Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 01:35   #21
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Jedan od najvećih filmskih klišeja je tisuće filmova o genocidu nad Židovima, od toga deseci Oskarovskih ili nominiranih za Oskara, tako da nitko ne bi slučajno pomislio NA KLANJE I GENOCID Izraela nad Palestinicima svakodnevno već 50 godina.

Mene samo zanima kad će Spielberg snimiti film o genocidu u Palestini (kontinuirano već 50 godina), samo što mu jedan film ne bi bio dovoljan, trebala bi trilogija od 4 sata svaki film.
To nije komercijalno isplativo, na tome ne možeš zaraditi milijune - tako da ništa od toga
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:14   #22
Quote:
zilo kaže: Pogledaj post
evo najveceg filmskog klisea koji postoji:

Zaustavljanje odbrojavanja tempirane bombe je moguce iskljucivo na 00:01, a ama bas nikad na, recimo, 00:02 ili 00:07

Ako mi netko nadje film u kojem se broj zamrzava na 00:02 ili vecem castim ga gajbom pive
klišej koji najviše mrzim
fekysplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 22:35   #23
Klišej koji mi se ponajmanje sviđa je "spas u zadnji čas", dobro poznat u akcijskim filmovima, a radi suviška kojega taj žanr sve češće zaobilazim. Primjer je film Broken Arrow [1996]. U njemu se a ma baš svako spašavanje i(li) izbjegavanje događa u zadnji mogući tren. To mi je ujedno i jedan od primjera u kojem se gledatelja izgleda smatra budalom.

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Jedan od najvećih filmskih klišeja je tisuće filmova o genocidu nad Židovima, od toga deseci Oskarovskih ili nominiranih za Oskara, tako da nitko ne bi slučajno pomislio NA KLANJE I GENOCID Izraela nad Palestinicima svakodnevno već 50 godina.
Mene samo zanima kad će Spielberg snimiti film o genocidu u Palestini (kontinuirano već 50 godina), samo što mu jedan film ne bi bio dovoljan, trebala bi trilogija od 4 sata svaki film.
Jedan veliki BRAVO za ovaj post!
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 09:49   #24
Broken Arrow je još dobar. Najveće smeće iz '96.-e je svakako Executive Decision.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 11:40   #25
Meni je super - genijalni ali neuredni i tvrdoglavi drot, najčešće Irac iz New Yorka, kojeg najčešće glumi Bruce Willis.
Ina trodnevnu bradu, hoda po neurednom stanu u potkošuji, žena je otišla i odvela djecu, ali jedini on može spasiti grad od kriminalnog također genija
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 11:54   #26
Klišej iz horora koji mi ide na jetra- 'Jump scare scene' kad se trebam isprepadati kad neko čudo odjednom izleti pred ekran vrišteći i po mogućnosti ima demonsko lice
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 15:03   #27
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Klišej iz horora koji mi ide na jetra- 'Jump scare scene' kad se trebam isprepadati kad neko čudo odjednom izleti pred ekran vrišteći i po mogućnosti ima demonsko lice
Dobro horori su sinonimi za klišeje.

Nitko nema pištolj, baterija se ugasi, auto također, gradićem hara serijski ubojica a tinejđeri se i dalje jebavaju u autu usred šume, uvijek se razdvoje kada je frka ili idu jedan po jedan, te kada ošamute ubojicu, ne zatuku ga nego odmah počnu bježati
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 17:07   #28
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Jedan od najvećih filmskih klišeja je tisuće filmova o genocidu nad Židovima, od toga deseci Oskarovskih ili nominiranih za Oskara, tako da nitko ne bi slučajno pomislio NA KLANJE I GENOCID Izraela nad Palestinicima svakodnevno već 50 godina.

Mene samo zanima kad će Spielberg snimiti film o genocidu u Palestini (kontinuirano već 50 godina), samo što mu jedan film ne bi bio dovoljan, trebala bi trilogija od 4 sata svaki film.
Teško kada Židovi dominiraju Hollywoodom i još će dugo.
Pogledaj kako su samo pojeli Mel Gibsona, više se nikad neće vratiti na A-listu glumaca.
Spielberg kao Židov se ne bi proslavio u snimanju genocida-ili bi ga previše subjektivno snimio, ili tako uvjerljivo da bi ga Hollywood pokopao.

Jedini s mudima za istražiti "drugu stranu priče", a da je mainstream, je Clint Eastwood, kada je snimao 2 filma o Japanu u 2. svj. ratu iz obje perspektive.
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 21:03   #29
Par klišeja sa zvučnim efektima koje sam do sad skužio:

1- Zvuk obrušavanja aviona, ono zavijanje koje se čuje u većini slučajeva, je ustvari zvuk sirene štuke. To su skupili iz starih WW2 filmova.

2- Kad auto koči jer mu je neko iskočio na cestu, vozač u isto vrijeme nagazi na kočnicu i trubu. Jel možete vi koji vozite zamislit da, dok kočite i u šoku ste jer proklizavate po cesti mislite na trubljenje?

3- Kod fotografiranja se često zna čuti zujanje motora za premotavanje filma iako je u pitanju digitalac.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 00:22   #30
svaka romantična komedija/ljubić

1.Upoznaju se, ne ide baš
2.Medeni mjesec
3.Problem
4.Opći kaos, neki značajan pothvat glavnog lika
5.Ponovo su zajedno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 14:42   #31
.

Prebacim slučajno sinoć na Novu TV , na završetak Troye, kad ono Sean Bean u zadnjem kadru ŽIV i ZDRAV.





.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 14:52   #32
Kad tamo glumi Odiseja.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 22:54   #33
Uvijek kad je obitelj za stolom, a prije tog se desila neka svađa ili jednostavno svi šute uvijek se nađe neki koji traži da mu se doda sol i biber
winggs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 08:54   #34
Quote:
LeopardGecko kaže: Pogledaj post
-junak akcijskog filma obično nosi golemo oružje sa kojim bez problema gađa neprijatelje koji njega nikada ne mogu pogoditi
A u policijskim filmovima policajac uvik nosi mali pištoljčić dok na njega rokaju raskošnim kalibrima, ali ih ipak policajac sredi svojim oružjem.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 19:25   #35
Morao sam malo pročistiti ovu priču. Ilijada, Odiseja i Troyja imaju svoje teme

Enivej, uvijek se odvalim na upotrebu oružja. Sačmarica UVIJEK može pogoditi metu na 50 metara i uvijek ostane jedna mala rupa. Pištolji (automatski i poluautomatski) nikad ne ostanu u otvorenom položaju već će negativac njime kliknuti naprazno baš kad treba sprašit metak u nečiju tikvu (pozitivčevu jer zadnji metak dobije talac pokraj njega) Naravno, nitko nikad ne ostane bez metaka, a ako i ostane (obično bude riječ o onom cool izbacivanju okvira i ubacivanju novog) onda je to bez smisla (tek toliko da se snimi scena gdje likovi mjenjaju taj okvir). Netko tko ima 4o kila s mokrim krevetom će bez muke pucati iz Magnuma i ostati stajati (to jedino Clint može raditi) i tako te vesele stvari.

Motivacija je uvijek sljedeća na redu. Liku ubiju ženu, djecu, psa, mačku i ljubavnicu i tu je obično u totalnom bedu. Ako mu ubiju PARTNERA - postaje balistick. Svaki pozitivac je odmah i častan, patriot, radoholičar kojemu brak propadne (ali što on voli svoje dijete - iako nikad nema vremena za njega). Klinci uvijek slažu tužnu facu kad tata kasni na večeru (mamu valjda može i kamion pregaziti) i uvijek šmrču kad im se on ispričava. Svaki žandar koji jedva sklapa kraj s krajem ima curu koja kao da je sišla s modne piste (i ona OBOŽAVA njegovu djecu) i ima IQ nuklearnog fizičara. I tako te vesele stvari.

Tehnika je odmah tu iza ugla. Upravljati Boeingom 747 uopće nije bed, imaš priručnik odmah pokraj glave i samo čitaš iz njega. Avion koji ostane bez goriva uvijek uspije dokatnuti pistu (točan proračun od aerodroma do aerodroma). Let koji u prosjeku traje 10 sati s vjetrom u leđima obično završi za 1.5 sati. Teroristi NIKAD nemaju problema za uvući cijeli arsenal u avion. Pogodi li metak rezervoar auta taj leti 30 metara u zrak. Sudar izaziva isti efekt. Prevrtanje također. Bombma isto tako. Bilo što, automobili lete po 30 metara u zrak. Brodovima je moguće upravljati kao automobilom. Kruzer će skrenuti pod oštrim kutom dok kažeš 'mirno more' (valjda povuku ručnu kad to rade) a space shutle će sletjeti čak i ako mu nedostaje dio vanjske oplate (osim što bi u stvarnosti postao zvijezda repatica). I tako te vesele stvari. Ima se toga, ima za pisanje
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 19:33   #36
Tko se voli ismijavat ovim, a i drugim klišejima, preporučam "Last Action Hero", uživat ćete.
http://www.imdb.com/title/tt0107362
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 04:01   #37
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Teško kada Židovi dominiraju Hollywoodom i još će dugo.
Pogledaj kako su samo pojeli Mel Gibsona, više se nikad neće vratiti na A-listu glumaca.
Spielberg kao Židov se ne bi proslavio u snimanju genocida-ili bi ga previše subjektivno snimio, ili tako uvjerljivo da bi ga Hollywood pokopao.

Jedini s mudima za istražiti "drugu stranu priče", a da je mainstream, je Clint Eastwood, kada je snimao 2 filma o Japanu u 2. svj. ratu iz obje perspektive.
To glede Gibsona je žalosno, ja sam u njemu kao primjerice redatelju povijesno-arheoloških ostvarenja vidio potencijal kakvi iskreno nigdje nisam vidio, što se tiče ARHEOLOŠKO-LINGVISTIČKE autentičnosti kojoj je težio (jezik, arheološki detalji itd...) posebno ovo mislim na Apocalypto pa i na Pasiju, a i kao glumac mi je naravno uvijek bio drag.

Da je tako uništen od strane židovskog lobija to je samo eto još jedan dokaz o čemu se tamo radi, ma da je uvrijedio bilo koju rasnu skupinu, crnce, hispanose itd... sve bi to prošlo, ali Židove, tj. njihovu Politiku... eh, njih već moraš voliti, nema se tu izbora.

Ne znam dal znas za onu anegdotu, ali policajac (afro-amerikanac) koji je vozio Gibsona u postaju dok je on pijan GOVORIO ISTINU o Židovima je povlađivao Gibsonu sa smješkom sve što je on govorio o Židovima

Ne znam šta se desilo sa tim policajcem.

Što se tiče Eastwooda, što da kažem za njega...on mi je ono... a legedna, čak legenda je i pre mala riječ za njega što se mene tiče, ali nek proba Eastwood nešto napravit na tematiku Palestine danas, u smislu da proba pokazat onu drugu stranu priče u tom konfliktu, vidit ćeš šta će se desit.

Quote:
iggy888 kaže: Pogledaj post
Jedan veliki BRAVO za ovaj post!
Hvala
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 08:39   #38
Ratni filmovi

Svaki vod ima ove likove:
-zajebant koji uvijek priča viceve, čak i kada baš i nije primjereno
-mladi neiskusni vojnik koji će ili prvi poginuti ili ih dovesti u opasnost
-ili mladi i neiskusni zapovjednik ili stari kojemu je dosta svega
-lik sa posebnim vještinama, ili sa dinamitom i eksplozivima ili koji popravlja stvari, bio to radio ili mehanika
-opaki gad kojeg se svi pomalo pribojavaju, ali mogu računati na njega u bitci
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 11:11   #39
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ratni filmovi

Svaki vod ima ove likove:
-zajebant koji uvijek priča viceve, čak i kada baš i nije primjereno
-mladi neiskusni vojnik koji će ili prvi poginuti ili ih dovesti u opasnost
-ili mladi i neiskusni zapovjednik ili stari kojemu je dosta svega
-lik sa posebnim vještinama, ili sa dinamitom i eksplozivima ili koji popravlja stvari, bio to radio ili mehanika
-opaki gad kojeg se svi pomalo pribojavaju, ali mogu računati na njega u bitci
Vezano uz ratne filmove , ogledaj ovaj strip: Balkanski Gen


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 18:13   #40
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Teško kada Židovi dominiraju Hollywoodom i još će dugo.
Pogledaj kako su samo pojeli Mel Gibsona, više se nikad neće vratiti na A-listu glumaca.
Spielberg kao Židov se ne bi proslavio u snimanju genocida-ili bi ga previše subjektivno snimio, ili tako uvjerljivo da bi ga Hollywood pokopao.

Jedini s mudima za istražiti "drugu stranu priče", a da je mainstream, je Clint Eastwood, kada je snimao 2 filma o Japanu u 2. svj. ratu iz obje perspektive.
Druga strana priče o pokolju nekoliko milijuna ljudi u tvornicama smrti? Mislim da nije stvar muda, već jednostavno nema takvog imbecila koji bi tražio "drugu stranu priče".

Mene ne smetaju toliko klišeji koliko uhodane sheme filmova, pogotovo ovih za "mozak na pašu". Postaju toliko predvidljivi da boli glava.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.