ga se unmountati (prije iskopčavanja sticka) i izbrisati (erase, što je u osnovi format).
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:57   #58
http://www.techonthego.co.uk/2014/04...ry-stick-16248
Evo o ovom sticku se radi. Za njega sam pitao. Očito S5 mini ne podržava vanjsku memoriju jer nakon uključenja sticka se ništa ne događa. Mob ga ne prepoznaje. Zato sam i postavio pitanje zna li netko da li dotični mob podržava vanjsku memoriju ili je greška u mom mobu. Na pitanje me ponukao "poklon" tog sticka u T-comu pri kupnji moba, pa sam mislio da to oni suvislo poklanjaju. Očito je to odokativno darivanje. No, poslužiti će njegov "veliki" USB" konektor!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 19:10   #59
Memorija mora biti formatirana u FAT32 ili exFAT format, Android ne zna čitati NTFS

A i te Kingston memorije... naslušao sam se neispravnih primjeraka, pa vidi ako nakon promjene filesystema ne pomogne da se testira.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 19:47   #60
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Memorija mora biti formatirana u FAT32 ili exFAT format, Android ne zna čitati NTFS

A i te Kingston memorije... naslušao sam se neispravnih primjeraka, pa vidi ako nakon promjene filesystema ne pomogne da se testira.
Je formatirana je na FAT32 i laptop ju uredno prepoznaje. Očito moj mob nije u mogućnosti prepoznati vanjsku memoriju. To u konačnici i nije neki jako veliki bed jer još uvije postoje i druge mogućnosti. Samo sam od "znalaca" htio doznati to što sam "po savjetu" nekih i sam otkrio!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.